Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jumal, inimene ja Saku Rock!
#1
Niuks, pisar tuli peaaeguLaugh

Ei aga õige jutt. Ses suhtes, et inimesed keskenduvad liiga palju igasugustele mõttetutele asjadele. Nad on iseloomult suhteliselt nõrgad tegelased. Mõtlen just usu suhtes. Ja mõnes mõttes usk hoiab tagasi arengut. Nagu hetkel käivad nt vaidlused tüviraku kasutamise vallas, sest see on elu lõpetamine ehk tapmine ja jumal keelab tappa. Fuck that!

Lahendust ei oska ma välja pakkuda. Olen ise kogenud seda tunnet, kui tundub nagu kõik oleks omal kohal, kõik oleks ilus ja nagu elu oleks lausa joovastav.

Huvitaks encore poolne arvamus.
Vasta
#2
... suust pead Sina tõtt kuulma! (Laugh Ei, encore, see oli nali. Olen Sind siin juba mõnda aega üheks tõsisemaks tegijaks pidanud. Täiesti tõsiselt.)

Tsitaat:Algselt postitas: encore
soolaüpsised ja Saku Rocki ette
Mulle maitseb viimasel ajal kuivatatud Peipsi tint. Mõned teavad. Aga mõte ise on hea.
Vasta
#3
Samas, kui need tegelased on rahul ja õnnelikud koos oma selle usu-asjaga, siis ju kõik ok. Kuid kui hakatakse väljapoole pigistama, teistele peale suruma... siis kivid taskusse ja edasi! Samas, ma pole päris kindel, et kui hea mõte see mul nüüd ikka oli.
Vasta
#4
Selline näitaja kui KESKMINE ELUIGA oleks vaja vist lähti rääkida.
Teadusmehed on maininud, et nooremal raua-ajal oli keskmine eluiga kusagil 26-35 aastat. See muidugi ei tähendanud seda, et vanemaid inimesi nagu poleks olnudki. Kindlasti oli. Võibolla isegi 100 aastaseid väärikaid ätte. Keskmise eluea pikkuse viis alla paraku laste, vastsündinute ja väikelaste suur suremus. Millest need asjad sõltuvad on teine asi.
Ja lapsi oli sel ajal loomulikult palju. Ja pidigi neid palju tegema, sest kadu oli suur. Igal naisel oli harulikult 6-8 last, tihtigi 12 - 14. Veel 1850 aastatel oli Eestimaal laste suremus ca 30 - 40 % (!) Rõuged, läkaköha ja kõhulahtisus viis oma...Mine jaluta mõnel mahajäetud surnuaial. Kelle hauad on oma 40%? Lapsed. Ja nii tagasihoidliku ristikese all "Sassijaani Mari" kui raudahelatega marmorobeliski all " Lukrecia von Dattensdorf". Mõlemad läksid kuueaastaselt.
Vasta
#5
18-19.sajandil oli eestlaste eluiga samuti kõige lühem olnud- harva elati 40aastaseks. Põhjuseks haigused ja sõjad.
Samas, kui oli viikingiaeg, oli eestlaste tollane elatustase üks euroopa kõrgemaid. Rahvaarvu ei suuda öelda, kuid eluiga küündis 80 kanti.

A meenub veel, et aja õpetaja rääkis, et ristiusu tulekuga hakkas eluiga langema!
Vasta
#6
Minuarust encore jutu point on "Vähem muretseda kaheksa pooleli oleva projekti, auto liisingu ja laguneva elamise pärast ja rohkem saku rocki seltsis juttu ajada." Läks väga mööda ? Võibolla on see minu individuaalne probleem, aga kui kuhugi kaugemale jutuga jõuda tahetakse siis Saku Rock sealjuures küll hädavajalik pole. ("kes nüüd räägib" võite endale hoida Laugh)

Loomade tapmise nimi on kisklus. Teised loomad peale inimese teevad seda ka. Rohusööjad tapavad taimi, seened rüvetavad laipu, bakterid söövad teiste väljaheited, see kõik on tõeliselt jube ? Mitte, et inimesed seda nii vähe teeksid, kui võimalik, aga üle ka ei tasu pingutada ahastamisega.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: batoonike
"Vähem muretseda kaheksa pooleli oleva projekti, auto liisingu ja laguneva elamise pärast ja rohkem saku rocki seltsis juttu ajada."
Uhh, kui ilusasti Sa ütlesid, otse südamesse! (Vabandust tühikiituse pärast)
Vasta
#8
Looduslikut tasakaalustamisest pole ma sõnagi öelnud.

Ok, rohkem nagu "Pole mõtet otsida olematut jumalat" ?
Tegelt on seal nii palju segaseid ja/või häid pointe, et sellest tuleks üks jube rindpõimlause, nii et ma loobun su jutust kokkuvõtte tegemisest.
Vasta
#9
Mis see keskmine eluiga siis meile annab? Mida vanemad inimesed, seda rohkem mõistust? Praegused vanainimesed võib olla jah hoolivad loodusest rohkem, mõtlevad rohkem tagajärgedele, aga 50 aastapärast seda kindlasti ei juhtu, sest siis ju praegused disko-pepud nii vanad. Ja kui rääkida vaimsest arengust siis mõni võib 10 a areneda ka rohkem kui mõni 80 a. Põhiprobleem ongi selles, et milline on see õige areng.

Põhimõtteliselt taandubgi su jutu mõte sellele, et kuidas õieti elada? Millised väärtused on õiged. Igal inimesel oma maailmavaade ja ega sa seda muuta ei saa. Selleks et paegust maailma muuta oleks vaja uut veeuputust... Ma arvan, et sa usud meie reaalsuse välistesse 'olenditesse', kes meie arengut muudavad, peamiselt negatiivses suunas, aga enamus inimesi ei suuda sellest aru saada, st neid see ei huvita, sest rahamäed on ju käega katsutavamad, kui mingid vaimsed väärtused. Ja veeuputus seda süsteemi välist pisikut ei hävita, nii et uuesti algav areng kulgeks suhteliselt sama rada. Et seda muuta oleks vaja midagi enamat teha...

Ja see et inimesed ei ela loodusega harmoonias on paratamatu. Inimesed on selleks liialt erinevad. Kerge on jah ettekujutada mõnd kolooniat, kus kõik inimesed on õnnelikud, elavad ümbritsevaga harmoonias, aga usu mind, kuskilt 'väljaspoolt' tuleks ikka seda kurjusepiskut sisse, viimane muudkui paljuneb, paljuneb, kuni lõpuks läheb lõhki (aga negatiivsus, vastupidisus' on ju see mis arenema sunnib.
Mõnes mõttes toimub ka praegu see 'paljunemine'. Üldiselt ju on nii, et kui midagi saab liiga palju, siis teatud ajapärast hakkab see 'asi' toimima hoopis vastupidiselt. Nii et võib olla kunagi saadakse aru, et seda jumalat ei ole...Aga Üldiselt on nii, et maailm on tõepoolest perses, sest kõik muudkui arvavad, mõtlevad, et ainult nemad on maailma keskmes.



Muudetud: 23-8-06 kell 02:48:25 Flash
Vasta
#10
Tegelikult las see kes tahab ennast vaimselt arendada ja see kes materjaalselt, las teevad mõlemad nii kuidas tahavad, sest peale surma nähakse alles arengut ja kui siis materjalist on alguses tagasi on see tema asi.
Muidugi ei saa ka päris ilma materjaalsete väärtusteta elada.
Öeldakse ju ka et lollit tuleb raha ära võtta.
Vasta
#11
Selles on sul tõsi küll, Marguuus, aga inimene ei pea surema, et näha elu teistmoodi. Piisab, kui su närvid ütlevad üless ja sa langed koomasse 2 aastaks. Millest 1 aasta on aju looming, mida sa ei ole reaalis kunagi kogenud. Elav näide olemas! Poolteist nädalat tagasi ma alles esimest korda rääkisin laiemale üldsusele oma koomas olekut, kuid tunnistada seda, et aasta otsa nägin elu, mida ma ei elanud on esmakordne. (Foorumis on teema kah ühest loost, mis ma arvastin, et on tegelikult juhtunud)

Okei! Mis ma tahan öelda on see, et inimene muretsedes liialt materjaalsete asjade pärast on vangistuses. Mateeria vangistuses, millest on väga raske jagu saada. Vaadakem või inimesi kes kord nädalas nn. Shoppamis tuuril käivad. Bleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene, maailm ja energiakriis volli 28 9,672 28-02-2023, 11:37
Viimane postitus: Aadu66
  Aidake inimene õigele teele! Hiirekene 10 4,032 22-08-2006, 16:45
Viimane postitus: Kolumats
  Defineerige sõna "Jumal" Flash 21 7,860 05-05-2006, 19:25
Viimane postitus: neitsi

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat