Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paralleelmaailmad
Autor Sõnum
Müstik
Shambalas

19-03-2006 14:00
Postitus: #1
Paralleelmaailmad
Avastasin, et siin ei olegi teemat paralleelmaailmade kohta ja niisiis ei ole selle üle ka senini arutlust toimunud.
Ise olen paralleelmaailmade kohta ajakirja artiklite põhjal koostanud seesuguse ülevaatelise teksti:
P A R A L L E E L M A A I L M A D

on nn hüpoteetiline universum (või universumid), ajalises või dimensionaalses mõttes meie maailmaga (praeguse ajahetkega) paralleelsed. Selle all võib “meie maailma” mõista kui osa möödunud või tulevastest ajaperioodidest või kõrgema dimensiooniga universumist (ka antimaailmast). Kõik need süsteemid eksisteerivad ikkagi ühel ajal meie praeguse universumiga. On ka psüühikauurija J.W. Dunne esitatud teooria, mille kohaselt universum suundub iga kord, kui keegi meist teeb mingi valiku, füüsiliselt uuele haruteele, samas kui universumi teine eksemplar võtab alternatiivse suuna. P. arvatakse eksisteerivat erinevates aeg-ruumi kontiiniumites. Meie aeg ei vasta nende omale ja meie ruumi mõiste erineb täiesti nende omast. P-de olemasolu oletatakse seetõttu, et Maa, mis tundub olevat täiesti tihke, koosneb suures osas tühjast ruumist. P-e teooriaga on püütud seletada ka UFO-sid. Need võivad pärineda mõnest meile nähtamatust paralleelmaailmast. Paralleelmaailma tajutakse vahel ka teadvusekaotuse või narkoosist ärkamise ajal.

http://www.sloleht.ee/2006/03/18/elu/193899/

Oleksin tänulik, kui keegi täiendaks või avaldaks arvamust kirja pandu kohta. Lisasin siia ka ÕL artikli.

[Muudetud: 5-11-2010 Müstik]

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

19-03-2006 14:08
Postitus: #2

njah... seda teooriat esitasin Volkele juba neli aastat tagasi... aga kuulsaks ma ei saanud. nüüd selgub et mingi J.W.Dunne on hoopis kuulsaks saanud.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Müstik
Shambalas

19-03-2006 15:02
Postitus: #3

See nn John W. Dunne elas (1875-1948) ja avaldas oma kuulsa töö "An experiment with Time" 1927.a. Kindlasti on tänaseks juba hoopis kuulsamaid paralleelmaailmade ja aja uurijaid. Ja üks neist on kindlasti Stephen Hawking. Aga ÕL artikkel on väga asjalik ja käsitleb ka UFO-de olemust, et mis need siis lõppude lõpuks olnud on ja on, mida me taevas nii sageli näeme. Ja paistab, et ikkagi tulevad ufod meile nähtamatust, nn paralleelmaailmadest ehk braanidest. Minu jaoks on see viimane sõna b r a a n täiesti uus termin.Jätke see meelde, ehk hakkab see sõna tulevikus siin foorumis ka sagedamini kõlama.Igatahes mina usun, samuti, et need b r a a n i d on olemas.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Hallucigenia
Veteran

19-03-2006 17:13
Postitus: #4

Sinu tekst, Müstik, on täitsa kena. Vaid sellest lausest
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
P-de olemasolu oletatakse seetõttu, et Maa, mis tundub olevat täiesti tihke, koosneb suures osas tühjast ruumist.
ei oska ma eriti midagi arvata, ei tea millega see seotud on.

Mis puutub braanidesse ja braanimaailmadesse (braan tuleneb sõnast "membraan") siis ... Õppisime ju kõik kunagi koolis punktmassi ja selle liikumist. Aga ainult punktmassiga piirdudes tekkis füüsikas rida raskusi. Neid õnnestus ületada, kui punktmassi asemel võeti kasutusele stringid (niidi või pillikeele taolised moodustised). Siit oli vaid samm edasi kahe- ja enammõõtmeliste moodustiste - braanideni. Paralleelmaailmadega on seos siis selline, et kujutatakse, et meie maailm on 3-mõõtmeline braan, mis võib liikuda mõnes kõrgemamõõtmelises (nt 5-) ruumis. No nagu me võime oma 3-mõõtmelises ruumis kujutada kaht kõrvutist (kahemõõtmelist) paberilehte. Vaid gravitatsioon pääseb taoliselt braanilt välja ja võib jõuda naaberbraanini. Kõik teised väljad-osakesed (sh need millest meie koosneme) on oma braanile vangistatud. Teooria on kaugel sellest, et olla valmis ja katseliselt kontrollitud ...
Celtic
ja sina pead kandma maailma

19-03-2006 18:44
Postitus: #5

olen lugenud. täiesti arvestatav jutt Volke poolt.
mina isiklikult näiteks kunagi kokku puutunud teise sellise inimesega kellel NII PALJU allikaid on.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Hallucigenia
Veteran

19-03-2006 19:37
Postitus: #6

Eks Volke ole hää nagu alati ... iseasi kas ajakirjanik kõigest just täpselt aru on saanud ja mõne koha pealt üle nurga pole pannud. Artiklis on siiski üks väide, millega ma nõus pole: Maailmas on kaks täiesti erinevat teadust: tsiviil- ja militaarteadus. Sõjaväe sfäärides ringlev teadus on tavainimesele nähtamatu-tunnetamatu ja tsiviilteadusest vähemalt 15–20 aastat ees.
Ma võiks nõustuda, kui jutt on tehnoloogiast ja mingil määral võib see nii olla ka rakendusteadustega. Oskab aga keegi tuua näidet, kus tõsine fundamentaalteaduslik avastus jäi salastatuks mõnekümneks aastaks? Muidugi maksavad siinkohal vaid näited, kus avastus hiljem siiski avalikuks on saanud ja tuumapomm pole teadus vaid tehnoloogia. Nii Einsteini, kvantmehaanika rajajate kui ka nt samas Õhtulehes nimetatud Stephen Hawkingi artiklid ilmusid vägagi avalikes ajakirjades. Küll on aga ilmselt tõsi see, et sõjaväelased on finantseerinud palju ka selliseid projekte, mille teaduslik põhjendatus enam kui küsitav oli. Muidugi - high risk, high gain - ja argument, et venelased ehk ka midagi taolist teevad, oli omal ajal enam kui piisav. Või teisalt - kas on keegi midagi kuulnud salajastest (militaarsetest) osakeste kiirendajatest, mis oma mõõtmetelt kaasaegsetest aastakümneid ees on? Nii suurt asja (oletatavad mõõtmed mitmedkümned kilomeetrid) peaks olema raske varjata. Või kui mitte, siis kuidas teostatakse militaarkontrolli CERNi jt taoliste laborite üle? Kui isegi uudised Sandiast suht ruttu avalikkuse ette jõuavad?
Aga sellega, et teadus mitmetes oma kõige kaugemale jõudnud harudes juba küllalt nähtamatuks-tunnetamatuks on muutunud tavainimesele, tuleb nõustuda. Ainult et põhjuseks pole siin militaarne salastatus.
Müstik
Shambalas

13-09-2006 14:23
Postitus: #7

TEADUSE saladused on sama hoomamatud kui MÜSTIKA saladused. Täiesti nõus.

fen
Uustulnukas

22-09-2006 19:45
Postitus: #8

kilndlasti oleks tore kuulda uudistes et meie maailmaga on olemas veel teinegi paraleelmaailm.Kuigi kui ma sellele mõtlema hakkan siis hakkab mul pea valutama...see lihtsalt ei mahu mulle pähe,see on umbes sama nagu hakkaks UNIVERSUMIT lahti seletama.

¤¤¤Inimene suudab teha kõike,vaja on ainult neid oskuseid õppida,uurida ja arendada¤¤¤
Metafor
Veteran

23-09-2006 10:02
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas: fen
kilndlasti oleks tore kuulda uudistes et meie maailmaga on olemas veel teinegi paraleelmaailm.Kuigi kui ma sellele mõtlema hakkan siis hakkab mul pea valutama...see lihtsalt ei mahu mulle pähe,see on umbes sama nagu hakkaks UNIVERSUMIT lahti seletama.
Ja just seepärast ehk ei olegi selliseid asju uudistes, enamike inimeste jaoks on see liiga suur, k.a. inimeste jaoks kes seda avaldama peaksid.
Pealegi, mida annaks see kui sa kuuled ühel päeval et leiti paralleeluniversum? Kuidas see avastus välja peaks nägema? Piisaks sellest, kui lihtsalt stringi teooria ära tõestataks, siis võiks uudistes hoopis öelda et me koosneme väikestest võnkuvatest "nöörikestest," kuidas see sulle meeldiks?

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
fen
Uustulnukas

23-09-2006 10:29
Postitus: #10

hmmm...ma ei oska öelda kuidas ma reageeriksin sellisele asjale...ilmselt oleksin natukene aega hämmeldunud...ja umbes paari pärvapärast oleks osi unustatud....umb. sama hea et uudistes öeldakse"Me nägime ufot U.S.A kohal lendamas" antudjuhul ma vastaksin omaette "Jälle" no ja kui paari aastapärast tuleks uudistese me leidsime kolmanda paraleel maailma siis vastaks inimkond "Jälle"

¤¤¤Inimene suudab teha kõike,vaja on ainult neid oskuseid õppida,uurida ja arendada¤¤¤
HadziOgloe
Vana kala

24-09-2006 00:24
Postitus: #11

Meie maailma on ilmunud piltidega kivid, millel inimesed ja saurused elavad koos.
See on meie maalilmapildi kohaselt võimatu.
Nendel kividel on kirjeldatud ka kosmosereise jne.

http://www.world-mysteries.com/mpl_10rapw.htm

Ilmselt on tegemist paralleelmaailmaga, kus saurused ei hävinenud.

Reaalsused võivad vahetuda.
"Maailmalõpp" võib ka olla meile tuntud reaalsuse momentaalne vahetumine paralleelmaailma reaalsusega.

Maailmakõiksus on tulvil fakte, mis tavamõistusele täielikult üle mõistuse käivad.
fen
Uustulnukas

02-10-2006 21:22
Postitus: #12

Arvad et planeedi "Maa" lõpuks võib saada paralleelmaailm?....

HadziOgloe
Vana kala

02-10-2006 22:25
Postitus: #13

Ma ei tea seda.

Vaevalt küll 2012 paiku senine kolmanda tigeduse reaalsus võiks asenduda teise 3D reaalsusega (veidi teistsugusega). Küll aga võib see olla toimunud varem (Reaalsus, kus saurused jäid ellu asendus reaalsusega, kus saurused ei ole inimestega koos eksisteerinud).
woot
Uustulnukas

11-01-2007 20:37
Postitus: #14

Tsitaat:Algselt postitas: HadziOgloe
Meie maailma on ilmunud piltidega kivid, millel inimesed ja saurused elavad koos.
See on meie maalilmapildi kohaselt võimatu.
Nendel kividel on kirjeldatud ka kosmosereise jne.

http://www.world-mysteries.com/mpl_10rapw.htm

Ilmselt on tegemist paralleelmaailmaga, kus saurused ei hävinenud.

Reaalsused võivad vahetuda.
"Maailmalõpp" võib ka olla meile tuntud reaalsuse momentaalne vahetumine paralleelmaailma reaalsusega.

Maailmakõiksus on tulvil fakte, mis tavamõistusele täielikult üle mõistuse käivad.

nojh. kust nad muidu neid saurusi nägid, teadsid millised nad on.

ma kuskilt lugesin, kahtlen et mäletan kust, mis keeles, et iga mõne aja tangant siseneb maa uude dimensiooni/paralleelmaailma. praegu pidavat me olema juba 4 a kuna enneaegselt siis on illusioon kuidagi tekitatud et me nagu oleks ikka kolmandas. ma vaatan äkki leian lingi.
Maahaata
Uustulnukas

10-02-2007 11:05
Postitus: #15

Enamus maailmast on meile tajumatu, seetõttu võib arvata, et paralleelmaailmu on lõpmatul hulgal. Ma võrdleksin seda valguslainetega - nähtav valgus, mida me näeme, on ainult väga väike osa kõigist erinevatest võimalikest sagedusest. Nii on ka universumil eri sagedused, mida me lihtsalt ei taju. Kui teadvust natuke "nihutada" võiks olla võimalik mõnda muud maailma näha. Võibolla just see juhtub und nähes ja ehk on midagi sellist ka "hullumeelsete nägemuste" taga.
Pohlatohlakas
Vana kala

25-09-2007 20:01
Postitus: #16
Paralleeluniversumid on võimalikud
Te olete just alustanud Novaatorist selle artikli lugemist. Kusagil teises universumis on just samal ajal veel üks teine teie, kelle arvuti just parajasti selle Novaatori artikli lugemise ajal kokku jookseb.
Oxfordi matemaatikud tõestasid, et paralleeluniversumid võivad tõepoolest olemas olla. Ekspertide sõnul on tegemist ühe teadusajaloo olulisima saavutusega.

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleI...ef=lastadd

Hallucigenia
Veteran

25-09-2007 21:17
Postitus: #17
Lõpmatult hargnevate teede aed
Lühikeseks kiirkommentaariks* (ehk ka mitte väga täpseks), et mida siis õigupoolest David Deutsch koos oma kolleegide David Wallace ja Simon Saundersiga näitas?
Nad näitasid, et tegelikult juba õige vana paralleelmaailmade (füüsikaline) kontseptsioon (Hugh Everett 1957), mis eeldab võimalike sündmusteahelate pidevat hargnemist, on matemaatiliselt ekvivalente kvantmehaanika teiste formulatsioonidega ja lubab (ehk) mõneti arusaadavamalt seletada kvantmehaanika teiste formulatsioonide paradoksaalsust meie (makroskoopilise) maailmatunnetuse jaoks (superpositsioonolekud, tõenäosuslikkus, lainefunktsiooni reduktsioon jms). Aga igal asjal on oma hind - tundub, et selline käisitlus keerab pea peale "lihtsa" ettekujutuse Universumi aegruumilisest struktuurist kui 4-(või ka 10-)dimensionaalsest kontiinumist ja asendab selle millegi võrratult keerukamaga. Mis siis ikka, ehk elamegi lõpmatult hargnevate teede aias?

*See kommentaar põhineb paraku esialgu vaid Simon Saundersi konverentsiettekande kommentaaridel, viidet konkreetsele publiktsioonile (mis kindlasti tulema peaks). mul ei ole.
HUGOTH
Veteran

18-10-2007 19:39
Postitus: #18

Seal ei ole midagi imestada.Lugesin artiklit "ÜRG AJAL OLNUD ASJADEST".kivisöe kihtidest on ennegi "imelikke asju välja tulnud,nt sandaali jäljed,tundmatud esemesed,samuti tundmatus keeles kirjutatud tekstid.Seda rida võiks veelgi jätkata.
Flash
Veteran

19-10-2007 07:28
Postitus: #19

Tsitaat:Algselt postitas: HUGOTH
Seal ei ole midagi imestada.Lugesin artiklit "ÜRG AJAL OLNUD ASJADEST".kivisöe kihtidest on ennegi "imelikke asju välja tulnud,nt sandaali jäljed,tundmatud esemesed,samuti tundmatus keeles kirjutatud tekstid.Seda rida võiks veelgi jätkata.

aga siis võiksid ju jätkata ja koos viidetega
neoon
Vana kala

19-10-2007 14:29
Postitus: #20

kõike mida kuuled või näed ei tasu tõepähe võtta ;D
Desmond
Uustulnukas

19-10-2007 15:25
Postitus: #21

Tegelt mida meie kutsume ufo-deks on tegelikult inimesed meie paralleel maailmast, kus on väike kalle ja inimesed arenesid kiiremini ja need "UFO"d on õppinud reisima mööda paralleelmaailme
johny166
Uustulnukas

02-11-2007 22:10
Postitus: #22

teooria mille kohaselt universum suundub iga kord, kui keegi meist teeb mingi valiku, füüsiliselt uuele haruteele, samas kui universumi teine eksemplar võtab alternatiivse suuna- sellisel juhul on ju neid paralleeluniversumeid VÄGA palju. huvitav vaid, mis ajast see nii hakkas olema juhul kui see teooria tõsi on. päevas teeme me ju sadu valikuid. ja nii iga inimese kohta, kes teab kui kauaaega tagasi juba, ei mahu pähegi kui palju neid P. olla võib.
Kayaman
Tavaliige

07-11-2007 14:59
Postitus: #23

Vaadates seda lõputut ilu ja kõige masendavamat kurjust,ei tundu minujaoks selles midagi eriskummalist,et maailmadekõiksuses on palju vastassuunalisi teid,võrreldes meie planeediga,kuhu hinged kehastuvad ja uusi radu läbima harjutavad.
Mul on enda jaoks ka mõned tõestused.Uneteadvuses kui libised kuskile keskaega või tundmatule planeedile. Võibolla mingi meie teisik rändab nendes maailmades.
Hämmastav on veel see,et sellised reisid suudavad ka kõvasti informeerida,kui üritada neist ka killukest mõista.Lõpuks ikka loksub kõik oma paikka.
Hope
Vana kala

12-11-2007 14:04
Postitus: #24

Nja... Kes teab äkki Meie ja Ufo-d elame samas maailmas... Või siis nii öelda paralleelmaailmates? Lihtsalt vahest Meie ilmutame end neile ning nemad end meile... Meie muidugi teame nendest asjadest kõige vähem kuid kujutan ette, et suurriigid, CIA, kirikud jne hoiavad meie eest saladuses tohutult palju asju... Asju mida meie isegi ette ei suudaks kujutada! wink

Cruel & Unusual.

[Pilt: hope_1.jpg]
Andromeda
Vana kala

18-11-2007 22:41
Postitus: #25

Tsitaat:Algselt postitas: Hope

Lihtsalt vahest Meie ilmutame end neile ning nemad end meile...

vahest - ehk.
vahel - mõnikord.

Arvatavasti mõtlesid sa seda teist varianti.

Aga mis värk nende kirikutega on? Ei jaga veel eriti seda teemat. Kirikud ka mingid vandenõupesad?

Agajah, paralleelmaailm on siiski enamvähem maailm, mis on meie oma sarnane. Hope väitis, et meile ilmutavad end UFO-d ja tavaliselt peetakse UFO-de taga silmas tulnukaid, kes on lennumasinas, aga siiski kui keegi meid paralleelmaailmast ilmutaks, peaksid need olema kas inimesed või mõned muud maised olendid, kes võib-olla ilmutasid end tahtmatult.

Me kõik teame, et me pole siin üksi.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog