Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2029. a. võib maad tabada 400 m läbimõõduga asteroid
#1
Nii, samal ajal kui meil "jõululambakesed" foorumis ringi müdistavad on mul ka üks veidi huvitavam teema.

http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=9393556

Vahepeal oli see jurakas Torino skaalas 10-st 4-ndal kohal isegi aga nüüdseks on vist suurem oht teadlaste sõnul kadunud. Aga kuna tema orbiit lõikub maa omaga ka hiljem võib see laks ka mingi 10 aastat hiljem tulla. Mida arvate sellest? Mina arvan, et tulgu kui tuleb või mitte, praegu mind see küll eriti ei kõiguta, isegi kerge uudishimulikkus on Laugh Aga kui ta tõesti alla tuleb siis võiks venelaste raiskade peale lennata või sinna kuskile keskele, et Allah Akbari vennad ka oma osa saaksid... {mar

Muudetud: 18-9-07 kell 20:39:30 Thorondor
Vasta
#2
see laks võiks täiesti vabalt ka eestit tabada. see on minu arvamus. mis sul nende venelaste vastu nii väga on?
muidu, seike laks asteroidilt võib ka nii tulla, et me näeme ründajat alles 3 nädalat enne alla sadamist...
Vasta
#3
No tegelt polegi midagi erilist vastu, võiks siis Eesti venelaste peale sadada, kes tere ja aitäh pole oma eluea jooksul ära õppinud Bleh
Vasta
#4
(6) Ja need seitse inglit, kelle käes olid seitse pasunat, valmistusid pasunat puhuma. (7) Ja esimene puhus pasunat. Siis tuli rahet ja tuld verega segamini ja paisati maa peale. Ja kolmas osa maad põles ära ja kolmas osa puid põles ära ja kõik haljas rohi põles ära.
(8) Ja teine ingel puhus pasunat. Siis heideti merre otsekui suur mägi, mis tules põles, ja kolmas osa merd sai vereks. (9) Ja kolmas osa mere loomi, kellel hing sees, suri ära ja kolmas osa laevu läks hukka.
(10) Ja kolmas ingel puhus pasunat. Siis kukkus taevast maha suur täht, mis põles otsekui tõrvalont ja langes kolmanda osa jõgede peale ja veeallikate peale. (11) Ja tähe nimi oli Koirohi. Ja kolmas osa vetest muutus koirohuks, ja palju inimesi suri vete kätte, sest need olid mõruks läinud.
(12) Ja neljas ingel puhus pasunat. Siis löödi kolmas osa päikesest ja kolmas osa kuud ja kolmas osa tähti, nii et kolmas osa neist pimeneks ja kolmas osa päeva ei paistaks, ja ööd niisamuti. [Ilm. 8, 6-12].
Vt ka http://www.angelfire.com/zine2/Number666/asteroid.html
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: freewingonboard
No tegelt polegi midagi erilist vastu, võiks siis Eesti venelaste peale sadada, kes tere ja aitäh pole oma eluea jooksul ära õppinud Bleh

vahet nagu pole kuhu see kukub, enamvähem kogu tsivilisatsioon saab surma, vb mõnel õnnestub isegi pääseda (loodame)
Vasta
#6
mis seal ikka,üks kord läheme kõik,või siis JUPITER päästab järjekordselt meie maa nagu on seda juba aegadest saadik teinud
Vasta
#7
loodame, mars on ka parajalt nahutada saanud ju. põhjapoolkera oli vist 3km madalm kui lõunapoolkera...
Vasta
#8
Aga tänu sellele on meil Kuu (vt http://csep10.phys.utk.edu/astr161/lect/...ation.html). Mis kas soodustab või ei soodusta kuritegevust ja laste sündi, nagu hundike siin ühes foorumis kunagi muretses. Ja kuutõbised. Ja paljud teised kuu-asjad. Kuupealesaatmisest rääkimata (mis lõpuks vist ka tulemusi andnud - keegi seal nagu oleks: http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=327)

Ei saa jätta rõõmu jagamata: paljude halbade asjade (http://img145.exs.cx/my.php?loc=img145&i...ita4ft.jpg) kõrval ka üks hea uudis - ta läheb mööda! (http://edition.cnn.com/2004/TECH/space/1...index.html)

[Muudetud: 29-12-2004 Hallucigenia]
Vasta
#9
1600 megatonni, hohohooo:o
Aga miks nad hirmutavad inimesi, et asteroid tabab Maad, kui nad ei tea selle õiget orbiitigi..
Ja keegi öelge palun misasi on asteroditalv
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
1600 megatonni, hohohooo:o
Aga miks nad hirmutavad inimesi, et asteroid tabab Maad, kui nad ei tea selle õiget orbiitigi..
Ja keegi öelge palun misasi on asteroditalv

midagi tuumatalve sarnast. pmst asteroid tabab maad, siis see tolm jääb atmosfääri ja maal temp. langeb, tuleb pikk ja vääga külm talv. enamus elust sureb...
Vasta
#11
ei soovita karta selliseid ähvardusi. ma ei usu, et on nende ülikõrete eesmärgiks see planeed hävitada ja kogu Universum on väga kindlate süsteemide ja seadustega kontrolli all.
Aga kindlasti tuleb see mõnele kasuks, hoida inimesi pideva hirmu all, muidu seda ei üritataks teha...
Vasta
#12
Arxos, võta maailmalõppu kui inimkonna hävingut, maailmalõpp oleks see seljuhul meie jaoks, mitte teiste jaoks. Kui ma õieti aru saan, siis just selle külje alt siin teemas ka vaadatakse asja, ja see pole valesti mõledud, sest meie jaoks see olekski siis maailmalõpp.
Sellised asjad on võimalikud küll, oletame(piirdume oletusega), et tulevad mingid hiigelritsikad teiselt planeedilt suurte vägedega ja söövad meid ära.
Vasta
#13
see ei tule maale...
see läheb meist napilt mööda...
seda saab palja silmaga vaadata..
ma usun seda... ma ennustan....
Vasta
#14
:biting: Nii, loodan, et sattusin õigesse kohta. Küsimus asteroidi kohta, mis pidi Maad tabama või sellest väga lähedalt mõõduma selle aasta veebruaris. Kuhu see asteroid kadus ja miks keegi sellest rohkem ei rääkinud? ETV-s üks Jurrassic Parki tegelane ikka rääkis, et USA-s NASA valmistab end ette selle asteroidi lõhkamiseks.
Aga üks veider asi oli see, et Komeet Machholz 2004 Q2 15.01.2005 lendas meist mööda ja oli palja silmaga nähtav. Kas see oli selle asteroidiga kuidagi seotud?
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Foks
Tsitaat:Algselt postitas: freewingonboard
Nii, samal ajal kui meil "jõululambakesed" foorumis ringi müdistavad on mul ka üks veidi huvitavam teema.

http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=9393556

Vahepeal oli see jurakas Torino skaalas 10-st 4-ndal kohal isegi aga nüüdseks on vist suurem oht teadlaste sõnul kadunud. Aga kuna tema orbiit lõikub maa omaga ka hiljem võib see laks ka mingi 10 aastat hiljem tulla. Mida arvate sellest? Mina arvan, et tulgu kui tuleb või mitte, praegu mind see küll eriti ei kõiguta, isegi kerge uudishimulikkus on Laugh Aga kui ta tõesti alla tuleb siis võiks venelaste raiskade peale lennata või sinna kuskile keskele, et Allah Akbari vennad ka oma osa saaksid... {mar

Mis kuupäeval see oli? 04.08.2005

? Sry, aga tõesti ei saa aru mida sa mõtled... vb ma tõesti nii "täis" ei jaga midagi... Esialgu arvasin et räägid 4ndast augustis, et siis tabab, aga siis vaatasin et see ei klapi, sest aasta on 2005 ja laks alles 10 aasta pärast.... huvitav....{stu
Vasta
#16
FLT - Sorry selle kuupäeva pärst. SEe oli kuupäev, mil ma selle postituse saatsin. Ma tahtsin teada saada, et millal see asteroid pidi meid tabama? Enne kaua tagasi ma kirjutasin, et Usa isegi valmistus selle asteroidi löhkamiseks end ette.

Teine küsimus : Kuidas on võimalik neid arvutusi teha? Võiks sellest eraldi teema ehk teha??

Ja METAVO - Ehk oskad öelda, kuidas see hapnik tekib ja kuidas see sinna merealla satub?
Ka sellest võiks eraldi teema teha.



Muudetud: 6-8-05 kell 03:01:41 Foks
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Foks

Ja METAVO - Ehk oskad öelda, kuidas see hapnik tekib ja kuidas see sinna merealla satub?
Ka sellest võiks eraldi teema teha.



Muudetud: 6-8-05 kell 03:01:41 Foks

Ei oska öelda, veeringlus ja keemilised looduslikud reaktsioonid?

Kui sa ütled mere alla, kas sa mõtled siis mere alustesse maismaa kihtidesse või vee alla? Viimase puhul saab viidata veeringlusele ja hoovustele mis koguaeg toimuvadSmile
Vasta
#18
Hapnik niisama merest küll ei tule. Algus on igasugu tsüanobakterid ja vetikad fotosünteesisid algus ja siis tuli hapnik.
Paljud arvavad, et Amazonase ja Aafrika dzunglid on kopsud ja annavad meile hapnikku. Tegelt need ongi kopsud ja tarbivad peaaegu kõik oma toodetust hapnikust ära ka. Hapnik tuleb hoopis peaasjalikult suurtest Siberi soodest.
Vasta
#19
Delfi on nüüd küll viimane koht, kust teadminis/objektiivseid uudiseid otsida. Nende teaduse´-uudised pärinevad ju enamasti ananovast, mis on kollasem, kui kassi ****.
Kui sellest veeranditki usud, oled poolega petta saanud Smile

Üldiselt arvan, et 2029 aastal on inimkond võimeline sellise asteroidi kokkupõrget maaga vältima. Kas siis tuumaarsenali teele läkitamisega või suurte päiksest suunavate peeglite abil, mis asteroidil jääd sulatavad, ning mille tulemusena selle trajektoor muutub.

Muudetud: 19-8-05 kell 01:53:30 Morgoth
Vasta
#20
Hallu: See oli pikk saade Lippmaa elust ja tuli hilja õhtul, võib-olla oli ka kordussaade.
Kui ma nüüd hästi mäletan, siis ta mainis jah varjatud ainet ja ekstradimensioonide avastamist, aga ta oli väga kindel, et see muudab kõigi inimeste elu. Igatahes pidavat see suur avastus tehtama USA ja Euroopa rahvusvahelises teadlaste koostööprojektis (nimi ei tule meelde), kus osalevad ka eesti teadlased. Ja ta oli kohe väga, väga kindel, et see aine õige pea avastatakse.
Vasta
#21
3 Aastat tagasi leidsid teadlased antarktika jääkihi alt maailma suurima meteoriidi löögi kraatri, kui see on nii nagu välja arvutati oli just see löök mis hävitas kogu elu maapealt pimendades tuha jne,siga päikese, samuti arvatakse ,et just see meteoriit lõi kontinendid lahti üksteisest nii nagu meie tänapäeval teame, lühidalt öeldes on siis jenkide teadlased kindlad oma leiuga, et üks tohutu suur meteoriit liigub otse maa-suunas ja arvatavasti paneb laksu ära 13 aprill aastal 2029, veel täpsemalt nad ei suutnud ära arvutada kuna see gigant ilmus juunis keset pimedust korraks ja läks tagasi pimedusse,kuid needki arvutused näitavadkas tõsiselt lähedast möödumist või?????????, eks näis .Meteoriidile pandi nimeks APOPHIS.



Muudetud: 17-12-06 kell 19:22:48 herr der dunkelheit

Muudetud: 18-12-06 kell 21:05:26 Hallucigenia
Vasta
#22
Neid jutte on kuuldud päris palju tegelikult... Vähemalt paari juhtumit mäletan, mille teostumisel oleksime kutud, aga noh eks aeg näitab.
Vasta
#23
Jah, ja arvatakse, et see meteoriit langeb San Franciscosse. Ja mis siis juhtub, saab lugeda siit http://epl.ee/?artikkel=324889

Aga mina arvan, et katastroofid hakkavad toimuma juba hoopis varem, ikka see suur maavärin aug.2011 ja 2012 on juba kõigel lõpp.
Ja soovitan kõigil läbi lugeda OKUNJOVO SALADUS.


[Muudetud: 14-5-2009 Müstik]
Vasta
#24
Metoriit avastati siis aastal 2004 juunis algselt, silma piiri ilmus uuesti detsembril 2004, peale seda hoitakse niipalju kui võimalik silma sellel surmalaeval peal, sest möödub ta maast ainult 30 000 km kauguselt ,seega maa gravitatsioon ja mida iganes , kas või karm saatuse käsi võib sekkuda, ja ongi see meeletu pisarate ja kannatuste ookean hävind, ükskord peab iga leek kustuma, eks neid oih ja aih on ennemgi tulnud ja läinud, Võib olla on Müstiku poolt toodud lugu hoopis õige, või ei tulegi midagi niisama muigame selle peale , kes teab?, mina mitte.
Vasta
#25
Kuidas süstikule tugev gravitatsiooniväli tekitatakse ?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Pluuto - asteroid või planeet? Mandark 42 20,435 31-10-2017, 10:46
Viimane postitus: Müstik
  Asteroid 2012 DA14 15. veebruar 2013 robotboyy 37 24,326 16-02-2013, 15:32
Viimane postitus: excubitoris
  Elust purgis: Universumi teke, elu väljaspool Maad jne Alduuur 61 23,346 30-07-2010, 18:14
Viimane postitus: villu
  Asteroid VK184 - kokkupõrkeoht Maaga 2048. aastal Sturm 11 5,536 18-02-2008, 12:28
Viimane postitus: Spirit007
  Asteroid TU24 möödub 28./29. jaanuar, 2008 Maast volli 12 5,929 02-02-2008, 12:49
Viimane postitus: Cthepy

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat