Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seletage, mis on taoism?
#1
Või viidake asjalikku lugemist, palun! Otsingu põhjal võib järeldada, et seda teemat siin käsitletud ei olegi varem.
Vasta
#2
Wikipedia Eesti (i)
Vasta
#3
(05-06-2019, 20:27 )filo Kirjutas: http://the-eye.eu/public/Books/Occult_Library/Taoism/
Saab tõmmata tasuta PDF-raamatuid taoismi teemal, ingliskeelsed.
Vasta
#4
Võib ka mitte tõmmata raamatuid taosimi teemal ja nuputada oma peaga.
Taoistidele meeldib haamri või käepäraste asjadega asju taguda.
Vasta
#5
(06-06-2019, 12:02 )KuKr Kirjutas: Taoistidele meeldib haamri või käepäraste asjadega asju taguda.
Võtame konkreetse näite:
http://the-eye.eu/public/Books/Occult_Li...reness.avi
Palun selgita vähemalt 5-10 lausega, kuidas see mees seal "haamriga asju taob". Minul teda vaadates küll sellist mõtet pähe ei tulnud.
Aitäh

(tõenäoliselt selline otselink töötab ainult siis, kui su brauseris on samal ajal avatud mõni http://the-eye.eu/public/Books/ lehekülg)


Vasta
#6
(06-06-2019, 12:32 )filo Kirjutas: Palun selgita vähemalt 5-10 lausega, kuidas see mees seal "haamriga asju taob". Minul teda vaadates küll sellist mõtet pähe ei tulnud.

Kas see mees on taoist?
Vasta
#7
taoism kui idee tehti algul minu mälu järgi, et luua täiuslik võitleja/sõdalane. Tao tähendab teed. Tegelikult religioonide vahel peaks see olema üks võimekamaid, mida saab tööriistana kasutada enda jaoks. Kuna see on nii laiali valguv saab seda oma vajaduse järgi vormida. Kunagi oli mingi film, et firmadesse tehti oma taoism jaapanis, et nad töönarkomaanide filosoofia omandaks. Seda saab kasutada rahu ajal, sõja ajal.

Keegi ütles, et see tao mida saab sõnadega kirjeldada pole õige tao.

Ühesõnaga see on tööriist, ise vali mille jaoks kasutad.

Mida ma olen näinud nendest, kes seletavad sellest siis nad on küll üsna lähedal vabadusele jne aga
Ka nad jäävad mingisse oma lõksu kinni.

Küsivad Kes ma olen? Ja vastavad: Ma ei tea
ja nii nad kaugemale ei jõua.

See ma ei tea on hea viis kuulekate ja tublide nunnade ja munkade tootmiseks aga sellega on raske edasi jõuda
Mina vastaks, et mina on terve universum. Ja liiguks edasi tegutsemisele.

Samuti neil on see ül püsitatud, et kõik olendid piinadest vabastada.

Ma tulistan üsna puusalt aga vast panin õiget infi.

See, et nad aegajalt tokiga vastu põrandat taovad on neil selleks, et mentaalne mõtte jada lõpetada. See on siis see plära mõte, mis on muljed keskkonnast, mis aina ketravad.

Kuigi reaalsuse on asjad veits teistmoodi tuleb aru saada, et ka siin on piir. Midagi ei ole niisama: mõtted ei ole mingi soga vaid see on nagu superarvuti. Superarvutil tuleks juhised leida ja seda kasutada. Mitte koguaeg sellele format teha ja siis tunnistada, et mõhkugi ei jaga. Saan aru, mida on ajaloos taotletud ja see on juba üsna tugev tööriist, mida saaks üksikisik kasutada aga mu arust ei peaks seda võtma täielikult enda osaks. Tuleb jätta ruum ja näha seda läbi selle konteksti, mille jaoks ta on ja mis on selle piirid ja ahelad.
Vasta
#8
"Keegi ütles, et see tao mida saab sõnadega kirjeldada pole õige tao."
Nii on. Tao on iseenesest kaart. Või Sõrm. Mis osutab Minale. Neid erinevaid kaarte või osutavaid sõrmi on maailmas päris palju. Valida siis , mis rohkem nagu endale meeldib...Smile
Vasta
#9
Lääne inime v aatab ollivuudi ja paneb paika võitluskunstide vaimse poole. Änks samurai lennutab päid? Aga et asja mõte on jõuda sinna ,kus enam mõõka vajagi ei lähe..........see kohale ei jõua. Sõdalane kasvab sinna, kus sirp ja kuvalda pole enam piiriks või määrajaks. Vajadus OHT elimineerida ei takerdu olukorda ning testosteroon lastakse riiukukest välja enne kui mõõk tõuseb. Vajadus mõõka kasutada näitab kas vähest arengut, saamatust, nõrkust või....... on olukord liiga ulatuslik. Sealt ka ollivuudini jõudnud kuvand- üks sõdalane kolmesaja vastu. Kui tekib selline olukord ,kus mõõk vajalik...... tähendab see seda ,et oldi just VAIMSELT juba enne saamatu. Nii aga on kadunud ajas ka rahvad ja maad. Vedel vaim on põhjus....... lahinguväli aga tagajärg.
Vasta
#10
Vaimset saamatust saab seega süüks panna õige paljudele. Ka sõber Arhimeduus olla otsa leidnud vintis sõdurite mõõga läbi.
Vasta
#11
Vaim ei ole saamatu ega vedel. Teda saab vedelena kuvada ,just seal, kus see nii kuvatav on. Achilleus oli ka vedel vend. Mõnele on mõõk õppevahend ,millega õppida vägivallatust. Süüks ei saa toppida midagi sinna ,kuhu süü kleepuda ei suuda. Mis asi on süü? Ma tean ,mis on tagajärg. Sellele viitamine pole süüdistus.
Vasta
#12
Taosmi ja sõjameeste ning kuulekate ühiskonnaliiikmetega (ka munkade-nunnadega) seostamine on ekslik mälupilt, vb on segi aetud zenbudistlike jaapanlastega.

Taoismist annab ikka väga hea ja algse pildi Lao-Zi Daodejing, Linnart Mälli tõlkes ja järelsõnaga. Taoism "idanes" tekkis tasakaalustama ühiskonnale kuulelikku ülemusi ja traditsioone austavat Konfutsiuse õpetust. Keegi tänapäevane on võrrelnud taoismi ja pohhuismi, mina täpsustaksin hetahtlikku ja neutraalset pohhuismi. Ja sõjaväe ja sõdimise suhtes oli Lao-Ze suhtumisel, et , noh, ta oli peaaegu patsifist ...

"relvad pole õnne riistad
olendid neid vihkavad
sellepärast kulgejad ei tarvita
...
võidad sõja
pea peiesid "

Tema riiklik ideaal:
"väikses riigis vähe rahvast
omataks ka kümme sada korda enam riistu
ometi ei kasutata
rahvas surma võtaks tõsiselt
kaugele ei rändaks

Kui ka laevad vankrid oleksid
neil ei sõideta
kui ka sõjamehed oleksid
neid ei pandaks rivvi
...

"

See on üsnagi minu lemmikraamat, mille võtaksin üksikule saarele, ja suhtkoht taoist olen maailmavaatelt minagi. /nt tänapäeva maailmas: tehnoloogia on, aga sellest ei sõltuta/
Ja ka Q11 kõlab väga taoistlikult wink

Tsitaat:"Keegi ütles, et see tao mida saab sõnadega kirjeldada pole õige tao."
Lao-Ze Linnart Mälli tõlkes: "nimetatud nimi on püsitu nimi" ning "mõistja ei räägi, rääkija ei mõista"

Ja hierarhiast:
"kõige õrnem taeva all
möödub kangeimast taeva all"

Taoismist on veel päris palju ka siin:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...=taoism%2A
Taoistid olid ka päris head (al)keemikud olnud, kuid hetkel nende saavutusi ette lugeda ei oska.

Kas LaoZe oli esimene taoist, pole teada, kõige kuulsam aga küll. Tema eluaastad on natuke segased, ta kas elas rohkem kui 200 aastaseks või siis on tema nime all liitunud kaks erinevat isikut, kuid sama maailmavaatega. Umbkaudu Buda Šakjamuni, Konfutsius ja Lao-Ze elasid ühel ajajärgul. Vägivallatu ellusuhtumine on Lao-Zil buda Šakjamuniga ühine. Kas nad võisid kuidagi (astraali kaudu?) ühendust võtta omavahel, oleks põnev teada.
Vasta
#13
Kas mitte koondavalt need idamaised õpetused pole maailma tundma õppimise kirjeldused,mis erinevalt lääneliku välistava ja lõhestava arusaamaga võrreldes - on eelkõige KÕIGE lubamine ja tunnistamine. Läänelik meel oskab vaid valitud meelepära välja kiskuda. Eelkõige rajaneb sealne inniljangil. Ja peetakse sõdalaskunsti aluseks just hoopis reikit. Chid ja muud. Kirjeldused energiaist aga nad kõik ka on. Kui rääkida Taost -peab rääkima ka Daost. Filosoofia aga ongi see kui RÄÄGITAKSE sellest ,millest ei saa rääkida. Kõike saab rääkida nt. läbi musta ja valge hundi söötmise. Aga ei , soov vaimelda ei kao nii lihtsalt. Sõdalane - vaatleja e. NÄGIJA.
Pohhuism on eluviis ,mis õigustab vastutusest taganema. Filosoofia on KÕNEkunst. Vaikiv vaatleja- nägija-teadja.
Vasta
#14
Tundub, et panin väga võssa. Enam puusalt ei kõmmuta.
Vasta
#15
(06-06-2019, 20:12 )Lokster Kirjutas: Pohhuism on eluviis ,mis õigustab vastutusest taganema. Filosoofia on KÕNEkunst. Vaikiv vaatleja- nägija-teadja.

Haigutus on vaikiv karje kohvi järele.
Oh et teile need kõlavad fraasid nii väga meeldivad.
Vasta
#16
(06-06-2019, 13:14 )KuKr Kirjutas: Kas see mees on taoist?
Vastad küsimusele küsimusega, aga ok:
võtame ülal viidatud vikipeedia lingi:
<viki> [Taoism] on konfutsianismi ja budismi kõrval üks "Kolmest õpetusest", millel traditsiooniline hiina kultuur ja ühiskond rajaneb. Hoolimata omavahelistest olulistest erinevustest on nad hiina vaimuelus sulandunud ühtseks kultuuriks. Sellepärast on neid koos võetuna nimetatud ka "hiina universalismiks"
</viki>
Siis laadime minu viidatud lingilt alla raamatu "Robert Peng - Qigong Master"
ja loeme sealt lk 2, et Robert Peng jätkab otse õpetajalt saadud õpetuse traditsiooni. Õpetaja oli endine budistlik munk, kes õpetas Robertile süsteemi, mille inglisekeelne nimetuis on "Elixir Light Qigong". See õpetus sisaldab taoistlikke, budistlikke ja Shaolini praktikaid.

Eelneva alusel võib vast öelda, et Robert Peng on täitsa piisavalt taoist.

Ise lisaksin, et need vikis lahtikirjutamata "olulised erinevused" on pigem konfutsianismiga. Igapäevase praktika seisukohalt on nad väikesed. Kui keegi mediteerib ja vaikib, siis kas see on budistlik või taoistlik? Vahet pole.
Erinevused ilmnevad siis, kui ta taoistlikult haamriga asju taguma hakkab. Kuidas see käib, selle jätsid sa ütlemata.

Sul oli väide: taovad haamriga. Palun põhjenda ja selgita.

Sul oli soovitus: mitte laadida materjale alla ja mõelda oma peaga.

Mina pakun, et on palju kasulikum võtta mõni Robert Pengi või Lee Holdeni DVD ja hakata neid asju iga päev harjutama. Ja siis mõelda oma peaga sinna juurde. Qigongi traditsiooni oma peaga välja mõelda on raske.
Vasta
#17
"Kui keegi mediteerib ja vaikib, siis kas see on budistlik või taoistlik? Vahet pole."
Ei ole jah vahet. Aga unesees "mediteerimine" loob küsimuse "mida ma küll teen" või "kus ma nüüd olen" või "kes ma olen"...Smile
Vasta
#18
(08-06-2019, 14:31 )Q11 Kirjutas: Aga unesees "mediteerimine" loob küsimuse "mida ma küll teen" või "kus ma nüüd olen" või "kes ma olen"...Smile
Sellised küsimused on keele, mõistuse ja nimetatavuse tasand.

Ja paistab, et üks foorumlane on lubanud endale propageerida siin taoistlikku kaitsepoliitikat, rahvastikupoliitikat ja majanduspoliitikat??
Vasta
#19
(08-06-2019, 14:14 )filo Kirjutas: Sul oli väide: taovad haamriga. Palun põhjenda ja selgita.
Kindlasti ei soovitanud ma oma peaga mõelda. Smile
Ütlesin vaid et oma peaga mõtlemine on võimalik. Ja kui terminit "taoism" analüseerida,
- oma peaga, mis on alati ohtlik, sest annab ootamatuid tulemusi - eesti keeles ja meeles: ma taon, sa taod, me taome, leiab haamri ja taosmi vahel seose.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus suurele ringile- mis on aeg? Sübariit 77 34,964 25-09-2013, 09:35
Viimane postitus: fallenboy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat