Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Päkapikud
#76
Üks lähedane oli öösel elutoas kõndides väikest habemega inimest näinud, kes aga üritas põgeneda ning jooksis vannituppa, kus ta ventilatsiooniauku ronima hakkas. Hämmastunud lähedane oli tal jõudnud jalast kinni krabada, ent ei suutnud teda kauem kinni hoida - päkapikk (kui see oli päkapikk. Lähedase kirjelduste järgi oli ikka küll) pääses ventilatsiooniava kaudu minema.

Suur ava oli. umbes 30*50 cm. Kinnikatmata.
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
inglise keeles on aga jõuluvana abilised elfid ehk siis haldjad...

dfarf mis eesti keeles tähendab päkapikku on aga tavakujutuses (suuresti tänu tolkienile) kaevurid... umbes vöökõrgused pulstunud habemega mehikesed
But gnomes?
Vasta
#78
Gnoomid on Maa elementaalid.
Goblinid on Maa elementaalid.

Selle vahega et esimesed on positiivselt meelestatud, teised aga halvemini ning võivad sind suvalisel hetkel rünnata.
Vasta
#79
Millistes olukordades või tingimustes on oht celticu nimetatud olendeid kohata ? Ma saan aru, et inimesed tavaliselt ikkagi ei puutu nendega teaclikult kokku.
Vasta
#80
Ma olen näinud väikseseid jalajälge lumes, kui ma väike olin, aga see võis olla kass.. kes seda teab. Aga mulle pani padja alla kinke vanaisa. Pärast tema surma, see lõppes. :/
Vasta
#81
Meil käis kunagi klassis vaidlus, et kas päkapikud on olemas või mitte. Laugh
See oli vist teises klassis, kui ma hästi mäletan.
Kusjuures kõik peale kahe klassikaaslase olid nõus, et päkapikud on olemas. Ma ise olin ka nõus.

Enam muidugi ei usu.

Kui mul vend väiksem oli, siis ma ajasin talle sellist juttu, et ta usuks, et päkad olemas on. Ta vist siiamaani usub nendesse. Laugh
Vasta
#82
Minu teada tuleneb ka nimi päkapikk sellest, et need olevused olevat vaid päka pikkused !
Vasta
#83
Irww , päkapikud korjavad sihvka seemneid (hyes) .
Teemasse : Muidu võivad küll olla olemas sellised kääbuse - haldja vahelised olevused , kes teab . Kuid ma arvan , et tänaseks on nad välja surnud .
Vasta
#84
Uskumise asi, kui inimene usub sellesse, on ka see temajaoks olemas, kui ei usu, pole ka päkapikke/vaime/jumalat vms.
Vasta
#85
Ma väiksena uskusin päkapikke , aga ammu juba ei usu, sest tean ,et vanemad panevad kommid sussi sisse.. Laugh
Vasta
#86
Nii palju kui mina oma elu jooksul kuulnud olen on päkapikud umbes 15 cm pikkused kannavad punaseid terava tipulisi koonuse kujulisi mütse (mehed) ja naised rohelist värvi sama kujuga mütse. Nad pidavat suutma hüpata suuri vahemaid 1-2 m. Nad pidavat saama suhelda loomadega nii et nad temaga koostööd teevad. Ja et nad on nii öelda metsa korrashoidjad. Selle kirjeldusega nad sarnanevad rohkem inglise keelse vastega gnome. Ma leitsin kaks videot sarnase olendi kohta. 1 video P.S See väike elukas võib märkamatuks jääda esimesel vaatamisel.
Ja teine. Seal videos siis üks päkapiku laadne olend "terroriseerib" kohalikke. See ongi kõik!

[Muudetud: 20-8-2009 Mister Fyr]
Vasta
#87
Mul tädipojad püütsid väiksena hiirelõksudega, ühtki kätte ei saand ja kommi ka ei toodud. Laugh
Vasta
#88
Kas ma ei leia või pole siin foorumis põhjalikumalt trollidest kirjutatud.
( Tallinna inimestele: ma pean silmas mitte liiklusvahendeid vaid mütoloogilisi elukaid Bleh )

Ise ma arvan, et need punased ja mütsikesed on trollikestele selga "pannud" kristliku traditsiooni levik.
Lisaks skandinaaviale tundub trollikesi olnud olevat ka Uurali mägedes.
Tsiteerin siia ühe hiina preestri jutustuse:

Rubruc kuulis ühe Kataia (s.t. Hiina) preestri suust kirjeldust veel ühest monstrumrahvast:

"Kataia ida-aladel asuvad kõrged kaljud, millistel elavad mingid olevused, kellel on kõiges inimese välimus, peale selle, et nad ei painuta põlvi, vaid käivad, ma ei tea, kuidagi hüpeldes. Nad on kõigest küünrapikkused, kogu keha on neil kaetud juustega. Nad elavad ligipääsmatutes koobastes. Kataia jahimehed käivad neid püüdmas. Küttidel on kaasas hästi kange õlu. Nad teevad kaljudesse tassitaolised lohud ning täidavad need õllega. /---/ Siis jahimehed peituvad, aga need olendid väljuvad kaljudest, uurivad eelpool mainitud jooki ning hüüavad: "Hin, hin." Sellest hüüdest said nad ka oma nime, sest et neid nimetatakse "hin-hinnideks". Seejärel kogunevad nad suurel hulgal, joovad ülalmainitud õlut, jäävad purju ning uinuvad. Siis tulevad kütid ja seovad magajad käsist-jalust. Seejärel avavad nad olevuste kaelal veresoone, võtavad kolm või neli tilka verd ning lasevad neil vabadena lahkuda. See veri, nagu ta mulle jutustas, on väga vajalik purpurse värvi saamiseks" (Rubruc 1997: 151)45.

Rubruc kirjutab veel ühest kummalisest maast:

"Tõe pähe räägiti veel, mida ma ei usu, et Kataia taga asub mingi maa, millel on selline omadus: mis vanuses ka inimene sinna ei läheks, jääbki ta sama vanaks, kui oli siis, kui sinna maale läks" (Rubruc 1997: 151).

Analoogsed tegelased ( tötskääbikud ) on olemas Astrid Lindgreni lasteraamatus "Röövlitütar Ronja" ning muidugi skandinaavia mütoloogias.

Huvitav, kas Skandinaavia ja Uurali mägede rahvad mõtlesid koos sellise eluka välja?


Vasta
#89
minu jaoks on päkapikke olnud ikka kahesuguseid: kas sussidesse kommi toojad (enam ei usu küll) või siis kaevurid, keda on märgitud ka ulmekirjanduses (nt. sõrmuste isand, Eragon jpt). kääbikud (ka need, kes indoneesiast leiti) on hoopis teised asjad minu jaoks. aga ega mina täpelt ka ei tea...

[Muudetud: 12-20-2009 nunnukutsa]
Vasta
#90
Tahtsin rääkida veel ühest juhtumi sellest,kus ma olen näinud noorena päkapikke.Nimelt oli siis nii,et ma magasin üksi suures toas, suss oli akna peal ja ma jäin teki alla ootama.Ainult silmad olid teki alt väljas.mingi aja pärast nägin kahte enamvähem pöidla pikkust asja aknalaual sussi poole jooksmas,hetkepärast oli sussi sees ümmargune asi ja need kaks olevust jooksid järgmiselt : 1 jooksis,ronis või lendas kardinast üles ja teine jooksis mööda aknalauda teiselepoole.Mõlemad haistusid äkitselt.Hommikuks oli sussis mandariin.Teine juhtum oli nii et kaks täiesti võõrast tüdrukut kes ei ela minu alevikus ja kes teadsid mu nime tulid mu uksetaha ja kinkisid mulle suure kommikoti, kus oli isegi üks tazo sees.Lisaks tean et mu vanemad olid suht vaesed ka ja sellest olenes palju.Üks teine kord kui ma ööläbi üleval oli kuna und ei tulnud ilmus hommikuks aknalauale suur puldiauto,skeptikud pakkuge oma teooriaid ja teisedgi kellel on kogemusi võiks rääkida või arvamust avaldada.
Vasta
#91
pakun, et nägid unes
Vasta
#92
Ei maganud , kontrollisin seda ise ka .
Vasta
#93
Väidetavalt toob jõuluvana kuuse alla hommikuks kingid, tegelikult teevad seda vanemad, või on tehtud miskine kokkumäng.
Vanemad räägivad, et päkapikud toovad maiustusi sussi sisse, kui hästi käitute ja koolis hästi õpite, allute süsteemile nii nagu peab. Tegelikkuses teevad vanemad seda ise, panevad kommid sussi sisse. Loomulikult lastele on see kõik nii väga tähtis, jõuluvana ootamine, talle kirjutamine, kalendri avamine, päkapikkudelt maiustuste saamine mis algab juba paar nädalat varem ja valmistutakse siis kõige vägevama saabumiseks aka Santa.
Vasta
#94
Selline vaimolend, nagu päkapikk, on loomulikult olemas, aga see on talle kindlasti üpriski solvav kui teda mingisuguseks "kingitoojaks" peetakse. See siis midagi taolist nagu Harry Potteris, kus majahaldjad kodutöid tegid. Samas on haldjas endast väga lugupidav vaimolend ja nad ei ole isegi kõigi nõidadega nõus suhtlema. Rohkem küll kohtab ikka metshaldjat, kuna meil (Eestis) pole nagu eriti palju selliseid maju, mis haldjatele meeldiksid ...

Aga üks mu tuttava tuttav tegi katset selle niinimetatud "päkapiku" püüdmisega. Polnudki rohkem vaja kui hiirelõks sussi sisse paigaldada. Aga röögatus, mis öösel kostis, oli vägev ... aga lõksu oli jäänud hoopis keegi muu kui päkapikk Bleh
Vasta
#95
Tore päkapikkude teema siin üleval! Smile

(10-12-2009, 16:42 )varjutroll Kirjutas: Kas ma ei leia või pole siin foorumis põhjalikumalt trollidest kirjutatud.
Ise ma arvan, et need punased ja mütsikesed on trollikestele selga "pannud" kristliku traditsiooni levik.
Analoogsed tegelased ( tötskääbikud ) on olemas Astrid Lindgreni lasteraamatus "Röövlitütar Ronja" ning muidugi skandinaavia mütoloogias.

Arvan samuti. Eesti muinasusus ju polnud päkapikke!
Kuna polnud varem nime "tötskääbikud" kuulnud, siis ajas päris itsitama! Smile

Vasta
#96
Earthfiles: A Real Live Gnome in Pennsylvania? (Kas tõeline elus gnoom Pennsylvania osariigis?)
Keith Sniadach, kirjanik, jätab kaamera oma mägimajasse pilte tegema (minut vahet ja kolm pilti sekundiliste vahedega) ja ühel korral ta avastas, et kolmel pildil on jäädvustatud üks imelik väike liikuv olevus.
Vasta
#97
Päkapikud on tulnud eesti muinasjuttudesse saksa pärimustest. Vanadel eestlastel olid analoogid - kratid, haldjad. Kuigi ka haldjate nimetus iseenesest on saksa pärimuslik....
Vasta
#98
(29-08-2014, 19:30 )Wilholmensis Kirjutas: Päkapikud on tulnud eesti muinasjuttudesse saksa pärimustest. Vanadel eestlastel olid analoogid - kratid, haldjad. Kuigi ka haldjate nimetus iseenesest on saksa pärimuslik....
Meil rääkis vanaema ikka härjapõlvlastest, pärimuslikku nimetust ei tea.
Vasta
#99
Härjapõlvlane on samuti germaani pärimustest.
Vasta
(11-08-2007, 16:11 )Celtic Kirjutas: Gnoomid on Maa elementaalid.
Selle vahega et esimesed on positiivselt meelestatud, teised aga halvemini ning võivad sind suvalisel hetkel rünnata.

Siin pikemalt elementaalidest, sh ka päkapikkudest:
http://koerakoonlane.onepagefree.com/?id...1d4f846fda

Gnoomi kohta ütleb EE:
gnoom, germaani rahvausundis maavaim. Kääbuslikud maa-alused (päkapikud) sepistavad metalle ja valvavad peidetud aardeid.




Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat