Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astronoomia horisondid: maavälised tsivilisatsioonid
Autor Sõnum
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
30-10-2005 01:50
Postitus: #1
Astronoomia horisondid: maavälised tsivilisatsioonid
Venemaal korraldati selle aasta oktoobrikuus teemal “ Astronoomia horisondid: maavälised tsivilisatsioonid”, teaduslik konverents.
Alustuseks peab kohe mainima, et konverentsist osavõtnud nn. “maavälise vaimsuse” uurijad ei käsitlenud saladuslikke UFO fotosid ega analüüsinud tunnistajate ütlusi.
Põhja Kaukasuses asuvasse Venemaa Teaduste Akadeemia astrofüüsika observatooriumisse, kogunesid astronoomid ja füüsikud, kes on sügavalt veendunud, et elu ei eksisteeri Universumis vaid Maal.
Miljonites teistes tähesüsteemides eksisteerivad planeedid kus võib tõenäoliselt eksisteerida elu: alates lihtsamatest üherakulistest vormidest kuni enamarenenud, inimühiskonnale vastavateni.
Aga võibolla ka hoopiski kaugelt kõrgemal tasemel olevate elu- ja ühiskonnavormideni kui meie praegune tase siin Maal.
Küsimus – kuidas neid avastada?
Ja kas võib seda üldse teha?

Eksisteerib mitu maaväliste tsivilisatsioonide otsimise programmi.
Osad teadlaste grupid otsivad võimalikke eluvorme raadio- ja optiliste teleskoopidega, teised saadavad ise informatsiooni meist maailmaruumi enamperspektiivsetes ja tõenäolisemates suundades. Kolmandad aga panustavad kosmoseaparaatidele mis on varustatud informatsiooniga meist ja saadetakse saadikutena mustavatesse avarustesse.
Maavälist elu on aktiivselt otsitud möödunud sajandi 60-datest aastatest.
Konkreetseid, muljetavaldavaid tulemusi siiani aga paraku pole saadud. “Põhiline probleem on selles, et me ei tea mida otsida”, - jutustab Spetsiaalse Astrofüüsika Observatooriumi (SAO) VTA juhtiv teadusttöötaja, füüsika- matemaatikateaduste kandidaat Grigori Beskin. – “Meie raadioteleskoobiga, mis on üks võimsamatest kogu maailmas (link) on saadud aja jooksul suur hulk erinevaid signaale, mida seletada kahjuks pole võimalik.
On võimalik, et nende allikaks on meile tundmatu looduslik nähtus, aga pole samuti võimatu, et need on mõne tsivilisatsiooni eksistentsi märgiks.
Universumi hinnatav vanus on 15 miljardit aastat, Päikesesüsteemil 4,5 – 5 miljardit.
Enamus tähtedest on palju vanemad meist.
Ja kui nendes süsteemides eksisteerivad tsivilisatsioonid peaksid samuti kontakte otsima, kasutavad nad meetodeid ja vahendeid, milleni meie paraku pole veel arenenud.
Ma kardan, et meie “maakad” oleme alles “väikesed”, peaaegu harimatud ja ei pruugi mõista, mis tasemel peaksime neid mõistuslikke signaale otsima.

Näiteks Universumist on tänaseks avastatud 80 kummalist objekti, nn. ROKOS (- venek. transkr.-zed). Oma parameetritelt on need võrreldavad tähtedega, aga omavad ka kummalist eripära.
Meie koduse Päikese spekter, nagu ka teiste samatüübiliste tähtede oma, on lõigatud nn. neeldumisjoontega.
Need jooned on tähtedes eksisteerivate keemiliste elementide omamoodi “sõrmejäljed”.
ROKOS tüüpi objektidel need puuduvad aga täiesti. Selgitust sellele fenomenile praeguste teadmiste põhjal anda ei osata.
Võib muidugi oletada, et on tegemist mingite tehislike majakatega mis loodud ilmaruumis eksisteerivate võimsate tsivilisatsioonide poolt.
Nende otstarve on meile aimamatu.
Võibolla on tegemist mingi navigatsiooniküsimuse või informatsiooniedastamisega, aga võibolla mingi meile praegu hoomamatu ja haaramatu universumi ülesehituse stabiilsusega seotud probleemi insenerliku lahendusega.
Muidugi ei suuda ma ette kujutada mis kolossaalseid võimsusi ja lahendusi peab omama mõistuslik eluvorm, kes suudaks luua või häälestada objekte, mis on sadu kordi suuremad meie Maast.
Muidugi peab kordama juhtmõtet: Paraku me ei tea, mis võimalikke märke ja millisel kujul välistsivilisatsioon meile edastab, jättes kõrvale raadio- ja optilised saadetised.
Võibolla isegi meie Päikesel toimuvad plahvatused omavad mingit tähenduslikku informatsiooni.”
“Selle aasta septembriks on avastatud 168 planeeti meile lähemates tähesüsteemides, - jutustab planetaarse füüsika laboratooriumi (Venemaa Teaduste Akadeemia Kosmoseuuringute Instituut) juhataja füüsika-matemaatikadoktor Leonid Ksanfomaliti.- “Seal” on planetaarsed süsteemid “ülesehitatud” tavalisel printsiibil,- Kõige suurim planeetidest asub oma päikesele kõige lähemal.
On järgitud täpset seaduspärasust – mida väiksem planeet seda kaugemal asub ta oma tähest.
Meie Päikesesüsteemis, aga asetseb keskmele kõige lähemal väike Merkuur.
Hiidplaneetide Jupiteri ja Saturni orbiidid asuvad aga ebaharilikus kauguses oma kesktähest.
Arusaadavalt eksisteerib teaduslikke mudeleid ka sellise anomaalse asetuse seletuseks, aga paraku praktikas, teleskoobis, astronoomid sarnaseid süsteeme pole kusagil avastanud.
Muidugi on võimalik, et meie omale sarnased süsteemid eksisteerivad kusagil, oleme ju maailmakõiksusest uurinud alles üliväikest osa” – arutleb doktor Ksanfomaliti – “ Aga ikkagi on Jupiteri moodustumine oma praegusel orbiidil ülimalt vähetõenäoline ja kummaline anomaalia.”
Eksisteerib kuus kummalist, saladuslikku fakti Päikesesüsteemist mida praegune teadus, astronoomia, ei suuda millegagi seletada:

Illustratsiooni tõlge:
1. Teistel planeedisüsteemidel asub süsteemi suurim planeet alati oma kesktähele kõige lähemal.
Meie Päikesesüsteemis aga on lähim kõige väiksem, Merkuur.
2. Päikese ja Kuu mõõtmed on “valitud” sellisel kombel, et Kuu ja Päike on sama suured Maalt (Päikesesüsteemi ainsalt tsiviliseeritud planeedilt) vaadates.
Täieliku päikesevarjutuse korral katab Kuu päikeseketta täielikult.
Kui Päikese ja Kuu suurused või Maa-Kuu ja Maa-Päike vahemaad oleksid teised, mitte aga kummaline sama arv 400, ei toimuks ka päikesevarjutuse fenomeni.
3. Vahemaa Päikesest iga suvalise päikesesüsteemi planeedini võib arvutada ühe ja sama valemiga, mis on arusaadav igale kooliõpilaselegi.
Vaja on teada vaid Maa kaugust Päikesest.
Mitte mingeid spetsiaalseid astronoomilisi rehkendusi pole vaja teha.
R – vahemaa planeedini
n – planeedi järjekorranumber
Saadud resultaadi mõõtühikuks on “astronoomiline ühik” (a.ü. Maa kaugus Päikesest).

Ülemises reas asetsevad sellises järjestuses meie Päikesesüsteemi planeedid
Teistes tähesüsteemides valitseva ülesehituse põhjal asetseksid meie süsteemi planeedid nii nagu on näidatud alumises reas. (kus peaks asetsema asteroidide kogum ehk müütiline purunenud planeet Phaeton, pole selles järjestuses selge) Planeet Maa oleks Päikesest alles kuuendal kohal, külmas ja kõledas kauguses.

Arvutades ülaltoodud valemi põhjal astronoomilistes ühikutes planeetide kaugusi Päikesest näeme: (tabel), et arvutuslik tulem (esimene tulp) vastab küllaltki täpselt astronoomiliste vaatluste abil saaduile (teine tabel).
Asetades aga valemisse viienda järjekorranumbri, ei saa me vahemaad viienda planeedi Jupiterini, vaid asteroididevööndi keskmeni (Marsi ja Jupiteri vahel). Ühe hüpoteesi põhjal asus kunagi asteroididevööndi kohal planeet Phaeton. Jupiterini jõuame kui asetame valemisse järjekorranumbriks 6, Saturnini numbriga 7 jne.

4. Kõikidel maailmaruumis avastatud eksoplaneetidel on trajektooriks nende liikumisel ümber kesktähe ellips. Kõikidel päikesesüsteemi planeetidel aga on trajektoor lähedane ideaalsele ringjoonele.
5. Väga kummaline on Maa kaaslane Kuu.
Tema tiirlemisperiood ümber Maa on võrdne tema pöörlemisega ümber oma telje.
Tähendab, Kuu on pööratud Maa poole kogu aeg sama küljega.
(Kuu asetseb Maale arusaamatult lähedal.
Selliste mõõtmetega kaaslase olemasolu seal kus ta Maa suhtes on, on seletamatu praeguste planetaarsete arenguprotsesside põhjal.
Samuti koosneb Kuu läbinisti kummaliselt homogeensest materjalist.
Metallid praktiliselt puuduvad.
Tema tihedus on Maast 60% väiksem.
On hüpoteese mis ütlevad, et Kuu ülesandeks Maa tiirlemisel ümber Päikese, on nn. stabilisaatoriks olemine, mis takistab maakera võimalikud “kukerpallid”, mis omakorda saaksid saatuslikuks kõigele elavale Maal.

Kuu imiteerib Maalt vaadates täpselt Päikese liikumist. Meie planeedi kaaslane näib iga kuu kordavat sedasama mida Päike teeb aastas.
Kesksuvel loojub täiskuu sama nurga all ja samas horisondipunktis nagu Päike südatalvel.
Südatalve Kuu loojub samas punktis nagu südasuve Päike ning võrdpäevsuste ajal laskub Kuu mööda sama joont nagu Päikegi. Väga täpselt rihitud!
Kuu ümbermõõt on Maa omast ligikaudu 3,66 korda väiksem.
366 Kuu ööpäeva aga vastab täpselt 10.000 Maa ööpäevaga.
Päike on Kuust 400 korda suurem, aga Päike asetseb Maast 400 korda kaugemal kui Kuu.
Maalt vaadates on nende kettad täpselt samasuured. – zed.)

Päikese aktiivsuse tsükkel kestab veidi üle 11 aasta. Selles tsüklis on maksimum, mil esineb kõige rohkem purskeid ja päikeselaike, ja miinimum, kui neid nähtusi on vaid veidi.
Nn. “ajaruut” maksimumist miinimumini (b) on täpselt kaks korda pikem kui “ajaruut” miinimumist maksimumini (a).

Lisaks veel see kummaline saladuslik jõud mis ei lase ameeriklaste “Voyager”:I väljapoole Päikesesüsteemi.

Üles loetud anomaaliate rida peaks olema muidugi kõvasti pikem.
On veel kummalisemaid fakte.
Paraku on nende “seedimiseks” tarvilik füüsiku-astronoomi eriharidust.

Lõpetuseks sõnas Venemaa TA Planetaarfüüsika Instituudi vanem teadustöötaja Sergei Jazev:
Paarkümmend aastat tagasi võis Päikesesüsteemi ehituslikku struktuuri “tulnukafaktorit” sisse tuua teadlane, keda ei huvitanud isiklik reputatsioon. Siiski on faktidega keeruline maadelda.
Oletame, et uuriksime Päikesesüsteemi mõne teise tähesüsteemi “suunalt”.
Mis mõtted meil tekiksid avastanuna sellise hulga “kummalisi seaduspärasusi”?
Muidugi, igaühele neist võib leida mingi teadusliku tavamõistliku seletuse ja ehitada ka vastava mudeli. Ainult tähesüsteemide praktikas sellist nagu meie anomaalne Päikesesüsteem, ei ole rohkem leitud.
Võib olla, kui ilmuvad kasutusse veelgi võimsamad teleskoobid, kõik muutub, aga praegu võib ühe seletusena eeldada ka võimalikku välist kunstlikku vahelesegamist.
Kui arvata, et mõistuslik elu kusagil Universumis kindlasti eksisteerib, ei ole see teooria sugugi kehvem teistest.
Kusjuures ei pea arvama, et välisjõud ehitasid vaid meie süsteemi sellisena nagu ta on.
Kummalisi seletamatuid anomaaliaid on teisigi.
(selle postituse viimane muutmine: 05-11-2013 22:51 Nielander.)

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
30-10-2005 09:37
Postitus: #2
 
Ehhee! Venemaalt kuuled ikka huvitavaid asju. Loodan, zed, et Sa ei pahanda, kui annan siin ka otseviited nendele "Komsomolskaja Pravda" artiklitele, kus seda konverentsi vahendatud on (link, link, link) - kärsitutele vene keele oskajatele. Loodan, et Sa jõudumööda ka ülejäänud materjale käsitled, sest tõlkimine-refereerimine-kommenteerimine on igal juhul tänuväärt tegevus. Omaltpoolt siia mõned kommentaarid ülaltoodu kohta.

Tsitaat:Algselt postitas: zed1. Teistel planeedisüsteemidel asub süsteemi suurim planeet alati oma kesktähele kõige lähemal.
Meie Päikesesüsteemis aga on lähim kõige väiksem, Merkuur.

Siintoodud tabeli (ettevaatust - link annab tihti veateate) valguses ei paista see väide eriti paika pidavat. Võõrplaneetide süsteeme on senini avastatud suht vähe (enamuses on tegemist üksikplaneetidega), aga teada süsteemide korral, kus tsentraalsel tähel planeete üle ühe (max vist neli), paistab reegliks olevat pigem see, et suuremad on kaugemal.

Tsitaat:5. Väga kummaline on Maa kaaslane Kuu. Tema tiirlemisperiood ümber Maa on võrdne tema pöörlemisega ümber oma telje. Tähendab, Kuu on pööratud Maa poole kogu aeg sama küljega.
Taolisele sünkronisatsioonile on hea seletus - sellisel juhul püsib Maa poolt "kuukoores" tekitatud loodelaine Kuu suhtes paigal ja puudub hõõrdumine. Kuniks see nii polnud, aeglustas loodelaine liikumisest tingitud energiakadu Kuu pöörlemist ümber telje. Kusagil siin foorumis on kunagi neist asjadest räägitud ka.

Tsitaat:Lisaks veel see kummaline saladuslik jõud mis ei lase ameeriklaste “Voyager”:I väljapoole Päikesesüsteemi.
See on kas väike segadus või miskit väga uut. Mingi tundmatu jõu mõju täheldati kosmosesondide "Pioneer 10" ja "Pioneer 11" korral (link, link), Voyageride puhul olevat seda aga (mitmesuguste manööverduste tõttu) suht raske avastada (link). Küll on viimastega seotud see uudis (või mis ta nii väga enam uudis), et 16.12.2004 ületas "Voyager 1" nn heliopausi - koha kus hüppeliselt muutub päikesetuule kiirus ja seega ka osakeste tihedus (link). Viimase efekti analoogi võite kõik hambaid pestes om kraanikausis jälgida: kraanist langev vesi voolab mööda kraanikausi põhja radiaalselt laiali ja selle koha peal, kus voolukiirus saab võrdseks pinnalainete (ärge ajage segamini helilainetega) kiirusega, on täheldatav veekihi paksuse järsk muutus. Universe in your kitchen sink!

Muudetud: 30-10-05 kell 10:40:41 Hallucigenia
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
28-12-2005 23:35
Postitus: #3
Suure Arhitekti kood
Järjekordne aastaring hakkab täis saama.
Algamas uus, sedakorda nr. 2006, pikas aastatereas.
Kui seda rida muidugi selle tagasihoidlike puutööoskustega Galilea rändjutlustaja sünnist arvata.

Mis daatumit siis alguseks pidada?
Õigem oleks vast Õigeusu Kiriku järgi maailma loomisest.
Minu meelest nüüd 3646 algamas. Võin muidugi eksida.
Siin jälle uus mure.
Mis sündmusest seda “loomist” rehkendada?
Suurest Paugust?
Või sellest paugutamisele eelnenud mõttest, et paneks õige ühe “Ilm-käraka”?
(Eesti keeles ongi õigem nimetada “Big Bang”:i mitte “Suureks Pauguks” vaid vanaks heaks “Ilm-Kärakaks”).
Sügisel sai veidi puudutatud Venemaa füüsikute-astronoomide siis toimunud nõupidamise materjale,
vaatame nüüd mis mõtteid on selle “loomislooga” seonduvast viimasel ajal maailmas ilmutatud.

Suure arhitekti kood.

Grupp astrofüüsikuid on tulnud välja arvamusega, et tuleks ümber hinnata kogu universumi tekketeooria ja seda kuni vundamendini.
Seotud on selline arvamus ebahariliku “kuumade” ja “külmade” alade jaotumise iseloomuga universumi reliktkiirguse kaardil.
Astrofüüsikud Stephen Hsu Oregoni Ülikoolist ja Anthony Zee California Ülikoolist (Santa-Barbara) panid ette otsida Suure Arhitekti “visiitkaarti” õppides tundma reliktkiirgust.
“Meie teooria ei toeta kreativismi-ideed mitte üheski tema aspektis, me lihtsalt üritame püstitada rangelt teaduslikul alusel küsimuse, mis moel ja mis “kodeeringuga” selline saadetis võis olla saadetud ja üritada sellele küsimusele vastata.
Teooria autorid eeldavad, et Suur Arhitekt võis šifreerida oma teate kahendikoodis reliktkiirguse külmadesse ja kuumadesse punktidesse.
Selle hüpoteesi põhjal kujutab Universum endast nagu tohutut teadetetahvlit, mis on ligipääsetav ja vaadeldav kõikidele tsivilisatsioonidele kõikides galaktikates ja tähesüsteemides samal kujul ja moel, olenemata nende asukohast.
Universum on tohutu, seetõttu vaid Looja võis šifreerida reliktkiirgusesse sõnumi, millest aru saama on võimelised omakorda vaid arenenud tsivilisatsioonid.
(Jätkub)

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
29-12-2005 00:23
Postitus: #4
 
Lisan kärsitute jaoks viite ingliskeelsele originaalile (link), loodan, et see ei kahanda Su entusiasmi vahendamisel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
29-12-2005 21:52
Postitus: #5
Suure Arhitekti kood -2
Lähtudes aga faktist, et selgelt eraldatavad reliktkiirguse alad on arvuliselt suhteliselt piiratud reliktkiirguse üldisel jagunemisskaardil, arvutasid teadurid, et Suure Arhitekti võimaliku teate mahuks on ligikaudu 10 KB informatsiooni. On avaldatud ka arvamust, et see teave võib kujutada endast fundamentaalseid füüsikaseadusi.
Praegu eksisteeriva reliktkiirguse jagunemis/paiknemisskaardi alusel võib sõnumi juba praegu olemasoleva teaduse analüütilisi meetodeid kasutades “dešifreerida”.
Kahjuks kaasaegne tehnoloogia mis on kasutusel reliktkiirguse kaardistamisel NASA WAMP tehiskaaslastega, ei võimalda avastada nappe temperatuuri fluktuatsioone (juhuslikke kõrvalekaldeid tasakaaluseisundist).
Kuid ka see probleem lahendatakse tehniliselt lähiajal.
Publikatsiooni autorid oletavad, et see dešifreerimisprotsess koos igakülgse analüüsiga, võib saada hoopiski meeliköitvamaks tegevuseks kui ajad kestnud maaväliste tsivilisatsioonide otsingud.
Nagu teatab Sky and Telescope, on Hsu ja Zee teooriat pandud tähele maailmas paljude astronoomiaühingute poolt.
On see teooria juba kohanud ka vastuväiteid – tõsi küll mitte midagi printsipiaalset – autorite kolleegide poolt, nimelt astrofüüsikud Douglas Scott ja J.P. Zibin Kanada Briti Columbia Ülikoolist.
Oma artiklis “Tõeline Läkitus Taevast” (the Real Message in the Sky) kinnitavad nad, et kolleegid Hsu ja Zee ülehindasid võimalikku info hulka mis võib šifreeritult olla varjul reliktkiirguses.
“Mõlemad grupid on solidaarsed selles, et kosmilise mikrolainelise kiirguse kaardil võib olla šifreeritud saadetis,- teatab doktor Hsu. – Arvamuste lahkuminekuid on ainult selle võimaliku teabe mahu hinnanguis.”

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
30-12-2005 01:37
Postitus: #6
"Lucy teemantidega taevas"
Harvardi Astrofüüsika (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics) keskuse astronoomid avastasid 50 valgusaasta kaugusel Maast väikese valge tähe, diameetriga 4 tuhat kilomeetrit.
See tilluke kääbus koosneb aga pea-aegu terviklikult kristalliseerunud süsinikust.
Hirmuäratavale külgetõmbejõule lisaks on sellel tähel tähelepanuväärne omadus, ta on praktiliselt ehe teemant.
Teemant-tähe avastanud astronoomide grupi liider Travis Metcalfe kutsub oma leidu “kõikide teemantide emaks” ja lisab, et paljud on soovinud teda nimetada “Lucy”:iks, seda The Beetels:ite loo “Lucy teemantidega taevas” auks.
Huvitav, et see mega-teemant veel helisebki nagu kong – tema pind pulseerib.
Ja kuigi heli kosmoseruumis ei levi – võib seda pulsatsiooni kuulata kui analüüsida tähe kiirgust.
Just selline analüüs paljastaski selle kääbustähe erakordse sisemise koostise.(link)

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
30-12-2005 19:46
Postitus: #7
Jumalikust sõnumist
reliktkiirguse foonis. Hsu ja Zee tööst rääkides tuleks rääkida eraldi kahest asjast: informatsioonist ja informatsioonikandjast. Idee, et reliktkiirguse fooni fluktuatsioone saab (põhimõtteliselt) kasutada info salvestamiseks ja edastamiseks Universumi aegruumilistes mastaapides, on päris huvitav. Aga selles osas on Hsu ja Zee pea kõik ära öelnud, mis öelda annab (jääb muidugi lahendada keerukas tehniline probleem foonikiirguse jaotuse täpsest mõõtmisest). Rohkem annaks arutleda selle ümber, mis võiks olla taolise sõnumi sisuks ja tema kirjapaneku eesmärgiks ning meie kui lugeja huvi ja/või kasu sõnumist aru saada. Ja selles osas on Hsu ja Zee oletused küllaltki spekulatiivsed. Sest võimalus, et taoline sõnum on meile üheltpoolt arusaadav, teisalt aga sisaldab mingit uut kasulikku informatsiooni ... on peaaegu olematu*. Fundamentaalinteraktsiooni kirjeldavatest Lie albegratest (Hsu ja Zee artiklis toodud näide) ei teadanud me paarsada aastat tagasi veel midagi, ja praegu ... pole see enam midagi uut. Seega kellegi õpetamine vaevalt saab olla "jumaliku läkituse" eesmärgiks. Pigem lihtsalt, et "Hei, kutid, mina olin siin ja ma oskan kirjutada!" (Või "Juku on loll" või "Jüri armastab Marit"). Veidi teise kandi pealt arutlemiseks - kas oleks mingit sõnumit, mida tahaksite saata nt kromanjoonlastele? Kuidas seda teeksite? Siia juurde võib panna veel Richard Feynmani mõtte sellest, et mis oleks taoline lühisõnum, mis võiks inimkonnale olla kõige kasulikum juhul, kui miskipärast kaoksid kõik teadmised, mida teadus viimaste sajandite jooksul on kogunud. RF arvas, et see oleks teade aatomite eksistentsi ja olemuse kohta. Aga jällegi - kromanjoonlane selle infoga vaevalt, et midagi teha mõistaks ...

*põhimõtteliselt ei saa muidugi välistada, et taoline sõnum osutab mõnesugusele varjatud salauksele imepärasesse uude maailma, mille leidmisega me ise vaevalt, et kunagi toime tuleksime ... või vastupidi, tähistab mülgast või kuristikku, kuhu ilma hoiatuseta tõenäoliselt rahumeeli sisse jalutaksime. Kui tõenäoline selline võimalus olla ... küllap on see puhtalt uskumise või mitteuskumise küsimus.

Tänud zedile huvitava teabe vahendamise eest!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zed
Veteran

Postitusi: 763
Liitunud: Jun 2005
08-01-2006 19:27
Postitus: #8
Kosmoselaev nimega "Kuu"
1970:ndatel aastatel seoses kuuprojektide intensiivse arendamisega, pöörasid kaasatud sõjaväespetsialistid komisjonide tähelepanu huvitavatele Kuu pinna iseärasustele.

Kuu pind, mida ei ole turvamas sarnaselt Maale kaitsev atmosfäär, on kaetud tihedalt erineva suuruse ja kulumisastme/vanusega kraatritega.
Kuid samas võib Kuu pinnal leida suuri alasid, mis on kaetud väga eriliste löögijälgedega.
Nende kraatrite paiknemises võib ka pealiskaudse vaatluse tulemusena kohestelt avastada teatud seaduspärasusi.
Sõjaväespetsialistide arvamuse kohaselt tekitab sarnaseid korraspärasusi vaid üks tuntud vahend. Kassettpomm.
Seda militaarleiutist kasutatakse militaarotstarbeliselt maa-alade vaip-pommitamise läbiviimiseks.
Peale sellise relva kasutamist näeb pommitatud ala välja täpselt selline, kui Kuu analoogid.
Ühe suurusega kraatrid asetsevad pinnal rangelt teatud seaduspärasuste alusel.
Nende suurus, kuju, sügavus, eeldatava laengu tabamisnurk, on täpselt sama üle kogu “pommitusala”.
Ja selliseid “polügoone” on Kuu pinnal leitud palju…
Mida arvata?
Ameerika teadlaste julge hüpoteesi kohaselt pole meie kosmiline kaaslane mitte midagi muud kui grandioosne kosmoselaev, rivist välja viidud iidsetel aegadel peetud totaalse, tohutute mõõtmetega galaktilise konflikti tulemusena.

1969 aasta juulis, varem kui astronaudi jalg puudutas Kuu kamarat, heideti eksperimendi korras Kuu pinnale automaatjaama kasutatud tühjad kütusemahutid.
Eelnevalt oli paigaldatud Kuu pinnale andmeid edastav seismograafikompleks.
Osutus, et 12 tonnise koorma löök kuupinnale kutsus esile lokaalse kuuvärina.
Oodati kuuvärinat kestvusega loetud minuteid, kestis see aga tunde.
Seismograafi poolt edastatud informatsioon osutus küllaltki huvipakkuvaks, pinnareageeringud olid tsüklilised, selge kajafooniga.
Andmete analüüsimisel selgus, et Kuu kaljuse pealispinna all asub metallist mitmekihiline koorik, kogupaksusega 70 kilomeetrit, ümbritsedes Kuu varjatud sisemust.
Tuldi välja omapoolse hüpoteesiga.
Kuu pinnastruktuuride seismilisel “kajaloodimisel” ilmnes, et kuu sisemuses paikneb tohutu liigestatud tühik, kogumahuga 73,5 miljonit kuupkilomeetrit.
Kas selles tühikus asetsevad masinasaalid ja seadmed, mis tagavad superkosmoselaeva liikumise ja teeninduse, konstruktsioonid mis ühendavad välissoomust sisemise ehitusega?

1970:ndatel aastatel esmakordselt ei välistanud nõukogude teadlased hüpoteesi, et meie tavakaaslane Kuu ei ole lihtsalt Maa kaaslane.
Tuntud astrofüüsik Jossif Šklovskij avaldas arvamust, et Kuu “võib osutuda elutuks, meeskonnata võõrtsivilisatsiooni kosmoselaevaks, kaitstud läbimatu kaljudealuse soomuskilbiga.
Hiljem avaldas oma versiooni sellest hüpoteesist sarnaselt inglise ajakirjale Flying Space Review, ka tuntud Vene raadioastronoom Aleksei Arhipov.
Oma esildises tõi ta hüpoteesi, et Kuu on “”muulaste” kosmosejaam”, mis jälgib maist arengut ja sündmusi”.

Kaudseid andmeid selle arvamuse toeks võib leida muistsetest Hiina arhiividest.
Hiina iidne tsivilisatsioon on ainus kogu Maal, millel on ajaloost säilinud pidevad süstemaatilised astronoomiavaatlused.
X – XI sajandist e.m.a. pärinevates vaatlustes on suure põhjalikkusega toodud kõik taevavõlvil toimunu.
Tähelepanu äratab aga see, et pole mitte mingit märki Maa praegusest kaaslasest.
Pole isegi sõna, väljendit, ega seda sõna - Kuu tähistavat kirjamärki.
Võib oletada, et siis kui neid vaatlusi tehti, ei olnud maakeral veel kaaslast.

Kui seda hüpoteesi edasi arendada võib oletada, et just Kuu ilmumine Maa lähedasele, ülitäpselt paika pandud orbiidile, kutsus esile need kataklüsmid, mida on läbi ajaloo nimetatud Suureks Veeuputuseks.
On ka arvamus, et alles peale Kuu võimalikku ilmumist tekkis Maad asustavate rahvaste teadvusesse ja muistenditesse mõisted jumalatest, vaim-olenditest ja hingedest kes saabusid Maale koos meie öise valgusallikaga.
(BBC ja FarK. Ru. põhjal zed)

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
08-01-2006 20:04
Postitus: #9
 
Põnevad asjad ... eriti need kauakestvad kuuvärinad. Mis puutub "noore kuu hüpoteesi", siis (sõltumata inimeste talletatud kroonikatest) tuleks sellel ära seletada mõned keerulised asjad: Kuuga seotud eluslooduse rütmide väljakujunemiseks jääb ilmselt paarist tuhandest aastast väheseks, küllap on olemas geoloogilisi kinnitusi kuust tingitud tõusu-mõõnalaine märksa pikemaajalise toime kohta, ehk veel midagi (Kuu tiirlemise ja pöörlemise sünkronisatsiooni saab muidugi ka tehis-Kuu hüpoteesi korral edukalt seletada).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Andres
Tavaliige

Postitusi: 91
Liitunud: Mar 2005
10-01-2006 16:04
Postitus: #10
 
Tegelikult me näeme ainult kuu üht poolt. Kuulsin oma õpetajalt, et teisel poolel pidavat olema suured (ligi 70km pikad) ehitised mis puurivad kuu pinnast.

http://photojournal.jpl.nasa.gov/jpegMod...modest.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/Far_side_(Moon)

Loodan nüüd, et said õiged lingid.

"Sündides erilisena, elades teadmatuses, surres teades tõtt" A.Tuul
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
thor199
Tavaliige

Postitusi: 72
Liitunud: Oct 2005
10-01-2006 23:31
Postitus: #11
 
Oot kas kuu teisest poolest pole avalikusele pakkuda mitte ühtegi pilti ?


MUideks Kuuga seoses tuleb alati meelde, see indiaanlaste rahvapärimusel põhinev vene multikas kus Kuule viidi kuri Rekuai ja pandi sinna kinni.

Peaks seda teooriat ka natuke uurima enne kui kui torkima hakata.

Ja ega vanarahvas asjata Kuuga ei soovita austavalt käituda, et ei tohi Kuu poole sülitada jne.

Muudetud: 10-1-06 kell 23:44:46 thor199
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
11-01-2006 18:22
Postitus: #12
 
Tuginedes Zedi kirjutisele "Kosmoselaev nimega Kuu" kaldun arvama, et Kuu võibki olla võõrtsivilisatsiooni kosmoselaev. Sellise oletuse kohta olen ka varem kusagilt lugenud. Samal arvamusel on ju ka nii Ameerika teadlased, kui vene teadlased. Ja miks ei maini hiina muistne tsivilisatsioon Kuud? Tuleb nii välja, et siis ei olnud Maal tõepoolest veel kaaslast Kuu. Minu meelest väga huvitav teema, mille üle arutleda.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
02-05-2006 12:19
Postitus: #13
 
Tsitaat:Algselt postitas: zed
1969 aasta juulis, varem kui astronaudi jalg puudutas Kuu kamarat, heideti eksperimendi korras Kuu pinnale automaatjaama kasutatud tühjad kütusemahutid. Eelnevalt oli paigaldatud Kuu pinnale andmeid edastav seismograafikompleks. Osutus, et 12 tonnise koorma löök kuupinnale kutsus esile lokaalse kuuvärina. Oodati kuuvärinat kestvusega loetud minuteid, kestis see aga tunde.
Siin artiklis toodud ka üks seismogramm taolisest kauakestvast kuuvärinast. Kas nüüd just tunde, aga oma tubli pool tundi "kõliseb" ta küll. Samas nenditakse, et alla pooltel registreeritud kuuvärinatel on olemas mingi seletus, ülejäänute põhjused on teadmata. Artikkel ise arutleb selle ümber, millist ohtu tulevastele kuubaasidele kujutavad meteoriidid (puudub kaitsev atmosfäär!).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
as-green
Tavaliige

Postitusi: 197
Liitunud: Jun 2006
26-11-2006 15:30
Postitus: #14
 
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Harvardi Astrofüüsika (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics) keskuse astronoomid avastasid 50 valgusaasta kaugusel Maast väikese valge tähe, diameetriga 4 tuhat kilomeetrit.
See tilluke kääbus koosneb aga pea-aegu terviklikult kristalliseerunud süsinikust.
Hirmuäratavale külgetõmbejõule lisaks on sellel tähel tähelepanuväärne omadus, ta on praktiliselt ehe teemant.
Teemant-tähe avastanud astronoomide grupi liider Travis Metcalfe kutsub oma leidu “kõikide teemantide emaks” ja lisab, et paljud on soovinud teda nimetada “Lucy”:iks, seda The Beetels:ite loo “Lucy teemantidega taevas” auks.
Huvitav, et see mega-teemant veel helisebki nagu kong – tema pind pulseerib.
Ja kuigi heli kosmoseruumis ei levi – võib seda pulsatsiooni kuulata kui analüüsida tähe kiirgust.
Just selline analüüs paljastaski selle kääbustähe erakordse sisemise koostise.(link)

mida müütides ja kroonikates kutsutakse ku: Nemesis, Niburu jne
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
as-green
Tavaliige

Postitusi: 197
Liitunud: Jun 2006
26-11-2006 15:38
Postitus: #15
 
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Tuginedes Zedi kirjutisele "Kosmoselaev nimega Kuu" kaldun arvama, et Kuu võibki olla võõrtsivilisatsiooni kosmoselaev. Sellise oletuse kohta olen ka varem kusagilt lugenud. Samal arvamusel on ju ka nii Ameerika teadlased, kui vene teadlased. Ja miks ei maini hiina muistne tsivilisatsioon Kuud? Tuleb nii välja, et siis ei olnud Maal tõepoolest veel kaaslast Kuu. Minu meelest väga huvitav teema, mille üle arutleda.

kuud ei maini ka paljud ajaloolised ürikud 800 aasta jooksul, see aeg langes kokku muistse Hiina eksisteerimisega, aga samas mainitakse kuud vanemates ürikutes korduvalt, seega olla kuu vahepeal "ära olnud"

aga Vana Hiina kohta tuli meelde üks naljakas asi - nimelt on igalpool hinnas vana-hiina meditsiin, aga vanas hiinas olla inimese keskmine vanus olnud c.a. 30a.(H)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
26-11-2006 20:35
Postitus: #16
 
Jaa, aga nüüd elavad hiinlased väga kõrge vanuseni! Ilmselt tänu iidse meditsiini taasavastamisele ja uuesti tundma õppimisele! Ja eks ka Euroopas olnud veel Keskajalgi inimese eluiga palju lühem kui nüüd!
Aga tänud huvitava teema esile toomise eest! See tähendab ikka seda Zedi püstitatud Kuu mõistatust. Aga kus see Kuu siis vahepeal "ära käis"!? Hm, üsna huvitav! Mida pakute?...

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
rivo Eemal
Uustulnukas

Postitusi: 20
Liitunud: May 2006
07-01-2007 23:24
Postitus: #17
 
Usun, et see kõik on juhus tänu millele siin ongi elu.
Või, et see kõik on üks väljamõeldis? Bleh

Kas vaatasid paar kuud tagasi sarja ETV's "Elu Kosmoses" ("L'Aventure Spatiale", 2001), sealt sai paljule vastuse. Miks ja kuidas?

Muudetud: 7-1-07 kell 23:33:54 rivo
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
muundi
Uustulnukas

Postitusi: 3
Liitunud: Mar 2007
25-03-2007 20:23
Postitus: #18
 
Eks see värk kõik kahtlane ole..Ise olen rohkem realistlik ja ei usu mingeid imesid selle kuu kohta.

ootan põnevusega...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
25-03-2007 21:22
Postitus: #19
 
Tsitaat:Algselt postitas: muundi
ei usu mingeid imesid selle kuu kohta.

Ag Kuu on ime. Või vähemasti ülimalt haruldane - oma suuruse tõttu Maa-taolise planeedi kaaslase kohta.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lil
Uustulnukas

Postitusi: 18
Liitunud: Sep 2006
26-03-2007 17:49
Postitus: #20
 
täiendavat lugemist:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?156454
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
18-10-2007 19:24
Postitus: #21
 
Ma pakun välja variandi,kus "KUU OLI JUHITAV KATSE JAAM ",millega üritati "päästa"meie süsteemis olevat planeeti hävingust.Kuid "HÄVING"tuli varem kui arvutatud.Ja selle planeedi elanikud lahkusid meie tähesüsteemist mujale.Nende uus asukoht on kindlasti siia maale jäetud.Tuleb ainult see üles leida. Kunagi 62a.oli ühe artikli koopia lehes.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
trz
Tavaliige

Postitusi: 93
Liitunud: Dec 2007
28-12-2007 14:57
Postitus: #22
 
Kunagi ostsin allahinnatud raamatute kastist sellise teose -"Kas meie kuul on veel keegi?"(oli vist selline pealkiri).
Autor üritas pingsalt meile tõestada, et kuul asuvad miskid X-vihmaussid(ja palju muid imelikke masinaid) kes kaevandavad kuul midagi. Raamat sialdas ka nn. fotosid mis olid sõna otseses mõttes must-valged. Ehk siis halle toone polnud. Kontrast oli sajaga põhjas. Suutsin lugeda sellest vast 20 lehekülge. Alguses oli naljakas (k.a. tõlkija eessõna) aga kaua sa ühte ja sama nalja ikka naerad. Nüüd peaks vist jälle selle üles otsima ja proovima uuesti lugeda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
neoon
Vana kala

Postitusi: 471
Liitunud: Jul 2007
28-12-2007 16:31
Postitus: #23
 
jah. äärmiselt huvitav ja ebatavaline nähtus on see meie Kuu. aga on üks suur AGA. Kuu omab gravitasiooni (gravitasioon, kui nähtus ja selle tekkimine on jätkuvalt arusaamatu ja uurimise all)! aga mil viisil saab mingi kosmoselaev omada garvitasiooni?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
ONE
Tavaliige

Postitusi: 60
Liitunud: Mar 2008
03-03-2008 22:40
Postitus: #24
 
Aga miks ei saa kuu omada gravitatsiooni, kui ta on kosmoselaev...võib ju ka olla tehisgravitatsioon.Kui olendid olid nii arenenud, et ehitasid niisuguste mõõtmetega laeva või baasi, siis kindlasti said nad ka gravitatsiooniga hakkama...ma arvan.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Rein
Tavaliige

Postitusi: 246
Liitunud: Nov 2007
05-03-2008 10:13
Postitus: #25
 
"Kes tegi? Kes tegi?" küsisid abilised.
"Ise tegi! Ise tegi!" möirgas vanapagan vastu.
Teised aga naerma ja irvitama: "Noh, kui sa ise tegid, mis sa siis karjud?”

Kohutav aga õpetlik jutt sellest kuidas rehepapp terve pannitäie tina vanale silma valas!.

Lugu teades on lihtne seda ka ette kujutada, tegelasi, neid ümbritsevat ruumi, panni, tina ning ahju ja irvitavaid kaaslasi. Samuti ka tegelaste omavahelisi seoseid, taustu jne.
Kui oled aga bakter vanapagana kubemepiirkonnas, ehk inimene Galaktika äärealas asuval planeedil nimega Maa, siis tervikpilti on ikka kuramuse raske kokku panna.
Arvestades meie positsiooni universumis on tegelikult täitsa üllatav, et me niigi palju teame! wink
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Rahvusvaheline astronoomia aasta 2009 kurk 1 1,685 02-11-2008 17:34
Viimane postitus: Hallucigenia

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog