Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajas reisimine
Autor Sõnum
napoleon
Vana kala

27-06-2004 13:38
Postitus: #76

Tõenäoliselt footoni jaoks aeg seisabki ja footoni eluiga on kaduvväike. Tegelikult võib olla footon just see, millega keegi kunagi tõestab, et Einsteini teooria 100% paika ei pea aga seda võib kuskil teise teema all arutada kui kellelegi huvi pakub.
Aeg sõltub samuti taustsüsteemist seega kui oled footon, jõuad kuule enda aja järgi hetkega ja maa aja järgi sekundiga. Mina siin mingit vastuolu ei näe.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

27-06-2004 13:38
Postitus: #77

Tsitaat:Esialgne postitaja inc
ehk siis Einsteini teooria ja tõestatud on täitsa tõsi.

einstein isegi hakkas oma teooriates kahtlema enne oma eluaja lõppu. tema sõnade järgi kaevas ta sealt kust poleks vaja olnud.

einsteini teooria on juba ammu kõikuma löönud...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
fyb
Vana kala

27-06-2004 22:01
Postitus: #78

Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
Tõenäoliselt footoni jaoks aeg seisabki ja footoni eluiga on kaduvväike.

eluiga on kaduvväike aga see on siiski mingi ajahetk.. kui footoni jaoks aeg seisab ja ma olen footon siis kas ma jäängi maailma ühe koha peale seisma igaveseks?

fyb
napoleon
Vana kala

27-06-2004 23:02
Postitus: #79

Kui oled footon ja liigud vaakumis, siis sinu taustsüsteemis aeg seisab st. sinu jaoks toimub kõik hetkega ja sa ei vanane kuigi näiteks maa taustsüsteemis möödub 0-st erinev hulk aega.
fyb
Vana kala

27-06-2004 23:09
Postitus: #80

Minu taustsüüsteem on lihtsalt vahend et mõõta minu enda liikumist.. seda liikumist ma footonina aga kunagi ei kogeks kuna aeg seisab.. ütlesid et minu jaoks toimub kõik hetkega aga see hetk peaks kestma igavesti kui aeg on täiesti paigal minu suhtes..

fyb
napoleon
Vana kala

27-06-2004 23:40
Postitus: #81

Mitte päris. Sinul kulub 0 ühikut aega aga kui päikeselt stardid, siis maal möödub 8 minutit. Selles mõttes toimubki sinu jaoks kõik hetkega, et kui maa oleks 10x kaugemal, kuluks sinu taustsüsteemis ikka 0 ühikut aega ja kui jääksidki valguse kiirusel liikuma, mööduks sinu jaoks hetkega terve igavik. Otsisin siis ka valemi välja t = t0/sqrt(1 - v^2/c^2)
t on siis aeg maa taustsüsteemis, t0 aeg sinu taustsüsteemis, v sinu kiirus ja c valguse kiirus. Kui sinu kiirus on c ehk valguse kiirus, peaks valemist näha olema, et kuitahes lühikese ajaga sinu taustsüsteemis möödub maal terve igavik
fyb
Vana kala

28-06-2004 00:37
Postitus: #82

selle valemi tõin ka leheküljel 3 välja.. aga minumeelest sa siiski eksid ühes asjas Laugh kui ma olen footon ja stardin päikeselt siis ma ei jõua hetkega maale.. ma ei tohiks ju hetkega mitte kuhugi jõuda.. mul pole seda hetkegi et jõuda kuhugi.. ma ei saa liikuda paigast oma allika juurest kuna mu aeg ei kulge.. ei saa vahetada asukohta ilma aja muutumiseta.. seega ma peaks olema kas päikese peal või päikesel ja maal korraga... aga ma peaks ka .. läbi enese silmade.. igaveseks ühe koha peal olema.. ise ma ei saaks kurta kuna minu mõtlemiseks puudub aeg

fyb
Metafor
Veteran

28-06-2004 00:45
Postitus: #83

mulle tundub, et te räägite erinevatest asjadest.
ma ei saa enam mitte midagi aruBleh

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
napoleon
Vana kala

28-06-2004 00:58
Postitus: #84

Sa ei saa ka valguse kiirusel liikuda kuna kiiruse lähenemisel valguse kiirusele hakkab sinu mass lõpmatusele lähenema. Footon on selline huvitav vidin, millel seisumass puudub ja mille olemust füüsika päris täpselt ei seleta. Valguse kiirusel liikumisega ongi see paradoks, et seisva objekti taustsüsteemiga võrreledes sinu taustsüsteemis aeg seisab aga sinu jaoks läheb aeg edasi ehk siis sa ei taju, et see mingi objekti suhtes seisab. 0-ga jagamine on selline asi, millega matemaatika hätta jääb ja selleks seda siin para-foorumis arutamegi kuigi vähetõenäoline, et tõe välja selgitamewink
Celtic

28-06-2004 11:53
Postitus: #85

Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
selle valemi tõin ka leheküljel 3 välja.. aga minumeelest sa siiski eksid ühes asjas Laugh kui ma olen footon ja stardin päikeselt siis ma ei jõua hetkega maale.. ma ei tohiks ju hetkega mitte kuhugi jõuda.. mul pole seda hetkegi et jõuda kuhugi.. ma ei saa liikuda paigast oma allika juurest kuna mu aeg ei kulge.. ei saa vahetada asukohta ilma aja muutumiseta.. seega ma peaks olema kas päikese peal või päikesel ja maal korraga... aga ma peaks ka .. läbi enese silmade.. igaveseks ühe koha peal olema.. ise ma ei saaks kurta kuna minu mõtlemiseks puudub aeg

väga huvitav mõte ja järeldus... mis siis kui miski sarnane ongi ühe hetkega kõikjal?
usklikud läheks päris hasarti sellest... nande jumal on footon.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
fyb
Vana kala

28-06-2004 12:29
Postitus: #86

Kusjuures kui footon oleks oma vaatenurga järgi kõikjal siis ta võib olla ühe hetkega päikesel, mustas augus ja päikese ja musta augu vahelisel sirgel .. vaat kui hea et footonil silmi ei ole.. vaatepilt oleks üle mõistuse Laugh.. kui aga oleks silmad siis Einsteini järgi peaks kogu maailm koonduma näiliselt üheks punktiks.. olla ise selles punktis tähendakski olla kõikjal..
Meie aga tajume et footon liigub valguskiirusel aastaid päikeselt musta auku..

Üks asi veel: mulle jääb mõistatuseks miks valguskiirus on vaatleja kiirusest sõltumatta alati ühesugune.. näiteks kui kaks autot sõidavad kõrvuti ühel kiirusel siis ühest autost tundub et teine auto sõidab aga ülejäänud maailma kihutab mööda.. kui võtta auto taustsüsteemiks.. valgus aga kihutab alati valguskiirusel mööda ükskõik kui kiiresti mingi kosmoselaev sõidaks..

Ütleme et pärast suurt pauku lendas kaks objekti teineteise suhtes 180° eemale.. ütleme et objektid liiguvad mõlemad 0,6vk (valguskiirus) .. järelikult.. kui üks kehadest võtta paigal olevaks siis teine liigub sellega suhteliselt 1,2vk.. nn ületas valguskiirust näiliselt.. aga kui nüüd valgus ühelt kehalt hakkab lendama teise keha poole siis kuidas ta saab üldse järgi jõuda millegile mis liigub 0,2 värra kiiremini valgusest.. aga ometi ka selle 1,2vk'l liikuv keha näeb et valgus sõidab valguskiirusel mööda.. sellisel juhul ei saaks ju millegi järgi arvutada millal see valgus ühest punktist teise jõuaks..
ütleme et objektid on 10 sekundit üksteisest eraldanud.. see tähendab et nende vahemaa on 3 600 000 km.. 10 sekundiga jõudis valgus ühelt teisele liikuda aga 3 000 000km.. see tähendab et 600 000 km jäi puudu.. ja vahemaa jääb alati puudu kuna kahe keha vaheline ruum suureneb kiiremini kui valgus.. aga seaduse järgi peaks ka sellele eralduvale kehale tunduma et nemad seisavad ja valgus paneb valguskiirusel mööda..
müstika Laugh
Ma teen siit ka väikese järelduse.. kuna mingil tundmatul põhjusel tundub vaatleja kiirusest olenematta valguskiirusel lendav keha oma kiiruse säilitama siis kas meie lihtsalt ei suuda tunnetada et tegelikult objekt liikus kiiremini, objekt oli kohe kohal aga meie tajume seda aeglase kohale jõudmisega, aegruumil on tõepoolest mingi piir kiirus ja valgus ületab seda aga aegruum tõlgendab seda igale vaatlejale valguskiirusena..
või on kellegil veel midagi Smile

vabandan et offtopic tahab minna.. Bleh mul rohkem selle koha pealt öelda ei olegi Laugh

fyb
napoleon
Vana kala

28-06-2004 13:51
Postitus: #87

Aegruum ongi vastus su küsimusele. Kiirus on teatavasti ajaühiku jooksul läbitud teepikkus. Kui su kiirus hakkab lähenema valguse kiirusele, siis aja kulg hakkab lähenema 0-le seega kiiruse suurendmaiseks peab lõpmatult väikese ajahetkega läbima lõpmatult pika vahemaa. Valguskiirusel liikuv keha ei säilita ilmtingimata oma kiirust... kui see keha hakkab sinust eemalduma ja mingil ajahetkel otsustad talle järele põrutada, siis teievaheline kiirus väheneb. Kui keha liigub valguse kiirusel sinu poole ja otsustad talle vastu valguse kiirusel põrutada, siis eelpool nimetatud põhjusel on teievaheline kiirus ikka valguse kiirus küll aga lähenete mõlemad teie vahel olevale vaatlejale valguse kiirusel. Kui tahad, võib ka nii mõelda, et kiirus on vektor neljamõõtmelises ruumis ja kolmemõõtmelise ruumi projektsiooni absoluutväärtuse muutumine muudab vektori suunda neljandas dimensioonis(ajas) aga ega neljamõõtmelist ruumi ole lihtsam ette kujutadawink
fyb
Vana kala

28-06-2004 15:47
Postitus: #88

just valgusega ongi see jama et kui kihutad talle järgi siis ta paneb ikka valguskiirusel eest ära.. see ajabki mind segadusse Laugh tundub täiesti võimatu

Tõestuseks siis et Maa orbitaalliikumise suunas ja sellega ristsuunas leviva valguse kiiruse vahel ei leitud mingit erinevust..

fyb
napoleon
Vana kala

28-06-2004 17:51
Postitus: #89

Ok, eks seda teemat võib siis kunagi kellegi targemaga arutada, hetkel pole mul erirelatiivsusteooria enam nii täpselt meeles aga kui seda kunagi uurisin, tekkisid sarnased küsimused ja enamikule leidsin ka vastuse.
fyb
Vana kala

28-06-2004 18:35
Postitus: #90

kui sa enam ei mäleta siis võibolla ikkagi ei saanud asja selgeks puust ja punasest Laugh.. Minu meelest oli see üks nendest asjadest mida ei osata seletada..

fyb
napoleon
Vana kala

28-06-2004 18:44
Postitus: #91

Võimalik, erirelatiivsusteooriat uurisin lihtsalt uudishimust. Praktikas pole seda vaja läinud rohkem kui see pisike osa, mida keskkooli füüsika puudutas ja sellestki nüüd juba 7 aastat möödas.
sego
Uustulnukas

28-06-2004 19:58
Postitus: #92

Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
...

Ütleme et pärast suurt pauku lendas kaks objekti teineteise suhtes 180° eemale.. ütleme et objektid liiguvad mõlemad 0,6vk (valguskiirus) .. järelikult.. kui üks kehadest võtta paigal olevaks siis teine liigub sellega suhteliselt 1,2vk.. nn ületas valguskiirust näiliselt.. aga kui nüüd valgus ühelt kehalt hakkab lendama teise keha poole siis kuidas ta saab üldse järgi jõuda millegile mis liigub 0,2 värra kiiremini valgusest.. aga ometi ka selle 1,2vk'l liikuv keha näeb et valgus sõidab valguskiirusel mööda.. sellisel juhul ei saaks ju millegi järgi arvutada millal see valgus ühest punktist teise jõuaks..
ütleme et objektid on 10 sekundit üksteisest eraldanud.. see tähendab et nende vahemaa on 3 600 000 km.. 10 sekundiga jõudis valgus ühelt teisele liikuda aga 3 000 000km.. see tähendab et 600 000 km jäi puudu.. ja vahemaa jääb alati puudu kuna kahe keha vaheline ruum suureneb kiiremini kui valgus.. aga seaduse järgi peaks ka sellele eralduvale kehale tunduma et nemad seisavad ja valgus paneb valguskiirusel mööda..
müstika Laugh

...
Ei saa järeldada, et valguse kiirus suvalise taustkeha suhtes on alati u 300 000 km/s. Kui ühelt selliselt kehalt lahkub valgus, tulev "absoluutseks taustsüsteemiks" võtta see lahkumise punkt (võib ka öelda "universum"). Sellest punktist eemaldub valgus kiirusega 1vk ning keha kiirusel 0,6vk ning seega eemaldub valgus kehast kiirusel 1,6vk; ning see on 0,4 vk võrra suurem kui teise keha eemaldumiskiirus (1,2vk).

...
Celtic

28-06-2004 22:35
Postitus: #93

ok... teeme esmalt katse: valime taustsüsteemiks ühe tähe ning subjektiks üks valguseosake mis sealt lähtub.
ta eemaldub tähest 300000 km/s.
murdosa sekundist hiljem asub teda jälitama samasugune osake sama kiirusega.

kas nad kohtuvad kunagi?
ei kohtu... selle taustsüsteemi järgi.

võtame nüüd uue taustsüsteemi
oletame et oled kosmoselaevas mille kiirus on 250000 km/s ning mis eemaldub samuti päiksest samas suunas.
lihtne loogika ütleb et mingi hetk peaks need valguseosakesed sinust mööduma.
ja mööduvadki... üks ning murdosa sekundist hiljem teinegi.
aga mis sulle tundub?
sina oma kosmoselaevas seisad ju paigal. sinu suhtes on taustsüsteemiks too laev.
ja laeva illuminaatorist näed kahe valgusosakese hästi aeglast möödumist.
sulle tundub nagu oleks see valguse aeglustumine.
aeg on hakanud aeglustuma!!!
aga kui laev liigub juba 300000 km/s siis jääb oma taustsüsteemist välja vaadates teist taustsüsteemi, aeg lihtsalt seisma!!!! valgusosakesed liiguvad laeva kõrval sama konstantse kiirusega.

aega on võimalik peatada (aega meie mõistes)

umbes sama teema juhtus Stargate ühes osas kus anomaalia põhjustajaks oli hoopis musta augu graviväli.
Gravitatsiooniväljas olijail möödus 1 minut selle ajaga mil väljaspool asuvas taustsüsteemis olijail 1 nädal.

fyb
Vana kala

28-06-2004 23:11
Postitus: #94

hkhmm! võibolla kui keha liigub valguskiirusel on kõik näiliselt peatunud aga enne seda nagu ma juba ütlesin on tehtud katsega kindlaks et ükskõik kui kiiresti liigub vaatleja .. nende enda taustsüsteemis tundub valguskiirus alati ühesugusena.. ja see ongi see paradoks millest ma räägin..

Maa orbitaalliikumise suunas ja sellega ristsuunas leviva valguse kiiruse vahel ei leitud mingit erinevust!
Saage aru! Laugh

fyb
Celtic

28-06-2004 23:42
Postitus: #95

ei
kui sa oled kosmoselaeva sees ja liigud kiirusega 300000 km/s paralleelselt selle valgusosakesega siis on taustsüsteemiks TÄHT.
kosmoselaeva sisene taustsüsteem kus inimene ka ise asub ON TEINE taustsüsteem hoopis.
selle järgi seisab valgusosake paigal.

kui nüüd selle kosmoselaeva sees liiguks kah üks valgusosake 300000 km/s siis on ta sõltuv kosmoselaevaSISESEST taustsüsteemist... mitte aga välisest.

ehk keegi nüüd arvestab välja kui suur on sisemise ja väise taustsüsteemi koguarvestuses selle sisemise valgusosakese kiirus?

sest ta liigub ruumis sees ning ühtlasi koos ruumiga tähest eemale.

Metafor
Veteran

30-06-2004 00:39
Postitus: #96

universum ise ka liigub, kas see siis tähendab, et vastu suunas universumi liikumisele on valgus aeglasem?
kaldun uskuma rohkem fybi

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
napoleon
Vana kala

30-06-2004 17:42
Postitus: #97

Universum võib mingis taustsüsteemis liikuda aga mida sa nüüd sellega öelda tahad? Kui võtame taustsüsteemiks universumi, siis ta seisab paigal, kui valima taustsüsteemiks maa, siis on universumi toimetamised suht kummalise trajektooriga jne. ehk siis liikumine on suhteline ja universaalset taustsüsteemi ei ole.
sego
Uustulnukas

30-06-2004 20:04
Postitus: #98

Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
universum ise ka liigub, kas see siis tähendab, et vastu suunas universumi liikumisele on valgus aeglasem?
kaldun uskuma rohkem fybi
Kui sa võrdled minu ja fybi teooriaid, siis puudub universaalne taustsüsteem. Kui mõõdame auto liikumiskiirust, ei võta me taustkehaks mitte Päikest, vaid ikka seda keha, millel auto liigub, ehk siis Maa. Samamoodi tuleb universumis liikuva valguse taustsüsteemiks võtta universum. Kui universum ise miskitpidi liigub (mida minuarust pole seni veel keegi väitnud, on ainult paisumisest juttu olnud), siis universumi liikumist mõõdame mingi kolmanda asja järgi, mis on universumist väljaspool.

...
Thorondor
Administraator

30-06-2004 23:35
Postitus: #99

Universum liigub ainult siis, kui on olemas mingi objekt, mis asub väljaspool. Midagi peab ju taustsüsteemiks võtma.
Kui taustsüsteemiks on universum, siis valguse liikumine universumi suhtes ei sõltu kuidagi universumi liikumisest universumi välise - kolmanda keha suhtes /hea lause :-P/
fyb
Vana kala

01-07-2004 23:36
Postitus: #100

Laugh ütleme et me ei saa universumi liikumist punktist A punkti B märkida kui meil ei ole mingit taustsüsteemi väljaspool universumit.. aga me saame ikkagi näha universumi liikumist.. mitte küll sirgjoonelist jäika liikumist aga kõik mis Universumi sees toimub ju liigub ja Universum laieneb ja tähed kihutavad ümber galaktikate.. see kõik ongi universum.. meil pole vaja taustsüsteeemi selle nägemiseks.. Universum pidevalt muudab enda kuju, suurust ja kooslust.. suurem osa galaktikaid liigub üksteisest eemale.. mõni liigub ka üksteise poole.
Kui see valgus liigub mingist punktist Universumis mingisse teise punkti Universumis siis on oluline just et Universum liigub sisemiselt .. kaks galaktikat liiguvad üksteise suunas.. ühelt tuleb valgus teisele.. valgus on aga alati valguskiirusel kõige suhtes..

Kõik liigub ja kindlasti mitte ühel ja samal kiirusel.. kui meile aga peegeldub Marsilt valgus siis meile jõuab see valgus valguskiirusel, Marsil on see valgus valguskiirusel.. ometi ei liigu Maa ja Mars ühel kiirusel..

fyb
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teleportatsioon - mitte ainult ruumis, vaid ka ajas Pohlatohlakas 1 2,652 25-01-2011 20:16
Viimane postitus: HUGOTH
  Tähtedevaheline reisimine oleks inimesele surmav djfreeze 5 2,845 10-03-2010 20:43
Viimane postitus: VironShaman
  Ümbermaailma reisiga ajas tagasi? jkymmel 15 3,850 14-06-2009 01:22
Viimane postitus: markkoka

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog