Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes rääkimine-sonimine
#51
Aga kuidas seda tõlgendada, kui inimene ei räägi unes arusaadavas keeles? Nagu mingi teine keel oleks.. või see on lihtsalt suvaline sonimine?
Vasta
#52
Tervist kõigile!

On juba pikemat aega olnud küljes üks imelik käitumine, millest paratamatult lahti pole saanud ja arvatavasti ei saa ka kunagi..Nimelt unes rääkimine.
Olen 22 aastane ja vaata, et üks ebameeldiv asi õlal. Ükstas puha kus olen mida teen (pävane tegevus) öösel magades, kuid ka mitte ainult öösel vaid ka vahel kusagil tukkudes Räägin valjult ja selge häälega toimuvast,(mis unes toimub) olenevalt kas on otseselt minuga või mingi muu tegevus.
See toimub äsja magama jäädes tund või poolteist. Näen unenägusi tihti vahel häid vahel halbu ning paar korda Lucid Dreamingut kogenud, kuid rääkimisest lahti ei saa.. Hoian ka oma sisse hingatavat õhku kopsutes kinni ning vaikselt vaikselt lahti lastes ilma ,et midagi aru saaksin, kuid olen selle peale ka üles ärganud mõningaid kordi.

Tavaliselt peaks unes rääkimine ära kaduma aja pikku, kuid mind on kimputama jäänud ja vastust pole kusagilt saanud arstilt kui ka mujalt..MIKS selline asi toimub?

Kui keegi oskab midagi öelda, näpunäiteid tuua, midagi mis valgustaks.. oleksin väga tänulik.

Vasta
#53
Põhiline põhjus on selleks Stress või vaimne ülekoormus. Sageli seostatakse seda ka vaimse murdumisega mis võib üle minna nn vaimu haiguseks , Enamasti Esineb seda REM unedes ja õudus unenägudes.

Millal sul hakkas, tavalisel esineb seda lastel ja suures stressis teismelistel.

Kui ise teismeline oli siis oli kah harva. Vahel rääkisin üksinda. Ükskord sõbrad lindistasid ja rääkisid ja üllataval kombel, suutsin unes arendada vestlust. Kuigi ise pidasin tundide pikkuseid monolooges siis tihedamini esineb sellist nähtust lühikeste tsüklitena.

Midagi kindlat ei osaka soovitada, Aga võiksid pidada unenäo päevikut äkkis saad vihjeid, või võimaluse korral lindistada. Kindlasti oleks kasulik stressist hoidumine e. ära siis üle tööta + koffeiini liigne tarbimine ei tule samuti kasuks
Vasta
#54
Ma siiani räägin vahest unes, just siis kui on stressirohke periood. Peale lapse sündi otsisin iga öö last teki alt taga (hirm, et laps jäi kaisus magama ja litsun ta laiaks).
Üldiselt on nii, et kui päeval mingisugune probleem ketrab mõttes, kipub see ka unes jätkuma ja välja tulevad ka alateadlikud hirmud ning soov lahendada probleemi (vestlused) või ka mingi sündmuse intensiivne läbimäng.

Soovitus: saa stressist lahti. Lõdvestusest enne magama minekut on ka kasu.
Vasta
#55
Vahet pole, kas olen maganud päevi ning puhanud kui kuningas...

Stress.. elan nagu iga inimene ikka, on häid olukordi on halbu. Pigem olen optimistlik, saades elus hakkama ning vaadates asju parematest külgetest. Võibolla tõesti hakkan hulluks minema..kui räägin ikka oma Minaga nii mõtetes kui ka vahel huulelt?
Vasta
#56
Mina olin oma tädi juures koos sõbrannaga ja hommikul ta siis rääkis mulle, et ma olin unes mingist väikesest mustast hobusest jahvatanud Laugh ("Vaata, see väike must hobune seal, tahaks hullult ratsutada selle pisikese musta hobusega.") Samas ei mäletanud ma hommikul mingit unenägu, kus oleks midagigi mu jutuga seostunud. Selliseid pobisemisi on varem ka olnud, mu ema ütles, et ma olen teada-tuntud unesrääkija.
Vasta
#57
Ma olen öösel läbi une kellegile peksa andsin vist Laugh edasi ei mäleta ärkasin yles =)
Vasta
#58
Minul oleks suuremale ringile selline küsimus - kas keegi on kuulnud sellisest asjast nagu öösel unes "hammaste kiristamine".
Olen seda kunagi kuulnud ja ütleks et hammaste abil küll sellist heli ei ole võimalik tekitada.
Pigem on siin tegemist millegi muuga.
Arvamused!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,864 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,837 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,983 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,905 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,923 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,236 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat