• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavad kohad
#1
kuskil siin peaks olema samasugune teema aga ei suuda leida.

igatahes: asi mul uuesti päevakorras: soovin saada infot kohtadest, kus teadaolevalt kummitab (TÕSISELT) ja mis oleks samas hästi ligipääsetavad kuna soovin sinna ise kohale minna. seega mingeid tallinna vmt inna torne jm maju ärge soovitage sest neisse ei lase ükski omaniks meid sisse.

asja mõte oleks selles, et kui on teada mõni tõeliselt kurja auraga koht, siis ma/me läheks isiklikult kohale, ööbiks seal, teeks pilte, võibolla muudki. ja pärast annaks teada, kas oli ja mis oli. ja teeks kohe sellise suvise kummituspaikade tsükli. paiga soovitaja võib ka ise kaasa tulla.

kohta soovitades ei piisa mingis üldsõnalisest jutust, vaja on detailsed kirjeldust ja ieaaljuhul ka kaarti.

võimalusel tahaks kuulda ka kohaga kaasnevat legendi.

mõne toredama võõra velle võime kaasagi võtta.
_________________

olen kuulnud/lugenud ühest kohast: endine mõis kuhu kommuvennad ehitasid oma puhkebaasi ja mis praegu peaks 100 hüljatult seisma. selle all olla suur keldrikäigustik ja seal pidavalt üsna veenvalt kummitama.

kahjuks ei mäleta kohanime. aidake meenutada

Muudetud: 11-5-07 kell 21:27:58 Hallucigenia
Vasta
#2
Ma nüüd väga detailselt kursis pole, aga Suuremõisa loss Hiiumaal on küll üsna kuulus sealsete veidrate juhtumiste poolest. Seal siis mingi aeg tapeti mõisa omanik, kes tegeles umbes laevade röövimise või millegi taolisega. Seal minu teada lubatakse soovijatel ka ööbida (võib-olla väikese kompensatsiooni eest).
Iseenesest väga lihtne minna sinna, vaid laevaga Hiiumaale Rohukülast ja 5 km sadamast mööda suurt maanteed ongi Suuremõisa oma lossiga.

Hiidlane vahepeal kirjutas sellest täpsemat stoorit, äkki oskab infot anda.

Siis on minu teada Haapsalus üks mõis, mis ehitati identselt ühe Venemaal asuva mõisa järgi. See aga mingi aeg kas põles ja inimesed põlesid sisse või juhtus muud samalaadset, igatahes olen kuulnud jutte ka sealsete anomaaliate kohta.

(annan samuti üksnes mõtteid, et võib-olla kellelgi teadjamal rohkem infot eelnevate kohta)

Muide, Jason, on teil ka seadmed, millega saab mõõta näiteks energeetilisi välju vms?
Vasta
#3
1) hiiumaal peaks olena ungern-sternbergi loss
2) ka haapsalu ääres on tema lossi varemed

just haapsalus olevate varemete kohta räägiti, et midagi toimuvat. kahjuks ei kannata hiiumaa lossis meie rahvaga ilmselt midagi ette võtta. me plaanisime siiski omaette äraolemist, telki, lõket, pisikest rituaalikest jmt. haapsaluski on selle kohaga kahtlane - liiga avalikus kohas. lihtsalt kohe on karjade viisi mente kohal sest eks meiesuused ole ju teada tegelased...

vahendite kohta ma oma foorumis juba pärisin. VÕIKS olla. soovitati lihtsalt pendlit. on kellelgi midagi muud pakkuda?
Vasta
#4
Ehk leiad siit midagi?
http://tuulepesa.zzz.ee/viewtopic.php?p=...d6b3cc7c1a
Kirna mõisas on näiteks munkasi nähtud.
Haapsalus küll kuskil keski ei kummita.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Ma nüüd väga detailselt kursis pole, aga Suuremõisa loss Hiiumaal on küll üsna kuulus sealsete veidrate juhtumiste poolest. Seal siis mingi aeg tapeti mõisa omanik, kes tegeles umbes laevade röövimise või millegi taolisega. Seal minu teada lubatakse soovijatel ka ööbida (võib-olla väikese kompensatsiooni eest).
Iseenesest väga lihtne minna sinna, vaid laevaga Hiiumaale Rohukülast ja 5 km sadamast mööda suurt maanteed ongi Suuremõisa oma lossiga.

Hiiumaal elava inimesena ma nüüd veidi parandaks seda juttu. Mõisas ei tapetud mitte selle omanik, vaid mõisnik tappis vihahoos oma kapteni. Ja kummitamisega on selles lossis see lugu, et seal kummitab tavaliselt lossipäevade ajal, kuskil suvel.... ja kummitajateks on kohalikud koolilapsed. Ma muidugi ei välista, et seal üldse muidu ei kummitaks, aga kogu see värk on turistide meelitamiseks üles puhutud.
Ja see on Heltermaalt mitte 5, vaid 8 kilti, üsna Pühalepa kiriku lähedal.
Vasta
#6
nonii, et eesti kõige paranormaalsem seltskond ei oska soovitada kummitavaid või muidu kahtlasi kohti?????
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Jason
nonii, et eesti kõige paranormaalsem seltskond ei oska soovitada kummitavaid või muidu kahtlasi kohti?????
Neid lihtsalt ei eksisteeri.

Sad, but true.
Vasta
#8
novot. aga miks siinne rahvas siis vastupidist räägib?
Vasta
#9
äkki on jutt olnud rohkem enda kodudest suvilatest tuttavastest majadest ja nii edasi.. mitte kuulsatest kohtadest kuhu saad minna.. vohh
Vasta
#10
Kas keegi teab Eestis kohta, kus keravälku või vähemalt virmalisi näha on? Läheks häälmeelel sinna, teeks pilti ja näitaks hiljem teile kah.
Vasta
#11
kasse keravälgu-virmaliste jutt oli mingi iroonia või..ee...ongi sinu arust selliseid kohti?

kui üritasid tuua mingit paralleeli kummitavate kohtadega siis õnnestus sul see äärmiselt ebaõnnestunult. keravälk on juhuslik nähtus mis on kord siin, kord seal ning virmalised....njah, sama lugu. kummitused on aga teadupärast (kummitusefännide sõnul vähemalt) kindla paiga ja pahatihti ka kindla ajakavaga seotud.

nii, et proovi veel kord - õnnestunumalt.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: Jason
kasse keravälgu-virmaliste jutt oli mingi iroonia või..ee...ongi sinu arust selliseid kohti?

kui üritasid tuua mingit paralleeli kummitavate kohtadega siis õnnestus sul see äärmiselt ebaõnnestunult. keravälk on juhuslik nähtus mis on kord siin, kord seal ning virmalised....njah, sama lugu. kummitused on aga teadupärast (kummitusefännide sõnul vähemalt) kindla paiga ja pahatihti ka kindla ajakavaga seotud.

nii, et proovi veel kord - õnnestunumalt.

... ega ta nüüd päris paljas iroonia kah põlnd ... teadaolevalt on maailmas küll kohti, kus keravälgusarnaseid moodustusi sadedamini nähakse (nt Hessdalen Norras). Kuigi Eesti kohta ma midagi sarnast ei tea ja vaevalt selliseid siin ongi - ehkki, kui keegi võtaks vaevaks keravälgu esinemist uurida ... välgul ju on eelistatud kohad, kus sisse lüüa (ja asi iseenesest huvitab mind küll - kui keegi teab midagi nt jälgedest. mida taoline "tulekera" maha jätnud). Virmalised on jälle kindlalt ikka rohkem polaaraladega seotud ja selles mõttes jälle kohaeelistus, kuigi väga laial maa-alal (ja ehk on neid siis Põhja-Eestis ikka rohkem näha). Küll on aga mõlemad suht haruldased nähtused. Kuhu ma tüürin? Eks ikka sinna, et kuigi minagi suhtun üpris kahtlevalt väidetesse, et on kohad kus needsamused igal öösel kell 12 kohal käivad, arvan ma "neist enestest" pisut paremini. Lihtsalt on harva ja ebaregulaarselt esinevat nähtust raske uurida - veel ühe näitena taevast kukkuvad meteoriidid, mille olemasolus tõsised uurijad veel paar sajandit tagasi kahtleid. Mis aga pole veel ümberlükkamatuks tõenduseks nende olematuse kohta (taolist arvamust toetavaks tõsiseks argumendiks küll).
No ma pole just veendunud, et õnnestunum sai, aga ma vähemasti püüdsin ...
Vasta
#13
sain pihta jah aga kuigi ma tean küll, et bälgud teatud kohti armastavad, jäi just see virmaliste teema kahtlaseks sest nende esinemise kõrgust arvestades on üsna selge, et kui eesti piires neid ühes kohas näha võib siis on nad ka suvas teises eesti kohas nähtavad. seega tundus see teema veidi noriv.

ma ise kah ei usu eriti kella järgi käivatesse kummikutesse aga nii- või naasugusi ikka olevat siin-seal ja kui nad just kella järgi ei käi siis umbes ööpäevase viibimise peale peaks neid ikka kohtama.
_______________

mulle meenub mingi vana mõis, mis vene ajal suurte ülemuste puhkebaasiks olla ehitatud. nii, et kogu vana ehitis mingiks kohutavaks sovjetlikuks monstrumiks muutus. sele all pidada olema vanast ajast tohutu suured keldrid ja seal pidavat toimuma üsna õõvastavaid ilminguid. kompeks ise olla (artikli kirjutamise ajal) täiesti hüljatud.

sellest kirjutati kunagi ka mingis ajalehes ühes kummikuteteemalises artiklis aga kahjuks ei suuda ma isegi lehe nime meenutada. ka ilmumisaeg kõigub 1997-2002.

kui kellelgi on mingit vihjet selle mõisa kohta siis andku teada.
Vasta
#14
Otsin huvitavaid nn.avalikke kohti, kus võiks tõenäoliselt vaimu kogeda.

Ise tean Ida-Virumaal Aa ranna lähedal Saka mõisa, mis on mahajäätud. Seal on kohe paljud midagi kogenud. Kahjuks mitte mina.

--- --- ---
Reeglid:
- Kirjutate siia kummitatavatest kohtadest, mitte ainult kogemusest nagu:"Ükskord öösel oli kõhe tunne, kui tundmatu asi öösel varbaid kõditas"
- Ei kirjuta oma "salakohtadest", mille kohta pole/ei taha mingit infot pakkuda. Nt. "Vanaema juures maal aida taga nägin varju".
- Tuleb vältida napisõnalisust, mitte: "Kuulsin, et Kruusaaugu mõisas kummitab" või "Suure-Jaani, Lille tn 13b", muidu ei ole info kuigi usaldusväärne.
- Ei tee niisama nalja. Nt tsitaat Para-webi kullafondist: "ja see et panin et minu kodus kummitab panin enam vähem nalja pärast sest ma ei teagi eriti kohti kus kummitab.."

Kui mingit asukohta ei ole ja on ainult oma kogemus, siis kirjutage teemasse Oled sa näinud mõnda vaimu/kummitust/midagi taolist meenutavat

Thorondor


Muudetud: 30-1-06 kell 15:43:58 Thorondor
Vasta
#15
Saaremaa....Laimjala vald...saaremetsa ja sareküla vahel...saaremõis
Vasta
#16
Soomaa keskuses kuuleb kummalisi samme

Mitu inimest, kes on ööbinud Kõrtsi-Tõramaal Soomaa rahvuspargi keskuses, on kuulnud kellegi samme ning pole leidnud mõistlikku seletust, miks näiteks laelamp korraga põrandale kukub.

Külastuskeskuse maja seisab kunagise Liivakivi talu koha peal koos vana elumaja ja aidaga.

Mõnede arvates pole talu viimane peremees Oskar sealt veel päriselt lahkunud, vaid käib rahvuspargi töötajaid ja külalisi kiusamas.

Keskuses palju unetuid öid veetnud endine majahoidja Andres Koidu teab kõnelda, et kümmekond aastat tagasi siit ilmast läinud Oskar olevat olnud ihne, väheseltsiv ja õel.

«Oskaril oli vähktõbi, ta ei kannatanud piinu välja ja lasi ennast maha,» rääkis Koidu.
...

Otseviide artiklile: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...d=10821618

Edit: link parandatud
Vasta
#17
Padise klooster kindlasti.
Vasta
#18
Tartu ümber 1 mets, ise mitu korda seal kahtlaseid samme kuulnud ja nn shadowpeopleid näind.
Vasta
#19
Ega sama siinpool kui sammud välja arvata ja lisada öine pimedus, paar koera ja üksinda+metsasSmile
Vasta
#20
Pärnus Port Arturi juures on vanad angaarid seal on aga ei näita ennast siis kui niisama vahid aga kui lõhkuma hakkad seal siis hakkavad ennast ilmutama.
Vasta
#21
Kui korralikult lõhkuma hakata siis näitavad kummitused end päris mitmetes avalikes kohtades. Tihti kummitavad Falck:i embleemi all...
Vasta
#22
Olustvere loss Viljandi lähedal.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: batoonike
Tartu ümber 1 mets, ise mitu korda seal kahtlaseid samme kuulnud ja nn shadowpeopleid näind.

Ei tia, kas see on seesama mets? Bleh
Vasta
#24
Ei oleSmile
See mets pidi asuma kusagil kaugemal Tartust.

Muudetud: 14-9-05 kell 16:49:22 metavo
Vasta
#25
Minu mets asub Kurepalu ja Ülenurme vahel, "see" mets, kui ma õieti aru sain, asub Tähtvere kandis, seega 10 km eemal vähemalt.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  kummitavad majad Tallinnas hulkuv hing 0 1,675 27-10-2019, 10:40
Viimane postitus: hulkuv hing
  Maailma enim kummitatavamad kohad Tutanhamon 162 61,179 22-11-2016, 15:48
Viimane postitus: Müstik
  Kummitavad koolid? -darkest- 168 78,252 03-02-2015, 09:39
Viimane postitus: Knife
  Kas kummitavad unenäod võivad saada reaalseks? pisike17 5 3,899 23-03-2014, 11:33
Viimane postitus: pisike17
  Kas ainult mõrvatud kummitavad? Mystica 19 9,131 30-10-2010, 20:39
Viimane postitus: ekke721

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat