•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu mõte
#51
Huvitav mõte...Mul on ka selline teooria peast läbi vilksanud. Kuigi tekib kahtlusi - kuidas kõik samal ajal selle arengu läbi tegid. Kui see nii kerge oleks, siis toimuksid igal pool katastroofid.

Ma arvan, et tähtis ei ole nii väga elu mõtte leidmine, vaid igasugune selgus maailmast ja ümbritsevast ja õigesti elamine. Selle eest ülendatakse...Noh mingil määral võibki seda lugeda elu mõtteks.
Vasta
#52
Väga hea... ta sai kuuli... järelikult jagas matsu lahti...
Vasta
#53
Njah päris nii see ka ei ole, et jagad matsu lahti ja sured nagu valutult, teine jagab matsu lahti ja sureb tuleriidal vms
Vasta
#54
Liiga palju elu mõtte peale mõtlemine viib tõenäoliselt järelduseni, et seda ei olegi, samas kui eeldame, et see siiski olemas on, jääb üldistades vaid kaks võimalust:
- täita mõne kõrgema elovormi(mis või aga ei pruugi olla mõne religiooni poolt kirjeldatud nn. jumal) eesmärke. Siin võime jõuda järelduseni, et meie elul on mõte aga vaid kellegi teise jaokswink

- täita mõnda isiklikku eesmärki, mille igaüks enda jaoks ise peab leidma. Kui me siin ei võta täiendavat eeldust, et sünnime uuesti, jõuame taas järelduseni, et elu mõtet ei oleLaugh

Samas, enesealalhoiuinstinkt hoiab elus ka siis kui selle mõte ebaselge on ehk teistpidi ei esitata küsimust "miks peaks?" vaid hoopis "miks mitte?"Laugh
Vasta
#55
Isegi Pauksonid aravad, et igal inimesel on oma kindel eesmärk, mille ta peab saavutama.
Vasta
#56
We exist to die ? Bleh
Vasta
#57
Põhimõtteliselt küll : )
Vasta
#58
Vana teema küll, aga millegi pärast tähtis mulle. Ma ei tea miks, aga olen täna terve päeva mõtelnud, ... mis on elu mõte?

Arvan, et elu mõte nii kurb nagu see ka poleks on lithsalt ...elada, selle jaoks on elu ju olemas, et seda elada. Elu teekond on igal inimesel oma, ta peab selle läbima, et viia täide elu mõte-elamine, sest mitte oma hinge kutsungi järgi eksisteerimine pole elamine. See pole ei masendav ega kurb, see pole ka tarkus, sest see on elu olemus.

See on ehk elu mõte... soovitaks kõigil leida oma tee elus ja elada enda hinge järgi. Mingil põhjusel pidin seda tänaa ütlema. Ma ei tea, kas see tähtis on, mulle on.
Vasta
#59
Nõustun Ax - iga
Elame, et surra!
Vasta
#60
Lugesin hiljuti W Somerset Maughami raamatut "Inimorjusest" (mitte midagi paranormaalsetLaugh). Sealne peategelane arutles samuti antud küsimuse üle ning niipalju kui mina aru sain, siis tuli ta ka järeldusele, et elu mõte on leida elu mõte.
Mis seal ikka, suhteliselt loogiline tegelikultSmile
Vasta
#61
Mina arvan, et tervel inimkonnal pole ühtset elu mõtet. Näiteks ei ole kõik inimesed siin ainult järglaste tegemiseks. Mõnel on elu mõtteks kellegi eest hoolitsemine ja kellelgi teisel jällegi varanduse kogumine.

Muudetud: 23-4-05 kell 20:52:48 Wolfgirl
Vasta
#62
Kaldun ka uskuma, et elu mõte on otsida elu mõtet, või siis teha mõni.
Vasta
#63
Elu mõte, elu mõtte otsimine on päris õige vastus.
Sõnastaksin veidi juurde. Elu mõte on elada, sest ainult nii saab teada, mis selle elamise mõte oli. Kõlas ju päris hästi. :odie:
Vasta
#64
üldiselt üks huvitav mõte on ka see et...

inimese iseloomustamiseks on tema mõte. aga mis siis kui mõte ei juhi tegu vaid teod juhivad mõtteid?
ehk siis erinevad kogemused jõuavad meieni peale kogemuse füüsilist lõppu?
kas elu mõte jõuab meieni peale elu lõppu?
Vasta
#65
Üks jutt kas just elu mõttest aga meie hingede ajaloost, praegusest maal asumisest ja selle eesmärgist: http://www.nibiruancouncil.com/html/3earths.html - The 3 Earth Grand Experiments
Lugege kui pühakirja, juturaamatut või anekdooti.
Vasta
#66
kas teile anti üldse valida kui siia ilma sündisite.,oma teed pead aga edasi ise valima,
praegu on elu mõte selline ...,"kellel surres on kõige rohkem asju on võitja"..!
Vasta
#67
selle elu mõte peab iga inimene endale ise leidma
Vasta
#68
arvan et elu esimene mõte on areneda panna paika oma unistused,need tõeks tehes.
paljuneda tuleks siis kui alateadlikult tunned et oled valmis selleks protseduuriks. et siis oskad last kasvatada ja mõistad maailma asju.
kui ei mõista ja lihtsaltjärsust hetkelisest kepihimust lapse teed tulevadki välja värdjad, ja inimene taandareneb.
aga jah ühsikond on meil ka selline värdjastunud juba mis tahabki et palju saasta koguneks, et noh ise ta on ka saast.
Vasta
#69
Ma arvan, et elu mõte on elust rõõmu tunda. On nii palju asju, mille eest olla tänulik ja rõõmus. Miks me peaksime enda jaoks elu raskeks ja kurvaks tegema? Parem tunneme elust rõõmu sellisena nagu see on ja võtame riske, mitte ei ole kuskil kodus nurgas ja karda, et äkki väljas on mõni kuri onu kes sulle peksa annab, või äkki tulnukad imevad kõrrega su ajud välja...
Vasta
#70
Elu mõte on tuua igavest austust oma loojale.
Vasta
#71


elu üks olulisemaid mõtteid ongi leida see, mis on elu mõte.

Mõtle selle üle, mõtle, kuni tossama hakkab, siis tee väike vaheaeg ja mõtle edasi.
Kui Sa selle leidnud ja välja mõelnud oled, polegi nagu muud rohkem teha, kui käia selle mõtte järgi seniks kuni elu on...
Selleks nii vähesed selle leiavadki, muudkui otsivad, nagu sõnajalaõit jaaniööl.

Looja ise avastas selle kunagi,
nii- kuna kõik oli loodud( ja polnud muud miskit enam teha), ei jäänudi Tal muud üle, kui unustada kogu loodu

p.s. no kujuta ette, et Sul on tohutu karp Lego -klotse, kõik, mis neist vähegi on võimalik teha, on tehtud.... hullumeelne olukord.-Mida teha?
Ei jäägi muud üle, kui unustada kogu senitehtu ja alustada otsast peale.
Ja et see kõik ei käiks väga kähku, mõtles Looja välja sellise dimensiooni, nagu AEG, sest muidu saab kõik Loodu jälle väga ruttu valmis...
Vasta
#72
Aga kas sulle ei meeldi siis elada?
Vasta
#73
Ok, Looja tegi meid. AGA MIS M'O'TE OLI LOOJA ENESE SYNNIL?
Kuidas tema siis tekkis ja MIKS ta tekkis? Vaat just see on kysimuste kysimus, millele vaevalt Looja isegi vastust teab! Smile
Vasta
#74
Võib-olla see looja koguaeg olemas olnud ja pole kunagi tekkinud.
See võib mõistuse vastasena kõlada, aga samamoodi on see, et kõik on millestki tekkinud. Kui kõik on millestki tekkinud, siis pidi kunagi tekkima midagi mitte millestki. Juhul kui kõik on koguaeg olemas olnud, lihtsalt olemuse vormi muutnud, siis sama hästi võib mõni asi oli selline mis ei muuda vormi ja oligi kogu aeg olemas.
Vasta
#75
Stiihiast kõrgemat mõtet otsida, oskab vist küll ainult inimene Laugh
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 208,379 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,582 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,753 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 75,120 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Future Life Progression - Tuleviku elu progressioon Aerling 19 9,914 14-12-2011, 07:42
Viimane postitus: DHC
  Elu jookseb silme eest läbi? z3r0 c001 34 14,249 01-09-2009, 14:10
Viimane postitus: excubitoris
  Elu algus Jaje 4 3,169 12-08-2008, 10:53
Viimane postitus: Ares
  Elu ja surma vahe ruthie 12 4,987 09-06-2007, 20:49
Viimane postitus: Lillian

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat