• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kommunism
#1
Ma usun et iga inimene peaks teadama mis asi kommunist on(salajane plaan üle võtta kogu maailm),
teen siis eraldi teema selle kohta,
siin on üks link selle kohta loodan et keegi teine lisab rohkem infot selle kohta.

http://www.wsu.edu:8080/~brians/hum_303/misindex.html
Vasta
#2
Tsitaat:Esialgne postitaja devn
Ma usun et iga inimene peaks teadama mis asi kommunist on(salajane plaan üle võtta kogu maailm),
Ma väidan, et see ülaltoodud tsitaat on vale. Kommunism kui selline, ei ole vandenõu. Kommunism- sotsialismi kõrgeim faas. Täielikus kommunistlikus ühiskonnas ei ole inimeste vahel enem mingisuguseid klassierinevusi. Kõik on võrdsed. Ma leian, et see on ideoloogia, mis töötab teoorias suurpäraselt aga praktikas kukub haledalt läbi.
Vasta
#3
Mnjah, seepärast, et ei arvestata inimloomusega (loe: varas, omakasupüüdlik jne). Kommunism on riigikord, mis lausa propageerib korruptsiooni, sest kes tahaks olla teisega absoluutselt võrdne, ikka tahavad inimesed teistest paremini elada. Nii et olen nõus Rhaga, teoorias hea, aga praktikas failure.
Vasta
#4
kumminism, kui selline, on paraku sama rikutud mainega kui haakrist.
Olen rha arvamusega.
Vasta
#5
Kommunism on ideaalmaailm, milleks inimene veel oioi valmis ei ole... kommunism on sihuke õnnis maailm tglt - kõik võrdsed-hea olla. Woodstock. Kahju et venelased maine ära rikkusid nivisi vallutustega jne.
Mulle endale kommunism ei meeldi. Praegu küll hea.
Vasta
#6
asi oli ikkagi ju selles et see ei teostu prakitkas ära.
võibolla kunagi millioni aasta pärast.. Smile aga mitte lähitulevikus.
Vasta
#7
No, noh... kas ikka miljoni pärast inimsugu üldse eksistib? Aga see vist teine teemake... Kommunismi ei tule mitte kunagi, sest ta on vastuolus inimloomusega! Ta on utoopia! Aga kui õnnestub aretada mingi uutmoodi "inimene", siis vast vast tuleb ka...:biting:
Vasta
#8
Kes on näinud filmi equilibrium, siis seal täpselt sellelaadsete inimeste "valmistamisega" tegeldigi ja süsteem toimis. Inimestel eemaldati tunded ja ilmselt siis toimiks ka kommunism, kui inimestel poleks tundeid..
Vasta
#9
Kommunism sotsialism on jälle vabamüürlaste teema ju Smile
Vasta
#10
Kas Iisraelis võib kommunism levida? -
Milleks väikesele riigile selline õnn? -

Mingi anektoot. Laugh Nu Hiina tahab ka nüüd kommunismist välja tulla... Nostradamus ennustas, et see õnnestub, aga vaatab kuda see välja kukub. Kommunism - kellele hea, kellele halb, aga kas see on kindel, et kommunistlikku riiki peab juhtima diktaator nagu NSVL's oli Stalin?

Aitäh kõigile, kes siia teemasse postitanud on, sest mul oli vaja koolis kirjutada arutlus kommunismist ja ma kasutasin mõtteid ja fakte ka siit. Smile Järgmine nädal on mul esitus klassiees niiet jätkakae kirjutamist. Laugh Üks küsimus ka, et kas kommunistliku riigi eesotsas peab olema ilmtingimata diktaator?
Vasta
#11
räägitakse et kui on olemas tulnukate ühiskond siis peaks see kindlasti olema kommunism.
Vasta
#12
Kuulda on olnud, et kommunismi iseloom olevat olnud alguses hoopis parem kui hiljem. Ka polevat kommunismiga seosesolev ideloogia religioonist ja müstikast olnud ära lõigatud. Ehk keegi teab selle kohta, vabandan oma ebakompetentsuse pärast.
Jaan Kaplinski on oma arusaamatutes artiklites nimetanud kommunistiks Uku Masingut, tagatipuks isegi Jeesus Kristuse.
Eeldan, et sellised väljendused teenivad lollitamse eesmärki.
Minul, kellel kommunism assotseerub Siberi rongiga, on olnud seda raske taluda. Nii et olen neil puhkudel Eesti Ekspressis lugejakirja kirjutanud.
Selle sõnaga on vist tõesti sageli hoolimatult ringi käidud. Kommunistiks on nimetatud ka legendaarset folklauljat- Pete Seegerit jt. Jutuks on olnud ideaalsete kommunistide teema. Kunagine müüt, mis rääkis Leninist kui ideaalsest kommunistist,
toimis märgatavalt isegi meie maal. Tänapäeval on see kindlasti nôrgenenud.
Vasta
#13
Ikka ja jälle kostub arvamusi nagu ei olegi kommunism nii paha ja et lihtsalt teostamatu.Ja et seal ei ole mingeid klassivahesid,see tähendab et kõik on võrdsed ja kõigil on hea olla.Kuid kommunistlik õpetus tähendab et ei ole mitte ainult klassivahesid vaid pole ka rahvaid ega rahvusi,tõenäoliselt räägitakse ka ühte keelt.Mis aga peamine POLE KA PEREKONDA.Sinna suunas me liigume väga järjekindlalt.Juba paari aastased lapsed veedavad oma aktiivsema osa päevast mitte kodus vaid lasteaias kus neid õpetavad riigi poolt koolitatud spetsialistid.Tuletame meelde omasooihaluse ,abortide,hooramise,enesekesksuse jne.propaganda ja ennäe
naised ei tahagi lapsi kasvatada ja vaata nad on valmis ka omi lapsi tapma ning mehed on õnnelikud ei mingeid kohustusi enam.Kommunism on kõige RÄIGEM viis NWO saavutamiseks.


[Muudetud: 6-15-2010 Punahabe]
Vasta
#14
Rahvaste ja rahvuste puudumine tähendas kommunismiga seoses näiliselt seda, et kõik oleks venelased ja kõneleksid vene keelt.
Ja nii toimuski räige erinevate kultuuride hävitamine. Stalin kordas:" Kasvatame uue vene intelligentsi ülesse ja siis hävitame juudid ka ära."
Ja religioonist lahti ütlemine tähedas seda, et on ebajumalad, lõpmatute kujude ja piltidega; et on püha haud, pühad raamatud, valmistõdest vohav ideoloogia.
Vasta
#15
http://econfaculty.gmu.edu/bcaplan/museum/his1g.htm
http://markhumphrys.com/soviet.html
Vasta
#16
alar. Hetkeks meenutame EL otsust kommunismi kohta. Teiseks meenuta ja ütle, kus on kommunistid olnud võimul pikemat aega ja see riik on õnnelik selle ajaloperioodi üle (ilma ajupesuta)?

Lisaks väike palve: ma austan sinu vaateid põhimõtteliselt. Siinsed ajaloohuvilised ei hooli ka natsisimi heroiseerimisest, sestap ära hakka siin portaalis kommunismi ülistama (stiilis "Ärme rüvetame kommunismi ausat nime"). See ei ole õige koht selleks. Osasid huvitab nendes temaatikates vaid para-, osasid tõe aspekt. Osadele lihtsalt põnev lugemine.

Proovi mõista ja järeldusi teha. Kui sa ei taha, siis kindlasti keegi aitab Smile

Vasta
#17
KOMMUNISM - see on kõige kuritegelikum idee vaba ühiskonna vastu. Tahate kommunismi, siis leiate seda täna -
päevases vanglas... lugege täpsemalt kuidas kommud ise seda kirjeldavad. Eks see ole: üleval õilmitseb "välja -
valitute" eliit nagu Olümposel ja all; suurtes farmides, peetakse inimloomi vastavalt vajadusele... ja otstarbekusele.
Ei saa kunagi olla sellist asja, et idee on hea, aga näe!... rikkusid raisad äre! Pigem vastupidi.

Eelnevad kommunistlikud reziimd püüdsid "leevendada" kommunstlikke ideid. Nimelt ei kaotanud nad ära perekonda
ja tänu sellele oleme olemas! Mind teeb väga murelikuks see, et valdav osa inimestest on oma päritolult ja mõtlemiselt
nagu kariloomad. Pole ka imestada; juudi-kristlik selektsioon on tootnud orje läbi mitme sajandi. Vaidlete vastu?
Alles me savutasime iseseisvuse ja kohe loobusime sellest, sest muidu ei saa hakkama.

[Muudetud: 8-14-2010 Ott Sama]
Vasta
#18
Alar - kommunismil pole ausat nime kunagi olnud. Loe Jüri Lina Skorpioni märgi ja tutvu kommunismi juurtega
a ka tegudega. Sissejuhatuseks ka link mis näitab KES oli peamised ja esimesed kommunistid ning MILLISELE
ideoloogilae-usundile nad tuginedes luues sellist inimvaenulikku ideoloogiat - http://jewwatch.com/
Ja kommunistide tegudest Venemaal veel kui veel selgusetuks jäänud kommunismi "headus" - http://www.gulag.ipvnews.org/new/index.php
Vasta
#19
Ainult üks ja viimane kord- ma ei pea seda poliitilist riigikorda,mida NIMETATI kommunismiks,õigeks ja minu arusaamise kohaselt puudus sellel ka seos kommunismiga.
See oli lihtsalt üks "inimeste aedikusse ajamise vorm" ja nagu me omal nahal tundsime,siis ka küllaltki tõhus.

PS Eurojuudid võivad ka minu kuritegelikuks kuulutada,kuna ma ei austa nende tõdesid ja pean lugu väärtustest nagu sõprus ja rahu inimeste vahel.

[Muudetud: 8-14-2010 alar]
Vasta
#20
Kommunismiga seoses on raske midagi head leida. Eks see kommunismi mõiste ole muidugi laiem. Võimalik, et selle algidee oli algisest midagi muud. Ja ega ühtegi õpetust ei saa sajaprotsendilsielt maha teha. Jaan kaplinski on näiteks nimetanud Uku Masingit ja tagatipuks isegi Jeesust kommunistiks. Ma olen selle vastu lugejakirjaga protesteerinud. Minu jaoks assotseerub kommunism Siberi rongiga.
Lenini geiniaalsuses ollakse ikka rohkem ja rohkem kaheldud.
Kindlasti oli ta eriti andekas, kuid kulutas oma võimeid barbaalsel moel. Kuida saab mingi sügavamõtteline humanitaar niisugust hävitustööd sooritada.
Vasta
#21
Ehk siis VEEL KORD - see mis Venemaal toimus oli just see mida sõna ja mõiste "kommunism" leiutajad
tahtsid ja soovisid. Kuna nad ei suutnud oma esialgseid plaane ellu viia - maailmarevolutsioon ehk siis
lihtlabane vallutus hakati oma ideele andma muid tõhendusi ja väitma, et "see ei olnud õige kommunism".

Mis aga puutub Leninisse siis tegu oli keskmisest lollima ja odavama avantüristiga. Tema Ohranka toimikutes
oli see selgelt kirjas. Revolutsioonilise liikumisega ühines ta kahel põhjusel - oli keskpärane avantürist ja
perekonna traditsioonid nägid ette seda tegevust - teha võimalikult palju kahju neile kes ei kuulu tema klikki.
Kahjutundega peab mainima, et vähemalt see tal õnnestus teiste omasugsute abiga hiilgavalt.

Ja VEEL KORD - lugege PALUN ÜKSKORD ometi Jüri Lina raamatud läbi kui soovite vaielda ja teada saada mis
on ja kelle huvides tehtud nähtus nimega kommunism ehk bolševism. Alustuseks raamat "Skorpioni märgi all".
Vasta
#22
Niisama veel lisaks:

Alar - su imetlusobjekt Lenin olla väidetavalt korrutanud üht lauset:

"Tõe kriteerium on praktika". Ole kena ja vaata seda praktikat ca 70 a jooksul maailmas Smile Usun, et sellest piisab.

Aga jah, kui ma olin teismeline, siis oli minu sees konflikt: lugesin kommunistliku partei manifesti - igati ilusad ja üllad ideed. Siis kuulsin vanavanemate jutte eest anastamisest ja paljust muust... ja ma ei saanud aru. Hiljem läksid asjad paika.

Ilusa kesta sisse pakituna tunduvad paljud õudused vastuvõetavatena.

Vasta
#23
Muuseas kuuluvad mu "imetlusobjektide" hulka veel Hitler,Napoleon,Aleksander Suur ja Istuv Sõnn.
Lihtsalt Sulle teadmiseksSmile

[Muudetud: 8-15-2010 alar]
Vasta
#24
George Orwelli "1984" annab kena ülevaate kommunismihõngulisest ühiskonnast.

Ja mis jäi häirima - kommunism ei ole riigikord, vaid ideoloogia.
Vasta
#25
Kui riigi juhtkond juhindub kommunismist siis ON kommunism ka riigikord.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat