Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kriitika, foorumile nimelt.
#1
Olen lugenud siin mõningaid uuemaid ning vanemaid teemasid ning hoolimata sellest, et nendel, kellele siinsed reeglid ei meeldi, soovitatakse ratesse kolida, eelistaksin ma siia jääda ning veidi kriitikat teha. Eks riskin siis selle n.ö bännimisega.
Esiteks, on hästi ebamugav järgmine asi: algatatud on uus teema, juba ka põnevaid ja vähempõnevaid kommentaare lisatud ning korraga keegi vanem (ses mõttes, et kauem foorumis olnud) olija paiskab vahele umbes,et pime oled ve*, see teema on juba olemas. Esiteks on jama seda lugeda, teiseks pole see viisakas teema algataja suhtes, selline sorteerimine peaks jääma foorumi ülevalpidajale*, kui see vähegi tehniliselt võimalik on.
Teiseks, jällegi millegipärast vanemate olijate poolt, on sageli märgata üleolevat suhtumist mõne natsu napaka juhtumise või arvamuse suhtes, mis võib-olla on veidi labasemalt (või siis lihtsalt kirjavigadega) väljendatud, aga samas pole sealt pahatahtlikkust välja lugeda olnud.
See on parafoorum. Kui keegi räägib sellest, kuidas kambas kuuldi kellegi samme, siis vabandust, aga see on para...
mis sest, et kirjutaja oli 11 aastane (näide). Üliasjatundlikud* inimesed siin sõimavad niisuguseid teemasid lasteaia omadeks..noh võib ka nii ja pole ka väga vale nii mõelda, aga öelge seda veidi väärikamalt, esitage ristküsimusi või jätke üldse vatsamata. See on häiriv lihtsalt sel põhjusel, et kohati on tunne, et pole oluline mitte teema, vaid see et saaks kellelegi om üleolekut näidata. Ma hoopis s e d a nimetaksin lasteaiaks. Muide minu jaoks on 22 aastane inimene ka küllaltki hakatis inimene alles, aga millegi pärast üks arukamaid, huvitavamaid ning väljendusrikkamaid liikmeid siin on vanuses sinnakanti...hämmastav, alul mõtlesin et aastad üle 30 kipuvad või sinna kanti.
Ja veel üks suhtumine... ma tean, et minu arvamus on 100% õige.
On ikka või..enamasti tegeleme siin arvamuste ja oletustega, või siis,kuidas võiks olla. Ja olgugi, et see koht on inimestele, kes usuvad palju rohkem , kui näiteks minu vanaema, kes peab juba sõna UFO-t tabuks...siis kahtleme ka ikka... sest nii tulewb veelgi küsimusi, millele hakata vastuseid otsima... ja kuskil on ka see tõde.
Nii palju kriitikat Laugh
Aga positiivset on siin foorumis siiski palju, palju enam. Ainuke virtuaalvestlus* kus mina isiklikult näen üldse mõtet osaleda, sest siit saan küsimusi ja ka mõningaid viiteid uutele vastustele, sellistele, mille peale ise poleks eal sattunud ega tulnud.
Jõudu !
#2
lasteaia teema Laugh


ei aga nüüd veidi tõsisemalt.
irw lol :p Laugh Smile Sad

mida teha inimestega kel nagu midagi polegi öelda... ja vaid rida smailisi ning ebamäärane vihje "vaimudekutsumise" kohta koolipeldikus.

bloodimeeri bloodimeeri bloodimeeri... ja ennäe... juba ta tuleb ja tapab su ära. minu sõbra sõbraga juhtus nii.

nüüd küsimus sulle Krii... kuidas sai minu sõbra sõber olla tüdrukude kemmergus?
#3
Olgu, igasugu totrusi on silma hakanud, nõus. Kuid kas on ilmtingimata vaja midagi teha ? Mõnes asjas ei pea osalema ju, tegelikult. Vaat, esiteks ma arvan, et igasugune naeruvääristamine selles väikeses paramaailmas toetab vaid nonde skeptikute maailmavaadet, keda siinilmas huvitab vaid nende endi käekäik ja olemasolu (mõttetud inimesed).
Teiseks, oli üritus "bloodimeeri"...hirmul on suured silmad ja...igasugu asju võib ettekujutada. Aga kas võib siis väita, et kõik kummalised sammud jms on vaid lasteaiamängude tagajärg. Ning kui ei , siis kes on teised, et hoopiski mitte millegi põhjal suvaliselt eristada vanuse vm (ehk mitte millegi arvestatava põhjal) et see nii ei olnud. Juhtus või ei-pole minu teema hetkel. Suhtumine on.
Sõbra-sõbra lood... Üleüldse, näiteks videod kusagilt mehhikost, keegi tegi, hiljem ei räägita enam midagi. Puuduvad faktid, täpsed kirjeldused, tagajärjed. Kõik on a`la sõbralt kuulsin, kuskil oli* teemad. Või saad sa 100% väita, et kõik mida netist leida võib, ongi nii ja aamen ?

See, et sõbra sõber oli tüdrukuDe kemmergus...
ma ei ärrituks...äkki oligi, kuigi kõlab meeletult paranormaalsena :p

Võimalus, teeselda tarku ja panna sama rauaga edasi, jääb. On ka igasugu teisi võimalusi, mida nutikamad, olen märganud, ka kasutavad Smile

Muudetud: 22-7-06 kell 00:54:55 Krii
#4
Terve kriitika on edasiviiv asi ja ega ma Sinuga, Krii, väga vaielda tahakski. Üks asi siiski. Kirjutad
Tsitaat:Algselt postitas: Krii
Esiteks, on hästi ebamugav järgmine asi: algatatud on uus teema, juba ka põnevaid ja vähempõnevaid kommentaare lisatud ning korraga keegi vanem (ses mõttes, et kauem foorumis olnud) olija paiskab vahele umbes,et pime oled ve*, see teema on juba olemas. Esiteks on jama seda lugeda, teiseks pole see viisakas teema algataja suhtes, selline sorteerimine peaks jääma foorumi ülevalpidajale*, kui see vähegi tehniliselt võimalik on.
Inimesed (ka siin) foorumis rahuldavad üldiselt nii lugemise (teadasaamise) kui kirjutamise (teadaandmise) vajadusi - kes mida siis just rohkem või vähem. Kui keegi midagi ei räägi, siis pole muidugi ka midagi kuulata, aga ka liiga palju rääkijaid (eriti kui igaüks räägib oma juttu teisi kuulamata) võib kuulamise raskeks teha. Spontaanselt puhkenud ja arenevad mõttevahetused on muidugi toredad asjad ja kohased jututubades, foorumi formaat on pisut teistsugune. Paari aasta jooksul on siia kogunenud tõesti päris palju materjali, aga selle teadmine pole sugugi vaid "vanade olijate" eesõigus - otsingunupu abil saab kes iganes vaadata, kas antud märksõnaga seoses kuskil midagi juba olemas pole. Ja kui seda ei tehta, siis on teiste foorumlaste sellekohased viited-meeldetuletused täiesti asjakohased (iseküsimus muidugi, mis vormis neid tehakse). Materjalid foorumis võib laias laastus jagada kolmeks:
a) isiklikud üleelamised,
b) kuskilt loetud-kuuldud asjad,
c) üldisemad teemad, mille üle arutleda tahetakse.
Eriti kahe viimase puhul on vähemalt katse selgitada, kas ehk foorumis asjast juba juttu pole olnud, minu jaoks selline elementaarne lugupidamine foorumist ja teistest foorumlastest. Mis puutub "ülevalpidaja(te)" ülesannetesse selle sortimise suhtes, siis ei maksa arvata, et nad on inimesed, kellel on tohutult palju aega ja mingid väga erilised ja mõjuvad põhjused (ränk raha vms) selle töö tegemiseks. Eks nad/me jõudumööda tee kah (tühiteemade sulgemine, teemade liigutamine) aga ...
Ehk teeb eelneva jutu ilmekamaks kaks piltlikku võrdlust foorumi kohta:
- ühel juhul on see mudahunnik, kuhu otsa kopaga muudkui aga kallatakse ja kallatakse, mis aga sellest eriti kõrgemaks ei kasva vaid mööda maad laiali vajub;
- teisel juhul on see maja, mida ühiste jõududega igaühe oskust mööda järjest kõrgemaks ja kaunimaks ehitatakse.

Ja üks asi veel, et eelnevast midagi valesti välja ei loetaks: pean isiklike üleelamiste autentseid kirjeldusi selle foorumi kõige väärtuslikumaks osaks. Ja kui näiteks selliste teadete, nagu Kuiv koht aias hinnaks on mõnikümmend "verist mari tütarlaste tualettruumis", siis olen nõus viimased nurisemata ära taluma.
#5
Nuh, jah, piltlik võrdlus toimis eriti hästi. Mõistan. Lihtsalt, lugejana torkasid antud teemad pidevalt silma. Aga eks elu olegi " terasid sõkaldest". Peab siis ise kah mõnest sõnast lihtsalt mööda libisema.
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Paari aasta jooksul on siia kogunenud tõesti päris palju materjali, aga selle teadmine pole sugugi vaid "vanade olijate" eesõigus - otsingunupu abil saab kes iganes vaadata, kas antud märksõnaga seoses kuskil midagi juba olemas pole.

Vanadel olijatel on siiski pisike eelis - nimelt on foorumi otsing suhteliselt kehvakene. Otsida saab ainult ühe sõna järgi... kui näiteks naised saunas rääkisid, et eelmine aasta nähti pärnus ufo-t ja see ufo olevat kellelgi köögist moosipurgi pihta pannud(täiesti laest pakutud näide) ning tahan otsida, kas foorumis on sellest juba juttu olnud, siis tahaks panna otsingusse "ufo pärnu moosipurgi" vms., kuid siis otsitakse konkreetset fraasi, mitte sõnu eraldi seega on vahel suhteliselt raske huvipakkuvat teemat üles leida, kui pole teada, kes ja millal sellest võis kirjutada. Võib muidugi kasutada umbes selliseid konstruktsioone ufo%pärnu%moosipurgi aga minu tagasihoidliku arvamuse järgi ei saa siiski eeldada, et kõik kasutajad teavad, kuidas otsing on tehniliselt teostatud ja kuidas sql-l like operaator töötabwink
#7
Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
nimelt on foorumi otsing suhteliselt kehvakene. ... Võib muidugi kasutada umbes selliseid konstruktsioone ufo%pärnu%moosipurgi aga minu tagasihoidliku arvamuse järgi ei saa siiski eeldada, et kõik kasutajad teavad, kuidas otsing on tehniliselt teostatud ja kuidas sql-l like operaator töötabwink
Õigus Sul muidugi. Ja foorumi kasvades see probleem järjest aktuaalsemaks muutub. Ehk on lihtsaim lahendus teha miski väike õpetus, kuidas sellist advanced search-i läbi viia (fraasid, loogilised kombinatsioonid) ja see otsinguaknasse lisada. Teed valamis ja saadad Imotepile ülespanekuks?
#8
Imhotep teab vast ka ise, kuidas see töötab ja mina pole suurem asi juhendite kirjutaja. Kel huvi, võib LIKE operaatori kohta lugeda siit aga lisan siis ka mingi algelise juhendi. Otsingus võib kasutada kahte erisümbolit:

% - suvaline(sh. ka 0) arv märke. Kui sisestata otsingusse näiteks "sini%vetika", siis leitakse "sinivetikas", "sinisilmne inimene, kellele meeldib vetikas", "tumesinises vees hulpiv vetikapüüdja" jms. AGA ei leita näiteks fraasi "vetika siniseks värvinud kunstnik" kuna "sini" peab olema eespool, kui "vetikas".

_ - täpselt üks suvaline märk. Kui sisestate otsingusse näiteks "koera_", siis leitakse "koeral", "koerad", "koerake" jms. aga ei leita näiteks sõna "koerus".

... ja kes varasemast ei taibanud, siis otsitava sõna algusesse ja lõppu lisatakse % märk automaatselt.

Olgu siis igaks juhuks ka öeldud, et eelkirjeldatu pole foorumi mootori loojate poolt teadlikult loodud funktsionaalsus vaid kasutajaliidesest 1-2 taset madalamal oleva kihi omadus ehk maakeeli öeldes on selle kasutamine algtasemel häkkimine ja pole garanteeritud, et see ka päeva, kuu või aasta pärast nii toimib.

Edit: parandasin näpukad
-----------------------------------------------------------
Ühes privatsõnumis juhiti tähelepanu sellele, et kui paneme otsingusse "koera_", siis sõna "koerake" ei leita kuna peale "koera" on kaks märki. Lisan siis ka siia väikse täpsustuse - kui paneme otsingusse ainult ühe sõna, siis leitakse küll kuna nagu juba öeldud, otsing lisab sõna algusesse ja lõppu automaatselt % märgi. Tõsi... pisut keerukamate konstruktsioonidega peaks sellele tähelepanu juhtima kuna võib ehitada ka midagi sellist "koera_ jooks" ja siis leitakse tõesti "hundikoerad jooksevad" "koeral jookseb" vms. kuid ei leita "koerake jookseb" .

Edit: lisatud täpsustus

Muudetud: 23-7-06 kell 15:40:42 napoleon
#9
Ühildun täiesti Krii arvamusega.
Moderaatorid (mitte kõik) kustutavad ja kritiseerivad siin teiste teemasid ja algajaid.
Ebaaus ja selline asi küll kasuks ei tule mul savi kui keegi peaks mind bännima.
Foorumeid küll kus oma arvamust avaldada.
Isegi rateida ei saa ja see üleolev suhtumine käib ka närvi.
Mulle jääb selline tunne et need kes siin seda värki juhatavad ei tea yuhkagi.Igaüks võib raamatust tarkusi copyda.
Ainuke hea suhtumisega (pro) on siin Hallucigenia.
Võiks ju natuke aupaklikum olla.Pingutada selliste asjade nimel oleks tõeliselt tubli.:o

Muudetud: 23-8-06 kell 22:33:24 Marguuus
#10
Marguuus, too mulle vähemalt 2 konkreetset näidet, palun. Äitah!
#11
Olgu nagu soovid.
Esiteks see et teema nimega rate ehk reiting kustutati koos oma sisuga ära.
Ja teine see, et (mis kahjuks ülihästi sõnastuses ei meenu kuna teema on kutu) öeldi et (sinusugused)
tahavad ainult rate vms.
Kuigi asi pole üldse nii ja siis 20 posti päevas kui ma ometi alles leidsin selle koha ja olen kiire oma arvamust avaldama.Esitasin ühe süütu küsimuse ja juba olid lõukoerad vere peal väljas.
Loodan et rahuldud nendest näidetest.
#12
minule näiteks meeldib raamatutarkusi kopida... ja siis täiega ässan uute ees et näe mina oskan ja sina ei oska Laugh

ja Marguuus... Para-web ei ole rate.ee
foorum on loodud suhtlemiseks mitte teiste hindamiseks. eksju... seega pole vaja ajada mingit reidi juttu.

moderaatorid selle jaoks ongi ju et teemasi kustutada. mida kuradit siis üldse moderaator olla???
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Esiteks see et teema nimega rate ehk reiting kustutati koos oma sisuga ära.

Oled ikka kindel selles ?!
#14
Jälle kriitika.
Olen ma väitnud et see on rate?
Ma ei kasutagi rate sinu teadmiseks!!
Ma ei teadnudgi et moderaatorid on ainult selleks et teemasid kustutada ja miks selline kõnekeel (kurat),
kas läksid närvi või.Mina küll mitte, aga üleolev võib mõni isik olla enda teadmatagi.
Mis rate juttu ma sul ajan.
Ja ma küsin veelkord mis mõttega see reiting on siis üldse kui selle kasutamisel teie sõnul pole mõtet endal aga kümme tähte reas.Hmm mõtlema paneb selline asi.
#15
nojah... ega see eriti head muljet ei jäta kui lendad foorumisse sissa ja hakkad kohe hullu moodi kritiseerima. ja kui sulle vastatakse... siis muidugi kritiseeritakse sind.

ohjah. aga väike nõu sulle... uuri oma viimaseid postitusi. leia mitu korda sa oled kasutaja reidist halanud...
nimeta mulle see number ja siis räägime edasi
#16
Marguuus, palun kirjuta sihitisega. Suhteliselt raske on aru saada. Ja palun, Marguuus, ära nüüd üle kee, eksju.
#17
Ma ei hakka seda otsima aga umbes kümme.
Ja alguses oli see lihtsalt väike küsimus-mitte midagi halba.
Aga järsku hakati mind kritiseerima, eriti mingi kasutaja nimega Flash.
Selgitasin asja aga ikka pahandati edasi.
Mida ma alguses kritiseerinud olen.Väga normaalsed ja vastuvõetavad kommentaarid ja postitused.
Mina olen siin niiöelda ohver või see kelle kallal võtma hakati, ometi ootasin et seltskond on siin rohkem täiskasvanulik ja paremini suhtuv oma uutesse liikmetesse, aga sellise hoiakuga võib uutest liikmetest unistada.Eks räägime siis edasi.

Muudetud: 23-8-06 kell 23:18:44 Marguuus
#18
Nüüd kiilus kinni jah, ei oska midagi vastata.
Mulle tundub et oma nina ma siia foorumisse küll enam ei topi sest tee mis tahad ikka mölisetakse.
Foorumeid teisgi ja ka paremaid asju oma ajaga teha kui iga õhtu mingit müttetust kommenteerida.
Mõningad inimesed oli isegi suhteliselt meeldivad ja kui ma saaks hindaks neid kümnega.
Irooiline.
#19
aga miks sa siis kommenteerid mõttetusi? miks sa ei kommenteeri neid huvitavaid teemasi?

kurat võtaks mees... see ju puhtalt su enda viga.
#20
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Väga normaalsed ja vastuvõetavad kommentaarid ja postitused.
Muudetud: 23-8-06 kell 23:18:44 Marguuus

Julgen vastu vaielda, ma pole näinud veel ühtegi postitust Sinupoolt, mis oleks (minuarvates) kasulik/huvitav olnud. See kui Sa tuled siia foorumisse, ning hakkad mõtetuid postitusi tegema ja selleeest Sind kritseeritakse ei ole kellegi teise viga kui Sinu.
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Nüüd kiilus kinni jah, ei oska midagi vastata.
Ma pigem usun, et rahval on targematki teha kui Sulle sama teksti koguaeg üle rääkida.
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Foorumeid teisgi ja ka paremaid asju oma ajaga teha kui iga õhtu mingit müttetust kommenteerida.
Aga palun, keegi ei hoia Sind siin kinni.

Ning selle hindamise kohapealt - see süsteem on vägagi normaalne minumeelest. Miks? Sellepärast, et muidu tulevad uustulnukad, teevad teema, keegi kritiseerib või siis väidab vastupidist, uustulnuk paneb teisitiarvajale "1". Nii see ka ei lähe.

Näiteks - mul on 0.19 postitust päevas. Nii vähe sest ma ei postita igast mõtetust, vaid ainult siis kui midagi tegelikult kah öelda on. Ma ei arva et mida rohkem postitusi on, seda "kõvem" tüüp oled. Ning uued inimesed on minuarvates ka väga teretulnud.

Muudetud: 24-8-06 kell 09:45:09 fragger
#21
Üldiselt on kõik siinsed kasutajad üllatavalt mõistlikud ja suhtuvad uustulnukeisse väga hästi!
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Olgu nagu soovid.
Esiteks see et teema nimega rate ehk reiting kustutati koos oma sisuga ära.
.....
Kuigi asi pole üldse nii ja siis 20 posti päevas kui ma ometi alles leidsin selle koha ja olen kiire oma arvamust avaldama.Esitasin ühe süütu küsimuse ja juba olid lõukoerad vere peal väljas.
..
Teema nimega rate pandi tõepoolest kinni, kuna Sinu esitatud küsimus leidis oma vastuse ning ülejäänud kiskus ainult läbuks. Kui soovid konstruktiivselt reitingu eesmärkide ja põhimõtete üle arutleda, siis teeme seda. Foorumi personal suhtub taunivalt teemadesse, mis kalduvad vaidlusesse: "Sina oled rumal", "Ise oled rumal".
Nagu öeldud, on reitingu süsteem nii või naa ümbervaatamisel. Isikute asemel hakatakse tulevikus hindama teemasid.
Reiti üle on varemgi arutletud ja konstruktiivselt ideid vahetatud:
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=140

Marguus, ka Hallucigenia liitus kunagi uustulnukana meie foorumiga ja on täna lahutamatu osa Para-webist. Kui uurid Hallu teemasid, siis saad aru, millega Hallu sellise lugupidamise ära on teeninud..
#23
Ma ikkagi arvan et minu esitatud küsimus ei leidnud vastust.
Ma küsisin et kuidas said siis esimesed liikmed teineteist hinnata selliste reegilitega.
Mina ei kritiseeri meelega kedagi ja kui teie uude liikmesse nii halvustavalt suhtute siis see näitab et keegi kardab et mul on õigus ja rakendate meetmeid nagu-parim kaitse on rünnak.Ma loodan et mõni inimene kel süda õigel kohal ka mind mõistab.



Muudetud: 24-8-06 kell 20:28:14 Marguuus
#24
Marguuus, keegi ei suhtu halvustavalt uutesse liikmetesse. Lihtsalt, et .... noh näiteks oletame et sa võtad endale koera. Koer si*ub sulle maja põrandale ... kas sa kritiseerid tema tegevust, või kiidad teda selle eest?
(Okei, näide on natuke karm, aga peaks mu mõtte suht ära selgitama...)
Ning mis seal vahet on, kes kellele esimesena mingi rate'i pani? See ei muuda mitte midagi ju.
#25
Ma saan aru et see ei muuda midagi aga sooviksin ikkagi vastust oma küsimusele.
Ma ei näe selles halba. Sellel koera näitel polnd vigagi aga mina ei ole (sittunud põrandale).
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat