Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vatikani salajane tuba
#26
No nii. Kas nüüd just sellest salajasest toast, aga kusagilt Vatikani salaarhiividest on ujunud välja mahukas (300 lk) dokument Templirüütlite Ordu protsessist, mis näitab, et Prantsuse kuninga rahaahnus oli ordule hukatuslikum, kui Püha Tooli pahameel. Materjalist tehakse vaid 800 koopiat ja iga üksiku hind on soolane: 5900 EUR. Aga või siis huvitava asja eest kahju maksta! LiveScience.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Miks seda ühte tegelast nimetatakse siiani Valguse kandjaks?

(lad ´valgusetooja´), Lutsifer, langenud ingel –

Koidutäht, Valguseandja, kelle Jumal taevast kõrkuse tõttu välja heitis. Sellega loodi ühtlasi kurjus. Ristiusu pärimuses Jumala ülbe ja saamatu vastase S a a t a n a nimesid. Lutsiferile on antud palju nimesid: P e l t s e b u l, Asmodeus, Mefisto, Põrguingel, Pimeduse Vürst, Põrguvürst, ka k u r a t.
Ilmselt oli ta nimi varem Valguseandja ja nii siis jäigi!?...

esiteks ei ole luciferi taevast väljaheitmine mitte mingil moel kinnitust leidnud. see tähendab, et sellest pole isegi mitte piiblis juttu. tegu on suvalise kristlusega kaasaskäiva rahvaliku müüdiga (nagu ka näiteks see, et peetrus valvab paradiisiväravat), mis püüab seletada nüanssi, millele piibel ise mingit seletust ei jaga.

selline nimi on tal aga erinevatel põhjustel. lucifer, nagu ka paljud teised piiblitegelased, pärineb varasematest mütoloogiatest. näiteks kreeka prometheusest. prometheuse "valgusetoojalikkuses" ei kahtle keegi,luciferi suhe sellesse nimesse aga on hulga keerulisem. lihtustatult on seos sarnane prometheuse müüdiga, kus alul elasid inimesed totaalselt jumalate meelevallas ning prometheus viis neile salaja teadmisi ja ka tule. luciferile pannakse üldiselt süüks sama pattu. ka tema olla inimesi samamoodi harinud. ja seeläbi loomulikult neid ka jumalast eemale viinud. ka karistus oli mõlemal oma tegude eest sarnane: prometheus pandi igaveseks kalju külge ahelasse, lucifer aga heideti väidetavalt taevast välja, igaveseks ajaks maale ja põrgusse.
Vasta
#28
Huvitav on see et ka Jeesus Kristus nimetas ennast "hiilgavaks Koidutäheks".

..."Säragu ta, kuni tõuseb koidutäht, too tõeline KOIDUTÄHT, mis iial ei looju: Sinu Poeg, meie Issand Jeesus Kristus, kes on üles tõusnud surnuist ja saanud valguseks kogu inimkonnale ning elab ja valitseb igavesti."...
lad. k.:
..."Flammas eius LUCIFER matutinus inveniat:
Ille, inquam, LUCIFER, qui nescit occasum:
Christus Filius tuus,
qui, regressus ab inferis, humano generi serenus illuxit,
et vivit et regnat in saecula saeculorum."...

Edasi:
ILMUTUSE (Apocalypse) 22:11-22
Salm 16: Mina, Jeesus, saadan oma ingli seda teile tunnistama koguduste jaoks. Mina olen Taaveti juur ja sugu, särav KOIDUTÄHT.

Niisiis, väga ebamugav koht Ilmutusraamatust kristlastele.
Jeesus Kristus = Koidutäht = LUCIFER
Fakt.
Seletagu kuidas tahavad...

Muudetud: 16-10-07 kell 11:25:54 zed
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Huvitav on see et ka Jeesus Kristus nimetas ennast "hiilgavaks Koidutäheks".
...
Jeesus Kristus = Koidutäht = LUCIFER
Fakt.

Üks arvamusavaldus asja kohta mormoonidelt:
http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
Vasta
#30
eks jeebus ise pidas ju end sama missiooni kandjaks. milles siis probleem? ega prohveteidki piiblis ainult üks ole.

aga kui teisipidi läheneda, siis piibel on ka lihstalt näpukaid täis kuna seda omal ajal erinevatest juppidest kokku pannes ei loetud lõpptulemust vist enne trükkimist korralikult läbi mistõttu seal kujade viisi vasturääkivusi ja muidu loogikavigu leidub. mine tea - äkki see jeebuse väide samasugune näpuviga on.
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: ilus
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Huvitav on see et ka Jeesus Kristus nimetas ennast "hiilgavaks Koidutäheks".
...
Jeesus Kristus = Koidutäht = LUCIFER
Fakt.

Üks arvamusavaldus asja kohta mormoonidelt:
http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
mormooniasju ei soovitaks ma üldse vaadatagi.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas: Jason
Tsitaat:Algselt postitas: ilus
Üks arvamusavaldus asja kohta mormoonidelt:
http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
mormooniasju ei soovitaks ma üldse vaadatagi.

Vaadata võib küllap kõike... Iseasi on muidugi see, et kõikide asjade puhul tasub kriitilise meelega ja oma parima äratundmisega kaasa mõtelda. (Igaks juhuks lisan, et ei ole ei kristlane ega ka mormoon, aga lihtsalt tunnen maailma asjade vastu huvi.)
Vasta
#33
nojah, ütleme siis, et vaadakem kriitliliselt. lihtsalt võimaliku huvitava ulmetemaatilise lugemismaterjalina.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: ilus
Üks arvamusavaldus asja kohta mormoonidelt:
http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
Hm ... pigem nagu kriitika selle kohta, mis mormoonid asjast arvavad. Tõsi, seal sees on ka link ühele mõttevahetusele "poolt ja vastu".
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: ilus
Üks arvamusavaldus asja kohta mormoonidelt:
http://www.lds-mormon.com/lucifer.shtml
Hm ... pigem nagu kriitika selle kohta, mis mormoonid asjast arvavad. Tõsi, seal sees on ka link ühele mõttevahetusele "poolt ja vastu".

Sorry, olin ebatäpne. Hallucigenia märkus on õige.
Vasta
#36
Kindlasti Vaticanil on tohutult saladusi mida varjata meie eest kuid anna andeks aga see jutt valgest toast? Mhh ei usu eritiBleh

Muudetud: 13-11-07 kell 12:36:44 Hope
Vasta
#37
Miks ma teemaks olevat juttu ei usu sellisel kujul:

1. Paavst tahab ust avada aga ei saa - avamiseks peab ikka vahetult ukse juures olema, mitte juhatuse seltskonna tagaotsas. Kui laks (looklaine) kais, pidi tema olema esimene, kes pihta sai ja suure t6enaosusega ka surnud, nagu tavaliselt runnakute puhul juhtub. Ellu kipuvad jaama tagapool olijad. Seega - kas on teada, et moni paavst oleks kummaliselt otsa saanud? Kui jatta korvale lavastused (vagivaldse surma kohta oeldakse et "pika haiguse tagajarjel" vms).
20 saj paavstid on vist koik suht vaikselt lahkunud (kuigi ega ma sellest palju tea). Kuna kuskil pole ajamaara antud, siis voib koik olla ka varasematel aegadel, kuid juba see hukkumisega seotud loik on vaga kahtlane.

2. kella lagunemine: suure kiirusega alla liikumine viitab yle- voi alarohule?
- r6humuutus oli kiire
- r6humuutus oli vaga suur
kiirusele viitab jutustaja nii oma tajumises kui ka sellega, et kiire liftis liikumise ajal lagunes kell.
Kell aga ei saa laguneda niisama, r6humuutus pidi olema ikka vaga suur (vahemalt 10atm ja enam). Moonan - kui just pole tegu mingi vaga kehva kellakesega.
Siit jareldus - kui juba kell lagunes, siis nii m6nigi inimene pidi vahemalt veritsema ja valus kaeblema (vaga kiirele ja nii suurele rohumuutusele ei peaks k6rvakiled vastu ka treenitud ja vaga tervete kuulmetega inimesel), verd tuleb k6rvast ja vahel ka ninast, suust (sest need on yhenduses k6rva kuulmesysteemidega). Lisaks - kessoont6bi ...

olin vene kroonus tuuker, suht kursis muredega.
Minu jareldus - teema kirjeldus bullshit Sad.

Mis ei tahenda, et mingeid salajasi tube Vatikanis olla ei voiks. Raudselt on, sest nii suures organisatsioonis on alati ruume, dokumente jms, mis on vahemalt laiemale personalile piiratud kui mitte suletud. Ka meie ja teiste riikide arhiivides on kummalisi piiranguid, mis siis pika, rikka ja keerulise ajalooga Vatikanist raakida.


[Muudetud: 4-7-2009 T11ger]

[Muudetud: 4-7-2009 T11ger]

[Muudetud: 4-7-2009 T11ger]
Vasta
#38
Väga halb on lugeda ilma täppideta kirja.
Meil siin foorumis ikka kehtivad õigekeelsuse reeglid. Selle kohta teemagi tehtud.

Aga kui Sind paavstid huvitavad, siis saad ju siit lugeda:

http://et.wikipedia.org/wiki/Kategooria:Paavstid

Muuseas, paavstide nimekiri on pikk ja surnud on nad väga erineval moel.
Praegune paavst on ühe kuulsa ennustaja järgi eelviimane enne maailma lõppu.

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid15344
Vasta
#39
Hei, oled sa aga kiire Smile
ok, mul nimelt see probleem, et asun keskkonnas ja masina taga, millel puuduvad tapitahed. Palun vabandust ette ja taha, asi pole minu suhtumises vaid olukorras, mis kestab umbes 3 kuud veel.

Aga paavstide kohta suured tanud, uurin lahemalt.
Vasta
#40
Kle aga siis peame Vatikani uudiseid pingsalt jalgima, viimase lingi andmeil juhtub muutus 2009, palju pole enam jaanud... kui peaks voimule saama viimane paavst. Ahjaa, praegune peaks selle jargi olema 4a, millal Benedict ametisse sai...2005. Hm - igaks juhuks kontrollisin viimase lingi taga oleva postituse aega, jah - kiituseks ytlen, et see on 2005, seega ei ole tagant jargi tehtud tarkusega. Tubli!

Seega, silmad - k6rvad lahti.
Vasta
#41
Avastasin ka ise, et aeg juba lähedal. Prr!

Lugesin ka natuke paavstide nimekirja ja leidsin niisuguse teksti:

Leo XIII suri 20. juulil 1903 Vatikanis 93-aastaselt ja maeti 25. juulil. 22. oktoobril 1924 maeti
tema säilmed ümber Lateraani basiilikasse. Leo XIII oli surres vanim paavst pärast Gregorius IX. Hiljem pole ükski paavst nii kõrges eas surnud.

Leo XIII valitses 25 aastat ja 5 kuud. See oli pikim valitsemisaeg pärast Pius IX ja arvestades apostel Peetruse traditsioonilist valitsemisaega (25 aastat, 4 kuud ja 7 päeva), siis oli ta oma surma hetkel valitsemisaja pikkuse poolest paavstide seas teisel kohal. Hiljem on veel kauem valitsenud vaid Johannes Paulus II.

Siiani ei ole veel leidnud teisi paavstide surmapõhjusi peale loomuliku, aga eks vaata ise edasi...

Vasta
#42
Huvitav kas Vatikani Salajase toa saab võrdsustada Vatikani Salajase Arhiiviga.
Kui viimasega googeldada siis pole ta nii salajane midagi, isegi eestlane seal ära käinud...

http://www.ilmamaa.ee/?node=9&showbook=281

Midagi, mida ilmarahvale näidatakse kah...Arhiivi kodulehel

http://asv.vatican.va/home_en.htm




[Muudetud: 4-8-2009 Aerling]
Vasta
#43
Loomulikult on Vatikani arhiiv hoopis midagi muud, kui Vatikani salajane tuba, mis selle teema pealkirjaks.

Vatikani arhiivi on käsitletud selles teemas:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid46593
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas Aerling
Huvitav kas Vatikani Salajase toa saab võrdsustada Vatikani Salajase Arhiiviga.


Ei saa ja isegi selle Salajase Arhiiv "sees" on veel vähemalt 2 kui mitte 3-4 veel salajasemat arhiivi mis ametlikult käivad nimetuse alla "erifond". Kuna oman teatud isiklikke kogemusi arhiividega siis olen personaalselt selles veendunud paari arhiivi näite varal.

Seega - see "salajane tuba" võib asuda mõne ametliku arhiivi territooriumil (nii on seda hea peita), kuid OSA sellest ta päris vist ikka ei ole.
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Loomulikult on Vatikani arhiiv hoopis midagi muud, kui Vatikani salajane tuba, mis selle teema pealkirjaks.

" Rahu...ainult rahu " nagu ütles Karlsson katuselt.
Eks siis tuleb oodata, et kunagi ehk saavad ka " salajase toa " saladused avalikkuse ette...
Vasta
#46
Vaevalt küll, tunduvad olema väljamõeldis!
Vasta
#47
olen uurinud palju asju vatikani kohta ja teate mis,seal toimub alati midagi kahtlast,kaua tänu paavstile ja vatikanile varajati,et maakera on ümargune ja palju muud sellist tõde seal on koguaeg mingid intriigid ja salajased vennaskonnad ja miks see seal toimub??? selleks,et rahvas usuks kõike infot mis sealt tuleb. nüüd hiljuti tulid teatavaks huvitavad faktid,et jeesusel võis olla abikaasa ja ka järeltuliad vatikanis pidavat olema sellele ka tõendust aga kõike eitatakse. ühele inimesele on antud lihtsalt nii suur võim mis on suutnud hoida 2000 a erinevaid kahtlasi saladusi.


:o

[Muudetud: 4-13-2009 Astrolabe]
Vasta
#48
Vatikan väidab, et templirüütlid peitsid ja kummardasid salaja Torino surilina rohkem kui sada aastat pärast ristiretki.
Templirüütlite Ordu saadeti laiali 1307. aastal, kui kuningas Philippe IV lasi selle liikmed Prantsusmaal vangistada ja nad ketserluse eest tuleriidale saatis. Hukkamise tegelik põhjus seisnes asjaolus, et Philippe oli ordult laenanud kõvasti raha sõja jaoks Inglismaaga. Võlausaldajate kõrvaldamine tundus tol hetkel olevat kõige efektiivsem tegu probleemide lahendamiseks.

Vatikani teadlaste sõnul võtsid Torino surilina oma hoole alla eluga pääsenud orduliikmed, kes selle ära peitsid ning salaja kummardasid, vahendab Times Online. Lina kadus Konstantinoopolist 1204. aastal neljanda ristiretke ajal, ning ilmus uuesti päevavalgele 14. sajandil.

kõik rüütlid hävitati ja löödi maha tegelt sellepärast,et neil oli juba euroopas liiga suur võim ja vatikanile see ei meeldinud.
Vasta
#49
Varsti linastub film "Inglid ja deemonid" Tom Hanksiga peaosas. Dan Browni raamatu alusel.
siis saavad Vatikani teemalised jutud hoogu juurde Smile

Raamatust: http://en.wikipedia.org/wiki/Angels_%26_Demons
Filmist: http://angelsanddemons.com/ al. may 15 th kinodes.
Dan Brownist: http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Brown


[Muudetud: 4-21-2009 T11ger]
Vasta
#50
Kahjuks olen ma vilets jutustaja ja tõlkia , et palju huvitavat teieni tuua . Huvitav , kas siin oliad on kuulnud/jutustanud rennes-le-chateaust ? Ma arvan , et see regioon peidab endas midagi paljugi , mis puudutab usku ja ulmet ( tava inimese jaoks ) mida igahinna eest üritatakse varjata . Teada olevalt on palju inimesi tapetud , kes on uurinud selle kindlusega seonduvat . Soovitan otsida mõnigate nimede kohta , mis ma teile annan ja te hakkate leidma seostuseid uskumatute isiksustega , kes on seotud !
Ma olen leidnud seoseid isegi natsidega , keda huvitas Mont Bugarach , mis on peaaegu keelutsoon tänapäevani !
Võite muidugi pidada seda ulmeks , aga L'abbe B.Sauniere leids sellest kindlusest midagi , mis hakkas tooma kroonituid pàid ja suuri summasid rahasid sinna unustatud nn. külakolkasse !! Arvatakse , et huvi tundsid need isiksused oma geenide kohta , millest võib jàreldada , et tegu on tàhtsate manuskriptidega ( meeletu varandus ) , mis pàrinevad isegi kristuse sünni ajast . 1800 aastate algul kirjutas 1 jesuiit selle kindluse làheduses asuvatest maaalustest keraamika ahjudest , mis pidavat pàrinema kuni 6500 aastat e.m.a ! Paljud uurimused viitavad kuningas Saalomoni varandusele . Ja kõige uskumatum , ehk seal làheduses asubki Theopolis või vàrav paradiisi aeda ?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat