Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajas reisimine
Autor Sõnum
freewingonboard
Tavaliige

14-03-2004 14:37
Postitus: #51

Tsitaat:ehk: kehal, mis liigub kiirusel 299 999m/s, on aeg 387 korda aeglasem. Näiteks 1 sekund liikuval kehal on 387 sekundit paigal oleval kehal. 1 aasta liikuval kehal on 387 aastat paigal oleval. Smile
Azza {mar Smile
Niiet leiutame valguskiirusega liikuva raketi teeme väikese puhkusereisi alfa kentauri lähedale ja tagasi ning olemegi aastas - mingi 5000 vä? Laughj:
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
fyb
Vana kala

14-03-2004 20:36
Postitus: #52

umbes nii jah ainult et päris valguskiirusel selle valemiga arvutada ei saa Smile vastus tuleb Math Error Laugh

fyb
Thorondor
Administraator

15-03-2004 01:12
Postitus: #53

Liikuva keha mass on ka siis umbes seisvakeha mass astmes 387 (loe: ästi suur). Väiksemal kiirusel olevat keha on isegi siis raske kiiremini liikuma panna, kui kiiruse kasvades kasvab mass eksponentsiaalselt.
Tutanhamon
Veteran

15-03-2004 08:38
Postitus: #54

Minu teada kehtib see valem vaid tõepoolest väga suurte (valguskiiruse lähedaste) kiiruste juures. Seda võib muidugi lugeda ajas rändamiseks, kuid seda saab kahjuks vaid ühtepidi teha.. Ajas ette rändamine võib samahästi toimuda siis ju näiteks lämmastikus külmetamise kaudu..

Aga ajas tagasi reisida? Võimatu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
fyb
Vana kala

15-03-2004 16:34
Postitus: #55

võibolla kui yletada valguskiirus liigub asi tagurpidi? see valem muidu töötas igasuguste kiirustega.. ntx 100km/h liikuv auto kogeb aega 0,00000000004 korda aeglasemalt Laugh.

[Teadet on muutnud 15-3-2004 postitaja fyb]

fyb
durian
Vana kala

15-03-2004 23:34
Postitus: #56

ikka ei saa midagi aru... tähendab saan aru valemist ja kõigest muust, kuid kust tuleb see f'''ing valem e. miks ta kogeb aega aeglasemalt... vat sellest ma ei saa aru. Suurim küsimus - MIKS

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
fyb
Vana kala

16-03-2004 17:31
Postitus: #57

no mitu inimest maailmas seda teab Smile

fyb
durian
Vana kala

17-03-2004 18:22
Postitus: #58

no kui keegi ei suuda selle kohta midagi tarka öelda, siis on see valem ja selle juurde kuuluv jutt nagu mõttetu... ai niid sam logikal expleneišõn!

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

11-05-2004 14:18
Postitus: #59

nonii... eks ma üritan veidi einsteinist rääkida:

relatiivsusteooria räägib et kiireim liikumine on hetkel valgusel... umbes 300000 km/s see on einsteini järgi maksimum kiirus mida universumis suudetakse arendada.

einstein mõtles välja ka valemi... mille tegurid on kiirus, energia ja mass.
selle valemi puhul on aga ainsaks jamaks see et mida rohkem kiirus tõuseb seda rohkem suureneb ka mass... ning kuna mass suureneb siis on vaja selle massi liigutamiseks üha rohkem energiat.

too muutuja 386 või mis iganes ta oli... ongi see vahe mille järgus mass pidevalt suureneb.

oletame et kosmoselaev seisab... tema mass on näiteks 100 tonni (kerge).
kui seesama 100 tonnine kosmoselaev liiguks kiirusega 299999 km/s siis oleks tema mass lõpmatu. ning tema edasiviimiseks on vaja lõpmatult energiat.

nii ajaprobleem...
teadupärast on kiirus maapikkuse ja ajaühiku jagatis... kui kosmoselaeva kiirus on 300000 km/s siis on selle ajaühiku läbimiseks 1 sekundit. kuid see seadus toimib ainult kosmoselaeva sees. väljaspool kosmoselaeva toimib ikka kõik vanaviisi... ning sel ajal kui kosmoselaeva sees on sellise kiiruse juures möödunud 1 sekund... on väljaspool möödunud juba mitusada sekundit.

ehk siis... mida kiirem on kiirus seda vähem aega sul kulub...
sandstorm
Tavaliige

11-05-2004 14:40
Postitus: #60

füüsikakonspektis on üldrelatiivsusteooria juures selline joonistus, et kui valguskiirusel liikuval raketil olev inimene veedab ühe aasta, on Maal möödunud 50 aastat
ok, kui viibiks sellises raketis, siis saaks enda jaoks aja kulgu aeglustada, samal ajal kui Maal möödub aeg tavalisel kiirusel...seega naastes Maale, oleme rännanud ajas edasi...

veel soovitaks vaadata filmi The Butterfly Effect...üks variant ajas tagasi rändamiseks
kal
Vana kala

11-05-2004 15:27
Postitus: #61

Me ju koguaeg rändame ajas edasi. Liikumine ei saagi ilma ajata eksisteerida. krt ma ei viitsdi kirjutada...

Paranormaalsusi pole olemas, kõiks siin maailmas on normaalne, kõigel on seletus ja tähendus, iseasi missugune.
sandstorm
Tavaliige

11-05-2004 20:15
Postitus: #62

Tsitaat:Esialgne postitaja kal
Me ju koguaeg rändame ajas edasi. Liikumine ei saagi ilma ajata eksisteerida. krt ma ei viitsdi kirjutada...
seda küll, aga proovi 50 aastat vahele jätta ja selle võrra ajas edasi hüpata
üldrelatiivsusteooria kohaselt on see võimalik

It has been said that something as small as the flutter of a butterfly's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.
-Chaos Theory-
Celtic

12-05-2004 11:36
Postitus: #63

see pole siiski päris see... mida oleme harjunud aru saama...

ajaränne sõltub aga kahest asjast:

mineviku puhul:
1. kas minevik salvestub kuskil
2. kas satume rännates samasse universumisse.

2 punkt on täidetav ainult esimese kehtivuses. samas tuleb jälgida et tagasi rännates satutaks samasse universumisse... mitte paralleelsesse.

tuleviku puhul:
1. kas saatus on ettemääratud (tulevik)
2. kas tulevikku muutes muudad sa neid sündmusi juba enne kui need muutused aset leiavad. (a la tagasi tulevikku teema.)

selgitan seda viimast veidi lähemalt...
oletame et lähen oma tulevikku... 10 aastat tänasest ja aitan oma tuleviku minal pääseda autoõnnetusest. tagasi tulles olevikku... on mul teada millal ja kus see õnnetus juhtub. kas ma alateadlikult ISE ei hoia end selle õnnetuse eest? kui ma seda ise teen... siis mis saab sellest sündmusest (nüüd juba tulevikus) kus mineviku mina mind ennast päästis? tal pole enam midagi päästa ju...
järelikult mu enda minevikus seda ei juhtunud ja ma ei saanud ka kuidagi seda endale edasi öelda...

tekib ajaparadoks! millised on selle tagajärjed?
Thorondor
Administraator

12-05-2004 11:58
Postitus: #64

Sama põhimõttega paradokse on nii palju,

See kõige tüüpiliseb minevikku reisimise variant: Lähen tapan minevikus oma vanaema ära, siis kui ta veel väike oli. Aga siis mind ei sündinudki ju. Polnud ka keadagi, kes vanaema tapaks. Järelikult on vanaema elu ja ....

Võib-olla minevikku minnes, ja seal midagi muutes, ma ei muuda, seda maailma, kuhu ma tagasi nüüd lähen. Võibolla näeksin muutust, kui ma reisiks edasi nagu samal tasapinnal, mööda seda muudetud maailma joont.
Sel juhul on olemas lõputult universume.
Ma saan minna igasse ajastusse tagasi ja muuta, ja see muudab igakord erinevat maailma. Seega sureb sellistes paraleel maailmades lõptutlt inimesi nälga kogu aeg. Oi kui segane.

edit: kirjaviga

[Teadet on muutnud 5-6-2004 postitaja Thorondor]
Celtic

12-05-2004 14:07
Postitus: #65

just... ning sellest kasvabki välja vajadus paralleel universumite järgi.
omal ajal sai ülipikalt ja põhjalikult seda tallinna EUFONIS arutatud... kuid selgust sellele vist pole senimaani...
Morgoth
Uustulnukas

05-06-2004 21:54
Postitus: #66

Hmm, kui teha ringikujuline moodustis, panna see valgusekiirusel liikuma (õmber oma telje) ning sinna sisse omakorda veel õks samasugune, ja panna see ka kiiresti pöörlema, ja selle sisse veel jne. siis peaks ju teoreetiliselt aega väga kiiresti edasi liikuma
Thorondor
Administraator

06-06-2004 00:00
Postitus: #67

Kui sa mõtled nii, et sisemiste ringide kiirus
on ringi kiirus pluss kõigi välimiste ringide kiirus, siis küll jah nii, et eemalt jälgides ei tohi olla ühegi ringi kiirus suurem kui valguskiirus. Seega peaks tekkima ajapaine.
Ma võisin muidugi valesti aru saada.
napoleon
Vana kala

06-06-2004 13:30
Postitus: #68

Ei saa sisemiste ringide vajadusest aru. Kui kiirus hakkab lähenema valguse kiirusele, siis aja kulg seisva objekti taustsüsteemis hakkab lähenema 0-le. Samas, positiivset massi omavat keha on seal ringi sees suhteliselt keeruline kui mitte öelda, et võimatu paigal hoida.
MK911
Uustulnukas

09-06-2004 20:04
Postitus: #69

Arvan et ajas reisimine pole võimalik, sest tulevik ei ole veel tekkinud ja minevik on juba hävinenud. Küll aga on võimalik näha ette tulevikku, sest kõik käib põhjus-tagajärg seaduse järgi ja on etteennustatav.

Fyb räägib väga õiget juttu ja see on eriti huvitav tähelepanek, et kosmoselaevas mis liiguks valgusekiirusel olijad reisivad tulevikku 387 aastat ühes aastas.
See ajas reisimine kehtib ju igasuguse kiiruse juures ? Ja nii ju oligi et kosmonaudid läksid kosmosesse ja kui tagasi tulid olid nende naised juba üsna vanaks jäänud.

Siiski mõistet aeg saab ju vaadelda ainult koos mõistega ruum ja Kõiksuse kohta on ikka ainult üks ajahetk. Niiet kas siiski toimub ajas reisimine ?

[Teadet on muutnud 9-6-2004 postitaja MK911]
Metafor
Veteran

15-06-2004 02:17
Postitus: #70

kas te midagi john titorist olete kuulnud? endale andis kyll palju lugemis teemat, ning jäin tema lugu uskuma. kui nyyd sel aastal(või järgmisel) tuleb kodusõda ameerikas, siis usun seda täielikult, kui mitte, siis arvan et ta oli petis. ta olevat pärit aastast 2038, ning ajasreisimine olevat saanud võimalikuks aastast 2036
ta on selles ajas sõdur, ning ta saadeti tooma mingit arvuti mudelit minevikust. ta väitis, et tegi kõrvalehyppe, ning peatus aastas 2001 paariks kuuks. ta ennustas kaudselt ette juulis toimunud ohvrite rikkat maavärinat peruus, ning veel midagi, mida ei mäleta täpselt. ta väitis, et ei mõjuta selle kõrvalhyppega oma ajaliini, kuna ajasreisimine toimub paralleeluniversumite vahel. temast on kirjutatud raamat ja vändatud ka film, mida mul pole õnnestunud kätte saada.
lingid tema kohta:
http://www.johntitor.strategicbrains.com
http://www.zone.ee/limpsabiskviiti/printthread.php

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
t-Soft
Uustulnukas

17-06-2004 22:12
Postitus: #71

Mingi bs raudselt...:biting:
Teleporteerumine on peatselt võimalik,
olen kuulnud. et mingi versioon on sellest
juba tehtud, kuid ei tööta..

[Teadet on muutnud 17-6-2004 postitaja t-Soft]
loom
Vana kala

17-06-2004 22:40
Postitus: #72

nagu siin ennegi öeldud on:
t-soft ma näen postitust, aga ma ei näe sisu, see on suvaline lahmimine. Kui midagi on öelda siis ütle. Pole vaja mingit järjekordset spämmerit.

Mis puutub Titorisse siis on see väga huvitav juhtum.
Kes vaevus lugema ka tema juttu, mis oli foorumis kirjutatud, siis sai teada, mis "ennustusi" ta tegi.

Niisis, mis seal kirjutati:
Metavo, ta ei öelnud et hakkab 2004 kodusõda, vaid siis pidavat hakkama iganädalased väikesed mässud, mis aastaks 2012 kulmineerub üle usa'liseks mässuks. misjärel saavutatakse mingi tasakaal. Sellele järgneb hästi lühike WW3 (kolmas maailmasõda)

Ta läks minevikku, et Tuua IBM 5100 Laugh sellel pidavat mingi eriline komponent olema.

Suurimaks probleemiks aastal 2038 olevat puhta vee leidmine. Ta oli veel ka imestunud, et me sööme poest ostetud kaupe, et me ei tea kellelt me tegelikult ostame ja mida me ostame. Nemad kasvatavad seal kõike ise.
FLT
Vana kala

17-06-2004 22:59
Postitus: #73

teleporteerumise kohta olen ka kuulnud et seda arendatakse, aga "väidetavasti" suudeti valguskiirt ühest kohast teise tõsta... ma ei taha seda uskuda, aga telekas räägiti kunagi....

The memory of Padova remains
inc
Uustulnukas

27-06-2004 11:23
Postitus: #74

Einstein once said "The relativistic analogy can be carried to its logical end. Since time begins to slow down with higher speeds,it can be shown that at the speed of light it stops totally and beyond that begins to run backwards! Similarly, matter having contracted more and more, ultimately vanishes. But Beyond the spped of light it is difficult to imagine negative matter with infinite mass.

ehk siis Einsteini teooria ja tõestatud on täitsa tõsi. Ehk kui liikuda valguskiirusel 300 000 km/s siis jääb aeg seisma ja kui veel kiiremini valguskiirusest liikuda siis hakkab aeg tagasi minema. teleportimine on vale, vb tõesti kuskil kauges tulevikus, aga see on tõesti väga kaugel...
fyb
Vana kala

27-06-2004 12:56
Postitus: #75

Tsitaat:Esialgne postitaja inc

ehk siis Einsteini teooria ja tõestatud on täitsa tõsi.

näita kus seda tõestatud on.. seda pole ju võimalik tõestada.. keegi ei tea kuidas asja panna valguskiirusel liikuma..

valgus teatavasti liigub valguskiirusel.. kas footoni jaoks on siis aeg seisev.. sellisel juhul.. kui ma olen footon ja liigun valguskiirusel.. ma jõuan 1 sekundiga kuule.. aga 1 sekund ju möödus.. ma ei jõudnud spontaanselt kuule.

fyb
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teleportatsioon - mitte ainult ruumis, vaid ka ajas Pohlatohlakas 1 2,596 25-01-2011 20:16
Viimane postitus: HUGOTH
  Tähtedevaheline reisimine oleks inimesele surmav djfreeze 5 2,756 10-03-2010 20:43
Viimane postitus: VironShaman
  Ümbermaailma reisiga ajas tagasi? jkymmel 15 3,653 14-06-2009 01:22
Viimane postitus: markkoka

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog