Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis juhtuks, kui saame teada, et ...
#1
Ma ei tea kas see on õige koht selle jaoks aga spekulatsioon on ju see küll. Mida arvavad selle foorumi kasutajad sellistest asjadest:

1. Mis saaks nn egiptoloogidest ja ajaloost, kui tuleks avalikuks ja seda kinnitatakse, et püramiidid on vanemad kui praegu arvatakse? Mis saaks üldse meie ajaloost sellisel juhul?

2. Mis saaks, kui mõni nt Marsile saadetud pildimasinatest pildistaks punasel planeedil püramiidi ja sfinksi ja nende valmistamisel oleks kasutatud samu mõõtmeid kui meie omadel?

Ja üldse, kui saaks kinnitatud, et meie ajalugu pole lineaarne vaid on toimunud mingi sõda/loodusõnnetus ja selle tõttu oleme sellisel tasemel nagu me praegu oleme!?

Arto kes vaatas Babylon 5e, 4nda hooaja viimast osa ja mõtleb, kuhu paigutada järgmine naftakonteiner wink.

Muudetud: 22-4-06 kell 05:18:59 Hallucigenia
Vasta
#2
Fakte et praegune ajalugu ümber kirjutada on piisavalt, aga see nõuaks suht palju ressurssi. Seega tippteadlased eitavad enamus alternatiiv teooriaid.

Muudetud: 22-4-06 kell 06:28:07 Flash
Vasta
#3
Arto, miks me peaksime Marsilt leidma Sfinksi?
Püramiidide leidmine Marsilt aga kinnitaks ühte fakti kahest,
A) Püramiidid pole loodud maise päritoluga rassi poolt
B) Meie ajalugu on palju pikaldasem kui arvame
Vasta
#4
Olen üsna veendnunud, et sellised avastused mõjuksid surmavalt kõiksugu usunditele. Jumalatest saaks meie reaalsed eelkäijad, kes olid meist lihtsalt arenenumad. Ei kujuta ette, millised ususõjad sellistest avastustest võivad puhkeda.

Arenenud ühiskonna üheks iseloomulikus tunnusjooneks on religioossete veendumuste tähtsuse vähenemine ühiskonnas. Ehk on vaja meil esmalt jõuda sellele arengutasemele, et võtta omaks uus tõde? Sinna peab aga jõudma terve maailm, muidu ei ole ajaloo ümberkirjutamine rahumeelne. Võtkem näiteks Iraak või mõni muu majanduslikus mõttes vähearenenud ühiskond.

Mulle on alati meeldinud mõelda, et need ongi põhjused, miks näiteks Giza püramiidide põhjalikum uurimine jääb tihti valitsuse vastuseisu taha..
Vasta
#5
sa oled liiga sinisilmne tutanhamon... ei muudaks see halligi.
vaata näiteks kuidas on praegugi kõige lihtsamad ajaloolised faktid vaikselt sulandunud maailma...

näiteks teavad ju kõik et inimesed ei pärine neandertallastest... kuid koolides õpetatakse seda veel senini... seega on kool väga suur mõjutaja inimese maailmapildi kujunemisel.

me ju teame tegelikult kõik et püramidid EI OLNUD vaaraode hauakambrid... kuid koolides kuuleme endiselt kuidas orjad kiviblokke terve vaarao eluaja vedasid.

uued teadmised mida ei suudeta saladuses hoida... immutatakse tasa ja targu olemasolevate faktide sisse... nii et keegi ei pane tähelegi.

usk pole seotud faktidega. kui inimene usub oma jumalat siis on tema maailmapilt hoopis teine... ja teda ei huvitagi mingi püramiid kuskil egiptuses. riigis mille sõjaväe nende jumal hävitas.

ps. täna EUFONIS räägiti veidi püramiididest. sõna püramiid tuleneb kreeka keelsest sõnast Pyros... mis tähendab tõlkes tuld. miks tuli just?
Vasta
#6
Huvitav, kas on üldse alust midagi nii massiivset väita? Et ega elu siin maal veereb ikka samamoodi edasi.
Vasta
#7
kas me mitte ei ole siis leidnud juba püramiide ja sfinksi? mina küll olen kuulnud sellest ja näinud isegi pilte, aga kas seal oli äkki 2 püramiidi ainult? ja need ei klappinud meie püramiididega...(ma pole selles kindel). aga eriti kahtlane oli see nägu mida pildistati Marsi pinnal...jah, Mars on väga huvitav koht!
Vasta
#8
Püramiidid pole maiste olendite poolt tehtud. Püramiidid on nii korrapäraselt ja veatult ehitatud et jh.. Tulnukad, kes muud?
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: EiTahaOllaMina
Püramiidid pole maiste olendite poolt tehtud. Püramiidid on nii korrapäraselt ja veatult ehitatud et jh.. Tulnukad, kes muud?
Seda jah, kui kasutame definitsiooni tulnukas all võõrast (Tulnukas=Võõras), see aga ei tähenda kohe et need tulnukad peaksid rohelist või halli värvi olema, ei tähenda see ka seda, et tegu ei saa olla meite esivanematega, niiet definitsioon tulnukas on vähe täpsustatud.

PS! Lapsed! Teie ei näita oma tarkust tembeldades kõiki suuri tegusid tulnukate süüks.

Muudetud: 5-5-06 kell 16:57:18 Metavo
Vasta
#10
tean et "SEDA miskit" ei pea kramplikult otsima
,sest ükskõik kuidas seda otsida ,leiab ta sind esimesena
Vasta
#11
Nõustun Celticuga. Ei muudaks see halligi. Võinolla mõni inimene kukus ahhetama ja saaks rabanduse aga üldpildis ei muudaks midagi. Paari aastaga on hämmastus läinud ja võetakse kui enesestmõistetavat asja. Äkki isegi varem.
Vasta
#12
Ma kunagi lugesin Robert Temple teost "Siiriuse saladus" ja millalgi hiljem Ernst Muldas'evi teoseid ja algul olin nõutu ja pettunud, sest info ei paistnud klappivat. Rohkem lugedes sai siiski hakata paralleele tõmbama, mis tegi meeleolu paremaks. Inimloomus otsib ju tõde ja mida rohkem erineva taustaga ja erinevaid meetodeid kasutavad kirjanikud sarnast juttu räägivad, seda rohkem on loota seal mingit tõde olevat. See on minu subjektiivne arvamus.

Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon

Arenenud ühiskonna üheks iseloomulikus tunnusjooneks on religioossete veendumuste tähtsuse vähenemine ühiskonnas. Ehk on vaja meil esmalt jõuda sellele arengutasemele, et võtta omaks uus tõde? Sinna peab aga jõudma terve maailm, muidu ei ole ajaloo ümberkirjutamine rahumeelne. Võtkem näiteks Iraak või mõni muu majanduslikus mõttes vähearenenud ühiskond.

Mulle on alati meeldinud mõelda, et need ongi põhjused, miks näiteks Giza püramiidide põhjalikum uurimine jääb tihti valitsuse vastuseisu taha..

Eee.. majanduslikus mõttes vähearenenud? Ma mõtlen, et ehk ikka vaimses mõttes vähearenenud? Majanduslik edukus ei mängi kardetavasti rahumeelsuses suurt rolli, kui vaim on harimata ja pime.
Vasta
#13
Kipun minagi arvama, et ei juhtuks nii midagi. Oleks vaja ühte suurt ja kompaktset aksioomi, mis muudaks edasise vana mõtteviisi mõttetuks.

Aga, et usunditega praegu midagi juhtuks, oleks vaja hoopis usundi kui pärandi ümberhindamist. Selle religioosse aspekti ümber lükkamise tõestust jne.
Selleks sobika näiteks järgmine stsenaarium:
Juba praegu saaks palju kõneainet siinsamas pisikeses euroopas kui Vatikan avaks oma raamatukogud ja laseks kõikvõimalikud däänikenid apokrüüfide kallale. Olen mõnest kuulnud, aga ei mäleta kus.
Vasta
#14
Meile eelnenud paavstid ,orjstajad ja muu on kõik eelneva ajaloo ümber kirjutanud "VASTAVALT OMA HUVIDELE".Osa materjali hävitati mimme osa võltsiti ,nii nagu vaja oli.SEE on meie" TEGELIKE " valitsejate töö,et me ei teaks ,kuidas varem kõik tegelikult oli.Kusagil ürikus oli kirjas,et kosmose sõja tarbeks ehitati tehis planeedid ümber marsi .See pidi funksioneerima siiani..Faktid näitavad seda,mis juhtus näiteks sinna saadetud sondidega .Samuti kuu oma paljude saladustega. Neid fakte on mujalgi "NÄHA".Meil maa peal kadusid sõdade tulemusena riigid ja linnad siis "KOSMOSE SÕJA "tulemusena kadusid terved tähesüsteemid ja galaktikad.See toimus ligikaudu 250 000 a.tagasi.Tuleb ainult materjal õigetest "kildudest"kokku panna ja saamegi mingi ülevaate olnust.
Head mõtlemist.
Vasta
#15
Ja mis see ajaloo ümberkirjutamine meile annaks? Mitte midagi...

uskumatu ent tõsi - ka praegu võid paljudes kohtades peksa saada või tapetuks osutuda peale seda kui oled julgenud väita, et jumal ei loonudki maad ning meie universum polegi geotsentrilise ülesehitusega...

Ja teie räägite siin ajaloo ümberkirjutamisest?
Vasta
#16
No üldiselt pole ju vaja ajalugu ümber kirjutada. Seda tehakse nagunii koguaeg, aga üks fakt, mis puudutaks/ümber lükkaks meie siiani ümber kirjutatud ja seega rikutud ajalugu, muudaks juba mõnegi inimese mõtlemist
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon

Arenenud ühiskonna üheks iseloomulikus tunnusjooneks on religioossete veendumuste tähtsuse vähenemine ühiskonnas. Ehk on vaja meil esmalt jõuda sellele arengutasemele, et võtta omaks uus tõde? Sinna peab aga jõudma terve maailm, muidu ei ole ajaloo ümberkirjutamine rahumeelne. Võtkem näiteks Iraak või mõni muu majanduslikus mõttes vähearenenud ühiskond.

Mulle on alati meeldinud mõelda, et need ongi põhjused, miks näiteks Giza püramiidide põhjalikum uurimine jääb tihti valitsuse vastuseisu taha..

Igasugused tulnukateooriad ja Dänikenid, alternatiivajalugudesse ja ülemaailmsetesse teadlaste vandenõudesse uskumine on samuti religioon, mistõttu ilmselt me ei ole veel arenenud ühiskond Smile
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas: Kivikas
Igasugused tulnukateooriad ja Dänikenid, alternatiivajalugudesse ja ülemaailmsetesse teadlaste vandenõudesse uskumine on samuti religioon, mistõttu ilmselt me ei ole veel arenenud ühiskond Smile
Mis iseenesest on ju rõõmustav teadmine - et on veel kuhu areneda. Aga muidugi pole see garantiiks, et areng tõesti ka toimuma saab.
Vasta
#19
ma nüüd panen teemaga natuke mööda aga natuke püramiidide ehitamisestLaugh.History kanalil oli näiteks selline vesrioon mida teadlased avastasid: püramiide ei ei ehitanud orjad vaid inimesed kes olid ennast jumalale pühendanud.Püramiddide ümbert leiti terved linnakud kus oli olnud kõik tsivilisatsiooniga seonduvat.Inimesed sõid korralikku toite(Lha-orjad seda ju ei saaks) neil olid oma perekonnad(kõik koos elasid seal) ja isegi pagari kojad olid olemas.Sealt leiti need säilmed.Need olid olnud inimesed gruppide viisi kes tegid vabatahtlikult tööd mingi aja ja siis vahetati nad ümber teise grupiga.Nii nad püramiiide ehitasidki.Ja ehitamine käis ka neil hästi lihtsalt.Aga liiga keeruline on seda praegu siin seletada.

Muudetud: 23-10-07 kell 17:33:16 anzu
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: EiTahaOllaMina
Püramiidid pole maiste olendite poolt tehtud. Püramiidid on nii korrapäraselt ja veatult ehitatud et jh.. Tulnukad, kes muud?
Miks tehakse inimesi nii mannetusteks kes ei saaks mitte millegiga hakkama?
Vasta
#21
Juhtuks see et
25% inimestest mõtleksid 1 sekund ja ütleksid: "Oh, lahe"
45% inimestest hakkaksid tulevikku kindlustama
20% inimestest teeb enesetapu
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: pjp
Juhtuks see et
25% inimestest mõtleksid 1 sekund ja ütleksid: "Oh, lahe"
45% inimestest hakkaksid tulevikku kindlustama
20% inimestest teeb enesetapu

Vaevalt tapaks end 1300000000 inimest selle pärast, et saadakse teada, et tuumapommid olid juba palju varem, püramiidid on paarkümmend tuhat aastat vanemad või et Marsil on ka Sfinks ja püramiidid.
Meil on, miks neil ei võiks?
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Raul
Tsitaat:Algselt postitas: EiTahaOllaMina
Püramiidid pole maiste olendite poolt tehtud. Püramiidid on nii korrapäraselt ja veatult ehitatud et jh.. Tulnukad, kes muud?
Miks tehakse inimesi nii mannetusteks kes ei saaks mitte millegiga hakkama?
Sellepärast, et inimene vaatab ennast ... vaatab püramiide ja mõtleb: mina olen targem kui nemad said olla(selles ta võib eksida, aga ta ei suuda seda uskuda), nad ei saanud seda ise teha.

Muudetud: 5-11-07 kell 22:03:00 kessu
Vasta
#24
ei usu, et eriti midagi saaks. oleks vaid põhjust jälle vaielda, seda uskuda või mitte uskuda.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: Arto
Ma ei tea kas see on õige koht selle jaoks aga spekulatsioon on ju see küll. Mida arvavad selle foorumi kasutajad sellistest asjadest:

1. Mis saaks nn egiptoloogidest ja ajaloost, kui tuleks avalikuks ja seda kinnitatakse, et püramiidid on vanemad kui praegu arvatakse? Mis saaks üldse meie ajaloost sellisel juhul?

2. Mis saaks, kui mõni nt Marsile saadetud pildimasinatest pildistaks punasel planeedil püramiidi ja sfinksi ja nende valmistamisel oleks kasutatud samu mõõtmeid kui meie omadel?

Ja üldse, kui saaks kinnitatud, et meie ajalugu pole lineaarne vaid on toimunud mingi sõda/loodusõnnetus ja selle tõttu oleme sellisel tasemel nagu me praegu oleme!?

Arto kes vaatas Babylon 5e, 4nda hooaja viimast osa ja mõtleb, kuhu paigutada järgmine naftakonteiner wink.

Muudetud: 22-4-06 kell 05:18:59 Hallucigenia

Kui tuleks siukene asi välja siis isiklikult minu jaoks ei muutuks midagi selles suhtes, et ma elaks oma elu ikka nii edasi nagu ma seda siiamaani elanud olen... Ma arvan! Kuid kes teab äkki äratab see minus välja huvi veel rohkem ajaloo vastu Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kultuur on sinu sõber? Mis on kultuuri eesmärk? Waffa 42 22,252 27-01-2017, 15:09
Viimane postitus: Müstik
  Kui vana on egiptlaste kultuur? mr-applecake 67 36,115 15-02-2015, 15:32
Viimane postitus: Müstik
  Istanbul vanem kui seni arvatud - Iidse tsivilisatsiooni jäl Aerling 2 3,122 02-02-2009, 17:40
Viimane postitus: excubitoris
  Sügavalt Amazonase vihmametsast leiti kadunud linn mis arvat Aerling 6 8,608 08-12-2008, 11:39
Viimane postitus: excubitoris
  Mis sundis tohutuid rahvamasse ümber asuma idast läände??? Storm 9 4,609 11-03-2006, 23:15
Viimane postitus: zed

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat