•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavad kohad
Tallinn on kummitavate munkade haardes:
https://www.ohtuleht.ee/150810/tallinn-o...de-haardes

Edit: link parandatud
Vasta
Mõni nädal tagasi sai ka seal Krusensterni mõisas ära käidud. Seal on juba üsna ammusest ajast uste-akende ees mingid puulauad, nii et me polnud kindlad, kas sinna üldse sissegi pääseb kuskilt. Öösel kell 11 jõudsime sinna viiese seltskonnaga kohale ja tegime mõisale tiiru peale. Kõik juba sisimas lootsid, et ei saagi kuskilt sisse, sest seal oli ikka üsna creepy, aga siis jõudsime viimase majakülje juurde ja seal oli puulaud piisavalt eest ära libisenud, et saaks sisse pugeda. 1 sõber oli veits joogine ja hakkamist täis ja ronis kohe esimesena sisse. See on ikka niiniiii vana hoone ja sees on selline tunne, et võib iga hetk kokku varisedaBleh Leidsime selle keldri üles, mille kohta ma ühte lugu varem kuulnud olin. Nimelt üks sõber, kes siis ka meiega kaasas oli, oli umbes 10 aastat tagasi seal 3e teise poisiga õhtul kolamas käinud, ronisid sinna alla keldrisse ja kui nad ühe kinnimüüritud seina juurde jõudsid, kuulsid kõik summutatud hääli, justkui tehtaks vanas tunnelis vasaratega tööd. On siuke lugu, et kunagi, ajal kui töölised tunnelis tööd tegid, varises see kokku. Purjus sõber tahtis alla ronida, aga see, kes seal kunagi hääli kuulis, hoidis kohe heaga eemaleBleh Kui välja hakkasime minema, siis ühel hetkel kuulsin endast 2 meetrit eemalt kõhedust tekitavat häält. Varem olen sarnaseid hääli Ghost Adventures'ist ainult kuulnud, for real. Süda hakkas elueest puperdama ja ma reageerisin ka kohe kui kuulsin, suunates taskulambiga sinnapoole valgust. Lootsin, et äkki keegi meie seast, aga 2 tükki olid minust eespool ja 2 tagapool, umbes nii 2 meetri jagu. Ei julgenud kohe midagi mainida, sest kartsin ennast veel rohkem paanikasse ajada, rääkisin alles siis kui kõik eemal kruusateel olime. Keegi teine ei kuulnud sel hetkel midagi. Ma üritasin sellele veel vabandusi leida, aga see ei saanud mingi loom ega lind olla, esiteks ei kõlanud kohe mitte sedamoodi ja teiseks ei näinud ma selles suunas midagi. Pealegi ma mäletan ikka üsna ehedalt seda ja ma ei mõista, kuidas sellist asja ette kujutada saaks, sest ma selgelt kuulsin ja reageerisin. See oli midagi ohke ja urina vahepealset.

Siiski, mingi aeg on plaan 4-5kesi uuesti sinna minna, julgemana ja parema varustusegaSmile1
Vasta
Tere tulemast foorumisse, Siku! Loodan, et jätkad postitamist ning lööd aruteludes kaasa.

Elagu E.P.I.C.!
Vasta
Olen suht 50/50 kindel, et muusikakoolis kummitab, mis kunagi oli haigla (hullumaja/närvihaigla vms.)
Nimelt olen seal üksi olnud, ja kuulnud teatud stuffi. Need on need hetked, kui mõtled, kas sa kujutad asju ette endale, või on nad päris.
Vasta
Tänud kõigile, kes on võtnud vaevaks siin teemas kaasa lüüa. ( pean vabandama, kuna ise pole jõudnud järjepidevalt siin foorumis kaasa lüüa ).
Tahaks isegi seda Hagudi lähedal asuvat mõisa külastada, nimi on sellel keeruline ( ei viitsi kirjutada lihtsalt ), kuid tean selle täpset asukohta. Sooviks siiski 4-5 inimest endaga ühinema, üksi saaksin kreepsu seal, ma arvan. Laugh
Vasta
Arvatavasti sa mõtled Krusensterni mõisa... Smile Seda ei ole ju raske kirjutada.

Olen seal käinud ka tihti,kuna mu isa elab seal lähedal.

[Muudetud: 9-22-2010 Krissahh]
Vasta
Just täpselt see Krusensterni nimeline mõis, sorry. Smile
Vasta
[Pilt: 0a7b90.jpg]
Vaatasin 2-02 "Fact or Faked Paranormal Files" saadet ja seal uurisid videot, kus Florida teatris istub kummitus: http://www.youtube.com/watch?v=_FwL_2T4Gj4
Küll nad üritasid midagi sarnast videole jäädvustada, aga soovitud tulemust ei saadud. Siis filmisid teatrisaalis infrapunakaameraga ja korraga näitas, et ühes kohas toolil on selgelt kõrgem temperatuur, aga kui läksid lähemalt uurima, siis temperatuur kadus. Ja siis ilmus sama anomaalia saali veidi teises kohas ja jällegi kadus kui lähemalt torkima mindi. Ning siis filmiti rõdu ja korraga tühjusest moodustus sinna soojuskera.
Järeldus tehti selline, et ühtki tõendit ei leitud, et kummituse video on lavastatud. Kohapeal infrapunakaameraga filmitud anomaaliate asjus olid nad kindlad, et keegi seal toolidel hetk enne istuda ei saanud ja loom see olla ei saanud. Sedasi selle juhtumi uurimine lõppeski Smile
Lühidalt veel, siis hiljem lahkasid El Paso UFO juhtumit:
http://www.youtube.com/watch?v=AWdYkHntYYQ
Tehti uuesti öised skydivers hüpped ja tulemuseks saadi väga sarnane video. Mitmed pealtnägijad helistasid 911, kus teatati UFO-st ning kogu asi jõudis isegi Los Angeles õhtustesse uudistesse.
Vasta
Kiltsi mõisas ja Kukulinna mõisas kummitab
Vasta
Ei tahaks siin väidelda, ja võiks viidata kohe paljudele vene allikatele,
kus mustlased, kes üritavad varastada inimese raha, identiteeti ,
või armastatust, äkki loobuvad ja karjatavad siis – sa oled ju ristitud!
Ja loobuvad, Jõud ei hakka peale!
Paistab, et ristitempel on mustlastele ja kurjavaimudele-tontidele koriorides nähtavam,
kui meie agnostikutele, aga olgu see selleks…
Mõte selles, kui teid kodu ligidal miski häirib,
siis ma tagasihoidlikult arvan, et
minge algul oma õigeusu otetsi batja juurde ja küsige nõu.
Ükski surnu ei taha tolgendada siia-sinna.
Kas te ise tahaksite tolgendada, kui surnud olete. Aga mis te siis teeksite?
Mina kummitaks algul pisut aga siis saadaks mõne kohaliku nõrganärvilise ka oma vene papi juurde nõu küsima.
Vasta
(18-04-2011, 01:04 )kirjutan123 Kirjutas: Ei tahaks siin väidelda, ja võiks viidata kohe paljudele vene allikatele,
kus mustlased, kes üritavad varastada inimese raha, identiteeti ,
või armastatust, äkki loobuvad ja karjatavad siis – sa oled ju ristitud!
Ja loobuvad, Jõud ei hakka peale!

Vabanda väljenduse eest, aga siiski..
ära aja lamba juttu!
Saatuse tahtel olen elanud nendega mitu
aastat koos ja tean, mis ja kus.

Vasta
Kas keegi teab kummitavaid kohti Jumindal/seal läheduses?
Vasta
Ei tea.
Vasta
Hara saar.
Rahaauke ja seda valvavaid haldjaid on nähtud Virve küla ja Hara Naistesoo juures.
Üks Juminda poolsaare "otstest", kumb, kas Koljuots idas või Sääreots läänes - mul endal on siiamaani segane. http://www.jumentake.ee/moodul.php?moodu...&sm_id=237
Muutus: praegu siiski pakuksin, et kummitus käis tüütamas Koljuotsas, seal asus kunagi piirivalve kordon, mis viidi sealt asukohast minema, sest üks naisevaim ei lasknud magada. Seal läheduses on praegu telkimisplats, kordonitalu ise on eravalduses.

Lisaks veel päris palju teisi kohti. Teated aga on põhiliselt vanemast ajast. Uuemast ajast midagi konkreetset kummitusjuhtu ei tea, aga ajalugu on vägaväga tuntav igal sammul.
Vasta
No nii..Esmalt siis tere-tere kõigile.

Palun kummitavate hoonete paikade viiteid. Esmalt siis neid mille kohta on üsna vettkandvaid tõendeid. Kerge ligipääs talveperioodil (lumega) tuleb kasuks.

Nüüd siis natuke ka tagataustast.
Minu abikaasa on parapsühholoog ning meil on Inglismaal uurimisgrupp SIPP täpsem info veebilehel SIPP
Jõuludepaiku tuleme Eestisse ja me oleks huvitatud kummitavate kohtade külastusest tuleviku uurimuste tarvis.

Ettetänades,
Elo Knight
Vasta
Tere, Elo!

Foorumlased on päris palju teemasid teinud kummitavatest kohtadest Eestis:
Kummitav Tallinna Vanalinn:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kohad

Eesti kummitavad kohad:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kohad

Kummitavad kohad Raplamaal:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kohad

Mohni saarel kummitab:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kohad

Ja on ka pikem teema pealkirjaga KOHAD, KUS KUMMITAB:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kohad

Edu teemade läbi lugemisel!
Vasta
Nii, käisin natuke huvipärast ringi ja hakkas huvitama. Kas keegi oskab öelda, kas tondi tänaval olevates vanades kasarmutes vms on midagi paranormaalset? Paar maja neist on üles löödud, aga kaks(vist) pole kasutuses, 1. korruse aknad kinni löödud ja lagunevad. Muidu lahedad suured vanad majad, sellised mõnusalt creepy välimusega.
Ise käisin niisama pilte klõpsimas, ühte näitan teile ka. Muidugi ma ei ütle, et see on midagi paranormaalset, kuna seesama asi on olemas iga pildi peal millel on see aken, kuid sellegipoolest esimene reaktsioon oli, et wtf? Mida arvate teie? Laugh
Mingi hetk lähen vaatan vähe ilusama ilmaga, et mis see seal paista võib.
[Pilt: tont.jpg]
Vasta
Kile.
Vasta
Pigem siis täpsustaks, ilmselt kile vari vms. Kahelpool akna raamide küljes on küll kile näha rippumas, aga akna keskel olev tume vari (mingil määral inimese kujuga on ruumis sees. Ja see pole ka kilele omaselt hallika värvusega. Pigem mingi asi ruumis, mis valgusega varju tekitab või teiselt aknalt kile vari vms. Ma mingihetk panen üles paar pilti veel, ka pildi mis on välguga tehtud, natuke teisiti näha siis.
Vasta
ei tea.ei saa eriti aru et midagi oleks.
See ammu teada et seal töesti kummitab.Sinu pildilepüütud "olend" vöib olla vabalt mingi vaim.
Vasta
(15-12-2011, 15:25 )marx07 Kirjutas: Pigem siis täpsustaks, ilmselt kile vari vms. Kahelpool akna raamide küljes on küll kile näha rippumas, aga akna keskel olev tume vari (mingil määral inimese kujuga on ruumis sees. Ja see pole ka kilele omaselt hallika värvusega. Pigem mingi asi ruumis, mis valgusega varju tekitab või teiselt aknalt kile vari vms. Ma mingihetk panen üles paar pilti veel, ka pildi mis on välguga tehtud, natuke teisiti näha siis.

Ausalt öelda ma seda varju ei märganudki. Vaatasin seda hallikat asja (kilet) akna äärtes Laugh
Vasta
(15-12-2011, 21:23 )angel23 Kirjutas: ei tea.ei saa eriti aru et midagi oleks.
See ammu teada et seal töesti kummitab.Sinu pildilepüütud "olend" vöib olla vabalt mingi vaim.

No, erinevatel monitoridel võib olla erinevalt näha, mu läpaka ekraan ja tööarvuti monitor näitavad heledamalt, väga ilusti on näha seda- ei näinud vajadust heledust muuta.
Vasta
Nonii, siia siis veel üks pilt, see on välguga tehtud.
[Pilt: IMG_6719.JPG]
Vasta
Ma pakuks et, "välimine kiht" on must kile, mis on nähtav akna äärtes - "sisemine kiht" on aga soome papp või saepuru plaat.

Akna keskel alaosas olev "must inimese vari" peaks olema tükike musta kilet, või mingit muud mustust.

Kui tegu oleks mingi tondi või kummitusega, siis peaks ta ringi liikuma - kuid saepuru plaadi peal olev mustus ei liigu.

Tee järgmine päev kontrollpilt: kui "tume inimese vari" on samas kohas ja samas asendis, on tegu plaadil oleva mustusega - kui ta on liikunud võis olla tegu tondi/kummitusega.


Aga kohanimedel on teatav seos esoteerikaga.
Mustamäe = mustade jõujoonte ristumiskohta = elamiseks mitte sobiv linnaosa.
Tondi = ilmselt elavad seal tondid, st kasarmutes surnud sõdurid.
Põrguvälja = ilmselt on seal nähtud tulnukaid ja lendavaid taldrikuid, kuna ta asub Deefa baasi läheduses.

Kuid Varbla linnas (Pärnu ja Virtsu vahel) pole ma varblasi veel näinud - ilmselt tuleks linna nimi ära muuta. Smile
Vasta
Tänava nimetus tuleneb Tallinna raehärra Jobst Dunte nimest. http://et.wikipedia.org/wiki/Tondi_t%C3%A4nav
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  kummitavad majad Tallinnas hulkuv hing 0 1,675 27-10-2019, 10:40
Viimane postitus: hulkuv hing
  Maailma enim kummitatavamad kohad Tutanhamon 162 61,178 22-11-2016, 15:48
Viimane postitus: Müstik
  Kummitavad koolid? -darkest- 168 78,248 03-02-2015, 09:39
Viimane postitus: Knife
  Kas kummitavad unenäod võivad saada reaalseks? pisike17 5 3,898 23-03-2014, 11:33
Viimane postitus: pisike17
  Kas ainult mõrvatud kummitavad? Mystica 19 9,130 30-10-2010, 20:39
Viimane postitus: ekke721

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat