•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millesse te usute?
#26
Mina usun, et on UFO-d lendavad reaalselt meie teavas. Usun veel vaimudesse, teise/järgmisesse ellu.
Usun, et ei ole olemas aine väiksemaid osakesi. Meie ajju jõuab lihtsalt üks kokkupandud pilt valguse peegeldusest. Võibolla asju ümbritsevadki energiaringid ja meie pole üldse sellised nagu arvame olevat. Meie ei näe oma vähe arenenud silmade tõttu selliseid asju. Ma ei usu, et keegi üldse maailma tegelikku väljanägemist teab.
Mingit jumalat ma ei usu, kes meile kenakesti pilve vahelt lehvitab ja naeratab. Temasse uskuda ja loota, et midagi head hakkab juhtuma on tobe. Selleks tuleb ennast ise liigutada.
Vasta
#27
kindlasti ma usun ufodesse ja muudesse s22rastesse asjadesse:dufosid tahaks ka ise n2ha :it: usun sellese et galaktikal pole l6ppu :ee:
Vasta
#28
Usun, et kõik inimesed on oma põhiolemuselt head ja veel usun kõigisse paranormaalsetesse nähtustesse. Ja Jumalat usun ka, olgu ta siis maailmavaim või mis iganes.
Vasta
#29
ma usun elusse peale surma ja iidsesse egiptuse maagiasseSadi)
Vasta
#30
Devin, 9D Nibiru Nõukogu Kõrgem Juht Pelegai´st on soliidne hõbelakaline lõvi-inimene on üks neist,keda võib kindlasti uskuda.

http://www.nibiruancouncil.com/html/devin.html
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas: cyff
usun sellese et galaktikal pole l6ppu :ee:

See on mind alati masendusse ajanud, kui ma hakkan galaktika lõpmatusele mõtlema. Mul on tõesti raske seda ette kujutada, kuna inimene pole midagi selist näinud, millel poleks otsa/äärt/serva. isegi kui sa oled pimedas ruumis sa tead, et sellel on seinad, mille taga on veel midagi ja siis veel ja veel..:o
Ma ei oska seletada, aga iga kord kui ma hakkan galaktika peale mõtlema, ma hakkan ette kujutama, et lähen aina edasi ja edasi ja kusagil peab selle lõpp olema. Siis tuleb uus asi. Aga ka sellel peab lõpp olema ja siis on juba juhtmed täitsa sassis..
krt..Nüüd jälleBleh
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas: cyff
kindlasti ma usun ufodesse ja muudesse s22rastesse asjadesse:dufosid tahaks ka ise n2ha :it: usun sellese et galaktikal pole l6ppu :ee:
Ma usun, et Tartu on lõpmatu.
Vasta
#33
ma usun,et homme paistab ka päikeSmile
Vasta
#34
Ma usun oma silmi, kõrvu ja (vahel täitsa ebaloogilist) loogikatSmile
Vasta
#35
Mõttejõusse- esimesena !
Mõni religioon- Ei ! Mitte mingil juhul ei taha ma kuuluda ükskõik missugusesse "kogumikku" (v.a hädavajalikesse, nagu ülikool näiteks Laugh ), mille eesmärk on omakasu nimel gruppidega manipuleerida !

Vahel usun lihtsalt lihtsusesse ja inimlikkusesse ning EQ ja IQ tasakaalu. Ja palju, millesse usun, tahab veel otsimist ning arusaamiseni jõudmist (kasvõi teatud määral). Ei tea, kas leiangi, aga peamine , et usun Smile. See viimane on nüüd see, miks Krii siia paraveebi üldse trügis.

Muudetud: 15-7-06 kell 20:16:06 Krii
Vasta
#36
Ma usun, et kõik osakesed on lõpmatuseni jaotatavad ja et Eesti ei valluta lähima 3me aasta jooksul Moldaaviat.
Vasta
#37
Usun sellesse, et inimene, niikaua kui ta seda maamuna asustab, mõtleb välja usundeid, millega kontrollida naiivsemate liigikaaslaste vaimu.

Enda elukogemuse põhjal olen teinud tähelepanekuid, et inimese enda loov tahe on see, millesse võib uskuda. Seda võib nimetada ka unistamise jõuks.

Mis puutub jumalasse siis pigem kasutaksin minagi selle asemel väljendit energia või elu ise, mis kõike ümbritseb, kõike läbib, kõike hõlmab ja ei ole midagi sellest väljaspool. Võibolla selle energia nimetamist jumalaks annab inimesele mingit suuremat kindlust, et ta ei ole selle energia sees üksi oma tahtega.

Võibolla jumala defineerimine on kõikehõlmavale energiale isikuomaduste külgepookimine, et paremini oma suhet selle energiaga määratleda. Samas selline pime usk isikustatud üliolendisse ei pane inimest sügavamalt uurima kõiksuse saladusi, vaid jäädakse justkui loorberitele puhkama. Hakatakse mingeid rituaale välja mõtlema ja neid läbi viima.

Aga kui mõtlema hakata, kes või mis on Jumal? Kui ta on kõik mis on, ja ei ole midagi temast väljaspool, ning ta oli on ja jääb, ning ta on loonud selle suhtelisuse maailma, siis mismoodi mina saaksin teda kogeda? Kas pimesi uskudes? Või ratsionaalse mõistusega uurides, võrreldes ja analüüsides kõike seda, mis mu elus viitab Jumala olemasolule, minu arusaamisele sellest, milline on Jumal?

Kindlasti on gruppe, kes õhinaga tõttaksid mu ukse taha ja asuksid kirjeldama Jumalat, ning et kui ma seda kirjeldust uskuma hakkaksin, siis ma olen Jumalale lähemal, või isegi kogeksin Jumala olemasolu. Selliste kirjelduste suureks miinuseks on see, et sellisel Jumalal on niipalju puudusi ja kui teraselt hakata lahkama, siis võimaliku usu asemel tekib ruttu pettumus piiratud Jumalast, kes rohkem meenutab inimest (kes sellise Jumala välja mõtles).

Maailmas on palju neid, kes soovivad, et ma usuksin illusiooni, vähe aga neid, kes innustaksid mind otsima läbi enda teadliku elukogemuse Ülimat Tõde. On öeldud, et otsige ikkagi endas, ja te leiate. Ning on ka öeldud, et endas on kõigile küsimustele vastused. Mina loodan et ma leian ja loodan et suudan ise vastata oma küsimustele Bleh

Monoloog tundmatuga = monoloog iseendaga.

Muudetud: 16-7-06 kell 15:18:32 volli

Muudetud: 16-7-06 kell 15:20:26 volli
Vasta
#38
Huvitav oleks siin lugeda muidugi ka Tokroda jüngrite uskumisi.. Laugh

(Küll on hea provotseerida, lol Sick)
Vasta
#39
Tsitaat:Huvitav oleks siin lugeda muidugi ka Tokroda jüngrite uskumisi..
Mina usun, et tokrodalased ei peaks piirduma ainult primitiivide, roomajate jms tegelaste laimamisega, vaid leidma ka võimalusi nende arengutaseme tõstmiseks. Kogu ettevõtmine on nii tähtsatel tegelastel kuidagi ühekülgne.
Vaevalt oleks guru Sri Chinmoy nii edukas saanud, kui tema raamatutest võiks leida sadade lehekülgede kaupa kriitikat teatuid inimgruppide pihta.

Lisaks usun veel, et Jumal= tulnukas.
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas: volli

Kindlasti on gruppe, kes õhinaga tõttaksid mu ukse taha ja asuksid kirjeldama Jumalat, ning et kui ma seda kirjeldust uskuma hakkaksin, siis ma olen Jumalale lähemal, või isegi kogeksin Jumala olemasolu.

Em... ma tean et on häbematu iseennast tsiteerida, aga nagu kiuste paar tundi peale postitust käisid mu ukse taga 2 mormooni usu esindajat. Keegi vist naerab mu üle (hyes)

Muudetud: 16-7-06 kell 21:50:28 volli
Vasta
#41
miks minu ukse taga pole kunagi kedagi käinud... vahel ma nagu sooviksin et keegi tuleks... ja ma saaks ka ise aimu nende tegutsemisviisist.
Vasta
#42
Tsitaat:miks minu ukse taga pole kunagi kedagi käinud... vahel ma nagu sooviksin et keegi tuleks... ja ma saaks ka ise aimu nende tegutsemisviisist.

No juhtus nii, et kord sai niisugune tegelane sisse lastud. Ja siis ma kuulasin. Kõik argumendid selle armsa Jehoovatunnistajast naise poolt (endine matemaatika õpetaja)
selle kohta, missugune kuld ja puhas tõde on nende Jumal ning kogu pidu* mis sellega kaasas käib,
said minu poolt paganliku* ning (enda arvates) ka veidi ratsionaalsema tõlgenduse.
Näide: Jumal tema jaoks kõlgutab pilve peal jalgu (metafoor), minu jaoks asub ta südame all, sees, peal ning jalgu tal kohe kindlasti pole.
Tema: Piiblis ennustatu on täide läinud !
Mina: Piiblis ennustatu ja täideläinu oli juba varem paika pandud (oletus), samuti on info mitmeti tõlgentatav... jne, jne.

Mõne päeva pärast palus too keskeas daam end korraks jälle sisse lasta. Ta ütles, et mõtles pikalt sellele, mida rääkisin ning nuttis kodus, kuna maailm võib tõesti palju kohutavam* paik olla, kui Tema tahab uskuda...

Mul oli natuke kahju sellest, et ma sain a i m u, kui mõjutatavad on need kõigest väest oma Jumalat ülistavad inimesed (millest rääkisime oli ju vaid minu arvamus, suurel osal rajatud oletustele).

Mul oli natuke kahju ka sellest, et ma sain a i m u: need inimesed ei tule selle pealegi , et me ei TEA kindlalt ju tegelikku tõde ja juba nad on andnud oma käe * ning lasknud endalt võtta julguse ISE MÕELDA ning otsida.

Aga ühest asjast polnud mul enam mitte kahju, vaid see tundus lihtsalt hämmastav.
Tegu oli ju vestluskaaslasega, kelle elukutseks oli aastaid olnud matemaatika, kus minu teada ainuke kindel asi on see, et valemites on kokku lepitud ning sealt edasi on võimalik jõuda uute, põnevate lahendusteni...
... ja see vestluskaaslane, nagu ma a i m u sain, kartis hirmsasti, et oma usukookonist väljudes pole ta enam keegi !!!
Niisugune tundmus valdas mind. Aga see oli minu kogemus. Ma loodan, et sul tuleb mõni põnevam wink Täna on see muidugi juba raskendatud, fonolukud jms.
Vasta
#43
Mina usun sellesse et lähemas tulevikus saabub maaailma ja inimestele tõeline vabadus, aga ennem seda tuleb inimkonnal ette raskeim katsumuste ajastu üldse. Lisaks lugesin kusagilt et alles 60 aasta pärast saabub uus valguse ajastu ja enne seda kisuvad asjad pahemuse poole.
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Mina usun sellesse et lähemas tulevikus saabub maaailma ja inimestele tõeline vabadus, ...
Vabadusest on siin mitmel puhul juttu olnud ... aga mida Sina pead "tõeliseks vabaduseks"? Mingis mõttes võib ju kogu inimajalugu kujutada ühtede vabaduste vahetamisena teiste vastu. Kas koopainimene oli vabam kui meie või vastupidi?

Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Lisaks lugesin kusagilt et alles 60 aasta pärast saabub uus valguse ajastu ja enne seda kisuvad asjad pahemuse poole.
Kas oli seal ka kirjutatud, et miks just 60 aasta pärast? Ja mitte varem? Või hoopis hiljem? Ning mida see "valguse ajastu" siis tähendab või endaga kaasa toob?
Vasta
#45
Vastuseks sulle et tegemist oli vast ühega nendest ajakirjadest-Vertikaal,Avanemine või Tervendaja.
Ja 60 aastat sellepärast et see oli seotud mingite kindlate planeetide seisudega-astronoomiline-ajastud.
Ning tõesti oli vähemalt minu arust koopainimene vabam. Inimhing puhtas looduses ilma kohustusteta kõige sellta mis meil praegu on, lihtsalt istumas maas ja vaatamas taevasse.
Vasta
#46
... ja selleks mõistmiseks oli tarvis läbi elada mitme miljoni aasta pikkune arengutsükkel...
Vasta
#47
Mind mõtled või, kui siis tänan kriitika eest, jälle...oeh ei anta rahu, käiakse kannul ja kraaksutakse
kui ei mõtle selle all mind siis vabandust
Vasta
#48
kuule lõpeta ära krt. foorum on arutamiseks ja just seda ma teengi
Vasta
#49
Ei mõista sind.
Aga see ei puuduta seda teemat.
Ka oli selles ajakirjas öeldud et umbes 20 aasta pärast on enamus Maa looduslikke maavarasid ammendunud ja puhkeb suur sõda viimaste jääkide pärast.See tundub üsna loogiline, arvestades seda et mõni aasta tagasi oli bensiini liiter 8 krooni ja nüüd juba 15, varsti üldse 100.
Vasta
#50
suhteliselt kummaline on inimesel uskuda midagi mis kuskil ajakirjas kirjutatakse.
aga mis siis saab kui see ei juhtu? kas formuleerime oma usu ümber?

minu arust võiks seda teha kõikide uskudega... usud teisenevad vastavalt inimese enda vajadusele. nii ka religioonidega.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat