Para-web'i sünnipäev 2017

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajas reisimine
Autor Sõnum
Tutanhamon
Veteran

13-12-2003 23:33
Postitus: #1
Ajas reisimine
Kas ajas reisimine on võimalik? Kas on võimalik, et kunagi näeme jooksuvõistlusi, kus inimesed finišeerivad enne kui üldse jooksu alustavad? Mõistusevastane, kas pole?

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
freewingonboard
Tavaliige

13-12-2003 23:47
Postitus: #2

Tegelikult ise toetan arvamust, et on varsti võimalik inimesi ja asju "teleportida" ühest kohast teise. Mingil määral see siiski on ajas reisimine, et inimene on siis ühes kohas ja vajutab nuppu(hiljem mõtte abil annab mingi signaali) ja ongi vopsti teises kohas. See peaks olema võimalik, sest kuidas siis minu loogika järgi Homo Sapiens mitmetuhande valgusaasta kauguselt planeedilt siia sai? Järelikult siis oli seal mingi rass juba küllalt arenenud teleportimiseks ja meie esivanemad saadeti mingi nipiga siia andes oma teleportimise võime korraks inimesele. Need võisid vabalt olla Aadam ja Eeva - keda siis meie teame esimeste inimestena maa peal kuigi mina arvan, et neid oli rohkem. asi hakkab teemast mööda kalduma niiet praegu lõpetan Bleh
rha
Vana kala

14-12-2003 00:04
Postitus: #3

Ma arvan, et see on võimatu. Usun, et tulevikus üldse aja mõiste kaob - miski ei vanane enam, liikumine ei võta aega, võid olla ühe momendiga korraga mitmes kohas.
Tutanhamon
Veteran

14-12-2003 00:27
Postitus: #4

Tegelikult see vananemine on ainus asi, mille aeglustumist ma siiralt usun, no äkki natuke ka liikumise kiirenemisse. Iga aasta leitakse üha uusi rakke ning hormoone, mis kontrollivad inimese vananemist, usun, et üsna peagi on võimalik asendada pea kõiki kehaosi, välja arvatud aju, selle asendamisega tuleb veel suuri samme teaduses astuda, esmalt tuleks välja selgitada, mis üldse aju on, siis võib edasi mõelda Bleh
Ei aeg ei peatu, ei, ei..

durian
Vana kala

14-12-2003 19:30
Postitus: #5

see teleportimine pole siiski ajas rändamine... aeg liigub ikka omasoodu edasi

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
yodalr
Tavaliige

14-12-2003 20:50
Postitus: #6

füssa õps rääkis kunagi midagi taolist, mille Aatomi Albert oli välja arvutanud. Kui lennata valgus kiirusega kosmoses, ja siis 30 aasta pärast tagasi tulla, siis on maal 90 aastat möödunud.
Mingi seos relatiivsus teooriada M=e*c(ruudus) oli vist. Ehk siis mateeriat saab teha energiaks ja vastu pidi. Kui on soovi, võin panna üles discovery video sellest.

[Teadet on muutnud 14-12-2003 postitaja yodalr]

maailm pole kunagi üxi olnud.
freewingonboard
Tavaliige

14-12-2003 20:52
Postitus: #7

Jah see on täiesti tõsi, et valguskiirusel kosmoses töllerdades möödub aeg kiiremini, kuigi ma sellest enam ei mäleta hästi :S
durian
Vana kala

14-12-2003 21:18
Postitus: #8

sõltub ju kust ja kelle vaatevinklist vaadata

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
FLT
Vana kala

14-12-2003 23:17
Postitus: #9

Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
füssa õps rääkis kunagi midagi taolist, mille Aatomi Albert oli välja arvutanud. Kui lennata valgus kiirusega kosmoses, ja siis 30 aasta pärast tagasi tulla, siis on maal 90 aastat möödunud.
Mingi seos relatiivsus teooriada M=e*c(ruudus) oli vist. Ehk siis mateeriat saab teha energiaks ja vastu pidi. Kui on soovi, võin panna üles discovery video sellest.

[Teadet on muutnud 14-12-2003 postitaja yodalr]

sooviks küll videot vaadata...

The memory of Padova remains
Scope
Uustulnukas

15-12-2003 00:24
Postitus: #10

Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
Mingi seos relatiivsus teooriada M=e*c(ruudus) oli vist.
Tegelikult oli E=mc².:o
Aga videost oleks küll huvitatud.

[Teadet on muutnud 14-12-2003 postitaja Scope]
freewingonboard
Tavaliige

15-12-2003 20:27
Postitus: #11

Kuna ma olen selles kindel, et 30 aastase valguskiirusel kosmoses suramisega maal möödub aeg aeglasemalt, siis järelikult on ajas reisimine täiesti võimalik ja kui leiutatakse selline masin, mis niisugust kirust arendab, on inimene astunud jälle vääga suure sammu uude ajastusse - ajarändeajastusse Bleh
yodalr
Tavaliige

16-12-2003 16:22
Postitus: #12

video saan panna järgmise nädala esmaspäevaks üles

Tutanhamon
Veteran

16-12-2003 20:58
Postitus: #13

Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Kuna ma olen selles kindel, et 30 aastase valguskiirusel kosmoses suramisega maal möödub aeg aeglasemalt, siis järelikult on ajas reisimine täiesti võimalik ja kui leiutatakse selline masin, mis niisugust kirust arendab, on inimene astunud jälle vääga suure sammu uude ajastusse - ajarändeajastusse Bleh
Kui aeg möödub aeglasemalt, siis me ei reisi ajas tagasi vaid elame lihtsalt kauem. Toon näite, kui me lendame kuhugi kosmosesse ja hakkame seal valguse kiirusel tiire tegema, ütleme, et me sõidame näiteks 5 aastat, samas on maal möödunud 7 aastat. Kuid see kõik ei tähenda, et me oleksime ajas tagasi reisinud, me lihtsalt oleme säästnud 2 aastat. Tegelikult peaks kosmoses rakud aeglasemalt vananema, sest seal puudub gravitatsioon. Umbes sellist teooriat olen kuulnud.

freewingonboard
Tavaliige

16-12-2003 21:14
Postitus: #14

Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Tsitaat:Esialgne postitaja freewingonboard
Kui aeg möödub aeglasemalt, siis me ei reisi ajas tagasi vaid elame lihtsalt kauem. Toon näite, kui me lendame kuhugi kosmosesse ja hakkame seal valguse kiirusel tiire tegema, ütleme, et me sõidame näiteks 5 aastat, samas on maal möödunud 7 aastat. Kuid see kõik ei tähenda, et me oleksime ajas tagasi reisinud, me lihtsalt oleme säästnud 2 aastat. Tegelikult peaks kosmoses rakud aeglasemalt vananema, sest seal puudub gravitatsioon. Umbes sellist teooriat olen kuulnud.
No ok säästnud 2 aastat, aga kuhu need aastad on läinud? Laugh no aga see on ju ajas rändamine. Kui ntx kell kaasa võtta, kas see käib siis aeglasemalt v?
Tutanhamon
Veteran

16-12-2003 21:23
Postitus: #15

Tegelikult oled sa olnud kosmoses 7 aastat, kuid see mõjub sinu organismile nagu 5 aastat, selles on minu arusaamist mööda iva. Et sa vananed 5 aastat, kuigi sa oled kosmoses 7 aastat.

Scope
Uustulnukas

16-12-2003 23:49
Postitus: #16

See ajavahe ei ole tingitud mitte kosmose mõjust organismile, vaid valgusekiirusel liikumisese mõjust.
Pärast valgusekiirusel sõitva kosmoselaevaga Maale naasemist ei ole sa teoreetikute väitel mitte üksnes noorem, vaid ka su kell on ajast maha jäänud.
Relatiivsusteooria väitel on igal vaatlejal omaenda ajamõõt. Kahe isiku aeg langeb kokku üksnes siis, kui nad on teineteise suhtes liikumatud.
Seega ei ole universaalset aega, aeg on suhteline. (sinna ka need 2 aastat kadusid)

Samas arvan ka mina, et see ei pruugi veel tõestada ajas reisimise võimalikkust.
Ma ei näe ikka võimalust rännata minevikku?
yodalr
Tavaliige

17-12-2003 19:08
Postitus: #17

ise mõtlesin sellise teooria välja aga see on mõnes mõttes võimatu. Sõidad kuu peale maalt 2*valgus kiirusel, ja siis sealt vaatad sealt maa peale, loogiliselt võttes peax sa ennast nägema seal süstikusse astumas.

Aztecca
Tavaliige

18-12-2003 18:39
Postitus: #18

Ma ei usu, et mingit teleporti või ajas reisimist hakkab tulevane tehnoloogia võimaldama, sest tehnika hakkab arenema sellises suunas, mida me ei oska ettegi kujutada... näiteks keskajal poleks kindlasti mõeldud, et mingid arvutid tulevad ja näiteks muusikat hakatakse niimoodi salvestama, ka elektrist polnud neil aimu... tehnika hakkab täiesti ettekujutelmatul viisil arenema wink

Air Intelligence still feels, flying saucers are optical illusion or atmospherical phenomena, but some Military officials are seriously considering the possibility of interplanetary ships.
United States Government. October 27, 1952.
calitry
Tavaliige

19-12-2003 01:46
Postitus: #19

Ma ikkagi arvan et ei ole võimalik...
Kõik muistsed ehitised, mis on hävinenud...need siis taastuvad jne..?
Arghh ma ei oska seletada....Bleh
Aega ei saa ju peatada?
Kuidas siis seda tagasi saab keerata?

[Pilt: para.jpg]
Its all about searching the truth....
kal
Vana kala

19-12-2003 15:24
Postitus: #20

Ma arvan, et kui ajas on võimalik reisida, siis seda kontrollida (selles mõttes, et seda muuta jne) ei saa. Saad ainult korraks kiigata sinna.

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
Tutanhamon
Veteran

19-12-2003 17:01
Postitus: #21

Tsitaat:Esialgne postitaja kal
Ma arvan, et kui ajas on võimalik reisida, siis seda kontrollida (selles mõttes, et seda muuta jne) ei saa. Saad ainult korraks kiigata sinna.
Arvan, et seegi kahtlane, kas kiigata saab. Muuseas üks võimalus siiski on..

Nimelt saadeti kunagi 70-ndatel ning kindlasti ka pidevalt hiljem igasugu signaale kosmosesse. Need signaalid hääbuvad kergelt, kuid nad liiguvad sihikindlalt aina kaugemale ja kaugemale. Kui me suudaks need signaalid kinni püüda või neist ette jõuda, siis me saaksimegi püüda signaale, mis on pärit 70-ndast aastast näiteks ning me saaks nagu kiigata tõepoolest minevikku. Samas hakata mõtlema.. Äkki tuhandeid aastaid tagasi juba saadeti signaale, mida oleks võimalik (teoreetiliselt) kinni püüda ja vastu võtta.

freewingonboard
Tavaliige

19-12-2003 22:51
Postitus: #22

Aga mina arvan, et aeg ei ole üldse selline vänderrdis nagu meie seda tunnetame. See peab olema midagi muud, aja mõiste ei saa olla selline nagu inimene seda ette kujutab. Sellepärast ei oskagi ma enam midagi arvata.
Coolfh
Uustulnukas

29-01-2004 20:17
Postitus: #23

Ma ei tahax uskuda et päris ajas saab reisida aga nt. läbi ussiaukude saax reisida kaugetesse planeetidesse silmapilkselt. NB: ma ei räägi Tähevärav SG1-est
Vaid räägin teooriast mida juurdlevad ka teadlsed. Aga tegelt jah vbolla tuleb välja et läbi ussiaukude saab hoopis ajas rännata? (Kõik on võimalik)
durian
Vana kala

30-01-2004 08:30
Postitus: #24

Tsitaat:Esialgne postitaja Coolfh
Ma ei tahax uskuda et päris ajas saab reisida aga nt. läbi ussiaukude saax reisida kaugetesse planeetidesse silmapilkselt. NB: ma ei räägi Tähevärav SG1-est
Vaid räägin teooriast mida juurdlevad ka teadlsed. Aga tegelt jah vbolla tuleb välja et läbi ussiaukude saab hoopis ajas rännata? (Kõik on võimalik)
Miks SG1 näitena ei sobi? Minu arust suhtkoht läbimõeldud etendus...
Coolfh
Uustulnukas

30-01-2004 14:41
Postitus: #25

Teglt ta on midagi umbes SG-1 moodi aga see nigu ple mingi aparaat mida saad liigutada ja trantsportida ühestkohast teise. Sellepärast võib SG-1 jääda väär arvamus.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teleportatsioon - mitte ainult ruumis, vaid ka ajas Pohlatohlakas 1 2,632 25-01-2011 20:16
Viimane postitus: HUGOTH
  Tähtedevaheline reisimine oleks inimesele surmav djfreeze 5 2,799 10-03-2010 20:43
Viimane postitus: VironShaman
  Ümbermaailma reisiga ajas tagasi? jkymmel 15 3,743 14-06-2009 01:22
Viimane postitus: markkoka

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog