Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Üks usaldusväärseimaid pilte kummitusest
#26
See pilt oli estghost-i lehel.Arvata on,et sealtsamast võetud.Irw.
Vasta
#27
Aga kas keegi oskab seletada, kas vaimud jäävad peale võimalikult primitiivse tehnoloogiaga pildistades või võib ka "digikale" nad end jäädvustada?
Vasta
#28
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Tegelikult on sul õigus, mina peaks loogilisemaks seda, kui kummitus jääks pildile näiteks perekonna pildi võtmisel või suvalisel looduspildil, aga see fakt, et kummitus keset treppi rõõmsalt seisab, on tõesti kummaline, nagu oleks teda pildistatudki, pole ju loogiline, et pildistatakse mingit suvalist treppi ning kummitus lihtsalt kogemata pildile jääb. Mina ütlen, et fake.

Aga minu vend ytles et tal on kodus pilt, mis on tehtud kuskil perekonnakoosolekul või..kusiganes. Ja nagu. Et. Telekas oli kinni eksole. Polegi nagu mingi 2 tundi või 3 tundi lahti olnud. Ja nagu täiesti mõtetuid pilte tehti ja siis nagu vaadati neid pärast ja yhel pildi peal oli teleka ekraanil kellegi imelik nägu. Noh mitte päris selline inimese nägu.. aga noh, juuksed, nina jne oli kohe aru saada. Nagu jube. Ma pokle toda pilti näinud aga varsti näenSmile
Ja ma arvan et to pilt trepipeal oli lihtne fake. Sellist asja saab vbla isegi peintiga tehaLaugh
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas: Driimu
Aga minu vend ytles et tal on kodus pilt, mis on tehtud kuskil perekonnakoosolekul või..kusiganes. Ja nagu. Et. Telekas oli kinni eksole. Polegi nagu mingi 2 tundi või 3 tundi lahti olnud. Ja nagu täiesti mõtetuid pilte tehti ja siis nagu vaadati neid pärast ja yhel pildi peal oli teleka ekraanil kellegi imelik nägu. Noh mitte päris selline inimese nägu.. aga noh, juuksed, nina jne oli kohe aru saada. Nagu jube. Ma pokle toda pilti näinud aga varsti näenSmile
Ja ma arvan et to pilt trepipeal oli lihtne fake. Sellist asja saab vbla isegi peintiga tehaLaugh

peegeldus kuskilt. täitsa loogiline ju
Vasta
#30
vaata, driimu, ma olen nõus, et ilmselt feik aga pildi tegemise ja esmamainimse ajal "peinti" veel ei olnud.

aa...üleüldse - "piniga" sellist pilti teha pole võimalik.
Vasta
#31
Saate aru. Kõõikidel piltidel oli kõik telekal korras aga siis mingi yks pilt oli selline. Muidu kui seda pilti lähedalt ei vaata siis ei sa arugi,. Ja kusjuures. Keegi oli sselle maja tausta uurind (kus see pilt tehti) ja avasttati et seal tapeti! kunagi yks mees ära. Ja siis ju võimalik et vaim.
Vasta
#32
muidugi, muidugi.
KEEGI...OLI UURINUD....VÕIMALIK....

see on nagu usuhulludega - kui tüüp lihtsalt tahab uskuda, siis sobivad kõik "tõendid"

aga sa pane see pilt mile vaatamiseks, eks siis ole kergem otsustada.

Muudetud: 26-7-05 kell 08:43:10 Jason
Vasta
#33
Jah,muidugi.Oleks skänner vms,paneks muidugi siia ka.Vaatab,äkki saab digikaga ümber pildistada.
Vasta
#34
ja mis siis, et teistel polnud? kas sa kuijutad ette, et üks nägu peab kogu aja telekast peegelduma? loeb pildistaja, pildistatava ja teleka asend ning loomulikult ka valguse nurk. kui välguga pildistatud, siis võib ka lihstalt välklambi peegeldus olla.

PS! pole sest digikaga pildistamisest suuremat tolku. detaili uurimiseks oleks vaja ikka kõrgresolutsiooniga skännimist. kogu sadakond krooni ja astu lähimasse foto- või arvutipoodi sisse. kui tahad med hea materjaliga varustada siis alla 150dpi skänni. mida rohkem, seda uhkem. arvesta mudugi ka ühe cd toorikuga, kuhu see panna.

Muudetud: 26-7-05 kell 15:09:15 Jason
Vasta
#35
Mul torkas praegu selline mõte pähe,et äkki ma võtaks selle pildi järgmisele Para-webi kokkutulekule kaasa? Saaks kambakesi arutleda. Laugh
Vasta
#36
miski, mille avastasin pärast ilutulestiku pildistamist

ilmselt on tegu lihtsalt kokkusattumusega, kuid pilti vaadates lööb sellegipooles kõhu alt pisut õõnsaks...
Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas: oryole
miski, mille avastasin pärast ilutulestiku pildistamist

ilmselt on tegu lihtsalt kokkusattumusega, kuid pilti vaadates lööb sellegipooles kõhu alt pisut õõnsaks...
On küll huvitav, mis kaameraga tehtud muidu?
Vasta
#38
oryole... see oleneb millise fotoreziimiga sa pildistasid...
käsi lihtsalt värises... sealt ka need jutid.
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
oryole... see oleneb millise fotoreziimiga sa pildistasid...
käsi lihtsalt värises... sealt ka need jutid.

tegelikult seda minagi, et käe värisemine ja tulede liikumine... lihtselt siuke... eee... huvitv kukkus väljaBleh
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Tsitaat:Algselt postitas: oryole
miski, mille avastasin pärast ilutulestiku pildistamist

ilmselt on tegu lihtsalt kokkusattumusega, kuid pilti vaadates lööb sellegipooles kõhu alt pisut õõnsaks...
On küll huvitav, mis kaameraga tehtud muidu?

kaamera oli siis Olympos Camedia C-370 (reziimis nii kindel ei ole, oli kas automaatne või landscape.... )
Vasta
#41
Kunagi tehti vanaema matustel pilte. Ärasaatmine oli kabelis. Pärast kui saime pildid kätte oli ühel neist vanaema nöokuju. Vaatas läbi klaasi alla.... võimalik, et mina luulutan, aga mulle näis see küll kummituslik:vaim:
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas: calitry
Üks maailma usaldusväärseimaid pilte kummitusest

Natuke infot kah...
Mis te arvate?
Tundub kuidagi kahlaselt reaalne...:ink:
Infot lugedes tundub küll päris reaalsena...

Edit: pealkiri

[Teadet on muutnud 5-12-2003 postitaja calitry]

Pruun Leedi, peale kelle nägemist inimene suri... üks kuulsamaid pilte kindlasti... eestikeelset informatsiooni selle hullu daami kohta võib leida raamtust Alan Baker "Vaimud ja Hinged"... kui on soovi, siis võin selle arvutisse skännida.
Vasta
#43
TV3s näitas kunagi videot mis oli filmitud U.S.As ühe turva kaamera poolt ja seal oli nii,et üks naine läks parklasse ja,siis kukkus pikali.Ta läks turvameeste juurde ja väitis,et teda rünnati.Hiljem vaadati turva kaamera linte ja seal peal oli näha,et mingi valge mass jooksis talle otsa.Lähemal uurimsel saadi teada,et see valge kogu olevat meenutanud naist kes oli paar aastat varem seal parklas tapetud.Aga see foto võib olla fake,aga ka päris.Ise arvan,et see on päris.
Vasta
#44
ma arvan kh et se pilt on Fake
Vasta
#45
siin siis teile kaks pilti arvamiseks... kumb real kumb fake




kummitus1

kummitus 2

wink
Vasta
#46
see kus see vaimu pilt on see pole võlts!!sest mu vanaemal on üks raamat minid imepärase olendid ja juhtumid seal oli ka see pilt ja sellest mingi jutt jne...
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
siin siis teile kaks pilti arvamiseks... kumb real kumb fake




kummitus1

kummitus 2

wink


Kui esimest vaatasin, arvasin et see on feik.
Aga kui teist vaatasin, sain aru et see on hoopis feik.
Mõlemad siis feigid??:S

Esimesel on mitmekordseks see vaim tehtud, mida ma oskan ise ka teha.
Teisel on pilt tehtud toas, aga loogiliselt võtta peaks olema ''vaim'' toa teatud osas, aga on hoopis nii põrandal, keskel kui ka laes:S Miingi pikka kasvu vaim?
Vasta
#48
Tsitaat:Algselt postitas: Driimu
See pilt oli estghost-i lehel.Arvata on,et sealtsamast võetud.Irw.

See kommentaar on küll kirjutatud (nüüd juba) kolm aastat tagasi, aga vastan siiski. Ma ei ta, millisest pildist käib jutt, aga seletan Sulle veidi, mis vahe on fake piltidega liputajatel ja neil, keda asi tõesti huvitab.

Olime tollal ja oleme ka praegu rahvusvahelise paranormaalsete nähtuste uurijate liidu liikmed. Meie huvi ja mõte ei olnud, ega ka ole "liputada" (fake) piltidega stiilis - näe mul on nii hea tondipilt.
Veelgi enam - me ei ole kusagil väitnud, et oleme pildistanud kummitusi või tonte või vaime, või et usume nende olemasolusse. Uurime lihtsalt ühte paljudest paranormaalsetest nähtustest, mida ei osatagi täpselt seletada.

Kuna mingi sihtgrupp inimesi hakkas meid kritiseerima ja kohati ka ironiseerima meie tegevuse üle, lõpetasime oma kodulehe uuendamise, sest miks viasata pärleid sigade ette. Nende inimeste suhtumine on täpselt sama rumal, kui neil, kes seostavad sõna UFO (tundmatu lendav objekt) tulnukate ja teiste tsivilisatsioonidega. Nimetan seda siinkohal lapsikuseks.

Tänapäeval on loomulikult kerge photoshopiga teha fake pilte, kuid minul tekib siinkohal küsimus - MIKS ?
Jee - olen cool vend ?

Rahvusvahelise paranormaalsete nähtuste uurijate liidu reeglid seavad uurimistele väga ranged reeglid, mida oleme oma pildistamistel, mõõtmistel ning filmimistel/salvestamistel alati 100% täpsusega järginud.

Seega saan 100% kindlalt väita, et meie pildid ei ole fake. Kui keegi seda ei usu, on see tema enda asi. Samuti ei ole me väitnud, et oleme pildistanud vaime, kummitusi, tonte või muud sellist. See on kellegi enda interpretatsioon.

Oleme küll saanud jäädvustada ektoplasmilisi nähtusi ja ORB ilminguid, millega nende näol aga tegemist on - ei ole kindel.

Üks meie parimaid fotosid (mida on kajastatud päris mitmel rahvusvahelisel leheküljel ja ka ajakirjanduses) on järgnev :

http://www.alienufoart.com/images/EST_1.jpg

Foto on tehtud aastat 29.11.2000 (kes väidavad, et tehtud photoshopiga, mõelgu veidi aastaarvule). Asukoht Pärnu Alevi II.

Juurde võin rääkida niipalju, et antud pildil jäädvustatud ektoplasmiline nähtus on pildistatud IR tundliku filmiga, ilma filtrita. Termoskänner näitas antud kohas ümbritsevast keskkonnast ligi 20 kraadi madalamat temperatuuri, tavafilmile (vastavalt reeglitele tuleb pildistada paralleelselt tavafilmi ning IR filmiga) antud kujutis ei jäänud. Vasakul paistev haud on perekond Shmidt´ide haud paremal, kust paistab puutüvi, asub (umbes seal puu kõrval) üks tundmatu haud, mis avastati umbes 7 kuud hiljem surnuaia taastamise käigus. Eelnevalt oli antud kohaga seal puu kõrval seotud vaid "linnalegend", et seal ei suuda keegi väga kaua seista, kuna pea hakkab valutama ja tekib "kummaline õõnes tunne". Liskas ei kasvanud antud koha umbes paari meetrise mõõduga alal mitte ühtegi taime (isegi mitte muru).

Ja veel paar fotot :

http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/2...290043.jpg

See foto on tehtud vanal juudikalmistul. Pikalt ei hakka kirjutama, reeglid on samad, mis eelmise pildi puhul.
Palja silmaga ning tavafilmiga ei olnud nähtav midagi. Küll aga oli antud "udu" nähtav nii termoskännerile kui ka IR seadmele.

Järgnevalt kaks pilti fotoseeriast, kus oli kokku umbes 20 pilti. Termoskänner näitas ligi 30 kraadi madalamat temperatuuri kui ümbritsevas keskkonnas.

Esiteks siis minu tehtud IR tundliku filmiga foto ektoplasmilise nähtuse suhteliselt algusfaasist :

http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/2...290026.jpg

Teine foto on tehtud Mareki poolt, samuti IR tundliku filmiga veidi hiljem, kui tahtis jäädvustada lähivõttema, mis ristiga on tegemist :

http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/2...290025.jpg


Kahjuks ei olnud mei tollal veel IR tundlikku kaamerat. Nüüd on see meil olemas ja oleme sarnaseid nähtuseid ka filminud. Filmil on näha, kuidas antud "udu" (ehk siis ekotplasma) hakkab tasapisi tulema (mitte ei ilmu eikusagilt, vaid imbub niitja joonene ühest puktist) ja siis viimaks koguneb ühte kohta kokku. See meenutab veidi seda 80´ndate "udueffekti" mida sageli laval kasutati.

üks huvitav pilt on järgmine :

http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/1...ges/ma.jpg

Samuti tehtud Juudikalmistul. Sedakorda oli meil kaasas ka IR kaamera. Pildi vasakus ääres on näha ektoplasmiline moodustis. Filmi pealt vaadest näeb samal ajal kaadrist läbilendavat "ümarat moodustist", mida nimetatakse ORB.
Antud valge moodustis fotol on selle ORB bnähtuse liikumistrajektoor.

Lõetuseks veel kaks seeriafotot :

IR kaamerast oli näha, kuidas kaadrist "lendas" läbi pallikest meenutav ORB.
Liikumi9skiirus oli sutheliselt suur. Samal ajal jäädvustas IR kaamera kaks järgmist fotot , kus sama liikumine nähtav (vaata ORB nähtust esimese foto paremas ääres, järgmisel fotol on objekt liikunud olilselt vasakule)


http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/1...ages/a.jpg

http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/1...ages/b.jpg
Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas: Manchoa
Üks meie parimaid fotosid

Foto on tehtud aastat 29.11.2000 (kes väidavad, et tehtud photoshopiga, mõelgu veidi aastaarvule). Asukoht Pärnu Alevi II.

noh...mõtlesin sellele aastaarvule päris põhjalikult. kohe mitu korda mõtlesin. ja peale selle kirjutamist mõtlesin tõtt-öelda veel korra, et äkki on mingi nipiga värk, millest kohe aru ei saanud. aga ei saanudki aru. et mis sel 2000. aastal seoses photoshopiga siis nii erilist on?

ülejäänud nähtuste osas tuleb tsipa nõu pidada, arutada päeval soojenenud ja öösel "auravast" maast jmt. on inimesi, kes on nendega kokku puutunud ja oskavad seletusi jagada. eks kuulab...

väga meeldiv oleks ka neid filme kah näha. miks sa neid üles ei pannud?
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas: Manchoa
IR kaamerast oli näha, kuidas kaadrist "lendas" läbi pallikest meenutav ORB.
Liikumi9skiirus oli sutheliselt suur. Samal ajal jäädvustas IR kaamera kaks järgmist fotot , kus sama liikumine nähtav (vaata ORB nähtust esimese foto paremas ääres, järgmisel fotol on objekt liikunud olilselt vasakule)
http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/1...ages/a.jpg
http://www.est-ghost.50megs.com/pildid/1...ages/b.jpg

väga paha on vaadata kuna kaamerat on kahe võtte vahel liigutatud. kas "orb" on see pallike, mis a-pildil on kahe, paremas ääres oleva V-kujuliselt kasvava puu peal? kui see, siis on jah vahepeal oluliselt vasakule liikunud. ainult, et mõiste "suhteliselt suur liikumiskiirus" jääb siinkohal küll tõepoolest väga suhteliseks. milline on võtete tegemise vahe?

lisaks: misasja need teised "orbid" seal b-pildil teevad? a-l neid eriti palju pole aga b-l on neid samuti "suhteliselt lühikese ajaga" ja "suhteliselt suure liikumiskiirusega" kaadrisse tormanud.

neid "orbe" nimetatakse mõnel pool ka vihmapiiskadeks või lumehelvesteks või jäitekristallideks ja nad võivad tõepoolest ka teataval määral horisontaalselt liikuda. tegelikult ma kahtlen isegi selles, kas b-pildil enam üldse seda "orbi" alles on, mis a-pildil paistab. kahtlustan, et ta on ammu tuulega minema lennanud ja kaadrile jäi mõni järgmine "orb".
___


tegelikult aga uuriks seda teemat siiski meeleldi edasi ning püüaks võimalusel välistada igasuguse täiesti ebaparanormaalse loodusnähtuse. loodan, et sinu poolt ei teki sellele ettepanekule vasuväiteid.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Üks üsna hirmuäratav juhtum. KummitusKummikus 0 1,980 16-11-2013, 22:54
Viimane postitus: KummitusKummikus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat