Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tänapäeva misjonärid
Autor Sõnum
Jõhvikas
Veteran

19-05-2010 16:47
Postitus: #26

Selliste inimestega kohtudes peaks järgima oma sisetunnet. Ebameeldiva või imeliku tunde puhul peaks kohe jutu viisakalt lõpetama ja oma teed minema.

[Muudetud: 5-19-2010 Krayon]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

19-05-2010 17:56
Postitus: #27

Tegemist parima kinnisvarafirmaga, maja maja kaupa kammitakse läbi ikka uuesti ja uuesti otsides üksikuid vanureid kellele siis pakutakse kõigepealt kirikut, siis kirikumaksu ja lõpuks hooldust kiriku liikmete poolt kuni surmani juhul kui pärandab oma korteri kirikule. Mind on kõige lihtsamalt rahule jätnud kui teatan et olen protestant. Jutul lõpp ja järgmise korteri ukse taha.
Kõige halvem variant kui nendel lasta korterisse tulla, siis pannakse omale pilt paika ja algab kollektiivne palvus oma pühakojas mediteerides kõik uuele ohvrile, sellega rünnatakse jõuliselt unenägudesse oma päästja jutlusega ja nii edasi naistele veel boonuseks seksuaalsed elamused oma "lunastajaga", mis üksikutel üsna kõvasti tee kiriku poole lahti teeb.
Peale matuseid käitub kirik üüriturul tavalise kinnisvarafirmana ja võimalusel müüb korteri ka maha kui muud võimalused halvana tunduvad, raha aga on siseringi käsutada.
morgana
Tavaliige

19-05-2010 19:08
Postitus: #28

Minu endale külla saamiseks nägid mormoonid ikka metsikult vaeva.

Millalgi eelmise aasta varakevadel sattus liinibussis minu kõrvale istuma selline suhteliselt meeldiva olekuga tütarlaps. Täiesti tavalise välimuse ja riietusega. Ütles aktsendiga eesti keeles tere, tutvustas end ameeriklasena, kes üritab eesti keelt selgeks saada ning küsis minult mitme sõna käändeid ja hääldusi. Lõpuks sai teise inimese siira palve peale oma telefoninumber antud (et kui tulevikus abi tarvis on, siis ta võib mulle helistada - halleluuja kui sinisilmne üks inimene ikka olla võib). Alles siis, kui bussist maha hakkasin minema, pidas ta vajalikuks öelda, et tegelikult on ta misjonär.

Ma ei tea, kas nad kasutavad jätkuvalt inimestega jutule saamiseks selliseid nippe, aga minu jaoks oli see ikka tõsiselt hämmastav käitumine.

Siis hakkasid nad helistama ja sõnumeid saatma. Pidevalt ja järjekindlalt, nagu need kuulsad imetolmuimejate müüjad. Eitavat soovi kokku saada või nende üritustel osaleda ei peetud miskiksi. Sellist tüüpi inimene ma ka ei ole, et kedagi roppude sõnadega põrgusse hakkaksin saatma, ütlesin alati viisakalt, et ei aitäh, pole huvitatud - ilmselt oleksin pidanud karmim olema. Kui telefonile ei vastanud, saatsid sõnumeid. Ja nii käis see jant detsembrikuuni, mil lõpuks mõtlesin nendega näost-näkku kohtuda ning selgeks teha, et ma ikka kohe üldse ei taha nendega ühineda. Kohtusime selles endise Zum Zum'i kohal olevas korteris, millest eelkõnelejad juba juttu teinud. Kuigi nad üritasid meeleheitlikult eesti keelt purssida, läks jutt lõpuks ikkagi ingliskeelseks - minul oli neist nii lihtsam aru saada.

Üldiselt oli kogu nende räägitud jutt selline, nagu Nazz eespool kirjeldas. Naljakate - ei taha teiste usku halvustada, aga noh, lihtsalt minule tundus hästi koomiline - detailidena meenub veel, et kui küsisin, kust nende arvates siis hinged tulevad, sain vastuseks, et Heavenly Father'il on üleval taevas ka Heavenly Mother, kellega nad siis vaikselt vanal heal vanainimeste-meetodil hingi valmis meisterdavad. Vot nii lihtsat vastust ma küll oodanud ei olnud Laugh. Küsimuse peale, et miks nad siis vaid jumalat, mitte ka tema naist kummardavad, sain vastuseks, et jumalale ei meeldi, kui tema naisest räägitakse - inimesed kasutavad jumala nime sageli ka kurjas kontekstis ning jumal tahab oma naist solvangute eest kaitsta. Lisaks jäi meelde, et jumal andestab sisuliselt absoluutselt kõik patud, kui vaid siiralt kahetseda. Võimalus kahetseda ja mormooniks hakata antakse ka pärast surma (vist oli niipidi, et on mingisugune koht, kuhu hinged pärast surma lähevad ning seal pakutakse siis vastavat võimalust). Põrgut nende mõistes vist otseselt ei eksisteerinud, olid vaid erinevat tüüpi paradiisid. Elik kui oled ikka väga paha ega kahetse oma patte, kuid võtad jumala ja mormooni usu omaks, maandud lihtsalt kusagil mitte nii toredas taevas kui need, kes on korralikud usklikud. Erinevaid paradiise oli kolm või neli, kõige toredam oli siis selline, kus saab elada igavesti koos jumalaga.

Naljas oli ka see, et nad eitasid täielikult surnute omavolilist ümberristimist ning väitsid, et see on lausvale - ümber ristivat nad vaid neid, kes vastavat tahet eluajal väljendanud. No ei tahaks nagu uskuda, et see kõik nii ilus ja roosiline on. Aga just seda ümberristimist pean ma nende puhul kõige ebaeetilisemaks ja võikaks. Lisaks rõhutasid nad korduvalt, et neile ei meeldi jehoovatunnistajate meetodid inimeste värbamiseks ning et nende silmis on jehoovatunnistajad ikka väga-väga pahad ning Piibli tõlgendamise osas väga valel teel. Nojah, eks konkurenti peab ju ikka mustama.

Mõnda aega pärast seda kohtumist nad veel helistasid (kuigi sai selgelt öeldud, et see usk ikka kohe üldse ei sobi mulle), aga kuivõrd olin väga pikka aega raskesti haige, tuju oli null ning ei viitsinud enam lõputult tore ja viisakas olla, sai lõpuks suhteliselt karmilt ära öeldud. Nüüd pole enam kuid tülitatud. Samas pidid need neiud, kellega suheldud sai, peagi USA-sse tagasi pöörduma, nii et võimalik, et lihtsalt seepärast jäeti mind rahule.

Kokkuvõttes oli aga tegemist kõige vingema ajuloputusaktsiooniga, millega elus kokku olen puutunud, jehoovatunnistajad oma Vahitornidega tundusid selle kõrval täielik köki-möki. Sõbralikud naeratavad tütarlapsed, kes kõiges sinuga ühel meelel üritavad olla, samas vaikselt n-ö õigele teele suunates. Mäletan, et kunagi kui jehoovatunnistajatel õnnestus hoolimata lahtisest kurjast koerast ning tohututest lumehangedest mingisuguse ainult neile teadaoleva nipiga majja sõna otseses tähenduses sisse hiilida, siis nemad küll iga hinna eest toredad ei üritanud olla. Kui neilt ühe päevakorral olnud vereülekandest keeldumise juhtumi kohta küsisin, sain vastuseks tõsiselt hukkamõistva pilgu, kulmukergituse ja vastuse "kuidas sa aru ei saa, et inimese lähedased on surma üle õnnelikud, lahkunu on nüüd ju taevas, lähedastel on sisuliselt pidu". Kui veel poetasin, et mis usku puudutab, ei ole mul sooja ega külma sellest, et erinevatel religioonidel on erinevad jumalad ning igaüks mõistab jumalat erinevalt, vaadati mind juba kui täielikku ketserit, kes ehk vaid tuleriidale kõrbema sobiks ning pikka juttu neil enam ei olnud.
hekate
registreerimata

20-05-2010 16:19
Postitus: #29

:)palju õnne,minu isiklik kogemus jehoova tunnistajatega jäi üsna lühikeseks.istusin pärnu bussikas ja ootasin koju sõitu kui minu küljealla ujus ,üks noormees kõik kena kuni ma küsisin et kui ta nii tark on siis öelgu mulle paganale palju põrgus ka kuuma on? selle peale sain teada et mind ei päästa enam miski.:o
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kivikas666
Vana kala

16-10-2010 09:07
Postitus: #30

Tsipa Mormoonidest.
http://www.jesus-is-savior.com/False%20R...mormon.htm
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog