Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nekromantia
#1
Mis arvate necrommantiast (mina seda eriti ei usu)? Kunagi lugesin mingist foorumist, et
kui kella matad koos mündiga ja asja mis on kuulunud sinu (nn ohvrile kelle sa äratad), mata ristteele pühapäeva keskööl, siis on ohver valmis kõike tegema. Välja pead kaevama selle samal ajal 7 päeva pärast

Mis arvate? Mina seda ei usu ja katsetama ei hakka!

Muudetud: 6-7-06 kell 10:26:51 Legolas

edit: panin pealkirja eesti keelde

Muudetud: 6-7-06 kell 12:59:24 Hallucigenia

edit: panin muu eesti keelde. Legolas, külasta sagedamini eesti keele tundi või pööra ise ka tähelepanu sellele, kuidas oma postituse teed. Ei hakanud lauseehitust parandama, iga lause oleks liiga palju tähelepanu nõudnud.

Muudetud: 6-7-06 kell 16:38:00 Tutanhamon
Vasta
#2
Ma olen ka kuulnud, et näppu saab läbi nina silmast välja ajada.... mis su teema mõte on, kui sul huvigi pole. Huvi ja uskumine käivad kokku!
Vasta
#3
zepac, ma ei ole suga nõus. minul on küll asju, millesse ma ei usu aga huvi on mul
selle vastu ikka..kasvõi niisama kuulda, mida teised arvavad (või kas nemad usuvad
ja miks)

aga..mina leidsin necromantia kohta niipaljut, et see on hingede kohale kutsumine et neilt tuleviku kohta teada saada..asju. ja arvatavasti seostub ¹amanismiga
ajalugu oli ka suht kirju ja segane

aga sinu toodud rituaal..kella ja mündiga..ma ei tea ma ei suuda seda tõsiselt võtta, sest..ee..risttee,pühapäeva kesköö, 7 päeva..
ma arvan, et mulle räägiti lasteaias selliseid õudusjutte : )
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Lenore
zepac, ma ei ole suga nõus. minul on küll asju, millesse ma ei usu aga huvi on mul
selle vastu ikka..kasvõi niisama kuulda, mida teised arvavad (või kas nemad usuvad
ja miks)

aga..mina leidsin necromantia kohta niipaljut, et see on hingede kohale kutsumine et neilt tuleviku kohta teada saada..asju. ja arvatavasti seostub ¹amanismiga
ajalugu oli ka suht kirju ja segane

aga sinu toodud rituaal..kella ja mündiga..ma ei tea ma ei suuda seda tõsiselt võtta, sest..ee..risttee,pühapäeva kesköö, 7 päeva..
ma arvan, et mulle räägiti lasteaias selliseid õudusjutte : )


seda olen ma lugenud kunagi ammu teistest foorumitest

ma ei julge selliseid asju katsetada ei taha eriti oma elu ära rikkuda .keegi võis selle lihtsalt välja mõelda selle rituaali
ja samas saab rituaale ise luua peab olema lihtsalt usku ja kogemusi
Vasta
#5
Miks peaks rituaali loomiseks olema kogemusi ? Lihtsalt huvipärast küsin.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: batoonike
Miks peaks rituaali loomiseks olema kogemusi ? Lihtsalt huvipärast küsin.

sellex et midagi ära ei vussiks
Vasta
#7
ma ei kasutaks sellist sõnastust "rituaali looma" ..pigem rituaal tekib
ja kui võtta selline rituaal nagu Legolase esimeses postis (näiteks)
siis..rituaalis on ju kõigel ikkagi oma oluline tähendus ja rituaali läbivad
seigad ja asjad ei ole suvaliselt valitud vaid põhjusega.

necromantia kohta veel nii palju, et kui rituaalidesse uskuda siis
ma ei ole kindel kas üks suvaline persoon (näiteks mina kasvõi)
saaks 1 korraliku rituaali läbiviimisega hakkama
ma seostan rituaali ikkagi hingelise või vaimse seisundiga
(mis minu meelest ongi rituaali 1 olulisem osa)

ja ma jään ikkagi endale kindlaks ja arvan, et vanad ¹amaanid ei kasutanud
necromantias ristteed, kella ja münte
erinevates piirkondades oli necromantial erinevad eesmärgid
kuid läbiv idee jääb samaks - ennustada hingede kaudu tulevikku

Muudetud: 7-7-06 kell 17:47:27 Lenore
Vasta
#8
Äkki teeks omale võlukepi, keebi ja tähekestega kübara kah....
Tänapäeval tähendab "necromancer" pubekat, kes tegeleb õhtuhämaruses vikatimehe ja kuradi väljakutsumisega.
Vasta
#9
Sellest teemast on suht täpselt kirjutatud Alan Baker-i raamatus "Vaimud ja Hinged"
Vasta
#10
Endal kah raamat Vaimud ja Hinged läbi loetud.. Nekromantikast on nii mõndagi huvitavat
Vasta
#11
(07-07-2006, 16:52 )Wolfgirl Kirjutas: Äkki teeks omale võlukepi, keebi ja tähekestega kübara kah....
Tänapäeval tähendab "necromancer" pubekat, kes tegeleb õhtuhämaruses vikatimehe ja kuradi väljakutsumisega.

Pea nüüd hoogu Wolfgirl..
nekromantia pole kindlasti midagi sellist nagu sa arvad(pubekate teema jne..) !
See on seotud musta maagiaga ning see on vähe keerulisem.Enne paluks rohkem infot koguda millegi kohta, kui kohe rääkima kukud Smile
Vasta
#12
(06-07-2006, 09:35 )zepac Kirjutas: Ma olen ka kuulnud, et näppu saab läbi nina silmast välja ajada.... mis su teema mõte on, kui sul huvigi pole. Huvi ja uskumine käivad kokku!

Oh ma itsitasin pihku siin. Tead peaks olema võimalik nina kaudu ka oma aju sügada?
Vasta
#13
Kas kõik pildikesed peavad vilkuma ???? Sad
Vasta
#14
Nekromantia on musta maagiaga seotud kunst. Nö üritatakse selles kunstis ennustada kadunud hingedega tuleviku. Kõige labasemate juttude järgi äratatakse selle kunstiga üles surnuid ja pannakse nad enda kasuks tööle (Jah ja seda arvavad õudukatest sissevõetud pubekad).
Vasta
#15
Ise pean ennast suureks nekromantia fänniks - mitte tõsiusklik, aga pigem selline huvi folkloori ja maagia vastu. Olen lugenud kõike, mis sel teemal kättesaadaval on, alates fantaasiast, näit. "Necronomicon", kuni tõsise keskaegse maagiani välja - eriline lemmik on "De Nigromancia", samuti "Grimorium Verum" või selline kergem kirjandus "The Necromantic Ritual Book" näiteks.
Viimati sain pihku "Grimoire of the Necronomicon", mille autor D.Tyson ei salgagi, et kurikuulus "Necronomicon" on Lovecraft'i looming, kuid kuna selle populaarsus on suur, siis masside kaasamine andvat sellele tohutu jõu. Nii loob ta "Necronomiconi" baasil huvitava maagiliste rituaalide süsteemi.
Aga kas see lapsik või puberteedilik või ma ei tea mismoodi veel, siis ütleksin, et mitte rohkem kui näiteks taldriku keerutamine või pendeldamine.
Vasta
#16
See vikatimehe ja kuradi väljakutsumine kas ei käi mitte satanismi alla? Ja sellega ei tegele ainult mitte mingid segi kammind pubekad vaid ka täiskasvanud inimesed. See väidetakse ka olevat must maagia, aga nekromantia see nüüd küll ei ole

PS: Näppu ei saa läbi nina silmast välja ajada. Selle üritamisega tekitad halvimal juhul endale ninaverejooksu. Küll aga saab säärast asja teha näiteks maisiteraga. Seda peab muidugi väga hästi teadma, kuidas teha, muidu pead leppima sellega, et sul on maisitera sügaval ninas kinni. Bleh
Vasta
#17
Nekromantia - ennustamine surnute hingi esile manades, samuti maagilised toimingud surnute ja nende hingede abil. Oli omane antiikaja Vahemere kultuurrahvastele ja germaani hõimudele.

Satanism - religioosne või filosoofiline liikumine, kus kummardatakse Saatanat ja tegeletakse musta maagiaga.
Vasta
#18
Nekromantia - kultuuripärandite uurimine ja sellega opereerimine.
Satanism - avatus olemisele.
Vasta
#19
nekromantia tegeleb surnutega - mitte aga elavatega! juba nimetus ise räägib selle eest.
Vasta
#20
Tanases (24.01.13.) "Selgeltnagijate tuleproovis" kasutas yks noid (ausona ei tule ta nimi hetkel meelde) nekromantiat. Ylesanne oli leida jarve peidetud kohver "varandusega"(MMM aktsiad) ning see noid kutsus appi sinna jarve uppunu hinge, kes teda oigesse kohta juhatas. Keset katset palus naine paadi siesma jatta, vottis jarvest kopsikuga vett, sidus nao ette musta salli ning loikas randmesse. Seejarel tilgutas ta verd veega kopsikusse ning kallas sortsu yle paadi serva paremale ja vasakule ning palus paadi ninas istuvale saatejuhil sama teha.
Ta selgitas parast oma kaitumist sellega, et uppunu hing ei julgenud edasi minna (kartis vett, kuna uppus) ning verd kasutas ta hinge meelitamiseks.
See noid oli ainus, kes katse labis ning 1000m2 jarvest uputatud "varanduse" leidis.

See mynt, kell ja pyhapaeva oo ristmikul tundub selle rituaali korval kuidagi... lapsik...
Vasta
#21
(24-01-2013, 23:11 )Raksha Kirjutas: Tanases (24.01.13.) "Selgeltnagijate tuleproovis" kasutas yks noid (ausona ei tule ta nimi hetkel meelde) nekromantiat. Ylesanne oli leida jarve peidetud kohver "varandusega"(MMM aktsiad) ning see noid kutsus appi sinna jarve uppunu hinge, kes teda oigesse kohta juhatas. Keset katset palus naine paadi siesma jatta, vottis jarvest kopsikuga vett, sidus nao ette musta salli ning loikas randmesse. Seejarel tilgutas ta verd veega kopsikusse ning kallas sortsu yle paadi serva paremale ja vasakule ning palus paadi ninas istuvale saatejuhil sama teha.
Ta selgitas parast oma kaitumist sellega, et uppunu hing ei julgenud edasi minna (kartis vett, kuna uppus) ning verd kasutas ta hinge meelitamiseks.
See noid oli ainus, kes katse labis ning 1000m2 jarvest uputatud "varanduse" leidis.

See mynt, kell ja pyhapaeva oo ristmikul tundub selle rituaali korval kuidagi... lapsik...

Vaatasin ka just seda saadet. Tekkis küsimus, milleks ta oma verd ära andis. Verel on ju suur vägi. Kas ta võis kuidagi sellega endale midagi halba põhjustada?
Vasta
#22
Ta selgitas hiljem saatejuhile ja assisteerinud meeskonnale, et ta teeb seda kogu aeg, tema jaoks on see tavaline "toovote". Selleks, et midagi saada (antud juhul siis abi) tuleb midagi vastu anda ning tema sonul saab verega meelitada hingesid sinu heaks/jaoks midagi tegema kui nad seda teha ei soovi/julge. Ma ei usu, et see konkreetne noid endale sellega mingit moodi kahju vois tekitada, tema vagi on selleks liiga suur. Moni pyhapaevavussedaja voib sellega aga endale toenaoliselt suure jama kaela tommata...
Vasta
#23
(24-01-2013, 23:43 )Raksha Kirjutas: Ma ei usu, et see konkreetne noid endale sellega mingit moodi kahju vois tekitada, tema vagi on selleks liiga suur. Moni pyhapaevavussedaja voib sellega aga endale toenaoliselt suure jama kaela tommata...

niisama susserdaja ei oskaks verega midagi ettegi võtta tegelikult.

Kui püüda seda teemat veidi päästa, siis ütleksin, et nekromantia sobiks üldse vaid nendele, kes on ise oma meetodid leidnud ja tõestanud nende toimivust.

Iga tiinekas võib minna neljapäeva öösel ristteele, tõmmata oma tagumikule söega rasvase pentagrammi, kõvasti koha peal keerutada ja kujutada ette, et kutsub Saatanat välja. Rituaalselt mõmisemine käib ka asja juurde.
Nekromantia missugune.

Surnute hingedega mässamine on üldse üks keeruline ettevõtmine. Selleks peab olema päris teravate võimetega ja tuleb alati arvestada ettearvamatustega. Mõned surnud soovivadki jääda surnuks ja neile ei meeldi kui neid asjata torgitakse.
Konreetset laipa reanimeerida ei soovita aga ma kellelgi. Jah, see on tehtav AGA sellel on ka hind, mida keegi mitte kunagi maksta ei taha. Parem mitte torkida.
Vasta
#24
(25-01-2013, 18:27 )Martichoras Kirjutas: Iga tiinekas võib minna neljapäeva öösel ristteele, tõmmata oma tagumikule söega rasvase pentagrammi, kõvasti koha peal keerutada ja kujutada ette, et kutsub Saatanat välja. Rituaalselt mõmisemine käib ka asja juurde.
Nekromantia missugune.

Aitah, seda lugedes sain kova loua taie naerda, minu elav kujutlusvoima maalis mulle vaga koomilise pildi wink

Nyyd aga asjast. Necromantic practice (andke andeks, ma ei tea, kuida sseda koige tapsemalt eesti keelde tolkida) ning Nekromantia ei ole yks ja see sama. Esimene on vaga brutaalne ja verine "must maagia", mis holmab ka laipade reanimeerimist. Nekromantia seevastu ei ole ei valge ega must maagia.

"Selgeltnagijate tuleproovis" nahtu tekitas minus uudishimu ning votsin ette siin kellegi poolt viidatud kirjanduse. Ytleks nii, et paris huvitav ja silmaringi laiendav lugemine.
http://wiki.kutha.ru/images/2/26/The_Nec...l_Book.pdf
Vasta
#25
Nekromantia kuulub musta maagia valdkonda, samuti alkeemia. Kes oskab saksa keelt, saab aazonist osta vastava ala kirjandust hullult.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat