Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu
Autor Sõnum
henzukaz
Vana kala

15-12-2003 01:34
Postitus: #26

tõepoolest loom , sinu jutt on tark ja ehk on selleski mingisugune iva :o . Kuid ikkagi peegeldub sellest sinu subjektiivne arvamus, milles sa niivõrd kindel oled. Mina näiteks arvan teitsmoodi ning usun, et ma ei ole oma arvamusega üksi. Igalühel on sellest teemast siin oma nägemus ja neil on õigus väljendada seda viisil, millel pole teadusega mittemingit pistmist. Jah, mõlemad on võimsad ja mõlemal on oma jõud - selles selle teema konfliktsus seisnebki. Läbustada ei maksa, isegi siis kui teema tundub tobe ja mõttetu. Kõik on subjektiivne.

Teema jääb lahti. Isiklikult ei näe ühtegi põhjust sulgemaks teemat, milles on nii palju erinevaid mõtteid kahe võrreldava asja kohta.

:ink:

Signatuur puudub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
loom
Vana kala

15-12-2003 01:52
Postitus: #27

ää pane tähele, ma sattusin hoogu lihtsalt aga... ma usun neisse sellepärast et need on teaduslikult tõestatud teooriad ning... kui kegi ytleb et ilma kuuta kaob aint tõus ja mõõn siis pean vajalikuks väita seda mis on õige... ok ytlen siis seda mida väga pljud juba öelnud on... Ilma päikeseta sureksime ja ilma kuuta suresime...
Villem
Tavaliige

26-09-2004 17:57
Postitus: #28

Eee.. kuu võib paista nii päeval kui ööl lihtsalt sellepärast et ta peegeldab päiksevalgust, päike aga teeb seda valgust missest et päikest pole koguaeg igalpool näha, sama on kuuga...

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
cyff
Uustulnukas

10-11-2004 21:45
Postitus: #29

p2ike on kindlasti v6imsam kui kuu,ta on suurem,v6imsamannab valgust ja soojust.kuu valgust n2eme ainult öösel. Laugh p2ike kubiseb energiastBleh
etc
Tavaliige

11-11-2004 00:45
Postitus: #30

Kuul polegi valgust Smile
DeadLyShadow
Uustulnukas

11-11-2004 00:51
Postitus: #31

no arvake ise kumb jääks peale kui kuu ja päike kokku põrkaks:o
minu arvamus seega et päike:o

The world is a game to be played

http://WWW.NIGHTLIFE.PRI.EE
durian
Vana kala

11-11-2004 13:45
Postitus: #32

nonii... vaatame, kumb jääb kauemaks püsima "as it is" seisundisse... My finger goes to the Moon! {mar

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

11-11-2004 15:09
Postitus: #33

oleneb kumb meie jaoks olulisema tähtsusega on. kas meie planeedi hukk miljardite aastate pärast... või siis tsivilisatsiooni algus tänapäevasel kujul 10000 aastat tagasi?

üldiselt... kui poleks päikest poleks ka inimesi. ja kui poleks kuud poleks ka elu.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Wolfgirl
Metsaelanik

14-11-2004 11:15
Postitus: #34

Küsimus seisnes selles, et kumb on võimsam mitte kumb on tähtsam meie jaoks.
Villem
Tavaliige

14-11-2004 12:15
Postitus: #35

Päike hoiab oma gravitatsiooni jõuga koos tervet päikesesüsteemi, pluutot mis on enamus ajast kaugeim planeet päikesest (maksimaalselt 7,4 miljardi kilomeetri kaugusel päikesest) ja kuu(~330 000kilomeetrit maast), mille gravitatsiooni jõud tekitab maale tõusu ja mõõna, ja see ongi enam-vähem kõik mis ta teeb, sest ta gravitatsioon on nii nõrk. ja selle valguse kohta veel, et kui kuu paistab õhtul või päeval, ega ta siis ise seda valgust ei tee vaid peegeldab päikesevalgust.

The idea is to keep the green alien landing craft from taking you humans from the ground and changing them into mutants. A mutant is very dangerous to you because he flies faster than you do and shoots at you.
naine
Uustulnukas

07-04-2005 18:10
Postitus: #36

Kuu mõjutab inimesi palju, tema tõsud ja mõõnad ja "kuuvalgus", mis on tegelikult ju päikesevalgus mis kuult tagasi peegeldab. Ilma kuuta oleks maa igav ja kurb paik. Päike toidab meid päeval, aga kuu lohutab meid öösel.

KUU NAINE
FLT
Vana kala

07-04-2005 18:32
Postitus: #37

Seoses Kuuga, aga ikkagi offtopic, pean seda ütlema, sest see on näide kui rumal võib inimene (12nda klassi õpilane) olla

Täna oli meil astronoomia peale töö ja üks türduk (oma arust tark) küsis mu käest äkist, et kas Kuul on kaaslasi, teine klassiõde küsis kohe, et kas sa teed nalja või, ja ta vastas, et "tõsiselt, kas Kuul on kaaslasi?" Klass sai sellepeale kenasti naerda. Siis läks natuke aega mööda kui järsku küsiti, et kes on Kuu avastaja... Laugh

The memory of Padova remains
pipartyt
Tavaliige

07-04-2005 23:09
Postitus: #38

* pipartyt muigab FLT jutu peale...

Aga jah... P2ike on igal juhul v6imsam... See on siin teemas juba selgeks tehtud, et miks...

Olen harjunud kahtlema kõiges, kuid mitte seetõttu, nagu ei usuks ma millessegi, vaid kuna pean võimalikuks kõike.
Anonymous
registreerimata

08-04-2005 06:59
Postitus: #39

Tsitaat:Algselt postitas: rha
Päike on võimsam. Ilma päikseta me hukkuksime, ilma kuuta mitte. Päike hoiab meid elus.
ilma kuuta läheks meie planeet sõna otseses mõttes rallit tegemaBleh,aga jah ilma päikeseta ei saaks me hakkama.
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Villem
Tavaliige

18-06-2005 01:08
Postitus: #40

Aga miks on Maale kuu nii oluline, ja Merkuur ja Veenus saavad ilma ühetagi täiesti hakkama..

Hallucigenia
Veteran

18-06-2005 17:37
Postitus: #41

Sellest kosmoserallist võiks dunkelheit pisut rohkem, jah, rääkida ... Kuu olulisuse kohta aga ... kuskilt olen seda ilmselt lugenud, kust ei mäleta. Kuu on Maa kohta suhteliselt väga suur kaaslane - masside suhe (Kuu:Maa) kaugelt suurem, kui teistel planeetidel ja nende kaaslastel (ma vast ei eksi, Villem?). Selle tulemuseks on väga suur tõusu-mõõna vaheldus maailmaookeanis. On spekuleeritud, et taolisel märja-kuiva vaheldumisel muistse Maa ürgookeani rannikulaladel võis olla oma osa elu tekkes ja kujunemisel (Kuu rütmid eluslooduses on ju teada-tunda).
Yumi
Uustulnukas

27-12-2005 17:00
Postitus: #42

Mina olen kahe käega Päikese poolt..

It hurts...
krissukiizu
Tavaliige

27-12-2005 19:10
Postitus: #43

Oma väikeste teadmistega julgen öelda , et Päike on võimsam....
Kuigi...annab kõike ära põhjendada..ja need , kes ütlevad , et Kuu on võimsam...ei saa öelda , et see vale...
Hea põhjendusega annab isegi ära põhjendada, et näiteks väikesed tibud on kollatõves..nii et..
MEGALODON
Uustulnukas

05-11-2006 19:17
Postitus: #44

mina arvan et, see on meile 50:50 kui päikest poleks, poleks elu, kui kuud poleks siis jälle poleks elu
selle et maa hakkab võbelema jms seda ma ei tea aga kui poleks kuud siis oleks päev liiga lühike ja maa keerleks ümber oma telje umbes 8h üheõnaga poleks elu

Muudetud: 5-11-06 kell 19:21:09 MEGALODON
Thorondor
Administraator

05-11-2006 21:31
Postitus: #45

Mis siis juhtub selle 8 tunnise päevaga ?
Veenusel ei ole kuud. Seal enne vulkaanilist tegevust oli suhtkoht elukõlbulik keskkond. Ei võbele ka.
elis
roheline

06-11-2006 09:03
Postitus: #46

Ma arvan, et tegelikult on asi lihtne. Elu Maal on just seetõttu selline, et meil on ku ja meil on päike, kui päikest poleks, oleks liialt külm, st tglt me ei tiirlekski kuskil ümber siis, vaid uitaks niisama kosmoses? Kui kuud poleks, siis minuteada jääks lihtsalt ära tõusud mõõnad, mis evotsiooni seisukohast vähendaks looduslikku mitmekesisust. Seega oleks võimalus, et evolutsioonil oleks teistsugused tagajärjed, kui praegusel juhul. Tiirlemisperioodi ja ümber telje pöörlemist vaevalt see kuu nüüd nii karmilt kinni hoiab.

http://spaceweather.com/
Flash
Veteran

06-11-2006 11:01
Postitus: #47

Tsitaat:Algselt postitas: elis
kui päikest poleks, oleks liialt külm, st tglt me ei tiirlekski kuskil ümber siis, vaid uitaks niisama kosmoses?

Maa, Päike ja kõik meie päikse süstemi tähed on arvatatavasti tekkinud ühisest gaasipilvest (h2 ja He segu, millest omakorda siis moodustusid raskemad elemendid). See tähendab poleks Päikest, poleks ka meid. Ja kui päike kaoks ühelö päeval äkitselt, siis me kas sureksime 'valguse puudumisse ja külmuksime' või hukkuksime läbi kokkupõrke mõne kosmilise objektiga nt mõni planeet...
Tegelikult oleks võinud nii minna et meil oleks kaks päikest: jupiter on ju pruun kääbus (brown dwarf), mida vist isegi peetaksegi kunagiseks täheks, millel on termotuuma reaktsioonid peatunud. Igatahes kui jupiter oleks täht, siis meid jällegi poleks. Kuigi jah see kõigest mingite teadlaste nägemus asjast

Muudetud: 6-11-06 kell 11:03:46 Flash
Apocalypse
Tavaliige

01-01-2007 14:23
Postitus: #48

Minu arvates on mõlemad võimsad ning vajalikud.
Kuigi ilma päikeseta poleks elu.
woot
Uustulnukas

09-01-2007 14:07
Postitus: #49

kindlalt päike. mai lugend kommentaare. a päike kindlalt. ega see et päike vahepeal teisel pool maakera on ei tähenda et ta nõrk on. me tiirleme päikese ümber, kuu meie ümber. meie sõltume päiksest, kuu meist.
as-green
Tavaliige

27-01-2007 23:45
Postitus: #50

vabandan aga ülimalt loll küsimusepüstitamine - kumb on võimsam
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Päike zed 338 132,360 14-04-2019 19:25
Viimane postitus: zzz34
  Päike kukub kokku excubitoris 10 5,355 19-11-2013 18:47
Viimane postitus: Wilholmensis
  Päike või Saturn - kumb on suurem ? excubitoris 2 3,140 10-10-2013 15:39
Viimane postitus: Teloslane
  Päike 2013 Wilholmensis 3 2,500 09-08-2013 20:09
Viimane postitus: Faraday

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog