Teema hinnang:
  • 1Hääli - 3 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Holstre mõisa tunnelid
#1
minu vanaema elab kuskil viljandi juures holstres seal on mingi kindrali mägi ja sellest vasakul on üks kool mis oli kunagi mingi mõis..et nagu (mu ema rääkis)kui mingi sõda oli siis põgenerti sealt mõisast tunneliga mis viis kindrali mäele ja seal on ikka alles mingi kivist ring selle seest leiti luukere ja mingi mõõk.Need vanad inimesed kes seal elavad ütlevad et seal on veal vägapalju teisi tunneleid aga et neisse minna tuleb leida üles sellest koolist (vanast mõisast) mingi tunneli sissepääs või kindrali mäel kaevata.:o
see on vist õige foorumSmile

Muudetud: 14-3-06 kell 17:03:26 celtic
Vasta
#2
jah see on tõesti õige foorum.

neid vanu tunneleid ja mõisahooneid on eestimaa täis. eks kõik pole veel avastatudki... seega noortele seiklushuvilistele hea plaan suveks: minge tunnelite ja koobaste jahile.
Vasta
#3
et nagu jah me juba kavatsesime seda Smile
Vasta
#4
aga siis dokumenteerige see retk ning andke ka siia hiljem teada mida ja kas avastasite
Vasta
#5
m alugesin 'müstiliste lugude' ajakirjast et kunagi mingi mees, kes oli siis koolis käis kuskil koolis kus oli varem mõis ja seal olid mingid tunnelid kus käidi vahetunniajal niisama olemas ja siis ta nägi seinas ust kus tegelt pone ja mingit tüdrukut seal nutmas. ja siis ta läks õpetajalt küsima et mis värk on ja ta õpetaja ütles et seal oli kaks mõisa mille vahel tunel oli ja siis ühes oli üks türuk ja teises poiss ja nede vanematele ei meeldind etnad üksteist armastasid ja nad kohtusid tunnelis ja siis ükskord kukkus tunnel kokku ja see neiu jäi sinna alla.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
jah see on tõesti õige foorum.

neid vanu tunneleid ja mõisahooneid on eestimaa täis. eks kõik pole veel avastatudki... seega noortele seiklushuvilistele hea plaan suveks: minge tunnelite ja koobaste jahile.

Mu vanavanemate naaber hakkas maja ümber ehitama. Ta puuris (ma ei tea miks Bleh) aeda auku. Ta oli puurinud 89cm, kui tuli tükk tühja maad! Täiesti tühi- nagu mingi koobas...

Me ka ei tea, mis seal varem võis olla (mingi hoone vahest?) aga igal juhul on sealt natuke kaugemal vana maja varemed.:o
Vasta
#7
Kus su vanavanemate naaber siis ka elab?
Vasta
#8
Ahaa, nendest tunnelitest olen isegi enne kuulnud... Üks kord plaanisin enda siia kodukandi mõisa keldrisse ka uurima minna, et ehk on tunnel või midagi, aga ei olnud - see-eest oli väga kõhe ja hirmutav seal olla... Aga põgenemisteena võidi mõisatunneleid kindla peale kasutada, arvan ma.
Vasta
#9
Tahaks isegi sellisele avastusretkele minna. Aga mitte üksi. Oleks vast suht huvitav midagi sellist suvel nt. korraldada sõpradega?
Ma tean ühte vana mõisa, mis ei ole mu kodust väga kaugel. See on mahajäetud ja teisel korrusel puuduvad enamasti ka põrandad. Aga ma ei tea ja ka ei usu eriti, et seal mingeid tunneleid on, kuid kes teab. Nime kahjuks ei mäleta enam..
Vasta
#10
Mina tean vähemalt kahte tunnelit, mille olemasolu pole tõestatud.

Üks neist asub Viljandi lossivaremetes, millest olla kunagi Villu nimeline sepp ära põgenenud kui seal keldris vangis oli.
Selle sama tunneli teine versioon räägib, et kunagi olla Helme koobastesse naljapärast luik lahti lastud ja see olevat Viljandi varemetes maa alt välja tulnud.

Aga teine tunnel olevat Kärstna mõisa ja Kabelimäe kabeli keldri vahel. Pilt Kabelimäest, mis on küll väga vana, sest mina pole sellel oma elu ajal katust peal näinud. Olen seal kabeli keldris isegi käinud ... üks sein kõmises küll kummaliselt, aga kas seal ka tunnel on ... ehituse järgi arvates poleks see võimalik. Kui, siis on sinna ette terve uus sein ehitatud, sest kinnimüüritud tunnelisuud polnud. Ma küll ei mõõtnud ära, kas keldri seinad ja kabeli seinad ühte langevad. Samas tekkib küsimus, miks peaks kabelil kelder olema. Üks võimalus muidugi kui sel kohal on olnud varem midagi kiriku/palvemaja sarnast, kus alaline munk/kirikuteener oli. Siis võidi tõesti seal hoida veini ja toitu.

[Muudetud: 4-1-2009 kessu]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maa-alused tunnelid Müstik 203 120,155 10-12-2017, 18:19
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat