Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Draakonid
#26
Draakonid on jah sellised üht ja teist- on ja ei ole ka olemas. keegi ju päriselt ei tea. Nad võiksid päris kindlasti olemas olla- näiteks kõrbetes...
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
See on, jah, kuulus draakon, isegi Wikipediasse jõudnud. Seal ka viide tema saamisloole (vt ka siit). Aga on teine päris dekoratiivne ... pisut suur, aga võiks endalgi riiulis olla. Kes või mis võiks olla meie foorumi maskotiks?

Maskotiks võiks olla ahjualune - selline kulbiga päkapiku moodi vennike, kellel lõa otsas koerakoonlane. (i)

Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Hadzi Ogloele: Ah, et draakonid on siis lendreptiloidid. Arvasin seni, et neid saab seostada dinosaurustega.

Arlichile: Päris kõhedust tekitavad pildid on tehtud Tiibeti kohal. Huvitav, kas ka Eestimaa kohal mingeid ebamaiseid olendeid saaks pildistada?

Hallule: Ma arvan, et UFO-d on kosmosetulnukate tehislikud aparaadid, ehkki kujumuutmine on neile ka selge. Draakonid aga võõrplaneedi olendid. Kui neid Tiibeti kohal pildistati, siis on neil kindlasti midagi teoksil.

Tegelikult mul karvane tunne, et kõik need "reptid" ja "dinod" rääkimata ussidest on ühest ja samast perekonnast. Juba hiinlased kirjutasid, et pisikene ehk nor draakon on kui uss. Teatud hetkel moodustab ta kookoni ning sealt väljub siis "päris" draakon - umbes nagu seal rense.com lingi taga. Sealt võib olla pärit see Piibli narratiiv "pahast" ussist sest pole ju suur saladus, et see raamatuke on heebrealaste vaimusünnitus mis kohandatud ... jne aga siin lähme juba teise teemasse.

Eesti kohal võib ka igatsorti asju pildistada - kohe kui mõni elukas kohale lendab ja objektiivi ette jääb ;-)

Lähtudes igatsorti parematest ja kahtlasematest allikatest on igatsorti siugjad elukad meil siin juba ammu külas - seega igatsorti lendavad ja kujumuutvad elukad on meie igapäeva lahutaamtu osa. Alati me ei oska lihtsalt neid leida rääkimata nägemisest.

Puhtalt omalt poolt lisaks siia sellise killukese - kunagi ühel konverentsil küsis üks tuttav sellise autori nagu Sitchini käest umbes sellise küsimuse - "me kõik (mõeldud on siis USA para kogunonna liikmeid) teame, et vanad kirjutised ja pärimused on ttäis igatsorti roomajaid jalgadega ja ilma. Teame ka seda, et isegi sumerid kirjutaisd neist. Siit otsene küsimus - kas teie oma uurimustes pole siis tõesti ühtegi viidet sellisele teemale või olete seda asja ignoreerinud?" - Vastus oli mõneti üllatav, kuid meile siin Maarjamaal nii tuttavlik - "Ei kommenteeri" ninh peale väikest pausi lisas - "See ei ole tevislik teema öeldi mulle" ja edasisi küsimusi antud teemal ta lihtsalt ignoreeris ...
Järeldused võib igaüks ise teha.
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Niipalju, kui mina tean siis on kultuurides olnud kaks (võibolla isegi rohkem, aga need kaks on põhilised) Draakonite "perekonda". Rohelised ja punased. Kas nad on mõlemad samad, lihtsalt värvuse vahe (nagu meil on Valged ja Mulatid) või on nad teised. Hiina Rahvajuttudeski on juttu, kus osad õpetasid ja teised hävitasid.


PS: Vanad Eestalsed käisid draakoneid tapmas. Aga õnneks, kuna neil pole tundeid, siis nad kättemaksu ei otsi?

Draakonid võivad olla isegi targemad kui meie. kuidas muidu nii suur olend end meie eest peita saaks?
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Kas "lohe" ja "draakon" on sünonüümid? Või teeb keski miskit vahet?
Mina olen näinud sellist liigitust, et lohe käib kahel, draakon aga neljal jalal.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: encore
PS: Vanad Eestalsed käisid draakoneid tapmas. Aga õnneks, kuna neil pole tundeid, siis nad kättemaksu ei otsi?
Vanadest kroonikatest võib lugeda meie esivanemate kohta nii
Tsitaat:nad ohverdasid orje/ vange lohedele ja pisuhändadele
Vasta
#31
Draakoneid pole tänapäeval vaja järelikult.

Kuid jah, ma kipin arvama et ainsad olemasolevad draakonid on meil varaanid, kuid neid on isegi palju ning me peaksime nendegagi õnnelikud olemas.
Vasta
#32
Draakon, kellega minul kokkupuutumist on olnud oli seitsmenda tiheduse (7D) olend ja ninast sabani üle 8 m pikk.

See ei olnud meeldiv kogemus.
Vasta
#33
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Vanad Eestlased käisid draakoneid tapmas.
Või lohesid? Kas "lohe" ja "draakon" on sünonüümid? Või teeb keski miskit vahet? Teab keegi mõnda eesti rahvajuttu, kus lohede-draakonitega pistmist? Kalevipoja teed (niipalju kui meenub) nendega vist ei ristunud ... Mulle meenub vaid Kreutzwaldi "Põhja konn", kus nimitegelane üpris lohesarnane elukas, keda aga siiski nii ei nimetata. Ei tea ka täpselt, kuivõrd on jutus rahvalikku algupära ja kuivõrd on tegemist kunstmuinasjutuga.

Eestis on draakonite ehk lohedega seonduvat põhjalikult uurinud sümbolitetundja Karl Kello, kelle hiljuti ilmunud raamat "Draakoni märgi all" on praegu saadaval ja käsitleb huvitavaid seoseid Eesti ja muu maailma draakonimütoloogia vahel. Seda alates esiajaloolistest aegadest kuni meie ajani välja.
Vasta
#35
Minu teada on lendavaid reptiile olemas Maailmas ju. Kuskil troopikas on lendorava põhimõttega liikuvad sisalikud olemas. Neil on ka külgedel algarengus tiivad, millega nad liuglevad. Selle järgi on neid vasti isegi võimalik liigitada "algelistesse draakonitesse". Mitut dokfilmi nende kohta näinud.

Väike link ka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_dragon
Vasta
#36
Liuglemisel ja lendamisel on vahe.
Vasta
#37
Äkki on juba kuskil Maa peal ka arenenumad taolised reptiilid olemas? Kes tõesti juba lennata oskavad.
Vasta
#38
Draakonid on vb olemas olnud, aga enam ma arvan ei ole !
Vasta
#39
tjah, dinosauruste ja teiste eelajalooliste, väljasurnud loomade kontide kujul. kui endisaegsed inimesed nende luid leidma juhtusid, pidasidki nad neid draakonite luudeks. ei osanud nad ju oletadagi, et mõni kunagi maal elanud loomaliik võib olla välja surnud
Vasta
#40
Lohel ja Draakonil on vahe.. jah Lohe käib kahel jalal kuid Draakon neljal. Ehk olete kuulnud nimetust vivern vms. (Wyvern inglise keeles). Peale selle ei saa Wyvernid ka tuld pursata...
Vasta
#41
Lisaks vivernile ja draakonile on olemas ka vähemalt veel üks draakonitüüp.
See on cockatrice , kelle on munenud kana ja haudunud kärnkonn või siis mõndade juttude järgi mõni madu.

Juttude järgi omas cockatrice erivõimeid. Nimelt olevat ta võimeline inimest kiviks muutma või tapma kas siis inimesele otsa vaadates, inimest puudutades või inimese peale hingates - versioone on mitmeid.

Allikas: http://en.wikipedia.org/wiki/Cockatrice
Vasta
#42
Mul on ikkagi mingi vääääääga kahtlane tunne, et mingisugunegi sihuke elukas võib olemas olla (liiga armsad, et MITTE eksisteerida)
Vasta
#43
Inimesed ei rÄÄgiks draakonitest, kui nad ei eksisteeriks.
Kui inimesed poleks draakonit kunagi näinud, ei rÄÄgitaks nendest.
Selline asi nagu draakon ei tule lihtsalt meie pähe niisama.
Sel ajal kui nad avastati ei olnud mõttejõud nii arenenud, et x asju ette kujutada.
Draakonid eksisteerivad, ja kindlasti mõned yksikud on veel siin maailmas, kuskil peidus.
Kuskil maskeeritult, nagu kameeleon. Sest nad ju inteligentsed.

Filmis "Beowulf" on nÄha draakoni kõri all yhte kohta, kust paistab tuli, ja sinna tabades draakon sureb. Sarnane koht on ka minu arust osadel loomadel, kes oskavad vÄrvi muuta, või maskeeruda.

Muudetud: 20-6-08 kell 21:45:48 Hekamiah
Vasta
#44
Klingonid ja Borgid on samuti reaalsus selle loogika järgi olemas?

Ning mis ajal täpsemalt draakonid avastati?
Vasta
#45
Inimesed ei rÄÄgiks Darth Vaderist, kui ta ei eksisteeriks.
Kui inimesed poleks Darth Vaderit kunagi näinud, ei rÄÄgitaks temast.
Selline asi nagu Darth Vader ei tule lihtsalt meie pähe niisama.
Sel ajal kui ta avastati ei olnud mõttejõud nii arenenud, et x asju ette kujutada.
Darth Vader eksisteerib, ja kindlasti on ta veel siin maailmas, kuskil peidus.
Kuskil maskeeritult, nagu kameeleon. Sest ta on ju intelligentne. Ja tunneb Jõudu.

Tsitaat:Sel ajal kui nad avastati ei olnud mõttejõud nii arenenud, et x asju ette kujutada

Vana-aja inimestel ju kujutlusvõime puudus, nagu me kõik teame, ning kõik müüdid, muinasjutud, kaunitarid ja koletised, ükssarvikud, jumalused, päkapikud, vetevanad, hiiglased, rääkivad metsloomad, hea ja kurja tundmise puud ning zeusid on puha tõelisus.

Muudetud: 24-6-08 kell 18:49:09 Kivikas
Vasta
#46
Osad reptiloidid pidavadki olema täpselt nagu Darth Maul, nii et mine sa tea.
Vasta
#47
Wyvern on rohkem mürgipoolne roomaja.
Jah, kividraakon on ka jutuks tulnud.


Minu enda silma järgi on see draakoni usk natuke üle ääre läinud nende elementide poolest.

Kõik need, tule, vee maa, metsa jms. draakonid on vbl loll jutt.

Kuid jah, draakonid on meil hetkel silmanähtavad ainult kui krokodill, alligaator ja vaaran (ehk siis komoodo vaaran).

Siin näete eelaajloolist krokodilli, kelle lõunas oli paar saurust.

http://www.boneclones.com/BC-156.htm


Sama lehel võite midagi huvitavat ka iidsete ja müstiliste leidude kohta leida, nt; maod, roomajad, sisalikud jne

http://www.boneclones.com/catalog_reptil...ibians.htm

Muudetud: 26-6-08 kell 12:15:41 Houston
Vasta
#48
Samas sarnaneb draakonile ka selline elukas, nagu Armadillo sisalik (Cordylus cataphractus), keda saab vaadata ka siit: http://emailbookmarking.blogspot.com/200...found.html Smile
Vasta
#49
Arvaks pigem, et draakoneid etendasid reptiilide ufod ohvriandide saamiseks. Tehniliselt lihtne ja efektiivne.
Kujutada ette bioloogilist tuldpurskavat lendavat tegelast natuke raskevõitu.
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas theveil
Samas sarnaneb draakonile ka selline elukas, nagu Armadillo sisalik (Cordylus cataphractus), keda saab vaadata ka siit: http://emailbookmarking.blogspot.com/200...found.html Smile

Tegelikult armas loomake, aga sarnasust ei näe. Draakon näeb välja niisugune, nagu see siin purgi sees ja millest eespool ka juttu:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/engla...576987.stm
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat