Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surm, kas vältimatu
#51
surmahirm vast ikka pole, see on pigem enesekaitse refleks. loomad, taimed, putukad ja mutukad vaevalt teavad mis surm on kuid ometi oskavad end kaitsta, kas põgenemise läbi või mõnel muul viisil.

aga tõesti, kui peaks õpitama surmast mööda hiilima, siis see oleks küll ime või siis inimkeha asendamine kunstlikuga ja aju asendamine arvutiga, kus on talletatud inimese mälu. aga kas see ikka on enam inimene?
Vasta
#52
jaa muidugi surmast mööda hiilida on suht õnne küsimus , aga kui hunt ajab taga kitse siis kits põgeneb surma hirmul hundi eest, et pääseda ja ellu jääda usun et nad ikka kardavad surma nii ka väike konn või prussakas kes põgeneb inimese eest kuhugi peitu et ellu jääda või mix nad siis peitu poevad ??? kas see on kahhh instinkt ???niiisamuti ka inimene põgeneb surmahirmus kurjade metsloomade eest või mõne teise kurja inimese eest kes tahab ta tappa ja sellel hirmul on ka meeletu ettearvamatu jõud olen kuunud kui inimesed on surmahirmus jooksnud meeletute kiirustega ja väga kõrgetest aedadest üle hüpanud roninud ja nii teevad ka loomad kes põrutavad läbi maja seina surmahirmus .
jahhh aju küll arvutiga aga siin hiljuti lugesin lehest inimese vananemise kohta, et kuidas seda pidurdada ja mis on selle põhjusex .. nuuu uuriti kuidas inimene saax elada kauem umbes 75 jne.. aastat ja katsetega hiirte peal saadigi seerium valmis ja ka jõuti järeldusele mix inimene vananeb ja mis selle põhjuseks on .........ja põhjuseks on hapnik mida me sisse hingame , et hapnikus on teadud mürgised ained mis põhjustavad inimese ja muidugi kõige vananemist siin. seerium muidugi toimis, tehti vastumürk põhimõtteliselt nendele ainetele mis on kahjulikud organismile ja hävitab need ja seoses sellega elax inimene keskmiselt 300 aastasex aga asial on teine külg kahjux või õnnex tekitab see seerium vähki . aga seda ma millegipärast ei usu et inimese elu hing pannakse mingi arvutikasti sisse ja see toimix elu seda ei ole õimalik kopeerida nimodi nagi inimene mõtleb armastab vihastab jne......see liiga ulmeline kloonitakse küll jahhh aga see on hoopis teine värgeldus.Smile
Vasta
#53
et jahhh surmast saad sa kõrvale hiilida kui oled elus ettevaatlik ja hoiad oma tervist aga see mis meile annab elu see seda ka tapab kummaine kuid nii see on ja kahjux on see väljapääsmatu, sest ilma hapnikuta me ei ela.
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: coolymarxy
jaa muidugi surmast mööda hiilida on suht õnne küsimus , aga kui hunt ajab taga kitse siis kits põgeneb surma hirmul hundi eest, et pääseda ja ellu jääda usun et nad ikka kardavad surma nii ka väike konn või prussakas kes põgeneb inimese eest kuhugi peitu et ellu jääda või mix nad siis peitu poevad ??? kas see on kahhh instinkt ???niiisamuti ka inimene põgeneb surmahirmus kurjade metsloomade eest või mõne teise kurja inimese eest kes tahab ta tappa ja sellel hirmul on ka meeletu ettearvamatu jõud olen kuunud kui inimesed on surmahirmus jooksnud meeletute kiirustega ja väga kõrgetest aedadest üle hüpanud roninud ja nii teevad ka loomad kes põrutavad läbi maja seina surmahirmus .
ma olen kindel, et instinkt, sest selle hea näide on tavalised nõrgad saakloomad, kes tegelikult niiöelda igaks juhuks kardavad kõike.
lammas astub oksale, praks, kargab ehmudes edasi, teised lambad näevad, et üks jookseb ja kogu kari lidub elu eest, pekstes jooksupealt tagajalgadega igaksjuhuks ründajat, keda tegelikult polegi.
meie kardame kes kurje koeri, kes lehma, kes pimedat ja kes lausa paaniliselt ämblike. see ei ole otseselt surmahirm, sest me tegelikult ei teadvusta omale selle hirmu põhjust. see lihtsalt on, see tuleb kuskilt alateadvusest ja mida tugevam on hirm, seda vähem me mõtleme ja seda vähem me tunneme valu ja seda kiiremini me jookseme, kõrgemale hüppame. arvan, et sama on ka loomadega.
see instinkt on vajalik, sest see on võimaldanud läbi ajaloo ellu jääda, kuid see tõesti on alateadvuses, sest ükski loom ei karda surma haiguse läbi, sest ta lihtsalt ei tea seda. sama inimesega, kui talle kinnitatakse, et ta on lihtsalt haige, siis ta mõtleb vaid paranemisele, kuid mitte surmale, rääkimata hirmust.
suurt urisevat koera kardame me aga hoolimata sellest, et peremees kinnitab, et ta on ohutu ja pealegi on ta meist aiaga eraldatud.
Vasta
#55
aga äkki polegi sellist tunnet olemas nagu surma hirm ? loomadel on instinktid arvame meie ja oleme teaduslikult tõestanud endale.aga mix mitte ei või olla inimestel sama instinktid kui kardan siis nutan jne....see on ju ka instinkt , täpselt on lammas loobib takka ülesse kui jookseb hirmust .... see on instinkt ja ka inimesel on need instinktid. nii et inimene on sama osa loodusest nagu lammas ja lind ja ta mõtleb ja pealekauba on antud ka siis instinktid kaasa aga loomadel on siis ainult instinktid?? ja siis loomad ei tunnegi hirmu ??? aga hirmu siis tunneb mõtlev organism ?? mmm see oleneb vist tõesti kasvatusest kas tunned hirmu või on see hirmu tundmine instinkt. on ju inimesed kes teevad enesetappe .. kas nad kardavad ?? või võtab masendus neil hirmutunde ??
Vasta
#56
hirmu tunnevad aga surmahirmu mitte, sest selleks peaks mõistma surma. selle mõistmiseks on esmalt vaja sõna. loomad ei oma võimet õppida teiste kogemusest, sest puudub kõne.
aga instinktid on loomulikult inimesel samuti kui loomadel. kuigi on tehtud kindlaks, et väike lastel on need tunduvalt tugevamad, kui täiskasvanuil.
küsimus ongi selles, et surmast mitte teades ei saa seda ka karta. karta võib seda mis surma võib tuua (kiskja) kuid mitte surma ennast. ainult kõnet omav olend saab mõelda sel tasemel, et ühendab ohu surmaga.
ka paljud inimesed ei karda surma, olen ise kuulnud vanainimest jumalat palumas, et ometi laseks tal surra.
surm ei ole tõesti kartmist väärt.
ka lemmingute massi enesetapud on pidevalt korduvas tsüklis. tegelikult ei usu ma, et nad teavad, et lähevad surema. see pole võimalik.
Vasta
#57
Surm, kas vältimatu?

Et sellele küsimusele vastata, peab inimene seisma surmaga vähemalt korra silmitsi, sest inimene õpib kogemuste kaudu. Ilmselt pole inimenene selliseks kohtumiseks enamasti valmis ning satub paanikasse, sellepärast peab ta surelikuna komistades ja koperdades õppima vähemalt 48 korda enne kui hakkab aimu saama, mis valikud tal on. Mõnel läheb kauem, mõnel rutem.

Ühel hetkel jagab ta ära, et on olemas ka valikud - võib surra ja võib ka mitte surra, nendel valikutel on omad tagajärjed.

Surma ei saa petta, sest petta saab ainult iseennast.

Kui küsid, kas surm on vältimatu, siis vastus on jah, ta on vältimatu, surelikuna pead Sa temaga kohtuma, aga teda saab trotsida.

Muudetud: 23-11-07 kell 16:43:10 Rein
Vasta
#58
Mina küll nüüd seda ei usu, et surma saab ära hoida Laugh
Vasta
#59
Miks me sureme?


Lääne Aafrika uskumused ja müüdid.

Chuku,kelle nimi tähendab "Suur Vaim" on Nigeerias Lääne Aafrikas elavate ibode kõrgeim jumal. Chuku on kõigi asjade looja ja kõik hea tuleb temalt.
Suur vaim Chuku lõi maailma ja inimesed.Ta saatis koera inimeste juurde ütlema,et kui keegi sureb,tuleb ta keha maapinnale asetada ja tuhaga üle puistada, siis ärkab ta jälle ellu.aga koer jäi teepeale aega viivitama ning Chuku saatis lamba sama sõnumiga teele.
Kui lammas kohale jõudis, oli ta unustanud, mida ta pidi ütlema.Ta ajas sõnumi sassi ja ütles,et kui keegi sureb, tuleb ta keha maha matta.
Kui koer lõpuks kohale jõudis, oli juba hilja.Keegi ei uskunud teda.
"Meil kästi surnud maha matta ja seda me ka teeme", ütlesid esimesed inimesed.
Nii tuligi inimeste juurde surm.
Vasta
#60
Jõudes tänapäeva, siis kuksilt lugesin,et teadlased leidsid uue mooduse kauem elamiseks- või isegi surematuseks.
Nimelt süstitakse vastsündinutelt mingit ainet ja siis süstitakse see abivajajale- näiteks inimesele kellel puudub maks, kui süstida seda ainet siis hakkab maks uuesti arenema.
Vabandan, et täpsemalt ei mäleta sellest rääkida.Sad

[Muudetud: 3-17-2009 Mr.Creepy]
Vasta
#61
Teadlased on teinud edukad katsed hiirtega ,kes elasid poole kauemwink Umes ca 10a jooksul tahetakse teha tabletid inimestele.
Kuid siin on üks aga !? Kas me oleme selleks valmis vaimselt ? Tuleb arvestada sellega .et vanad tuttavad jne. kaob sinu ümbert.
Kui inimene on vaimselt tugev ,siis pole see probleemLaugh
Vasta
#62
Ma ei näe küll ühtegi põhjust, miks ma peaksin siia jääma igaveseks. Igaühele on antud oma vajalik aeg ja selle lõppedes tuleb edasi liikuda. See oleks siis miskit sarnast, et inimene lõpetab gümnaasiumi ja jääb veel kümneks aastaks 12. klassi, sest ta ei taha edasi minna. Kui selline süst või tablett valmis tehaksegi, siis ma selle võtmisest igatahes keelduksin - mitte ükski loodusseaduste vastane tegevus pole hästi lõppenud.

Ega ikka kõik ei põgene küll surma eest. Kui surma tulek on kindel, siis ei põgeneta. Enamasti ka vanad surevad inimesed teadvustavad, et nüüd nad surevad ja kõik. Ma arvan, et inimene kogub (vähemalt peaks koguma) oma elu lõpuks piisavalt suure pagasi, et teadvustada, mis on olnud elu, mis on tulnud läbi elada ja mil moel see kõik peab lõppema. Sama on näiteks koduloomadega. Koerad on alati lõpu tulemist ette teadnud ja kodust eemale, nt metsa, surema läinud. Ei siis põgene enam keegi. See mis keset normaalset eluaega surma kartma paneb, on alalhoiuinstinkt, mis organismi on sisse programmeeritud.

Lähedaste kaotamisega ei pea leppima mitte ainult need, kes oma eluaega kunstlikult pikendavad, vaid kõik inimesed. Minu vanaisa on praegu juba üle kaheksakümne. Ta on ainuke, kes tema (algsest) perest veel elus on. Ta on pidanud kaotama oma vanavanemad, vanemad, viis õde-venda. Ka kõik tema noorusaja sõbrad ja tuttavad on praeguseks siitilmast kadunud. Rääkimata töökaaslastest, lemmikloomadest, kodudest... Kõige sellega peab toime tulema ka kõige vähem vaimselt valmis olev inimene. See on üks elu põhiseadusi, et kaotada peab oskama ja kaotustega peab leppima.

Igasugune idee pikenevast või igavesest elust siin ilmas on põhjustatud kas sellest, et midagi on varem tehtud kardinaalselt valesti ja sellega ei lepita ning tahetakse siis pikemalt elada (varem on elu elamata jäetud), või on sel mingid väga egoistlikud tagamaad...

http://www.youtube.com/watch?v=jnCbfrVF91M

Who wants to live forever?
...
Who waits forever anyway?
Vasta
#63
Surm ei saa olla vältimatu. Keha, kui hinge kest, vananeb iga hetkega ja kas sa tahaksid ette kujutada oma keha, kui sa oleksid 200 aastane? Mina küll ei tahaks. Ja üldse, mis mõtet oleks igavesti elada? Vaadata, kuidas kõik teised sulle kallid inimesed su ümber surevad, ise samas ellu jäädes? Nagu Tulekera mainis, see oleks lausa kõikide loodusseaduste vastane, elu ja surma balanss kõiguks paigast ja kui kõik inimesed lõpuks üritaks surematuks saada, mis juhtuks meie koduplaneediga? Siis hakataks inimesi elama asutama teistele planeetidele, mis võivad kaasa tuua rängad pahandused maaväliste eluvormidega ja kogu mant võib lõpuks lõppeda inimrassi hävinguga.

Minu point:
Sa võid ellu jäämist proovida, kui sind tahetakse alusetult vara siit maa pealt ära võtta - kui oled 30, 40 või 50. Aga vanadussurma ei ole mõtet vältida.
Vasta
#64
Pikendades eluiga, töötab inimkond loodusseaduste ja ka Jumala seaduste vastu. Loodusseaduste vastu: ülerahvastamine,majanduslik kurnatus-pensionid, toetused tööea ületanutele.
Jumala seaduste vastu: piiblis öeldud, et inimene elab 70 a., kel parem tervis, see 75, üle selle oleks juba liig.
Milleks elada ja vegeteerida kõigest väest siin ilmas, kui Jumala juures on meil olemas ju igavene elu. Maine elu on vaid üks silmapikk igavikus ja ei peagi kaua kestma.
Kes tahab igavesti elada, see surgu maha! Pärast surma elate edasi.
Vasta
#65
Peale elu alles õige elu algab. Nii ütle Tammsaare.
Piibli järgi elas Aadam:IMS(1.Moosese Raamat)5.Nõnda oli kõiki Aadama elupäevi, mis ta elas, üheksasada kolmkümmend aastat; siis ta suri.
Noa elas 950. aastaseks.
Järelikult, uskudes Piiblit, on see võimalik.



http://www.youtube.com/watch?v=rus3jUGdH...re=related

[Muudetud: 8-22-2009 ayyu]
Vasta
#66
Jah, eks ta on vajalik küll. Võib - olla tõesti kui piirata sündide arvu radikaalselt (nagu hiinas, 1 laps pere peale) oleks võimalik igavesti edasi elada. Eks õnnetusi ja kahjuks ka enesetappe ikka toimub, niiet inimeste arv püsiks ka rohkem kontrolli all.

[Muudetud: 8-9-2009 Incendia]

[Muudetud: 8-9-2009 Incendia]
Vasta
#67
Oh ma kyll ei ytleks, et surma saaks petta Laugh
Kuigi seda ei saagi.. Laugh kui võtta seda nii,
me koosneme rakkudest ja DNA näitab, kui pikk on meie elu, kui DNA rakud otsa saavad, ei saa rakud ka jaguneda..

*see oli yhes saates, mis kuidagi meelde ei taha tulla, see oli ETV's...

Laugh
Vasta
#68
Üks Inglismaal tegutsev vene teadlane väidab, et niinimetatud raske vee joomine võib eluiga kuni kümme aastat pikendada. Varem Oxfordi Ülikoolis töötanud Mikhail Shchepinov kinnitab, et raske vesi kaitseb organismi vabade radikaalidena tuntud ohtlike kemikaalide eest, mis võivad kaasa aidata vähi ning Alzheimeri ja Parkinsoni tõve tekkimisele.

Shchepinov ütleb ka, et inimeste tervise huvides võiks deuteeriumiga rikastada ka selliseid toiduaineid nagu praeliha ja muna. Tema uuringud on näidanud, et rasket vett tarbinud ümarussid elavad teistest ussidest 10 protsenti kauem, äädikakärbeste eluiga pikeneb aga lausa 30 protsendi võrra.

Raske vesi on muidu nagu tavaline vesi, ainult et tavalise vesiniku aatomi asemel on tema molekulis vesiniku raskem isotoop, deuteerium. Maitselt on raske vesi kergelt magusam kui tavaline vesi.

Shchepinov, kellele kuulub biotehnoloogiafirma Retrotope, kavatseb nüüd katsetada raske vee toimet ka lemmikloomatoidu koostises. Teiste teadlaste seas leidub siiski ka kahtlejaid, kes leiavad, et Shchepinovi teooriad ei ole kaugeltki tõestatud.
Vasta
#69

Sellest, kas surematus on olemas ja kui pikaks võiks inimese elu venitada, kirjutab Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.


http://www.postimees.ee/?id=221329
Vasta
#70
päris lahe oleks küll kui ei surekski ära.Laugh
Vasta
#71
VÕI MIS?
Vasta
#72
Kuid siis tuleks sigimine ära keelata või siis leida kiirelt võimalus teisi planeete koloniseerida. Vastasel korral lööme ruumi ja toidupuudusel ise üksteist maha Laugh
Vasta
#73
Soovitan teil vaadata õppefilmi nimega " Spiritual reality "

Seal on välja toodud huvitav teooria kosmilisest teadvusest ning räägib sellest, kes me tegelikult olla võime, miks me siia tulime ning mis meiega peale bioloogilist surma juhtub.

Tänud kasjutajale Dannil, kes selle õppevideo ka YouTube'ist üles leidis. Video on YouTube'is jaotatud kaheksaks osaks ning just kaheksas osa räägib elust peale surma.

Link on Siin!
Vasta
#74
Oletame, et surm ei oleks vältimatu, kas siis ühel või teisel viisil. Näiteks, pärast surma oleks veel mingisugune teistmoodi elu. Siis mida ometi selle ajaga peale hakata? Kuidagi tüütuks ei läheks?
Mõned inimesed tüdivad juba sellestki elust ära, mida siis veel järgmisega peale hakata? Ja paradiisist võiks vist lihtsalt suurest tülpimusest minema jalutada Bleh

[Muudetud: 3-30-2010 Mugen]
Vasta
#75
Bioloog: inimesed võivad elada 1000-aastaseks.

Briti molekulaarbioloogi ja gerontoloogi Aubrey de Grey sõnul on inimeste eluiga võimalik pikendada 1000 aastani.

47-aastase teadlase kinnitusel saab vananemist aeglustada ja edasi lükata, kirjutab The Guardian.

De Grey arvates on juba lähitulevikus rakkude vananemist aeglustavad ning selle abil inimese eluiga pikendavad ravimid või tehnoloogiad olemas.

«Rakkude vananemise ja uute rakkude aeglasema tekke tagajärjel organism vananeb. Vananedes organism nõrgeneb ning tekivad mitmed haigused. Tööstusriikides sureb 90 protsenti inimesi vanaduse tagajärjel. Kogu maailmas sureb päevas 150 000 inimest, kaks kolmandikku neist on eakad,» lausus uurija.

Inimkond on nooruse säilitamise ja surma edasilükkamisega tegelenud alates ürgajast ning siiani ei ole just edukad oldud.

«Meie organismis on olemas suurepärane vananemisvastane süsteem, kuid see ei ole 100 protsenti töökindel. Selles on väikesed näpuvead, mis lubavad tekkida teatud tüüpi molekulaar- või rakutasandi kahjustustel. Need kahjustused kuhjuvad. Organism püüab rakukahjustustega võidelda, kuid tavaliselt jääb alla. Tänapäevane ja tuleviku biotehnoloogia võib aga aidata organismi eluiga pikendada, aidates rakukahjustusi kas ennetada või vältida,» jätkas de Grey.

Teadlase sõnul mängivad organismi töös tähtsat rolli metabolism ja selle mõjud.

«Metabolism koosneb keerulistest biokeemilistest ja rakutasandi protsessidest. Need püüavad organismi elus hoida, kuid neil on kahjulikke kõrvalmõjusid,» jätkas mikrobioloog.

Edasi loe: http://www.postimees.ee/?id=295684
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,569 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,597 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kas hing tuli koju. Elessandra 1 2,463 01-07-2018, 11:19
Viimane postitus: Tundlik
  Uuestisünd ja inimese piinarikas surm lapseeas Mizar 26 17,100 27-07-2013, 21:59
Viimane postitus: Vesilik
  Kas lapse fantaasia või eelaimus... Scarlett 4 3,770 10-06-2012, 18:57
Viimane postitus: alar
  Surm tähtkuju pärast /////ALPINE 40 16,731 07-02-2011, 10:17
Viimane postitus: Albaregia
  Surm est333 22 11,031 18-11-2010, 13:51
Viimane postitus: Ott Sama
  Inimkonna surm Anonymous 46 18,892 01-01-2010, 18:21
Viimane postitus: Ummy
  Vaimolendid surelikes kehades-kas ja kuidas? hulkuv hing 1 2,971 29-06-2007, 11:21
Viimane postitus: Aerling

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat