Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu
#26
tõepoolest loom , sinu jutt on tark ja ehk on selleski mingisugune iva :o . Kuid ikkagi peegeldub sellest sinu subjektiivne arvamus, milles sa niivõrd kindel oled. Mina näiteks arvan teitsmoodi ning usun, et ma ei ole oma arvamusega üksi. Igalühel on sellest teemast siin oma nägemus ja neil on õigus väljendada seda viisil, millel pole teadusega mittemingit pistmist. Jah, mõlemad on võimsad ja mõlemal on oma jõud - selles selle teema konfliktsus seisnebki. Läbustada ei maksa, isegi siis kui teema tundub tobe ja mõttetu. Kõik on subjektiivne.

Teema jääb lahti. Isiklikult ei näe ühtegi põhjust sulgemaks teemat, milles on nii palju erinevaid mõtteid kahe võrreldava asja kohta.

:ink:
Vasta
#27
ää pane tähele, ma sattusin hoogu lihtsalt aga... ma usun neisse sellepärast et need on teaduslikult tõestatud teooriad ning... kui kegi ytleb et ilma kuuta kaob aint tõus ja mõõn siis pean vajalikuks väita seda mis on õige... ok ytlen siis seda mida väga pljud juba öelnud on... Ilma päikeseta sureksime ja ilma kuuta suresime...
Vasta
#28
Eee.. kuu võib paista nii päeval kui ööl lihtsalt sellepärast et ta peegeldab päiksevalgust, päike aga teeb seda valgust missest et päikest pole koguaeg igalpool näha, sama on kuuga...
Vasta
#29
p2ike on kindlasti v6imsam kui kuu,ta on suurem,v6imsamannab valgust ja soojust.kuu valgust n2eme ainult öösel. Laugh p2ike kubiseb energiast:p
Vasta
#30
Kuul polegi valgust Smile
Vasta
#31
no arvake ise kumb jääks peale kui kuu ja päike kokku põrkaks:o
minu arvamus seega et päike:o
Vasta
#32
nonii... vaatame, kumb jääb kauemaks püsima "as it is" seisundisse... My finger goes to the Moon! {mar
Vasta
#33
oleneb kumb meie jaoks olulisema tähtsusega on. kas meie planeedi hukk miljardite aastate pärast... või siis tsivilisatsiooni algus tänapäevasel kujul 10000 aastat tagasi?

üldiselt... kui poleks päikest poleks ka inimesi. ja kui poleks kuud poleks ka elu.
Vasta
#34
Küsimus seisnes selles, et kumb on võimsam mitte kumb on tähtsam meie jaoks.
Vasta
#35
Päike hoiab oma gravitatsiooni jõuga koos tervet päikesesüsteemi, pluutot mis on enamus ajast kaugeim planeet päikesest (maksimaalselt 7,4 miljardi kilomeetri kaugusel päikesest) ja kuu(~330 000kilomeetrit maast), mille gravitatsiooni jõud tekitab maale tõusu ja mõõna, ja see ongi enam-vähem kõik mis ta teeb, sest ta gravitatsioon on nii nõrk. ja selle valguse kohta veel, et kui kuu paistab õhtul või päeval, ega ta siis ise seda valgust ei tee vaid peegeldab päikesevalgust.
Vasta
#36
Kuu mõjutab inimesi palju, tema tõsud ja mõõnad ja "kuuvalgus", mis on tegelikult ju päikesevalgus mis kuult tagasi peegeldab. Ilma kuuta oleks maa igav ja kurb paik. Päike toidab meid päeval, aga kuu lohutab meid öösel.
Vasta
#37
Seoses Kuuga, aga ikkagi offtopic, pean seda ütlema, sest see on näide kui rumal võib inimene (12nda klassi õpilane) olla

Täna oli meil astronoomia peale töö ja üks türduk (oma arust tark) küsis mu käest äkist, et kas Kuul on kaaslasi, teine klassiõde küsis kohe, et kas sa teed nalja või, ja ta vastas, et "tõsiselt, kas Kuul on kaaslasi?" Klass sai sellepeale kenasti naerda. Siis läks natuke aega mööda kui järsku küsiti, et kes on Kuu avastaja... :d
Vasta
#38
* pipartyt muigab FLT jutu peale...

Aga jah... P2ike on igal juhul v6imsam... See on siin teemas juba selgeks tehtud, et miks...
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas: rha
Päike on võimsam. Ilma päikseta me hukkuksime, ilma kuuta mitte. Päike hoiab meid elus.
ilma kuuta läheks meie planeet sõna otseses mõttes rallit tegemaBleh,aga jah ilma päikeseta ei saaks me hakkama.
Vasta
#40
Aga miks on Maale kuu nii oluline, ja Merkuur ja Veenus saavad ilma ühetagi täiesti hakkama..
Vasta
#41
Sellest kosmoserallist võiks dunkelheit pisut rohkem, jah, rääkida ... Kuu olulisuse kohta aga ... kuskilt olen seda ilmselt lugenud, kust ei mäleta. Kuu on Maa kohta suhteliselt väga suur kaaslane - masside suhe (Kuu:Maa) kaugelt suurem, kui teistel planeetidel ja nende kaaslastel (ma vast ei eksi, Villem?). Selle tulemuseks on väga suur tõusu-mõõna vaheldus maailmaookeanis. On spekuleeritud, et taolisel märja-kuiva vaheldumisel muistse Maa ürgookeani rannikulaladel võis olla oma osa elu tekkes ja kujunemisel (Kuu rütmid eluslooduses on ju teada-tunda).
Vasta
#42
Mina olen kahe käega Päikese poolt..
Vasta
#43
Oma väikeste teadmistega julgen öelda , et Päike on võimsam....
Kuigi...annab kõike ära põhjendada..ja need , kes ütlevad , et Kuu on võimsam...ei saa öelda , et see vale...
Hea põhjendusega annab isegi ära põhjendada, et näiteks väikesed tibud on kollatõves..nii et..
Vasta
#44
mina arvan et, see on meile 50:50 kui päikest poleks, poleks elu, kui kuud poleks siis jälle poleks elu
selle et maa hakkab võbelema jms seda ma ei tea aga kui poleks kuud siis oleks päev liiga lühike ja maa keerleks ümber oma telje umbes 8h üheõnaga poleks elu

Muudetud: 5-11-06 kell 19:21:09 MEGALODON
Vasta
#45
Mis siis juhtub selle 8 tunnise päevaga ?
Veenusel ei ole kuud. Seal enne vulkaanilist tegevust oli suhtkoht elukõlbulik keskkond. Ei võbele ka.
Vasta
#46
Ma arvan, et tegelikult on asi lihtne. Elu Maal on just seetõttu selline, et meil on ku ja meil on päike, kui päikest poleks, oleks liialt külm, st tglt me ei tiirlekski kuskil ümber siis, vaid uitaks niisama kosmoses? Kui kuud poleks, siis minuteada jääks lihtsalt ära tõusud mõõnad, mis evotsiooni seisukohast vähendaks looduslikku mitmekesisust. Seega oleks võimalus, et evolutsioonil oleks teistsugused tagajärjed, kui praegusel juhul. Tiirlemisperioodi ja ümber telje pöörlemist vaevalt see kuu nüüd nii karmilt kinni hoiab.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: elis
kui päikest poleks, oleks liialt külm, st tglt me ei tiirlekski kuskil ümber siis, vaid uitaks niisama kosmoses?

Maa, Päike ja kõik meie päikse süstemi tähed on arvatatavasti tekkinud ühisest gaasipilvest (h2 ja He segu, millest omakorda siis moodustusid raskemad elemendid). See tähendab poleks Päikest, poleks ka meid. Ja kui päike kaoks ühelö päeval äkitselt, siis me kas sureksime 'valguse puudumisse ja külmuksime' või hukkuksime läbi kokkupõrke mõne kosmilise objektiga nt mõni planeet...
Tegelikult oleks võinud nii minna et meil oleks kaks päikest: jupiter on ju pruun kääbus (brown dwarf), mida vist isegi peetaksegi kunagiseks täheks, millel on termotuuma reaktsioonid peatunud. Igatahes kui jupiter oleks täht, siis meid jällegi poleks. Kuigi jah see kõigest mingite teadlaste nägemus asjast

Muudetud: 6-11-06 kell 11:03:46 Flash
Vasta
#48
Minu arvates on mõlemad võimsad ning vajalikud.
Kuigi ilma päikeseta poleks elu.
Vasta
#49
kindlalt päike. mai lugend kommentaare. a päike kindlalt. ega see et päike vahepeal teisel pool maakera on ei tähenda et ta nõrk on. me tiirleme päikese ümber, kuu meie ümber. meie sõltume päiksest, kuu meist.
Vasta
#50
vabandan aga ülimalt loll küsimusepüstitamine - kumb on võimsam
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,608 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Kuu Tutanhamon 388 156,699 02-11-2021, 19:54
Viimane postitus: Dark Souls
  Olla või mitte olla - kosmoses? Müstik 145 55,793 05-06-2021, 21:11
Viimane postitus: isemaag
  Mis asjad on Maa dimensioonid või sagedused? ragingliz 59 28,216 30-11-2020, 20:12
Viimane postitus: Q11
  Kas planeedid reastuvad ühele joonele? Veli Joonatan 31 20,352 04-07-2020, 19:08
Viimane postitus: Lorenz
  Kuu pildistamine Eestis lahendused 111 67,174 03-03-2020, 11:21
Viimane postitus: lahendused
  Päike zed 338 187,654 14-04-2019, 19:25
Viimane postitus: zzz34
  Kuu peal pilvelõhkujad ja iidse tsivilisatsiooni varemed? Celtic 98 66,020 08-01-2019, 14:29
Viimane postitus: Eithea
  Jupiteri kuu - Europa Tutanhamon 56 23,080 19-07-2018, 11:21
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Enceladus Hallucigenia 40 15,401 29-06-2018, 16:05
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat