•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millesse te usute?
Tsitaat:Algselt postitas: elis
[u]
Caesar ei põletanud maha Aleksandria raamatukogu...

Ja arusaamatuks jäi mul praegu see, et kui kristlus on üdini hea ja piibel tõe allikas, siis miks seda koguaeg valesti mõistetakse ja miks siis kristlased, vabandust, üksikindiviidid, igasugu lollusi kristluse tähe all korda saadavad/on saatnud.
Ja miks see kristlus ikkagi ainuõige on ? Valgustage siis mind, harimatut.:o
Esimene põlemine ikkagi kaunis laastav...Kes seda siis veel põletas?Huvitab lihtsalt..

Jumal ei mõjuta ühte asja,nimelt inimese Vaba Tahet.Kõik võimalused teha head on tal olemas.Kui ta otsustab teisiti,on see tema vaba tahe.Olles teadlik tõest,ei ole tal aga hiljem vabandust,et ta ei teadnud.Jui loed seadust,et näit.tapmise eest saad 15 a,ja ikka tapad,on se su vaba tahtega tehtud tegu,ning mingit vabandust ei ole,ega mingit üllatust,kui vangi lähed.

Ainuõige on kristlus ainult kristlastele.Ei tea mitte ühtegi paganat,shintoisti,zoroastrit jne,kes sama arvaks.Sest kui ta nii ütleks,ta ka usuks sellesse.Usk panebki paika,mis on õige.Võimalus tutvuda iga usuga on kõigil,ükski neist ei ütle,et meie usume valet.Aga enne,kui ise huvi ei tunne,ei loe,ega proovi-kui ei otsi,siis ka ei leia.Paneme sündinud lapse üksi kogu eluks kongi-tõenäoliselt ei suuda ta midagi ise teha.Ta läheb vabatahtlikult (niivõrd kuivõrd) looma tasemele...Tuleb otsida ja leida.
Piibel ütleb-Paljud on kutsutud,kuid vähesed valitud.(siit ka nn kristlaste tegude fenomeen)

Eelnev on minu seisukoht.Lõplikult saab kõik selgeks peale surma.Zoroastril,hindul oma...

Keegi eelpool mainis,et paganlus on vanem,mis kristlus end siis topib.Püksata käidi ka ennem,kui püksid leiutati.Nii,et kui sihikindel olla,siis...Hea küll.

Miks pagan Nero süütuid kristlasi rahule ei jätnud? Pani linna põlema ja süüdistas kristlasi selle eest.Miks tema,pagan,süütuid inimesi areenil kõikmõeldavatel viisidel hävitas? Ja kristlane end kaitsta ei tohi?See on küll suurim eksitus,kui seda oodatakse.( Põõre teine põsk.Mida tähendas tol ajal käega kerge laks põsele?See tähendas solvangut.Solvangule ei pea vastama,kuid see ei tähenda,et end peksupoisiks tehakse.Kaugeltki mitte!Poogitakse oma tähendus asjale ja siis viidatakse.Niipalju sellest...)
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Kui sa tuled minu õue peale kloostrit ehitama, siis ma löön su kohe maha kui sa vabatahtlikult ei lahku.
Lahmimist on tõesti palju.
Nagu näha,on küll jah...

Muide Eestis on hetkel 2 kloostrit,Pirital ja Kuremäel.Peagi on lisandumas 1 meesklooster ja seejärel naisklooster.(sinna lähevad muidugi vähesed,kuid ega tippspordiga ka enamus ei tegele.enamusele jääb rahvasport)

Ja sinu räuskamine siinjuures ainult räuskamiseks jääbki...
Vasta
Tsitaat:Muide Eestis on hetkel 2 kloostrit,Pirital ja Kuremäel.Peagi on lisandumas 1 meesklooster ja seejärel naisklooster.(sinna lähevad muidugi vähesed,kuid ega tippspordiga ka enamus ei tegele.enamusele jääb rahvasport)

Ja sinu räuskamine siinjuures ainult räuskamiseks jääbki...
No mis need Eesti kloostrid siia puutuvad.
Nojah kui mina räuskan siis sina klähvid ainult.

Kristlus on kristlase jaoks ainult nii palju ainuõige, kui ta arvab et see ainuõige on. Kui kristlus midagi väidab, siis ei tähenda, et nii on. A la et jumal lõi inimese, kristlase jaoks on see sama palju õige või vale kui iga teise inimese jaoks.
Vasta
Tõesti kirjuta mis tahes,igaüks saab isemoodi aru.Paljud on kutsutud...ei hakka kordama siinjuures.Islamistile on islam ainuõige jne jne.Minu jaoks mitte.Kristlase jaoks on tõde kindel,ükskõik mis siis keegi väidab.(Et voh temal )
Vasta
Tõde on subjektiivne... VLAD
Vasta
Kivi kristluse kapsaaeda, mõte mis mind hommikul tabas:
Kristlased olid väga agarad igasugu vanaaegset kirjandust, õppeasutusi ja teadlasi hävitama omal ajal. Kuid selle tagamõte oli ikkagi see, et kui inimestel mingitele 'ainelistele' allikatele toetuda pole (raamatud, ürikud ära põletatud), siis nad ei saa sisuliselt midagi tõestada ning nende kultuur ja teadvus nõrgeneb, ning seda lihtsam on kristlust peale suruda, sest kristlastel oli piibel, mida lahekelt jagati kõigile, et näe, siis on kõik ilusti kirjas, kogu ajalugu ja asjade olemus, teil on oma ajaloost ainult vanade naiste jutustused ja ättide unistavad sonimised, meie raamatutes on tõde. Nii oli ikka eriti lihtne masse pöörata. Kogu teadus kirjutati ümber, vastavalt anastajate meelelaadile ja uskumustele. Eks seda taktikat kasutasid ka teistsugused vallutajad, vaatame kasvõi natse, või nõukogude liitu, kindlasti on neid veel. Ja kui vanad olid hävitatud, hakati suuremeelselt omi üles ehitama, koole ja raamatukogusid seljuhul, ning lihtrahvale räägiti, et näe, meie tõime teile teaduse ja hariduse.

Ja ma mõtlesin välja ka paar asja, miks ma ikkagi kristlust ei salli, esiteks halvustav suhtumine naistesse, elu andjatesse ning see kuidas kirik käitub kriiside ajal, kuidas tõekspidamisi muudetakse tänapäeval, et paremini kohandada end suuremate massidega. See näitab minu jaoks, et piiblit võib tõesti igatepidi tõlgendada ja kus see tõde siis on? Igaühe jaoks isemoodi? Võibolla see oligi piibli eesmärk, ma ei tea. Ehk siis, tsiteerides Celticut: Tõde on väga subjektiivne, isegi piibli tõde.

Muudetud: 5-10-06 kell 11:23:14 elis
Vasta
Jälle see vana ämber,kuhu astutakse! Kunagi olla voh tehtud nii,keegi tark kunagi ütles. Kas Sind näit peaks halvustama,kuna sinu mõni esivanem ei õle korralikult käitunud,on näit. kurjategia olnud???

Piiblis ( http://www.piibel.net ) on kirjas küll,et nõiaraamatuid põletati,kuid selles valguses,et nõiad,kes olid kristlasteks saanud,põletasid neid ise.Ja kõik...

Mis suurest kirjandusest me paganate puhul rääkida saame?Mida seal põletada oli? Algelistel religioonidel,erinevalt kõrgreligioonidest (see pole minu leiutatud väljend),pole oma pühakirju,sest pole ka kirjaoskust.Muidugi on olnud raamatuid vms,kuid vähe.
Ning see Aleksandria näide..?
Vasta
Aleksandria näide on jah see, kus kristlaste käsul nõuti kõigi 'paganlike' raamatute hävitamist. Sest see on minu jaoks üks võikamaid tollest ajast. Ja ma kordan veelkord, see, et Caesar pool Aleksandria linna kogemata maha põletas ja Aleksandria raamatukogu kunagise hoone samamoodi, ei tähenda, et raamatukogu raamatute kogu hävis. Minu teadmised ütlevad, et enamik raamatutest jõuti tol korral päästa. Ning need raamatud põletati hiljem kristlaste poolt ühe paganlust väljajuuriva aktina.
Ja kirjandust oli seal väidetavalt palju, ligi miljon pärgamendi- ja papüürusrulli, nii tollasest ajaloost, muistenditest, õigusaktidest, teadusest. Paganlastel oli ikka kõvasti kirjandust, ei olnud nad nii pimeduses ekslevad ühti.
Ja vahe on ka selles, kui mul mõni tegelane suguvõsas on pätt, kuid kui neid hakkab juba olema palju ning nad kõik toovad põhjenduseks sama asja, siis peab ikkagi sellel põhjusel midagi viga olema, mitte suguvõsal. Ma saan aru, kui oleks olnud paar paha keisrit või kuningat, kes olid ekstreemsusteni vägivaldsed, kuid neid oli ikka kõvasti rohkem kui paar. Ning rääkimata tollest ajast, mil kogu võim oli kirikute käes ja ja nad enda tagumikualust varandust kasvatasid jõudsasti nagu lohed, kitsi olles iga sendi pealt. Ma vaatan siiski üldist pilti, mitte mingite üksikisikute tegutsemist.
Kuigi mul millegipärast on tunne, et ajalugu, mida mina tean ja ajalugu, mida sina tead, erinevad suures ulatuses. Ja piiblit olen ma ka lugenud, kodus on mitu eksemplari olemas, vanim neist 1909 aastast. Ma lihtsalt võibolla ei suuda uskuda ainult ühte raamatut, vaid oma skepsise juures vajan rohkem tõendeid. (H)
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Mis suurest kirjandusest me paganate puhul rääkida saame?Mida seal põletada oli? Algelistel religioonidel,erinevalt kõrgreligioonidest (see pole minu leiutatud väljend),pole oma pühakirju,sest pole ka kirjaoskust.Muidugi on olnud raamatuid vms,kuid vähe.
Ning see Aleksandria näide..?


Ma siin vaatan ja ei jõua ära imestada. Annab jumal elu aga mõistust ei anna.

Mis sa arvad et paberi leiutajad hiinlased leiutasid ta selleks, et oma perset pühkida peldikus, või leiutati lähis-idas kiilkiri selleks, et oleks huvitavam trips-traps-trulli mängida?

Huvitav MIDA siis vanaaja kultuurid üles märkisid, kui sa neid raamatuteks ei taha pidada... toiduretsepte?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Jälle see vana ämber,kuhu astutakse! Kunagi olla voh tehtud nii,keegi tark kunagi ütles. Kas Sind näit peaks halvustama,kuna sinu mõni esivanem ei õle korralikult käitunud,on näit. kurjategia olnud???
Tänapäeval on kristlus oluliselt paremaks muutunud ? Nüüd on neil kindlad piirid mitte see hägu, millest sa new age puhul rääkisid ?

Tsitaat:Piiblis ( http://www.piibel.net ) on kirjas küll,et nõiaraamatuid põletati,kuid selles valguses,et nõiad,kes olid kristlasteks saanud,põletasid neid ise.Ja kõik...
Piibel ei ole eriti usaldusväärne allikas. Palju tänapäevaks siis algupärasest piiblist säilinud on ?

Tsitaat:Mis suurest kirjandusest me paganate puhul rääkida saame?Mida seal põletada oli? Algelistel religioonidel,erinevalt kõrgreligioonidest (see pole minu leiutatud väljend),pole oma pühakirju,sest pole ka kirjaoskust.Muidugi on olnud raamatuid vms,kuid vähe.
Ning see Aleksandria näide..?
LaughLaughLaugh See ütles küll kõik.

Kui ma viimati raamatukogus käisin, siis juhtus imetabane lugu, ma märkasin, et riiulitel ei olegi ainult pühakirjad.
Kristlased õppisid esimesena keelte vahendusel suhtlema ka ?

Muudetud: 5-10-06 kell 17:30:24 Thorondor

Muudetud: 7-10-06 kell 18:33:59 Tutanhamon
Vasta
Celtic:
Tsitaat:Ma siin vaatan ja ei jõua ära imestada. Annab jumal elu aga mõistust ei anna.

Mis sa arvad et paberi leiutajad hiinlased leiutasid ta selleks, et oma perset pühkida peldikus, või leiutati lähis-idas kiilkiri selleks, et oleks huvitavam trips-traps-trulli mängida?

Huvitav MIDA siis vanaaja kultuurid üles märkisid, kui sa neid raamatuteks ei taha pidada... toiduretsepte?

Ja kristlased käisid Hiinas raamatuid põletamas??Paber hakkas Euroopas alles 16 saj laialdasemalt levima.Paber oli väga kallis kaup!Enamus folkloori levis suuliselt...Paljud Euroopa rahvaste uskumused (Skandinaavia saagad jpm) pandi kirja just kristlaste poolt.
Oletused ja soovunelmad,et kristlased muudkui põletasid raamatuid...Mis raamatuid?Kas kristlased hävitasid vana Rooma?Kes veel kirjutas tol ajal?Metsmees metsas?
Kuskohas kirjutati raamatuid,mida kristlased oleksid saanud hävitada?Hiinas?

Kõige suurem viga on olnud,et kirik muutus (muudeti valitsejate poolt) riigi kirikuks.See oli sageli fiktiivne,kuna enamus lihtrahvast seda tunnistas.Ja selle populaarsuse sai kristlus rehulikul teel.Mida aga feodaalid hiljem oma rõhumise ja anastamise poliitikas ära kasutasid.Mida mingi feodaalide poolt ära ostetud nn riigi kirik tegi,ei esindanud enmuse kristlaste tahet.Enamuse jaoks pole usk kunagi väga muutuv olnud.Lihtsalt kirjaoskuse levikuga ei saanud enam rumalaid kirjaoskamatuid inimesi lollitada.
Kui palju näiteks oli kommunismi ajal meil ideelise,kui palju kaasa jooksikuid?Ükskõik kui hea on mingi liikumine,inimene paneb sellele ikka oma pitseri.Feodalism ja võimujanu-need ei esinda kunagi enamust.Enamus kristlasi olid ise nende poolt rõhutud.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD

Ja kristlased käisid Hiinas raamatuid põletamas??Paber hakkas Euroopas alles 16 saj laialdasemalt levima.Paber oli väga kallis kaup!Enamus folkloori levis suuliselt...Paljud Euroopa rahvaste uskumused (Skandinaavia saagad jpm) pandi kirja just kristlaste poolt.

Kuule... Vanem Edda oli kirja pandud juba ammu enne seda kui sinu esimesed kristlased alles oma isa kottides loksusid.
Vasta
VLAD, oled sa kuulnud, et vanasti oli olemas pärgament, papüürus ja savitahvlid. Sinna kirjutati päris palju asju üles.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Kuule... Vanem Edda oli kirja pandud juba ammu enne seda kui sinu esimesed kristlased alles oma isa kottides loksusid.
Mine parem ruttu kooli,muidu kirjutad siin veel kogu ajaloo ümber...Suuliselt levis muiasjutt,kirjakunst oli vaid nii palju,et hauatahvlile mõni rida ruunides kirjutada.Raamatutes)pärgamentidest oli asi kaugel...

Vana Testament on ikka vanem,olgem ausad.

Ja näed kui ilusti Vanem Edda ja muud jutustused on tänaseni säilinud!

PS!Ka religiooniis on evolutsioon.Inimesed arenevad.Samuti levis ka kritlus,sest saadi aru mis on täiuslikum...Polnud mingit sõda selleks vaja.
Vasta
Tsitaat:Mina usun ainsasse Jumalasse ja Tema pojasse Jeesusesse Kristusesse.See on lihtsalt Euroopa kultuuri alus.Islam tungibki sellepärast peale,et inimesed on selle aluse kaotanud.
Kreeka on Euroopa kultuuri häll, mitte mingi ristiusk.

Tsitaat:Lõpuks küsimus-Kui kristlaste vägi poleks Otomani Sultanaati Euroopast eemale hoidnud,oleks niimõnigi mees tänapäevgi pikemata vagaseks tehtud,kes Muhamedis kahtleks.Kas kristlased lõõvad maha,kui keegi midagi muud usub?Kusagil?Vastus on ei!Ja kui keegi katoliiklaste inkvisitsioonist nüüd rääkida tahab-vene aeg on siingi tõe pea peale keeranud,ainult ühel eesmärgil-mustata!!Jah,nn kristlased tegid õigustamatuid tegusid,kuid see nn kristlaste vastutus pole kollektiivne kogu kristlaskunnale.Kes seda arvab,võiks oma haridusteed kohe kordama minna.
Aga milline oli Hispaania ennem mauride jõudmist Euroopasse? Paras kõrb ja viljatu maa. Maurid muutsid Sierra Nevada mäed astmikulisteks ja suunasid lumesulamis- ja allikaveed põldudele, see muutis omakorda pinnase viljakaks. Pluss siis veel väga rikas kultuur, mis säilis ka pärast rekongistat.

Tsitaat:Mina luban pühalikult,et (vähemalt) üritan õppida kuni eluvaim veel sees püsib!Ja kutsun lahkesti kõiki sellega ühinema Laugh Õppida,õppida..
Lenin oli üldse üks tore vend. Lausa topis tehtud ja aju on tal ka omal ajal üle maailma kuulsaks saanud. Nimelt, leidsid Vene teadlased Lenini ajust teatud kolmnurksed rakud, ajati siis kohe näpud püsti ja teatati, et Lenin oli materialistlik geenius. Vaadake, mis ta on kõik korda saatnud! Loodi lausa institutsioonid, et Lenini aju lähemalt uurida. Need rakud pidavat ei tea, mis imet tegema: parema mõtlemisvõime andma, intelligentsust tõstma jne.
Sakslased andsid aga omaltpoolt vastulöögi, hakkasid ise asja uurima. Selgus, et sellised kolmnurkseid rakkusid leiab vaimselt alaarenenud inimeste ajus. Kurb.

Tsitaat:Lühidalt-Kas inimkond on iseenesest sinna jõudnud,kus me oleme?Miks on nii terav vahe kristlike ja mittekristlike riikide vahel??
Vaata, asi oli selles, et maailm jaotus koloniaalmaadeks ning nende juhtriikideks. Mõeldes näiteks üdini kristlikule (95% rahvastikust) L- Ameerikale, siis selle "vahega" eriti hiilata ei anna. Aga näed, USAs ja Saksamaal elavad segakultuurid, majandus areneb. Jaapanimaa pole samuti kristlik riik. Ja siis muidugi veel see ohtlik Hiina, mida jänkid kõrge arengupotentsiaaliga riigina arvesse võtavad ning hirmsal kombel kardavad Laugh
Mõtleme korraks näiteks n-ö heaoluühiskonna sünnimaale- Rootsile. Rootsi rahvastikus on ligikaudu ainult 18% kristlasi...

Tsitaat:Rootslased lõid Eesti alale tartu ülikooli ja andsid Eesti talupoegadele rohkem vabadust riigistades aadlike maad. Samuti lubati palju muud. Kuid, kas seda tehti otseselt Jumala või Riigi nimel? Riigi nimel tehti! Muidugi, sellest sündis riigi ja usu vahel lõhe, kuid rootslased tunnistasid siiski, ähvardustest hoolimatta, et seda tehti riigist! Muidugi oli asjal poliitiline mõik juures, kuna Eestlastel ja tollel ajal sisserännanutel oli enamustel usust teine vaade.
Rootsi ajaga tulid Eestisse ka nõiaprotsessid. Tõsi küll, Eestis oli see palju leebem kui mujal Euroopas. Nendest nõiaprotsessidest on näha selget vastuseisu inimeste suhtes, kes julgevad olla mittekristlased

Aga näed, osad inimesed oskasid eeposeid kirjutada ka ilma kristlasteta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Popol_Vuh
Kusjuures, Piiblis ja nõnda ka Popol Vuhis kirjeldatakse veeuputust. Nimelt, olevalt maiade esiisad saabunud ühelt saarelt, mis oli kuuldavasti katastroofis hävinud ning sellele kohutavale õnnetusele järgnes suur veeuputus.

edit: krooniline düsgraafik

Muudetud: 7-10-06 kell 19:00:24 Wolfgirl

Muudetud: 7-10-06 kell 19:19:21 Wolfgirl
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD Mine parem ruttu kooli,muidu kirjutad siin veel kogu ajaloo ümber...Suuliselt levis muiasjutt,kirjakunst oli vaid nii palju,et hauatahvlile mõni rida ruunides kirjutada.Raamatutes)pärgamentidest oli asi kaugel...
Vana Testament on ikka vanem,olgem ausad.

Sa mine parem ise kiiresti kooli ja õpi endale selgeks et Vanal Testamendil ei ole kristlusega mitte midagi pistmist. Esimestest tõsiusksetest kristlastest saame rääkida alles aastal 50 m.a.j.
Eestlastel aga oli oma ruunikiri juba 10000 e.m.a.
Vasta
Tsitaat:Wolfgirl

Aga milline oli Hispaania ennem mauride jõudmist Euroopasse? Paras kõrb ja viljatu maa. Maurid muutsid Sierra Nevada mäed astmikulisteks ja suunasid lumesulamis- ja allikaveed põldudele, see muutis omakorda pinnase viljakaks. Pluss siis veel väga rikas kultuur, mis säilis ka pärast rekongistat.
Kõrb ja viljatu maa?Miks nad oma nii suuri põllumajanduslikke oskusi Põhja -Aafrika kõrbes ei kasutanud?Seal nad muud ei oska,kui üksteisel kõrisid lõigata ja eeslitega ebasündsaid tegusid teha.Hispaanlastel oli täielik õigus need murjamid oma kodust minema ajada.Oma "kõrb"on parem,kui võõra viljaks põld.(ms väga küsitav,kellel seal kõrb oli)
Tsitaat: Aga näed, USAs ja Saksamaal elavad segakultuurid, majandus areneb. Jaapanimaa pole samuti kristlik riik. Ja siis muidugi veel see ohtlik Hiina, mida jänkid kõrge arengupotentsiaaliga riigina arvesse võtavad ning hirmsal kombel kardavad Laugh
Mõtleme korraks näiteks n-ö heaoluühiskonna sünnimaale- Rootsile. Rootsi rahvastikus on ligikaudu ainult 18% kristlasi...
USA,Saksamaa pole kristlikud????Kus sa elad?

Rootsis on üle 70% kiriku liikmed (kristlased).Vaata sada sama Wikipediat,mida siin tsiteerid!
Tsitaat:Aga näed, osad inimesed oskasid eeposeid kirjutada ka ilma kristlasteta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Popol_Vuh
Keegi pole väitnud,et kirjandust ültse ei olnud.Lihtsalt väga vähe oli.Kui sõjavägi teeb julmusi,vallutab maad ja riigi kirik (kah feodaalid) seda toetavad,ei esinda nad enamus kristlasi.
Tsitaat:Kusjuures, Piiblis ja nõnda ka Popol Vuhis kirjeldatakse veeuputust. Nimelt, olevalt maiade esiisad saabunud ühelt saarelt, mis oli kuuldavasti katastroofis hävinud ning sellele kohutavale õnnetusele järgnes suur veeuputus.
Jah ja räägib ka,et mullast/savist tehti inimene...
Tsitaat:
Tsitaat:Celtic:
Sa mine parem ise kiiresti kooli ja õpi endale selgeks et Vanal Testamendil ei ole kristlusega mitte midagi pistmist. Esimestest tõsiusksetest kristlastest saame rääkida alles aastal 50 m.a.j.
Eestlastel aga oli oma ruunikiri juba 10000 e.m.a.
Huvitav kas mitte VT ei räägi messia tulekust?Mis pühakirjast Jeesus rääkis ja mis pühakirja ta tsiteeris?Kas kristlased loevad ainult Uut-Testamenti?Ainult,et VT mõistetakse UT valgusel,mille kehtestas Jeesus.

Eestlastel oli ruunikiri 10000 e.m.a? Kuhu nad siis kirjutasid?Sulama hakkava jää sisse või? Kust kohast selline utoopiline väide pärineb? Ajaloo õppimisega pole siin midagi pistmist.Eriti,kui allikaks on seda sorti üllitised nagu Aleksander Heintalu 'T¹uudide hingestatud ilm' või E.V.Saks 'Eesti viikingid' ...Ulme ja reaalsuse kokteil.
Vasta
Tsitaat:Kõrb ja viljatu maa?Miks nad oma nii suuri põllumajanduslikke oskusi Põhja -Aafrika kõrbes ei kasutanud?Seal nad muud ei oska,kui üksteisel kõrisid lõigata ja eeslitega ebasündsaid tegusid teha.Hispaanlastel oli täielik õigus need murjamid oma kodust minema ajada.Oma "kõrb"on parem,kui võõra viljaks põld.(ms väga küsitav,kellel seal kõrb oli)
Siis oli Eestastel samuti täielik õigus kirikupapisid jms vennikesi maha lüüa. Ja see õigus peaks seega siiamaani kehtima. Parem oma hiis kui võõra kirik.

Põhja- Aafrika kõrb oli liiga kuiv.

Tsitaat:USA,Saksamaa pole kristlikud????Kus sa elad?
UAA ja Saksamaa on kristlikud riigid. Ma ütlesin, et seal ELAVAD SEGAKULTUURID. Näiteks USAs elavad valged, negriidid ja mongoliidid koos. Seega ka palju religioone.

Kristlusest Euroopas. Nagu näed, hakkab kristlus meie turult kaduma.
http://www.ektv.ee/est.uudised.php?uudis_id=3008
http://www.sloleht.ee/%28is1udx45ecfxyu5...186394&r=1

Tsitaat:Kus sa elad?
Eestis

Tsitaat:Keegi pole väitnud,et kirjandust ültse ei olnud.Lihtsalt väga vähe oli.Kui sõjavägi teeb julmusi,vallutab maad ja riigi kirik (kah feodaalid) seda toetavad,ei esinda nad enamus kristlasi.
Ega need lollid paganad, kes ei osanud Vanemat Eddat kirjutada, ei esindanud samuti enamus paganaid.

Alkesandria raamatukogust...
Tsitaat:Ja kirjandust oli seal väidetavalt palju, ligi miljon pärgamendi- ja papüürusrulli, nii tollasest ajaloost, muistenditest, õigusaktidest, teadusest. Paganlastel oli ikka kõvasti kirjandust, ei olnud nad nii pimeduses ekslevad ühti.
Nüüd meenutame hetkeks asjaolu, et kartaagolased olid suured meresõitjad. Kuid nende raamatukogu pisteti põlema, kus võis leiduda hulgaliselt andmeid varastest maadeavastustest....ning mõnest kadunud "saarest", kultuuridest, teadmistest jne. Võiks öelda, et kristlased kustutasid osa meie ajaloost, sest paganatel pidavat olema tähtsusetu kirjandus. Paistab, et see arvamus pole tänapäevalgi muutunud.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Huvitav kas mitte VT ei räägi messia tulekust?Mis pühakirjast Jeesus rääkis ja mis pühakirja ta tsiteeris?Kas kristlased loevad ainult Uut-Testamenti?Ainult,et VT mõistetakse UT valgusel,mille kehtestas Jeesus.

Eestlastel oli ruunikiri 10000 e.m.a? Kuhu nad siis kirjutasid?Sulama hakkava jää sisse või? Kust kohast selline utoopiline väide pärineb? Ajaloo õppimisega pole siin midagi pistmist.Eriti,kui allikaks on seda sorti üllitised nagu Aleksander Heintalu 'T¹uudide hingestatud ilm' või E.V.Saks 'Eesti viikingid' ...Ulme ja reaalsuse kokteil.

sa tõesti loed asju nii nagu ise tahad mõista. Ma ju ütlesin et VT EI OLNUD SEOTUD kristlusega, kuna tõid kristluse kirjalevitamist näiteks. Vana testamendi aegu ei olnud kristlased need kes müüte levitasid... sest polnud ühtegi kristlast.
Nii vana kui uus testament pandi kirja alles mitusada aastat peale Jeesuse surma... enne seda olid samamoodi vaid muistendid ja muinasjutud.

TÄPSELT sama asi toimus ka Indias Veedadega, Põhjalas Eddaga ning Ladina Ameerikas Popol Vuhiga.

Ja mis puudutab seda 10000 aasta vanust kirjakunsti, siis... kas sa oled tõesti nii loll et oskad kirjutada ainult paberile? Näib et elu kristlasena on sulle taandarendav olnud.

Krt küll... juba kiviajal esimesed inimesed kraapisid märgiseid ja oma jahilkäike üles... ja sina hakkad siin jahuma oma kristlikest kirjakunstimonopolidest. Mine arene...
Vasta
Kord räägid eestlastest,siis kiviaja inimestest.Vasta konkreetselt-kust sa võtad,et EESTLASTEL oli oma ruunikiri 10000 a tagasi? Kui sa ei oska vastata,siis palun ära fantaseeri ka...
Ja kus on meil kaljud,kuhu kirjutada?Paberit ma muidugi ei mõelnud,sest TEAN millal see siinmail (eur) levima hakkas.
Valgusta palun meid!

PS!Kes tahab mingist nähtusest adekvaatse pildi saada,peaks loobuma oma eelarvamustest ja ettekujutustest.Kui ei,siis võitleb igaüks vaid oma ettekujutusega (kui see meeldib,on teine asi.Aga nii vaidleb ta vaid oma kartustega ja hoiab seda ettekujutust elus,toidab seda.Lühidalt-kes tahab elu läbi negatiivuse näha-see ka näeb.Ja kui keegi sellisest nägemusest kramplikult kinni hoiab...mis siis ikka.
Kristlusele,Piiblile pole midagi ette heita.Miljard inimest on veendunud ja ise tunda saanud,et see tugineb tõelusel.Mida saab ja peab ette heitma,see on inimeste usu enda huvides ära kasutamine.

PPS! Kristlus ei nuta mingit riigi kiriku aega taga.Ega ka seda,et teised liikumised/usud kasvavad/kahanevad.Oluline pole mitte kvantiteet,vaid kvaliteet.Kristuski ütles:Kui ma tagasi tulen,kas ma leian siis usklike ees?
Inimesed teavad-rohkem ei saa midagi teha.Massilisi kaasajooksikuid Kirik ei oota.Vastupidi,kirik loäheb tugevamaks,kui paberi nn kristlased vabast tahtest mujale läevad.See ei nõrgenda Kirikut.Mitte sugugi!

PPPS!Nii nagu kristlus levis paganliku Leedu ja Skandinaavia riikide seas,nii oleks ta ka meil levinud.Tulemus oleks sama-Kristlik Eesti!Selline kord juba on kõrgemalt määratud arengu lugu...
Vasta
Njah mis teha... sellise jutu kohta ei oskagi muud öelda kui et... on kristlased Eestimaal peksa saanud ja saavad ka tulevikus...
Vasta
Kui konkreetne küsimus tuleb,on kimbatus käes ja hakatakse räuskama.Kui ei oska vastata,selge siis.Mõistus otsas.Võib ju proovida üle oma varju hupata,aga nagu näha,sellest midagi välja ei tule!
Enne mõtle,siis ütle!Hea eesti vanasõna!
Kiviaegse paganluse aeg on aga otsas,õnneks enamus saab sellest aru.
Kristlased ei karda midagi!
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Kui konkreetne küsimus tuleb,on kimbatus käes ja hakatakse räuskama.Kui ei oska vastata,selge siis.Mõistus otsas.Võib ju proovida üle oma varju hupata,aga nagu näha,sellest midagi välja ei tule!
Enne mõtle,siis ütle!Hea eesti vanasõna!
Kiviaegse paganluse aeg on aga otsas,õnneks enamus saab sellest aru.
Kristlased ei karda midagi!
Sina oeld ju see, kes kunagi vastata ei oska, vaid hakkad millestki muust rääkima. Ma olen ka üks neist paljudest, kes on tunda saanud mittekristluse tõelust ja kristluse mittetõelisust.

Sa nagu välistad võimaluse, et on võimalus kogeda ja näha ja tunda valesti. Et nagu kõik, kes arvavad, et nad teavad tõde, seda ka teavad. Loogilisem on, et massidel on luulud. Massidel ei või luulusi olla ja masse ei saa petta ? Miks siis see antud juhul ei peaks kehtima. Sest sina tunned teisiti ?
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Kristlased ei karda midagi!

Kristlased kardavad pimedusejõude...
Vasta
Tsitaat:ILm 21/8:Aga argade ja uskmatute ja jäledate ja mõrtsukate ja
hoorajate ja nõidade ja ebajumalateenijate ja kõigi valetajate
osa on tule ja väävliga põlevas järves, see on teine surm."

PS!Ja kui siia jällegi lihtsalt informatsiooniks lisada,siis Jeesus,kui saatis jüngreid ja kuulutajaid välja,ütles neile muuseas : Minge ja kus iganes linnas teid vastu ei võeta,siis pühkige selle linna tolm oma jalgadelt..
Kui on kuuldud,ei ole hiljem enam kellegil vabandust,miks ta ikkagi jätkas valeõpetuses elamist.Siis on see ta vaba tahe,mis talle osaks saab.Jumala käed on selles Puhtad.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat