Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film: Matrix
#1
Arvan, et Matrix on filmitriloogia, mille puudumine meie foorumist oleks üks paras patt. On inimesi, kes seda filmi kummardavad ja selle järgi elavad - Matrixi lapsed ja on neid, kes seda filmi vihkavad.

Öelgem ausalt - autoritel polnud plaanis teha suvalist filmi, vaid üllatada millegi enama ja uhkemaga. Matrixi esimese filmi puhul oli tema tohutu edu kogu filmiüldsusele rohkem kui üllatus - osalt oma väga sügava ja mitmepalgelise sisu poolest, osalt lihtsalt meeletu kassaedu.

Matrix ja kogu antud triloogia on kindlasti rohkem kui film. Ta on mõttelend algusest lõpuni. Justkui ringkäik, mis on tuttav budistlikest õpetustest. Matrix pakub kõike - filmiinimestele sümbolites ja sõnumites kaevamist, tavainimesele meeletult võimsat visuaalset vaatepilti.

Mis on matrix ja tema sõnum? Mida arvata kogu triloogast ja milline on õige viis seda kui filmi ja kui tohutut apokalüptilist sõnumitoojat mõista?

[Teadet on muutnud 24-11-2003 postitaja henzukaz]
Vasta
#2
Mina kuulun kahjuks sinna osakonda, kes seda filmi ei salli, miks? Lihtne, see film on natuke liiga üles pushitud. Eriefektid teevad sellest filmist paljude lemmiku, arvan ma. See, kuidas näitlejad õhus hõljuvad ja siis oma vaenlase umbe taovad, on muidugi fantastiline arvutitöö, kuid see ju teebki matrixist matrixi. Kui mõnes komöödias on parodeeritud matrixit, siis on seda tehtud just nende õhusrippumiste ja specialefektidega. See ongi Matrix.
Olen esimest osa hakanud vaatama 3 korda, iga kord mõtlen, et vaatan lõpuni, kahjuks pole siiani õnnestunud, mõni film lihtsalt ei köida mind ning Matrix on üks neist.
Muidugi on kiiduväärt idee virtuaalmaailmast ja blaa blaa, aga see ei ole midagi, mille pärast mina kinno jookseks.

PS! Tean, et paljudele meeldib see film (triloogia) ning ei soovi kellegagi vaidlusse laskuda sel teemal, see on minu puht-individuaalne lähtekoht ning ei ükski fänn ei saa minu seisukohta muuta, nagu ei saa mina muuta ka teie seisukohti.
Vasta
#3
Mulle need filmid täiega meeldivad. Kahjuks kolmandat pole veel näinud aga lähipäevadel parandan selle vea. Teine film oli minuarust esimese ale vari(aint actonile ehitatud, ideed nagu polnudki). Muidu mu peaaegu lemmik filmid (üks on veel parem). Matrixi värki ma ei usu, ma ei ela selle järgi. Ent idee ja teostus on superhead ja see mulle meeldib.
Vasta
#4
oskab keegi öelda kust matrixi idee pärineb?
täna ajaloo tunnis räägiti Platonist( filosoof)...temalt pärinevat mingisugune koopa myyt..igatahes sisu on selline, et inimene istub seljaga koopa seina poole..ja ta näeb varjult mis välismaailmas toimub...et yhesõnaga inimene elab kujuteldavas maailmas..nagu matrixis...oskab keegi öelda kas selle kuulsa filosoofi ideed ongi ära kasutatud filmi loomisel..või avastasin ma selle puhtjuhuslikult:ink:
Vasta
#5
Tsitaat: .::iffd00d::.
oskab keegi öelda kust matrixi idee pärineb?
täna ajaloo tunnis räägiti Platonist( filosoof)...temalt pärinevat mingisugune koopa myyt..igatahes sisu on selline, et inimene istub seljaga koopa seina poole..ja ta näeb varjult mis välismaailmas toimub...et yhesõnaga inimene elab kujuteldavas maailmas..nagu matrixis...oskab keegi öelda kas selle kuulsa filosoofi ideed ongi ära kasutatud filmi loomisel..või avastasin ma selle puhtjuhuslikult:ink:
Kas see saab tõesti tõsi olla et 2400 aasta jooksul tekib rohkem kui ühel inimesel sarnane idee? Või on siiski kõik tarkus pärit Kreeka filosoofide mõtetest?

Anna Matrix kohtusse, võit on minumeelest kindel. Puhas idee varastamineLaugh(tegelt vaja läheks Platoni kopirait kirja aga kõik on leitav)Bleh
Vasta
#6
Tegelikult Matrix kui idee pärineb budismist ja on võrdsustatud nirvanaga. Platoni koopamüüt võib tõesti tunduda olevat üks osa Matrixi ideoloogiast, kus inimene koopas olles näeb ainult varje koopaseintel, aga tõeline valgus avaneb siis kui inimene koopast väljub. Matrixi idee ongi mängida kõigega, mida "me muidu ei näe" - sarnane siis hallukatega narkomaanidel. Siinkohal võivadki tekkida kokkusattuvused erinevate filosoofide vahel, kes räägivad ühest ja samast koopamüüdist erinevas keeles.

Wahowsky-d ei ole lollid, aga ma ei usu, et nad nii targad olid, et võtta oma teose aluseks too Platoni teos.Miks? Sest matrixi alusesks on elu kahes või rohkemas dimensioonis, koopamüüdi aluseks aga õppimine "nägema" peale koopast väljumist. Aga koobas ise ja sellest väljumine ei muuda dimensiooni.

Samas kõik on võimalik. Üldjuhul režissööride pähe näevad vaid režissöörid ise.
Vasta
#7
Ma nõustun henzukaga ses suhtes, et kõik on võimalik...
---
Ja väike link Laugh
Vasta
#8
Tutanhamon... Paroodiates näidatakse õhutseene sellepärast et need on revolutsioonilised võtted filmimaailmas, mida on nähtud ainult matrixis, mitte sellepärast et matrix ainult nende pärast kuulus ongi. Selle filmi tohutu kassaedu oli tingitud sellest et, .... arvan et inimesi köidab idee, et nad ei vastuta tegelikult oma tegude eest või, et nad ei kontrolli oma elu AGA neil on võimalus seda teha. Ja TEGELIKULT pole mitte mingit seletust miks ei VÕIKSki asi nii olla et Me oleme aheldatud masinate loodud inimkookonitesse ja meie meeli juhib arvutiprogramm. Sest kuna kõik mida me tunneme, haistame, näeme ja kuuleme on lihtsalt elektriimpulsid mida meie aju tõlgendab, niisis miks ei oleks võimalik neid impulsse masinlikult tekitada.
Tehisintellekt on uskumatult võimekas asi.
Ofkoors ei tule ma ütlema et me olemegi kõik ühendatud arvutiprogrammi nimega Matrix.


Teine osa tehti sellepärast et esimene osa oli nii menukas ja papp köitis loojaid. Teemat eriti ei osatud arendada aga stseenid olid tasemel siiski.

Kolmandat osa LIHTSALT PIDI vaatama minema sest teine osa lõppes fakkin halva kohapealt ja PEAB ju teada saama mis edasi juhtus.
Ma käisin ise 3. osa vaatamas ja... noh võin öelda et esimene osa oli ikkagi kõige paeluvam kuna idee oli värske.
Vasta
#9
Autorid tahtsid oma mõtte Matrixi definitsioonist vabaks lasta.

--Oletus--

[Teadet on muutnud 28-4-2004 postitaja h3Xa]
Vasta
#10
Hmm, esimene osa oli hea, teine oli kehv ja kolmandat pole näinud. Krt, peaks esimest ka uuesti vaatama, ei mäleta sellest nagu midagi, kuigi olen seda 5 korda näinud. Mul on siiamaani küsimus, et kuidas Neo sinna päris maailma sai siis kui ta ainult virtuaalselt eksisteeris alguses. Kuidas see füüsiline keha tekkis? Ei mäleta, ehk keegi räägiks Smile


Muidu matrixi triloogiast on üldse kõige parem arvutiga tehtud film nimega "animatrix" mis on ikka tõeliselt hea ja seletab läbi ja lõhki seda matrixit, et kuidas sinna pärismaailma need masinad tekkisid jne. Soovitan soojalt vaadata, ülihea ikka.

[Teadet on muutnud 29-4-2004 postitaja kal]
Vasta
#11
Neo eksisteeris kõigepealt päris maailmas ja siis ühendas AI ta maatriksisse. Seal on ju näha, et kõik beebid ühendatakse juhtmetega ja siis nad arvavad, et tajuvad pärismaailma, kuigi tegelikult on nad löga sees :odie:
Vasta
#12
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor
Neo eksisteeris kõigepealt päris maailmas ja siis ühendas AI ta maatriksisse. Seal on ju näha, et kõik beebid ühendatakse juhtmetega ja siis nad arvavad, et tajuvad pärismaailma, kuigi tegelikult on nad löga sees :odie:

Pigem, miks nad seal olid. Päikest ju enam ei olnud (kui sain aru, siis inimesed hävitasid päikese), ja inimene oli masinate arust hea olend, mis toodab piisavalt elektrit. Ühesõnaga oli neid beebisid vaja ainult selleks, et elektrit toota.

[Teadet on muutnud 29-4-2004 postitaja h3Xa]
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja h3Xa
Pigem, miks nad seal olid. Päikest ju enam ei olnud (kui sain aru, siis inimesed hävitasid päikese), ja inimene oli masinate arust hea olend, mis toodab piisavalt elektrit. Ühesõnaga oli neid beebisid vaja ainult selleks, et elektrit toota.

Sellest said aru jah õigesti et inimesed hävitsaid päikese seda selleks kuna masinad said sealt oma energia. Ja inimesi kasvatatigi selleks et nad olid patareid masinate jaoks.

Minu isiklik arvamus filmist on igati positiivne. Kuigi tõesti teine ja kolmas osa mind eriti ei köitnud kuna pandi liiga palju rõhku eriefektidele. Aga see eest esimese osa suur austaja olen küll. Kindlasti kuulub see minu isiklike lemmikute hulka.
Vasta
#14
esimene osa super...
teises osas selgus nii mõnigi huvitav fakt (arhidekt)...

kolmas osa jättis aga millegipärast otsad lahtiseks... miks?
Vasta
#15
Jah, Wachowski vendade Matrix (1999) on tõeline maiuspala ulmesõpradele ning minulegi meeldib see film (mitte eriefektide pärast, vaid kuna see kirjeldaski seda nii nagu PEAKSKI seda tegema...).
Vasta
#16
Lainetused maatriksis - mida me näeme kui me näeme ja kui reaalne on reaalsus:
http://rense.com/general87/explan.htm

Teine lähenemine - asjad mis on, kuid mis ei mahu tavateaduse raamidesse:
http://www.newscientist.com/special/13-more-things
Vasta
#17
Kindlasti üks väga hea triloogia, aga esimene osa meeldis ikka kõige rohkem, aga muidu panin hinded niimoodi Matrix 9/10, Matrix 2 8/10 Matrix 3 6/10.
Vasta
#18
Milline oleks olnud Matrix, kui see oleks tehtud tummfilmina kunagi ammu.
Selline: http://www.youtube.com/watch?v=hAu74d4fGt0
Üsna ajastukohane välja kukkunud Bleh

Ehk mis oleks tol ajal ulme olnud ei ole tänapäeval. Mis on tänapäeval ulme, on huumor 50 aasta pärast.



[Muudetud: 26-11-2009 Tom]
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
esimene osa super...
teises osas selgus nii mõnigi huvitav fakt (arhidekt)...

kolmas osa jättis aga millegipärast otsad lahtiseks... miks?


Need faktid-vihjed hakkavad juba esimesest osast pihta. Smile






[Muudetud: 12-24-2009 kulfing]
Vasta
#20
Matrix on üks kõige võimsamaid illuminaatide filme läbi ajaloo.
Kes on ajalooga ja piibliga sina peal, need teavad seda väga hästi.
Pluss muidugi veel märgid, numbrid,.... ka Neo pole mitte juhuslik
nimi, vaid sel on oma tähendus. Vihjeks - kreeka keel.
Vasta
#21
Mulle meeldis Matrix ainult venelase Goblini tôlkega. Originaal ei olnud huvitav!
Vasta
#22
http://www.youtube.com/watch?v=9q1jHx29C...re=related
Return To The Source-Matrix Philosophy
Teemakohane..
Vasta
#23
(21-11-2011, 18:41 )Päikeseinsener Kirjutas: Matrix on üks kõige võimsamaid illuminaatide filme läbi ajaloo.
Kes on ajalooga ja piibliga sina peal, need teavad seda väga hästi.
Pluss muidugi veel märgid, numbrid,.... ka Neo pole mitte juhuslik
nimi, vaid sel on oma tähendus. Vihjeks - kreeka keel.

Ehk täpsustaksid, et mis selle filmi tegelik eesmärk siis on?
Vasta
#24
(21-11-2011, 18:41 )Päikeseinsener Kirjutas: Matrix on üks kõige võimsamaid illuminaatide filme läbi ajaloo.
Kes on ajalooga ja piibliga sina peal, need teavad seda väga hästi.
Pluss muidugi veel märgid, numbrid,.... ka Neo pole mitte juhuslik
nimi, vaid sel on oma tähendus. Vihjeks - kreeka keel.

Aga kes ja mis põhjusel peaks arvama, et Neo juhuslik nimi on...või et filmi autorid oma teosesse ohtralt kõiksugu sümboleid ja märke sisse ei tippinud?

Vennad Wachowskid ju tegidki meelega filmi, mis kubiseb kõiksugu viidetest erinevatele religioonidele, filosoofiatele, ideedele ja uskumustele. Seetõttu seda nimetada "illuminaatide" filmiks näib ülemüstifitseerimisena. Justkui filmi tegijad üritavad oma loodud filmi tagamaid varjata, kuigi tegelikuses räägivad autorid oma motiividest täesti avalikult...Ole aga mees ja otsi.
Vasta
#25
Otse välja öeldult tähendab see "inimkonna" pääsemist ja ülejäänud goide kanalates pidamist nagu farmeritele kohane.
Koopas elavad ju Zioni inimesed, juutidel on tänu emaliinidele kõikidest rassidest puhtaverelisi, ei maksa ennast lasta eksitada rasside paabeliga. Jõuame ilusasti piibli ja päästetavate juurde tagasi. Muidugi peab olema võitlus kurjuse vastu, keda siis kujutatakse, tehisintellektina. Aga tegelikkuses ju ongi seltskonna põhitoiduseks emotsioonid ja kogu jutt ilusasti avalikult esitatud. Neo on ju järjekordne õige messiase tulek, restardid oli eelnevad läbikukkunud messiased kes tegid vale liigutuse Neo asemel.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Parim/lemmik film Indr3k 454 214,544 01-04-2024, 03:54
Viimane postitus: Lokster
  Film: Katõn excubitoris 21 11,061 15-04-2022, 18:01
Viimane postitus: vasamasa
  film (needus, neetud)/the conjuring Kahvanägu 6 2,767 25-12-2020, 23:41
Viimane postitus: Kahvanägu
  Film: lühifilmid zen faran 18 12,757 09-09-2020, 11:51
Viimane postitus: Vesilik
  Film: "Saladus: julge unistada", romantiline draama. Teloslane 0 1,694 07-09-2020, 12:10
Viimane postitus: Teloslane
  FILM: The Bad Batch. Lisaks Fairchild FH-227D Andides Tyto Alba 16 7,716 27-06-2020, 11:58
Viimane postitus: Tyto Alba
  Film maa all elavaist super-ussidest? hulkuv hing 8 4,829 04-03-2020, 10:34
Viimane postitus: xawa
  FILM: The Wandering Earth (2019) Tyto Alba 0 2,805 03-03-2019, 19:34
Viimane postitus: Tyto Alba
  Film: The Man from Earth GertEST 8 8,222 11-02-2018, 17:29
Viimane postitus: pikksukk
  Film: " The Beyond" Aerling 0 4,151 10-02-2018, 14:38
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat