Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müstiline oja?
#1
Ma jalutasin metsas ja tegin pilte..See pilt mida te näete on tehtud täpselt samal päeval ja samas kohas ainult see on tehtud kahelt erinevalt poolt...
Kas teie arust on see müstiline ja mida seal näete?

Pilti saate vaadata:
http://www.rate.ee/albums/delfiingirl/p2562560

Muudetud: 29-3-08 kell 16:16:15 Celtic
Vasta
#2
Selge vesi + lühike säri? Nii pisikeselt pildil on raske midagi arusaada.
Vasta
#3
Mina nägin seda pilti pärast seda, kui ta jalutuskäigult tulles mulle seda näitas...arvutis vaatasime seda suurel ka...nägi välja nägu aur aga see on helesinine...teisel pildil seda enam polnud...pidasin seda peegelduseks...aga see ei näe peegelduse moodi välja.
Vasta
#4
pilt on ilmselt tehtud talvel ja talvel lahtine vesi vahel aurabki.
Vasta
#5
Kevad käes, kulu põleb... Tegelt nii väiksest pildist jah, nagu öeldud...raske aru saada... Jumal seda teab mis see olla võib...
Vasta
#6
see oli küll kevad ja see kohekindlasti ei aurand...selles ma võin kindel olla...
Vasta
#7
sa ei tea iial, milles sa kindel võid olla. on sadu asju, mida sa ühte pilti suvalises kohas klõpsates tähele ei osanud panna. takkajärgi on muidugi raske neid tuvastada aga antud hetkel on loogilisim variant see, et vesi auras. see, et sa seda tol hetkel ei märganud, ei ole mingi näitaja sest mõned asjad paistavadki pildi pealt palju paremini välja. pilt on staatiline ja meeltel on palju rohkem aega-võimalust detailidele keskenduda. reaalne loodus kohapeal aga on dünaamiline, sisaldades ka muid faktoreid - hääled, lõhnad jne. seal ei panegi igaüks kõiki asju tähele ja selle üle pole vajadust imestadagi.
kahkuks ei mäleta enam peast, kui palju vee temperatuur ümbritsevast õhust kõrgem peab olema , et ta aurama hakkaks.

PS! mingi allikavaim või ingel see igatahes küll pole :-)

Muudetud: 29-3-08 kell 15:07:42 Jason
Vasta
#8
Allikavaimu, ingelt jne ei saaks välistada. Tuleks küsida, mis on tõenäolisem. Selleks on vaja ju pildiautori kommentaari jne

Ja originaal pilti oleks ikkagi vaja.
Vasta
#9
einoha välistada ei saa tegelikult peaaegu midagi. aga ausaltöeldes on see teemapüstitus äärmiselt väheütlevalt puuduliku taustainfoga, et peale vee auramise ei saagi midagi lambist oletada.
Vasta
#10
Aur on tavaliselt säärane sinaka tooniga. Eriti veel oja kohal niimoodi teha.
Allikavaimu ei saa tõesti välistada, ent antud juhul on siiski tegemist loodusliku pluss digitaalse mõju kokkulangemisega.
Vasta
#11
Sain ka nüüd suuremat pilti näha ja peab ütlema, et meenutab väga tubakasuitsu. Aga kui sa ei suitseta, siis jääb üle veeaur.
Vasta
#12
see ei olnud tubaka suits ja miks siis vesi ainult ühe koha pealt aurab??
Vasta
#13
konn pistis pea veest välja, ja puhus suitsu. ( uudistes alles oli, välismaal üks kilpkonn tegi suitsu Laugh )

Tagantjärgi on hea arvata jah... Pole endal mõttesse tulnud näiteks tagasi sinna minna, vaadata seal kaldal ringi...?? Sündmuskohale minna, ja uurida... mis muud. Bleh
Vasta
#14
Miks ja miks. Aga seepärast, et pildid on ju erinevatest kohtadest tehtud.
Ja kui uskuda, et tegemist on allikaga, siis võib eeldada, et seal on jooksev vesi. Esimesel pildil, kus ka aur või suits peal on, võib ju selgelt näha, et tegemist on seisva veega, teisel pildil aga voolav vesi.
Vasta
#15
Kangesti tundub, et "suitsul" on mingi üks punktalliikas , ala kärssav oskatükk või koni. Selle välistamisel jookseb loogika hetkel ummikusse. Sest võimalus, et vesi oleks tükk maad soojem, kui õhk - selle tulemusel tekkiv aur, kas ei ole mitte ühtlane "mass" , mitte nii kontrastne ?

"Tossuekspertidel" palun ka üle vaadata selline pilt ühelt väljasõidult : http://www.foto24.ee/album/32306/s76
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: ruthie
see ei olnud tubaka suits ja miks siis vesi ainult ühe koha pealt aurab??

erineva sügavusega vesi jahtub/soojeneb erinevalt. sellest ka erinevad temperatuurid võrreldes õhutemperatuuriga, mis on kilomeetrite kaupa samasugune. nii võibki juhtuda, et ühe veekogu üks osa aurab aga teine osa mitte. ei midagi müstilist.
Vasta
#17
Okei,

Aga kuna praegusel juhul on tegemist ojaga, mis oma väiksuse tõttu võtab nii-kui-nii hetkega maapinna temperatuuri, siis ju nagu ei oleks ju vahet, kas oja sügavus on 5 või 15 cm. ehk temp. on sama . ?

Kas maapinnast (allikast) tulev vesi võib olla paar kraadi soojem, kui maapinnal olev vesi? Kui, siis vast õite vähe.
See vast oleks ainus auru põhjus. Kuigi auru moodi see ikka ei ole Smile
Vasta
#18
tegu on pigem siiski allikaga, mis tuleb välja maa sisemusest, kus on aastaringselt sama temperatuur


tegelikult: kuna täpselt ei tea kohta jmt, siis ei oska öelda. mis muidugi ei tähenda, et vastaspool oskaks
Vasta
#19
Kuna mingis oja-toitvast allikast tuleb siiski max paar liitrit sekundis, siis maapinna lähedal ikka päris sama temperatuur kohe mitte ei ole. Ehk maapind siiski mõjutab vee temperatuuri. Külmumispiir Eestis on u 1,5 meetrit, aastaringne ühtne temperatuur , PAKUKSIN, on kuskil 10-20 meetri sügavusel.
See selleks.

Kuid jah, järelikult on antud juhul tegemist juhusega, kus maa seest tuleb "kuum" vesi, mis külma õhuga kokkupuutudes hakkab aurama.


Muudetud: 29-3-08 kell 21:54:26 Tom
Vasta
#20
kulu põleng,aur,kuum vesi??? täiesti jabur...see on ju nagu suits mis tõuseb üles poole aga mis ajast mu õde suitsetab...alaealine ka veel...pealegi see on ju helesinine...kui see oleks hall siis ioleks teine asi...
Vasta
#21
Ma olen kindel, et kõik foorumikasutajad ei teagi, et tegelikult auru näha ei ole eriti võimalik. See, mis vett keetes potist välja paistab tulevat või siis antud juhul oletatakse ojakese kohal olevat on kondenseerunud vee tilgakesed.
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Iiris
kulu põleng,aur,kuum vesi??? täiesti jabur...see on ju nagu suits mis tõuseb üles poole aga mis ajast mu õde suitsetab...alaealine ka veel...pealegi see on ju helesinine...kui see oleks hall siis ioleks teine asi...

Sama jabur oni selles mingit vaimu, haldjat näha. Suitsetamine ei ole ju ometi mingi ulme? Panin Sinu õe pildi enda pildiga kokku ja tulemus on sama - suits mis suits.

Vaata pilti

Muudetud: 29-3-08 kell 23:21:17 Jaanis
Vasta
#23
aga jabur on see et see pole suits, kuna ma ei suitseta....need kaks pilti on tehtud sama koha peal..ma olen seal mitu korda käinud ja minu arvates on seal kohati rahulik aga samas ärevust tekitav...
Vasta
#24
kui ma seda pilti lähemalt vaatasin siis oli selline tunne nagu keegi istuks seal..
Vasta
#25
Teate mina käisin ka seda kohta pildistamas...jäi sarnane sellega, mida ruthie pildistas...helesinine...loogiline seletus oleks peegeldus
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Müstiline tulekera käib Muhu külaelanikke ehmatamas InDemand 90 43,352 25-09-2023, 19:19
Viimane postitus: Mannu
  Müstiline tuvastamata loom Tutanhamon 17 7,317 17-09-2008, 07:27
Viimane postitus: Ring

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat