Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimpopulatsiooni ellujäämine rahavabas maailmas .
#26
https://www.youtube.com/watch?v=U1dmbWyI...legNasobin
Kuidas ellu jääda? Küsimuste osas on üks ülimalt huvitav väide: vaxid on nummerdatud:
1 platsebo
2 RNK
3 geenimuundatud
4 vähirakkudega, surm 2a pärast
Kas on? Tema ei oska kommenteerida. Peamine küsimus, kas vaktsiinid on nummerdatud või kuidagi märgistatud? Algusest 1.03 mingi 20sek.
Vasta
#27
Xcad, mine otsi endale vits !Oli jutt avasõnas, et siin ei räägi ei vaktsiinidest , ei koroonast . Selleks on vastav teema . Niigi paned Sa igal võimatul ja võimalikul juhul mingi koroonaga haakuva postituse igasse teemasse .
Vasta
#28
(25-11-2021, 06:57 )olematu Kirjutas: Aga kõik ei ole sellised . Muide, ma ei näinud Sinu varude nimistus ei liha

1) Nõrgemad ja lollimad surevadki raskel ajal välja, õpeta neid eelnevalt/jooksvalt palju tahad ... põhimõtteliselt hoitakse suurt osa bio-massit elus vaid raha-maailma vajaduste tõttu (rohkem tarbijaid, rohkem kasumit) ja religiooni-maailma vajaduste tõttu (rohkem usu-juppe, vägevam religioon).

2) Liha mul tõesti varutud pole, kuna liha ei seisa pikalt (ma varun vaid seda, mille ma enne "parim enne lõppu" ka reaalselt ära söön) - st värsket liha ostan ma vaid samal päeval tarbimiseks (aasta aega sügavkülmas olnud liha on kaotanud enamuse oma peen-energeetikast, ehk taolist "liha-laadset-toodet" pole mõtet süüa).

Samas elaks kriisi ajal ka "ilma lihata" ära:
a) Ilma veeta elab 2 päeva (enda uriini uuesti juues venitaks ka nädala välja: kasulik teadmine, kui oled maavärina-järgslet rusude all kinni!).
b) Ilma toiduta, kuid vett juues elab 30 päeva ära.
c) Taimset toitu süües elaks vajadusel ka kogu elu ära (liha puudusel ära ei sure).
d) Liha söömine annab juurde jõudu/jaksu/väge, ehk aeglase kõndimise asemel jõuad joosta & raskeid asju tõsta.

Kui kriis kestaks lühemat aega, siis suudaks nö "vana rasva pealt" ilma lihata ära elada mõned nädalad/kuud ... kui kriis kestaks kauem, siis nõrgemad kõngeks "eest ära", ning metsloomade liha oleks alles jäänute jaoks külluses.


----

Puidust vokk ja kangasteljed ehitati sajandeid tagasi talus nö "lihtsate tööriistade abil" (saag, kirves, puur, höövel, peitel) ... näiteks ümar voki-ratas koosneb 4-st sirgest prussist (ruudu-kujuline toorik, mis on tapp-liite abil ühendatud), mis on kirve/sae abil enamvähem ümaraks tahutud/saetud, ning höövli/peitli abil täitsa ümaraks hööveldatud/treitud ... kui me seda kõike oskasime oma eelmistes kehastustes, miks me ei peaks seda siis oskama vajadusel ka oma praeguses kehastuses (kas koroona-vaktsiin on viimasegi aru-raasukese & terve mõistuse alge ära viinud).
Vasta
#29
Tsitaat:mingisuguse räämas maa-maja saab 50km kaugusel linnast ca 10 tuhande eest kätte, ning mingiusuguse sõitva diisel-auto saab ca 3 tuhande eest kätte 

See sõltub suuresti sellest, millised ootused elule on. Võib ju ka metsa endale okstest onni ehitada, magamiskotis tule ääres magada ning jalgrattaga või jalgsi kulgeda, saab praktiliselt rahata läbi. Aga 50 km raadiuses linnast leida elamiskõlbulik kinnisvara 10 000 eest on tänases päevas suuresti kahtlane. Sellise asjaga käib kaasas ka maa, aga nii harimiskõlbulik kui metsamaa maksavad samuti omajagu. Edasi- kaugtöö eeldab moel või teisel elektrit. Mis tähendab kas liitumistasusid või paneele/tuulikuid. Mõlemad on üpris kallis lõbu. Igapäevane töölkäimine eeldab aga võimekust igapäevaselt sõidetavatele teedele välja pääseda, ehk siis võimekust endale aastaringselt tee lahti sahata. Nii et nii lilleline, kui lugupeetav seda kirjeldab, see kõik kindlasti pole, kuskilt tuleb järelandmisi teha. Mitte et mõttekäik ise vale oleks- ellujäämisvõimslused on apokalüpsise puhul kindlasti tiba paremad.
Mis puutub DIY maja kapitaalremonti ise sees elades, siis loomulikult on võimalik, lihtsalt tuleb arvestada, et see võtav hullult aega, on ülimalt ebamugab ja läheb sigakalliks.
Vasta
#30
Liha ja loomseid rasvu ei vaja ainult lihased vaid eelkõige aju . Teadlaste väitel 90 % tarbitavast toidust läheb aju käigushoidmiseks .

Liha ja kala saab ka suitsutada, vinnutada, soolata . Kohupiima saab soolata, nagu seda meie esiemad tegid . kohupiimast saab juustu . Seda ma pidasingi silmas vanade teadmiste all, mitte mingit abrakadabrat . Kuigi esiemade teadmised võivadki kuuluda mõne jaoks abrakadabra klassi .
(24-11-2021, 22:47 )lahendused Kirjutas: Raha on vaid maksevahend (raha pole kapital, ega väärtuste kandja) ... seega "rahavaba maailma" lihtsaim näide võiks olla "natuuras maksmine" (igaüks mõistku seda oma rikutuse tasemel: a'la 2 kilo porgandi eest saad 3 kilo kartulit vastu ... või 2 pätsi leiva eest saad 1 seksi vastu).


Pigem kumab teema-algataja "murede fookusest" välja järgmine pealkiri: "Kuidas vähese kapitaliga ellu jääda?" ... siin on vastus üsna lihtne ja üldine: tööta/loo rohkem, ning tarbi/kuluta vähem.


------

Nooruses pole kuigi raske nö "töötada kahe koha peal korraga", ehk saada 2x tasu - see "täiendav tasu" tuleks aga kapitalina akumuleerida, mitte aga maha laristada.

Näide: teenigu tavaline mediaan-keskmine inimene 1000 raha kuus, millest 300 kulub kodu peale, 300 toidu peale, 300 auto peale ja 100 hobide peale ... kui nüüd aasta aega töötada 2 koha peal (noorena pole see probleem), ning loobuda aastaks autost ja hobidest, hakkab iga ku üle jääma 1000 + 300 + 100 = 1400 raha, mis aastas teeb 12 x 1400 = 16000 raha ... mingisuguse räämas maa-maja saab 50km kaugusel linnast ca 10 tuhande eest kätte, ning mingiusuguse sõitva diisel-auto saab ca 3 tuhande eest kätte .... nüüd võib loobuda üürikast (kokkuhoid 300 raha kuus), ning maale enda räämas majasse elama asuda ... kui nüüd minna 1 täiskoha peale tööle, siis: kodu kapitalikulu on 0 (oma maja), auto kapitalikulu on 0, järgi jääb vaid söök (300) ja hobid (100), ning 600 raha iga kuu enda maja ja enda auto remondi jaoks ... mõne aastaga on vana maja korda tehtud (saad pikki aastaid ilma remondi-kuludeta elada täiesti normaalses oma majas), ning autot ise remontides on auto kapitalikulu tähtsusetu (näiteks mina ostsin 6 aastat tagasi 1000 raha eest vana diisel-auto, ning sõidan sellega siiani: juurde olen ostnud vaid uue katalüsaatori 200 raha eest, siduri 150 raha eest, aku 50 raha eest, elektrilise käsipiduri relee 8 raha eest + üldised kulu-materjalid - seega 1400 raha eest 6 aastat sõitu, mis teeb ca 20 raha kuus auto kapitali-kuluks).

Ehk "ainelist kapitali" annab aruka mõistuse abil kergesti suurendada.

-----

Vaimse kapitali, ehk oskustega on keerulisem ... kui ikka ise suppi keeta ei oska, vokki & kangastelgi kasutada ei oska, siis on asi nutusem ... tänapäeval on paljude asjade ise-tegemise õpetused Youtubes olemas ... seega jääb järgi vaid enda laiskus & saamatus.

Seda ma räägin, et süüa tuleb korralikult, aju tahab süüa. Ma vaatan, et Sul on tõsised raskused loetava mõistmiseks . Kui ärimaailm otsa saab, kui maailm üldse otsa saab, siis mis internetist Sa räägid? Kui elektrit ei ole ja paneele ka ei ole, siis ei ole Sul ei internetti ega poodi, kuskohast vajadusel liha juurde hankida . Või teadmisi hankida.

Minul on vokk olemas . Kangastelgede õpetused ka " Taluperenaise " numbrites olemas füüsilisel kujul olemas . Praktiliselt kõik " Nõukoguse Naised " on ka olemas . Mine isahane tea , mis elus tulla võib . Kangakudumise raamatu päästsin prügikasti servalt ära . Lihtsamat kangast oskan muidu ka kududa, aga kangastelgi töökorda seadnud pole kordagi .

Eks inimene õpib kõike , kui on, kuskohast õppida .

Vasta
#31
„...Ilma veeta elab 2 päeva (enda uriini uuesti juues venitaks ka nädala välja: kasulik teadmine, kui oled maavärina-järgslet rusude all kinni!)....“

Ja kust seda pissi siis tuleb kui vedelikku ei joo? Ei tule ju.Hrmm

„..Liha söömine annab juurde jõudu/jaksu/väge, ehk aeglase kõndimise asemel jõuad joosta & raskeid asju tõsta...“

Ei ole see päris nii, on ka taimetoitlastest tõstjaid. Clarence Kennedy (sündinud 9 august, 1993) Iiri päritolu tõstja.
Vegan on siis inimene kes ei söö liha-, muna- ja piimatooteid.
Tähelepanu sellele, et ei tarbi ka mune ega piima.
Muidugi Clarence kasutab „aineid“ aga ikkagi uskumatu.
https://www.youtube.com/watch?v=hmG1aX0c...lThingsGym
Vasta
#32
(25-11-2021, 09:12 )Ill be back Kirjutas: Mis puutub DIY maja kapitaalremonti ise sees elades ... ja läheb sigakalliks.

Näiteks minu ämmal on "tsaari ajal ehitatud" maa-maja kuskil jõgevamaa pärapõrgus (asukoha ja vanuse tõttu pole ehitusfirmade poolne "võtmed kätte" täispakett mõistlik) ... muidu kõik tore majas, kuid "liiga külm" talvel (2x päevas tuli ahje talvel kütta, ning hommikuks külmus vesi ikkagi köögi-laual ära) ... seinad on seal üsna paksust puidust (soojakadu läbi seinte väike), kuid lagi oli soojustatud vaid 10cm mullaga (soojakadu läbi lae oli röögatu) ... kusjuures ise ta oma "kana ajuga" polnud kunagi selle peale tulnud, et lage soojustada - pigem tahtis maa-maja maha müüa ja linna "mugavama elu" peale kolida.

Ma siis tegin lihtsa arvutuse: lae pindala 80m2 korrutatuna 0.2m kivivillaga = 16 m3 villa; jagatuna 0.4 m3 kivivilla pakiga = 40 pakki villa; korrutatuna 15 rahase kivivilla paki hinnaga (eelmisel aastal oli 15, nüüd on 20 raha pakk) annab kokku vaid närused 600 raha ... mõnikümmned raha juurde auru-tõkke-paberi jaoks (et toas olev vee-aur ei kondenseeruks laes oleva villa sisse) ja "ongi kõik" (oma töö muidugi juurde 8 m3 mulla väljaviskamise näol lae pealt) ... no ei uskunud ta kohe mitte kuidagi, et nii odavalt saab ise hakkama, tegutsema hakaks ta pigem "kiusu pärast" (et näidata minu arvutuste ekslikust).

Igatahes suutis "penskarist vana-mutt" oma igapäevase elu kõrvalt kuu aja jooksul lae peal oleva 8 m3 mulda välja loopida ämber-ämbri-kaupa, ning nädalaga pani ta aurutõkke ja kivivilla ise paika (ma juhendasin teda vaid loetud tunnid) ... ning läksgi kokku soojustamine maksma veidi alla 600 raha (suvel oli kivi-villal täiendav allahindlus).

Esimese proovi-kütmise järel (harjumuspäraste kogustega) tabas teda shokk: sügisene tuba läks +32C soojaks ... ning talvel hoiab maja sooja 2 päeva ühe ahju-kütmise järel, ehk küttepuude vajadus vähenes ca 4 korda ... igatahes ei suuda ta tänaseni uskuda, et kõik see nii lihtne oli (vaja oli vaid "seemet", ehk ideed/mõtet: "ka ise on võimalik lihtsalt ja odavalt teha") ... just see "idee, ehk seeme" ongi paljudel inimestel puudu.
(25-11-2021, 10:36 )Q11 Kirjutas: a kust seda pissi siis tuleb kui vedelikku ei joo? Ei tule ju.Hrmm

Kui paksid jääma maavärina järgselt maja rusude sisse kinni mitmeks päevaks, siis pissid nö "peo peale", ning jood enda uriini uuesti ära peo pealt ... ehk päeva lõikes pissid 2 liitrit uriini ja jood ära 2 liitrit enda uriini ... iga korraga läheb pissi "paksemaks/vängemaks", kuid nii saab võita mitmeid päevi lisa-aega, ning nii ellu jääda.

Suurte maavärinate järel kaevatakse nädala pärast hoonete rusude alt välja inimesi, kes on ellu jäänud tänu oma uriini joomisele ... igapäevaselt muidugi nii ei teeks (kes see ikka ome kuse joob nalja-viluks), kuid äärmuslikus häda-olukorras tuleb taoline teadmine kasuks (taolisi oskusi peab no "ette teadma", st maavärina järgselt on telefon katki, aku tühi, või võrk maas; st youtubest ei saaks hädas olles õpetus-videot vaadata, ning taolised õpetused oleks seal tsenseeritud "prono & nilbuste" ettekäändel).
Vasta
#33
Jällegi- kõik sõltub sellest, milliseid ootuseid seada. Laepealse tühjaksloopimine ja villapanek on kõige odavam ja kiirem viis. Samas- et saavutada tõsiselt mugavat toasviibimist (aga isiklikult minu jaoks tähendab see võimalust aastaajale vastamata paljajalu põrandal käimist) tuleb alustada põranda soojustamisest. Ja ka põrandaküttest. Ja see.... see on pikk, igav ja must lugu. Kallis ka. Isegi kui "penskarist vanamutti" täie rauaga ekspluateerida...kusjuures kallimaks läheb. Kui veel aastapäevad tagasi sai põrandakasbli kätte 40 sendiga meeter, siis täna küsitakse sellest juba 96 senti. Lüliti koos termostaadiga maksis 38 raha, eile küsiti kahest regulaatorist juba 140. Kogu muu kamaga on sama lugu.
Vasta
#34
Kõik kallineb, puiduhinnad on rekordilise hüppe teinud, aga ega alati pea poest vaatama . On ju ka võimalik saekaatrist saada . Kuivama peavad mõlemad, nii poe kui kaatrikraam , ideaalis vähemalt .

Põrandaküttest apokalüpsise ajal pole palju kasu , aga põranda soojustamine iseenesest pole paha idee . Eriti sellistel majadel, kus vundamendi ja põranda vahele tühi ruum jääb. Teine variant on üles otsida tuulutusavad vundamendil, ja need talve tulles sulgeda.

Laepealse saab ka jupphaaval häda korral soojustada. Alustada nendest ruumidest , kus kõige rohkem elatakse . Meil on juurdeehitus, mis oli soojustamata lae pealt . Mujal on vana lubjaliivasegu, sellega nii väga ei põle, 32 kraadi toas just pole, aga ahju siin kütsin kaks korda nädalas . Talvel miinus 26-ga oli muidugi korra päevas, pluss pliidi peal söögitegemine. Ma pole eriti palavat kunagi armastanud, aga hommikuti oli 18 kraadi ikka sees, mida peetakse ideaalseks magamistoa temperatuuriks .

Kuna meil oli vahepeal saun päevakorras, siis edasine plaan on ka eluruumide osa klaasvillaga soojustada. Sõprade ringi kaardiga tuleb päris suur allhindlus. Või e-poest . Aga maja ise on 100 aastat pluss .
Vasta
#35
Kusjuures annab üllatavalt hea efekti ka toalakke paigaldatud ripplagi või kasvõi õhukesed penoplaadid laes. Talvel tuttaval oli paneelmaja viimasel korrusel -12 kraadise välistemperatuuri puhul ripplae paneeli taga +10 ja toas +21 kraadi.
Vasta
#36
(25-11-2021, 11:08 )Ill be back Kirjutas: Kui veel aastapäevad tagasi sai põrandakaabli kätte 40 sendiga meeter, siis täna küsitakse sellest juba 96 senti.

Palju neid kaabli jooksvaid meetreid ikka läheb 1 m2 põranda jaoks? mõned ilmselt, ehk kaabli hind m2 kohta on "mõni raha" ... samas betooni m3 maksab ca 100 raha, ehk 10cm paksune betoon-põranda 1m2 maksab ca 10 raha, ning penoplasti kiht betooni alla maksab kah ca 10 raha m2 ... seega pole ju väga suurt vahet, kas betooni+plasti m2 hinnale (20 raha) lisanduv kaabli hind on 1 või 3 raha ... samuti on regulaatori hind (100 raha) jagatuna kogu põranda peale (50-100 m2) tähtsusetu (1-2 raha m2 kohta).

Aga eks see ole tõesti nö "maitse küsimus", kas kulutada põranda soojustamise peale tuhandeid (summaarne kütekulu sellest eriti ei vähene: suureneb vaid mugavus soojade jalgade näol), või panna mõneks jahedamaks talve-päevaks "sokid jalga" ... ning kui riide-koid peaks veel koroonasse nakatuma, siis sööks nad sokid loetud minutitega auklikuks Smile


Tundub, et tuleks vist luua uus ala-foorum: "Para-normaalne ehitus" Smile ... ehitusfirmade personaal loeks neid postitusi kui "ulmelist tulnuka-tehnoloogiat" (et kuidas küll ise saab kümneid kordi odavamalt asjad tehtud võrreldes ehitusfirmade pakkumistega). Smile Smile Smile

(25-11-2021, 11:57 )äikesepoiss Kirjutas: Üks leidlik vene külamees kaevas oma kasvuhoone põrmandusse ca 2 meetrise hauakujulise mulgu. Pani sinna peale mingi resti. Noh ikka selleks et mitte sisse kukkuda. kahel pool siis tomatid ja kurgid. Ja väitis, et kui väljas on lumi, siis sees täitsa mitu plussi. Ma ei saanud ainult aru, kuda tomatit sedasi kasvatada talvel. See vajab ju 25 kraadi sooja.

Vulkaanilises arktilises pinnases täiesti toimiv lahendus ... näiteks Islandil tegi üks eestlane "lihtsa suitsu-ahju": kaevas maa sisse 0.5 meetri sügavuse augu, ning kattis augu kinni: vulkaaniline soojus küpsetas liha ja muu toidu ära / Mingi eestlaste reisi-saade "Reis ümber Islandi"/.

Ise ma olen näinud Kanaari saartel (Lanzarote) restoraani ahju, mis on samuti ehitatud "meetri sügavuse augu" põhimõttel: jällegi soojendab vulkaaniline soojus toitu niipalju, et saab liha ära praadida.

Kasvuhoone põhja tehtud auk annaks meie kliimas +4C soojust (ehk öösel oleks kasvuhoones pluss-kraadid) - päeval soojendaks päikese-soojus kasvuhoonet veelgi rohkem (ehk taimed saaks kasvada) .... ilmselt detsembris-jaanuaris taoline kasvuhoone ei toimiks "liiga lühikese päeva tõttu", kuid veebruar-aprill & september-november võiks taoline kasvuhoone täiesti toimiv olla.
Vasta
#37
Talvel ajab asja ehk ära kasvuhoones tünnahi.

https://www.youtube.com/results?search_q...hka+bochka
Vasta
#38
„...Kui paksid jääma maavärina järgselt maja rusude sisse kinni mitmeks päevaks, siis pissid nö "peo peale", ning jood enda uriini uuesti ära peo pealt ... ehk päeva lõikes pissid 2 liitrit uriini ja jood ära 2 liitrit enda uriini ... „

Esiteks unustad ära higistamise. Kas sul pole sellist kogemust kui suvel väga palavaga teed mingit rasket tööd või trenni siis jood ja jood aga pissihäda ei tule...kõik vesi aurustub läbi naha.

Teiseks kui pissid peo peale siis tõenäoliselt suur hulk sellest loksub maha. Ja kui oled rusude all pikali siis, no proovi...viska voodisse pikali, lase kannust peopeale vett ja vii see suu juurde. Ei õnnestu ju.
Niiet kokkuvõtvalt ma sügavalt kahtlen sellise tegevuse kasulikkuses ja võimalikkuses.

„..Võime hüpoteetiliselt ju miljon eurot kasvuhoonesse panna et saaks aastaringselt tomatit kasvatada ...“

Peale sooja tahavad tomatid ka valgust. Meie kliimas hakkab päike alles märtsis niipalju paistma, et kasvõi sibulaid aknapeale kasvama panna. Saab muidugi taimelampe kasutada, praegusel ajal need ledid eriti palju energiat ka ei võta aga midagi ikka. Tähendab muidugi on võimalik ka talvel kasvatada aga selle ühe tomati hind läheb nii kõrgeks, et majandusliku mõtet sel küll pole.
Vasta
#39
(25-11-2021, 12:50 )äikesepoiss Kirjutas: Alustaks sellest õige, kudamoodi meie klimas luua jookvate soojakulude vaba kasvuhoone. See on parateema. Tasuta energia ju. Võime hüpoteetiliselt ju miljon eurot kasvuhoonesse panna et saaks aastaringselt tomatit kasvatada Smile
Tünnahi tähendab kütmist st aega ja vahendeid. Kas ja kuidas seda minimeerida? Mulle tundub vahekäigu uuristamine mu kasvuhones natuke kahtlase ideena.

Meie klimas ta arvatavasti ei anna sellist efekti . Aga kel oma mets, see võib ju tünniahju teha . Ka selliseid majapidamisi on alles, kus mets alles on .


(25-11-2021, 12:51 )Q11 Kirjutas: Peale sooja tahavad tomatid ka valgust. Meie kliimas hakkab päike alles märtsis niipalju paistma, et kasvõi sibulaid aknapeale kasvama panna. Saab muidugi taimelampe kasutada, praegusel ajal need ledid eriti palju energiat ka ei võta aga midagi ikka. Tähendab muidugi on võimalik ka talvel kasvatada aga selle ühe tomati hind läheb nii kõrgeks, et majandusliku mõtet sel küll pole.

Hiinlastel nägin müügis kohver päikesepaneele . Meil on ammu päevavalguslambid ökonoomsemate vastu ümber vahetatud . Ja kui seal kasvuhoones muid asju ka kasvatada , siis väga hull ei ole ju . Seda enam, et külma talve korral olen mina söögikraami üldse aida alla tõstnud ja külmkapi välja lülitanud . Tasuta külm käes .

Vasta
#40
Tomatitega on ikka mässamist ka, sidumine, võsude ära lõikamine, kastmine võiks kindlasti olema tilkvoolikuga lahendatud. Muidu peaks vett ennem veetornis soojendama.
Kartuleid saab ka toas kasvatada. Kaks 150-st musta prügikotti, sisse komposti ja 4-5 idandatud kartulit. Ainuke asi on talvel jälle see valguse teema.
Ei oot...miks me peaksime talvel kartuleid kasvatama?Shock
Samamoodi ka miks peaksime tomateid talvel kasvatama?
Sügisel teeme tomatid ja sibulad purkidesse ja sööme talvel purkidest. Ja kartuleid toome keldrist kus kartulikotid seisavad.

„.. Seda enam, et külma talve korral olen mina söögikraami üldse aida alla tõstnud ja külmkapi välja lülitanud . Tasuta külm käes ....“
Veel kavalam on talvel külmkapp õue tõsta...Kappi ei saa mingid loomad sisse ja külm tuleb loodusest tasuta...Smile
Vasta
#41
Külmkapp läheb Sul seal roostetama, ma kardan . Siin majapidamises oli seda trikki aida all kasutatud , aga kapp ise oli roostes .
Vasta
#42
„..Külmkapp läheb Sul seal roostetama, ma kardan ...“
No ostad siis katkise külmkapi. Toas on ilus uus külmkapp aga õues talveks vana roostes. Ega söögil on ükskõik...peaasi et jahe oleks.
Samas seal õues võib ju ka mingi muu kapp olla...
Või siis esikus...ei..oot seda nimetatakse ju sahvriks.Shock

Vasta
#43
Ei juhtu kapiga välitingimustes midagi. Mul on 400-liitrine külmkirst kaheteistkümnendat aastat varjualuses, töötab ja häda pole midagi.
Vasta
#44


Selline huvitav sait nomaadide arhitektuurist . Muide , näitab ka neenetsite telgi ülespanemist . Meil igasugused alternatiivsed saunad hetkel tekkinud .
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimpopulatsiooni looduslik tasakaal. yodalr 87 30,256 24-11-2021, 19:03
Viimane postitus: olematu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat