Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuhu on kadunud ajad ...
#1
Jagan jällegi Jako mõtet. Viimasel ajal on foorumis õhk kuidagi pingeliseks muutunud. On tekkinud uusi (mitte väga mõistvaid) kasutajaid, kes ''meiega'' konflikti läinud. See on muutnud olukorra keeruliseks. Kuigi, ma leian, et see ei peaks nii olema. Tean, et võin olla üpris terava ütlemisega. Need, kes mind ei tunne lähemalt, võivad solvuda või midagi taolist teha.
Seda juttu on varemgi räägitud, et jõulud on rahuaeg. Sel ajal tuleks suhtuda teistesse sallivamalt ning mõistvamalt. Ma jagan seda mõtet igati.

Rahulikku algavat pühadenädalat ja mõistvamat suhtumist.
Tarmo
Vasta
#2
Miks on vaja järjekordset läbuteemat. Läbustagem vähem ja küll saabub teile ka jõulurahu.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Miks on vaja järjekordset läbuteemat. Läbustagem vähem ja küll saabub teile ka jõulurahu.
Sorry aga Sa just räägid teemale risti vastu,sellist suhtumist teema algataja vist mõtleski,et mis selle mõte on.
Nõustun täielikult sellega,siin foorumis on liiga palju pinget!
Vasta
#4
Ma räägingi, et pinge tuleb maha võtta.
Vasta
#5
..."olid ajad"...

olid meil ajad, kui olime siin...käsikäest kinni - lõkke ümber - lõbusalt, targalt ja mida kõike veel...
...olid ajad, mida hea on meenutada ning millest ei saa üle ega ümber...
kuid!...
mis juhtus?....
miks toimus lõhenemine nii suur?
mis juhtus me ühise hingega, me ühise püüuga, arendada edasi seda suurt?
mis juhtus - juhtus see - mida näeme ja tunneme...

...kui paljudel on peas mõtted, et tahaks ära siit tsiviliseeritud ühiskonnast - tahaks tagasi looduse rüppe?
Miks peab olema nii palju reegleid, miks ei tohi olla sina ise - sina, kes sa tunned ennast vabalt, tunned, et sina - oled sina ise!

...nagu arenes ühiskond välja kiviajast...
...areneb välja para-web...
...areng, mis inimkonna kord tapab...
...sellest ei pääse meie põlvkond veel...

me saame panna pähe rakmed, kuid mis kasu neist?
...kui see tapab meie identideedi...ja osa meist?
...mis on kõigel sel mõtet?
mis mõtet on jamada?
mis mõtet on vastuseid otsida - ja endal lasta piinelda?

olgem kes me oleme, ärme pea viha...
...saavutagem hing ja olukord, kus oli meil iha - ....
...iha, olla koos üksteistega, olla koos lõkke ümber...
...olla kui üks...
...olla kui üks...
...olla kui üks...

...see üks - tervik, see ainus...,
mis meid üldse kokku viis...
...kas oli miski muu, kui para-web siis?

need nelijärve laagrid, kui pühapaik meil,
kas keegi vaidleks vastu, et ei olnud tore meil?

Tutanhamon, kui kõige alusepanija,
henzukas ja Imotep, meie foorumi edasiviijad,
Thorondor, kui eeskuju mulle,
elis, kes käskis loodust hoida ning prahti mitte visata tulle?
Hallucigenia, kui me tark isa!
Norwain, kellega alati ei hakkand igav,
napoleon, kes alati üllatas enda varustustega....
ning celtic - me õllejumal...
...ja deadstar - räägib enda eest ;P ...
MissIs, kui vapustav tütarlaps,
Metavo ja batoonike - kui malespetsialistid,
Birka, keda sai ümber veenda...
dopey - kes ometi teda siis ei mäletaks?
encore - kui tagasihoidlik noormees
- ja paljud teised -



...edasi mõtleb igaüks ise, kes ennast puudutatuna tundis või jagab mõtteid, mida mina tundsin...

Muudetud: 18-12-06 kell 01:54:13 hiidlane
Vasta
#6
ja tegelikult on ju huvitav vaadata kuidas kruvitakse mitte millestki mingi pinge üles... lahkutakse foorumist... ja siis jäetakse foorumlased pinget arendama.

minu arust on selline käitumine väga nõme, ent mis teha. inimesed läksid selle õnge.

kõige parem oleks need teemad unustada... ning õige pea maha võtta. vastutuse selle maha võtmise eest võtan enda peale. pekske mind kui tahate, ent Nelijärvele suvel peavad kõik tulema.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Kas tagumendi peale kukkunud para-webi (pole alegeliselt minu öeldud), või olukorra, mis oli esialgselt ja siis aina paremaks.
Ma ei saa sellest lausest aru, puhtinimlikult...minu jaoks puudub sel eestikeelne tähendus, esimene pool on enamvähem, kuid edasi kisub rappa...ehk parandad. Smile

Encore, tore, et oma vea parandasid ja me sekka tagasi tulid. Kuid kas su eesmärk on nüüd kõigilt saada kinnitus, et jah, ma olen inimene ja ma eksisin? See jääb ka mulle arusaamatuks. Või sa tahad seda saada teatud inimestelt? Mina näiteks pole kunagi väitnudki, et ma ei eksi...seega...hmm...:o

(Olen suhteliselt kindel, et varsti kahetsen seda, et selles kirgisütitavas teemas üldse suu lahti tegin, kuid uudishimu ja arusaamatus on suur.)
Vasta
#8
Tsitaat:....Eks näis, mis tulevik toob.

Kas tagumendi peale kukkunud para-webi (pole alegeliselt minu öeldud), või olukorra, mis oli esialgselt ja siis aina paremaks."'

Sellies vormis ei ole võimalik lausest midagi aru saada.

Tsitaat:...., kuid, inimesed eksivad, ning sellest tulenevalt ei maksa mängida jaanalindu, kui sa arvad, et jaanalind eksib? Või kuidas?

Sellest ei saa ka midagi aru. Sa peaks äkki oma tekste tõlkima hakkama. Ütle midagi konkreetselt kui sul midagi öelda on.
Nii sina eksisid ja me mängime jaanalindu, et me ei märganud et sa eksisid ?
Kes eksis ja kuidas ? Konkreetselt. Nimed ka palun.

Paraveebil ei ole häda midagi, keegi ei ole tagumendi peale siin kukkunud või siis pea peale.
Sinul on sinu isiklikud probleemid, sa lahenda need ära ja ära meid asjasse sega. Sa võid mind pingetekitajaks nimetada kui tahad, aga mitte kellelgi peale sinu ja võibolla ka zepaci ei ole sellest jamast mingeid pingeid. Sina oled pingul.

Tsitaat:Progress tavaliselt liigub edasi, koos kasutajatega. KUi aga progress ja kasutajad vaibuvad, siis kukub "ühis-hing" Para-weeb istukile ja ei viitsi,, ega puht inimlikult ei suudagi enam edasi liikuda?
Miks sa lood mingeid pseudoprobleeme, mis ei puutu asjasse mitte kuidagi ? Sa õudsalt tahaks, et sinu probleemid oleks teiste probleemid ? Kui sul on midagi öelda, siis ütle, ma pole siiamaani midagi konkreetset kuulnud, ainult et üldiselt võib olla kõik suhteline ja inimesed peaks tunnistama oma vigu. Minu poolest võiks olla nii, et inimesed ei sõdiks kuskil Iraagis, Somaalias või mujal, aga ma ei hakka seda siduma antud teemaga.

Kui sa räägid, et sa näed maailma teistmoodi kui meie, siis sulle ei hakka mingid teissugused seadused siin kehtima sellepärast. Mitte keegi pole veel rääkinud peale sinu mingitest sarnastest probleemidest.

Eriti naljakas on see kui keegi hakkab ette kujutama, et kogu paraveeb on pinges ja midagi jubedat on juhtumas. Näed inimesed postitavad samamoodi nagu vanasti ja suhtlevad sõbralikult edasi.

Kui sul on mingid kaua hõõgunud mured, mis nüüd välja tulid, siis kirjuta need siia punkt haaval lahti nii, et me aru saame või lase kellelgi tuttaval siia kirjutada.
Vasta
#9
kuhu on kadunud ajad?

Küsimus nr.1 - mis asi on aeg?
Küsimus nr.2 - kuhu ta on kadunud?

küsimus nr.1 + küsimus nr.2 = 2 küsimust

Kuidas saada vastust nendele kahele küsimusele - "LIHTNE"

Aeg on see, kui palju on antud sul veel elada...
kuhu ta on kadunud, on see, kui palju sa oma potensiaalsest elueast kulutad para-webile...-
...- lihtne või mitte, aga loogiline ta tundub....
ning kellele ei meeldi - ta ära mingu....
...see, kes jääb - ta õigesti tehtu, sest vaielge vastu, kuid miskit halba temaga ei juhtu...

küsimused ja vastused, mis omastad sa siin ning mille pärast sa tegelikult oled siin - kas tasub laskuda nii madalale ja egotseda siin või siis sõimata teisi, meie seast siin - ei vihjand ma liiketele ega personalile, vaid meile kõigile!
Miks alati peab keegi laskuma tasandile, milleks ei ole tegelikult sobivat põhjust? Miks alati peab keegi lahmima seal, kus lahmimiseks ei olnud põhjust? Miks alati peab keegi targutama seal, samas kui endal tarka ei ole öelda? Miks elu on nii keeruline? Ahh ei mina seda tea... kuid kui leiate vastuse ja lõpetate vaidluse, andke ka mulle teada - aitäh - hiidlane
Vasta
#10
Põhiasi seisnebki nüüd ainult egoismi ümber? Nojah, ego on sama suhteline kui tõdegi. Celtic kunagi kirjutas risttee's egosimist, aga ka tema on egokas. Castadenal oli ka oma suhtumine ja arusaam egoismist, aga minu silmis oli ta ikkagi egoistlik, mis sest et ta ise 'tahtis egot alla suruda'...
Kui encore tunnistaks et ka tema omn egositlik, oleks pinge maas? Peaks ta tegema mingi avaliku vabanduse? Kuigi tegelikult on raske väita ju, et ta eksis väga palju. Vaielda võib aga teisi sõimata ei või. Para-webil on jah omad reeglid, aga alati need ei toimi ju. Demokraatia ei toimi ka seetõttu, et on reeglid, millest üle ei tohi astuda, kuigi 'tõde' nõuaks seda. Näed kuskil euroopa naaritsat suremas... tahaksid ta koju viia ja terveks ravida. Aga ei tohi, ole sa nii suur loodusesõber kui tahes. Seadused ei luba, sest kui viid, oled kohe kurjategija...
Vasta
#11
Ego on inimlooma lahutamatu osa. see kes eitab oma egoismi eitab tegelikult iseennast. see kes eitab iseennast... sellega ei saa ju luurele minna.
Vasta
#12
Mul ei oleks üldse midagi selle vastu, kui encore teeks teema: Minu mure vms. ja seletaks lahti, et mis teda häirib ning mis mure tal täpselt on, siis saaks kõik arutada ja mure ära lahendada. Sellest poolfilosoofilisest näitlikustavast jutust ei loe ma küll mingit konkreetset probleemi välja. Imelikud noored tegelased eksivad siia foorumisse ikka ja jälle, nende rumaluse peale ei tohiks niimoodi leili minna, kui leiad, et ta on loll, siis suuna ja õpeta teda, mitte ära hakka sõimama, et "sa oled ikka nii loll, pff" (see ei olnud otsene viide kellelegi, eksju, vaid näide, arusaamatuste vältimiseks). Muidu tõestad ju, et ega sa ise targem ei ole, kui tema. Ja kui ikka täitsa kopsu üle söögitoru keerutab, siis ära tule foorumisse paar päeva, vaid rahune maha...kõik läheb mööda.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
Ego on inimlooma lahutamatu osa. see kes eitab oma egoismi eitab tegelikult iseennast. see kes eitab iseennast... sellega ei saa ju luurele minna.

eitamine ja alla surumine on kaks erinevat asja. Kui sa ego eitab ja üritad 'seda' enda küljest lahti pookida, siis paratamatult võib tulemuseks olla mõlema osapoole kadumine. Kõige mõtekam vorm oleks muidugi sümbioos, aga seda on raskem saavutada. Praegustel juhtudel on enimlevinud vorm parasiitlus siiski, ja inimese kahjuks. Ja ei ole vahet kas ego on reptiloid või alateadvuse ürginstinktid, läbi oleks temaga ikkagi soovitavalt hea saada...

Ja encore, see et sinu ja teiste foorumi kasutajate vahel harmooniat ei ole, ei tähenda, et peaksid solvuma, lahkuma jne. Teistele ei pea pugema et hästi läbi saama. See kui tahad teistega hea sõber olla, tähendab üldjuhul seda, et lased endale pähe istuda. Ja ka mitte vaidlemine võib olla võit...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kadunud. Sensitiivne abi. Tom 81 60,838 11-01-2020, 20:36
Viimane postitus: sakala
  Paremad ajad on lähemal, kui arvame seffe 1 2,429 02-01-2015, 07:42
Viimane postitus: Nielander
  Palun abi kadunud id kaardi leidmisel Tiiuke 7 4,090 20-12-2014, 14:16
Viimane postitus: Digitaria
  Kuhu on Universumist kadunud 3 aatomit? Arlich 7 5,821 29-10-2012, 04:49
Viimane postitus: LolaWood
  Kuhu kaovad surkijad? hulkuv hing 25 8,954 27-06-2012, 14:23
Viimane postitus: Celtic
  palun abi kadunud sõbra leidmisel tsill 10 6,265 03-05-2012, 20:50
Viimane postitus: Liine

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat