•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millesse te usute?
#51
Las ma usun mida tahan.
Ajakirjas loetu oli tõesti vastavuses sellega mis juba toimunud ja tegemist ei ole mingi nalja ajakirjaga vaid ennast tõsiselt võtvaga, kellel on isegi suvelaagri sarnased kogunemised.
Religioon on üldse väljamõeldis ja varaste kirikuisade pettus.
Vasta
#52
no ega sellise pealiskaudse suhtumise juurest muud oodata polegi.
Vasta
#53
Ma ei ütleks et pealiskaudse, kas me räägime siin suhtumisest või usunditest.
Tahad öelda et religioon pole välja mõeldud?
Isegi terve islami usk oli varajaste rooma katoliiklaste väljamõeldis, et tõelistest kristlastest ja juutidest vabaneda.

Muudetud: 25-8-06 kell 09:35:57 Marguuus
Vasta
#54
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Isegi terve islami usk oli varajaste rooma katoliiklaste väljamõeldis, et tõelistest kristlastest ja juutidest vabaneda.
Mida arvata sellest väitest nt sellise raamatu

David Waines
Sissejuhatus islamisse
AS BIT 2003

või paljude netist leitavate islami tekkelugude valguses? Või nendest allikatest selle väite valguses? Ja kes olid "tõelised kristlased" erinevalt varajastest rooma katoliiklastest? Ning üks üldine soov-soovitus: taoliste seisukohtadega välja tulles lisa alati võimalikult täpsed viited allikale. Või ütle, et see siis Su oma originaalne mõttelend on.
Vasta
#55
Tõelised kristlased asusid põhja -aafrikas ja juudid ikka seal kus praegu.
Aga rooma katoliiklastel ehk kirikul ehk Vatikanil oli vaja maaalapikest nimega Jeruusalemm sest see oli tähtis usuline ja strateegiline asukoht.
Nii loodigi tasakesi nende toetusel ja valedel põhinev islam ja toetati hiigelsõjavägede loomist.
Kui moslemid aga Euroopsee hakkasid endavoliliselt tungima siis saadeti neile vastu ristisõdjate armee ehk kristlased kes läbi ajaloo on surnud kiriku valede pärast.
Muide allikad on siit samast foorumist-kahjuks ei mäleta kust täpselt.

Muudetud: 25-8-06 kell 10:12:45 Marguuus
Vasta
#56
Mina usun vaime, iseendasse(Laugh) ja saatusesse! ning ka sellese, et paarikümne aasta pärast tabab maad kaos, mitte tulnukate ega maiteakelle pärast vaid inimeste enda pärast ja maavarade ammendamise pärast ja vb. ka sellepärast, et paljud loomaliigid hävitatakse ja kogu süsteem nihkub paigast.Smile

Muudetud: 25-8-06 kell 14:39:12 Shine_and_get_Mine
Vasta
#57
Kellesse/millesse ei usu on kergem vastata. Ei usu rohelistesse mehikestesse, kes ülevalt meie tegemisi jälgivad ja aeg-ajalt lehmi fuukavad. (Kuid teiste intelligentsete eluvormide olemasolusse universumis küll). Ei usu pilvel istuvat vana,kes lõi ta-eeva jama (ehk siis taeva ja maa). Ei usu ka eritasandilist elu (vot ei ole kunagi näinud.. kass on ikka samasugune, ise olen kaa samasugune.. muide kas näiteks loomadel on ka võimalus kõrgemale vaimsele tasandile tõusta?)

Usun: vaime, looduse hingestatusse ja muusse sellisesse.

Edit: Saatusesse ja elu ettemääratusse keeldun kah uskumast!!

Muudetud: 26-8-06 kell 00:48:22 Alfar
Vasta
#58
Jumalasse.

Inimese ja Jumala vahekorra mõistmine läbi usaldamise on olnud pikk ajalooline tee. Esmane samm sel teel oli algsete hirmureligioonide asendumine arusaamaga, et Jumalaga saab sõlmida lepinguid - sellel mõistmisel põhines juudiusk ja juudiusk põhineb sellel tänaseni - inimese ja Jumala vastastikusel lepingul.

Juutide monoteism ja arusaam inimese ja Jumala teatavast lepingulisest suhtest, kus osapooltel on täita omad kohustused, oligi see põhjus, miks Jeesus sündis just sellesse religioossesse keskkonda.

Lepingulises inimese ja Jumala vahekorra käsitluses on juba potentsiaalsena olemas sees seesama usaldamine - lepingu täitmine on suuresti vastastikuse usaldamise küsimus.

Jeesus jättiski paljus kõrvale välise ja formaalse juutide arusaamades - käsu ja lepingu - ja rajas oma religiooni sellesamale olemuslikule inimese ja Jumala suhtes - inimese poolt Jumala usaldamisele, mis juutide religioonis juba potentsiaalsena täiesti olemas oli.

Usk kui inimese poolt Jumala usaldamine, avatus Jumalale, saigi Jeesuse rajatud õpetuse ja religiooni keskmeks. Seepärast ka kristlust kui religiooni eesti keeles sõnaga "usk" tähistatakse - usaldamine ongi selle religiooni elav kese.
Vasta
#59
Ma ei ütleks, et Jeesusel oli religioon, maailmal pole sellist asja vajagi, Jeesus jutlustas lihtsalt armastusest ja sisemiset valgusest. Jeesus ei olnud Jumala poeg vaid tavaline inimena ja ta ei kõndinud ka vee peal. Hiljem kui ta surnud oli lõi kirik müüdi et ta oli jumalik ja Jumala poeg.
Kirik jääb alatiseks minu arvates vaenu õhutajaks ja pettuste läbiviiaks.
Vasta
#60
Tegelikult oleme me kõik osa jumalast ehk kõiksusest.
Ja sooviksin selle jää peal kõndimise kohta rohkem teada saada.
Kuid kus leidus Vahemere kandis jääd?
Vasta
#61
Mille peal Jeesus kõndis, pole oluline. Tõenäoliselt on tegemist siiski legendi ja mitte faktiga. Tolle aja inimesed olid väga kergeusklikud selliseid jutustusi tõena võtma.

Oluline siin on muu: me oleme kõik Jumala poegade staatuses.
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas: encoreMa usun, et kunagi ma saan lahti oma keldris ja kuurist mõllavad poltergeistist (või mis iganes ta on)
Kas segab? Siis rahusta maha või saada minema.
Vasta
#63
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Kui defineerida segamiseks seda, et alati kui ma olen kedris või kuuris midagi korda teinud / ümber paigutanud, ja järmine päev on kõik segi paisatud, siis küll. Nii! Kuidas ma ta maha aga rahustan on küsimus.
Alustuseks küsimus: Kas poltergeist on juba kaua tegutsenud ja mille peale ta tekkis? Ega keegi pole välja kutsutud vaimu vedelema jätnud?

edit: quote õigeks


Muudetud: 28-8-06 kell 21:17:24 Flash
Vasta
#64
Milesse usute, endasse.
Vot selline asi siin on küll viga nüüd, mis ette võetakse.:o

Muudetud: 28-8-06 kell 17:40:51 Marguuus
Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas: Marguuus
Milesse usute, endasse.
Vot selline asi siin on küll viga nüüd, mis ette võetakse.:o

Muudetud: 28-8-06 kell 17:40:51 Marguuus

no seleta mulle, lollikesele, miks selline ettevõtmine siis viga on?
Vasta
#66
Mis ettevõtmisest sa räägid üldse, ma mõtlesin selle all seda et siin olid postitused väändunud vormis,mitt uskumist millesegi lollike.
Vasta
#67
Sa võiks inimestele informatiivselt vastata, siis nad saaks ka aru.
Vasta
#68
Mina usun ainsasse Jumalasse ja Tema pojasse Jeesusesse Kristusesse.See on lihtsalt Euroopa kultuuri alus.Islam tungibki sellepärast peale,et inimesed on selle aluse kaotanud.
See kõik aga ei tähenda,et mu maailm peaks vaid Piibli kaante vahele jääme ja midagi muud siin suures maailmas ei ole.Kaugeltki mitte.Kõik mis viib valguse poole,on inimesele kasuks.Maailm on inimesele Suur Mõistatus,mida ta kunagi lõpuni ei suuda mõista...Inimene olgu ettevaatlik oma hinnangute andmisel...
Näiteks Peeter Liiv teeb Klassikaraadios Traditsiooni Tarkuse nim saadet.Ise on Ta kristlane,kuid see ei pea inimest kapseldama.(i)
Ja veel,vägisi ei saa kunagi keegi midagi uskuma hakata.Naeruväärne on inimeste kartus usuõpetuse ees.Matemaatikat ka õpetatakse,on meil siis suur matemaatikute üleküllusLaughHaa-haa-haa!Inimesed on lihtsalt nii ebakindlad,sest neil pole mingitki identiteeti!
Vasta
#69
ja kristlus annab identiteedi?
Vasta
#70
Mina usun ,et saavutan seda mida ise tahan, usk on lootus, kuid tihti ei aita lootusest, vaid peab ise oma tagumiku toolilt püsti-ajama ja tegutsema.
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
ja kristlus annab identiteedi?
Igatahes!Inimesele on sisse kirjutatud vajadus olla osa millegist,mis on suurem,kui kõik maised tarkused.
Ole budist,ole muhameedlane,ole pagan,ole ateist-mis iganes...Peaasi ära soiu ja vingu,et keegi kiusab sind,ega lase sul oma südames uskuda!Kuid selle vastu,et kristlus on suurim usk Meil,ei saa keegi midagi teha.Kui see kellegis tuska valmistab,on see tema enda suur dragöödia.Samuti,kui kellegile ei meeldi,kui näiteks päike iga päev tõuseb.Kurb,kui ei meeldi,kuid kannata ära,ise teed oma elu raskeks.
Vasta
#72
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Igatahes!Inimesele on sisse kirjutatud vajadus olla osa millegist,mis on suurem,kui kõik maised tarkused.


Kas mul puudub identiteet, kui ma pole kristlane?
Vasta
#73
Identiteedi allikaid on tohutult palju!
Kas sinul on identiteet,kui sa pole? Küsi ise endalt ja vasta!Kes teine sellele vastata saaks? Ma võiks ju õelda,et vaat on,või et näed ei ole...Kas sinu jaoks sellest muutub midagi? Kui jah,siis saa veidi teistest sõltumatumaks,kasva suuremwakswink
Vasta
#74
Aga kui minul jehovistina on oma identiteet mis mind avardab, siis mille pärast on vaja näiteks kristlikku identiteeti?
kas ateistil on kah särav identiteet?

milleks meile siis jumal?
Vasta
#75
Jällegi,iga inimene saab ise isiklikult neid puudutavatele küsimustele vastatawink
Jehovist näiteks ei olegi kristlane!Nagu ka mormoonid!
Jumal on üle inimese identiteedi!Tuleks ka selle sõna tähendust rõhutada.Identiteet on kõik see,millega inimene tunneb ühisosadust,kõik see mis seda tekitab ja kõik mille läbi ta kujundab oma Mina.Ja läbi oma Mina ta suhestub ümbritseva maailmaga.

Miks on vaja kristliku identiteeti?Naljakas,kellel see siis veel on,kui mitte kristlasel endal?Kui aga näiteks neeger peab end hiinlaseks ja tal on hiinlase identiteet,las siis olla...Kuid kõik teavad,et ta petab end ja ainult end selle vale identiteediga.Nii ongi lood selle identiteediga!

Miks on Jumalat vaja? Inimesel kellel on Jumalat VAJA,on vaja midagi muud,kui Jumalat!Jumalat ei saa vajada!Saab vajada uusi mähkmeid,uut pluusi, arsti jne.Jumal leitakse,aga kuidas,vaat see on juba täiesti individuaalne.Ühest retsepti ei ole,saab vaid oma kogemusele toetudes nõu anda.Aga see on ka kõik.Jumala saab igaüks ise leida,või mitte.Jumal ei ole miski,mida vajaduse pärast luuakse!Jumal avastatakse,leitakse!
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat