Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu jookseb silme eest läbi?
#1
Lugesin siin teemasid ja mõtlesin mix elu silme eest läbi jookseb?

Nimelt tulin sellisele mõttele, et mille järgi inmhinged taevasse lastakse?
Äkki on see nagu mingi saatuse määraja mille põhjal keegi kusagil kõrgemal otsustab kas sa saad taevasse või lääd otse alla sarvedega vennikese juurde.

Mida arvavad foorumlased sellest?

[Teadet on muutnud 15-12-2003 postitaja z3r0 c001]

[Teadet on muutnud 15-12-2003 postitaja z3r0 c001]
Vasta
#2
Sellest silme eest läbi jooksmisest on ka varem juttu olnud, kuid ma jätkaks siis seda teemat teise nurga alt (võrreldes eelmise teemaga). Kui seostada see nö sekundline film sellega, kas sind lastakse taevasse või mitte, siis mina sellega nõus ei ole. Mina arvan, et kui oled kööga, siis oled kööga ning enne sa uuesti mõtlema ei hakka, kui sa sünnid kellegi teise kehas uuesti (sinu vaim täpsemalt..). Seda ei usu, et vaim vahepeal taevas inglikestega või põrgus lõbutüdrukute vaimudega lõbusat suguelu elab. Bleh
Vasta
#3
elu jookseb silme eest läbi seetõttu, et inimene püüab meeleheitlikult oma elu säilitada ja siis sel hetkel kuvatakse teadvusee ette kõik, mis meenutamist väärt. see on see koht, kus haletsetakse, hoitakse kümne küünega kinni sellest, mis oli. nii arvap /me. ja seda teava/põrgu värki ei usu samuti.
Vasta
#4
Seoses sellega tuli mul veel üx mõte.

Nimelt äkki on need pildid elust lihtsalt niiöelda nagu välja pääsu tee otsing.
See võib küll jabur tunduda kui hommikuti kes on näinud seda actin man'i (vist) multikat siis seal kui mingi eluohtlik hetk tuleb siis aju vilksatab või mõtleb kuda sellest pääseda.
äkki on see elu silmeeest läbi jooksmine sama põhimõttega?
et lihtsalt mingi lahenduse otsing kuda pääseda surmast.
Vasta
#5
Juhtusin täna etvlt vaatama sarja Inimkeha: Elu lõpp. Seal üritati sellist asja seletada. Lugu oli siis umbes selline, et paljud inimesed, kes on surma äärepeal olnud, räägivad, et nad nägid mingit tunnelit (tedvuseta olekus muidugi). Pandi tähele, et ka liigsest gravitatsioonist tekitatud teadvuse kadumisel tekib inimestel sama nägemus, kusjuures pärast toibumist ollakse sageli väga õnnelikud ning lõbusad. Igatahes saates räägiti, et see tunnel tekib sellest, et inimaju saab teadvuseta olekus suvalisi signgnaale silmadelt ja kuna silma keskel on mingeid osakesi (täpsustage kui teate, ma ei mäleta enam midagi silma ehitusest) rohkem, siis ajju tekkival pildil on keskosa hele, ehk nagu tunneli hele ava(taevas vms.) Pssss see läks nüüd küll teemast mööda aga üritan oma postituse mõtte eelneva jutuga siiski siduda. Tekkind olekus on inimesel väga ebameeldiv, nõnda üritab aju olukorda parandada ja annab meile valu vaigistavat ainet, mis tekitab illusioone(sageli seda pildijoru, mis selle postituse teema peaks olema). Selle tõttu katsealused olidgi sageli lõbusad pärast minestust. Selle info põhjal võib järeldada, et olukorras, kus inimene tunneb ennast ülimas hädaohus olevat, saab ta seda samat ainet, mis tekitab illusiooni möödunud elust.
Vasta
#6
Mnjah.. Selle teooria kohaselt peaks siis pärast surma suus olemist ilmselt äärmiselt hea tuju olema Smile Eks ta muidugi võimalik on, et mingi aine, mida keha intensiivselt tootma hakkab neid illusioone tekitab. Kuid siis võib küsimuse esitada: miks just neid illusioone, miks mitte näiteks katkendit mõnest hiljuti nähtud filmist? Kas poleks loogilisem, et need katkendid elust nopitakse kuskilt alateadvusest nende seikade seest, mis on elus kõige meeldejäävamad olnud. Muidugi on igatahes selgusetu, mis ainega tegu, kuid jah, Rha, sinu teooria võib muidugi olla tõsi, aga ma arvan, et siin on tegemist millegi muuga, samas ei ole ka kindel.. Bleh
Vasta
#7
Mõni räägib küll et elu jookseb silme eest läbi aga ma olen mitukorda peaaegu surma saand aga minu elu ei jooksnud silme eest läbi.
Või ml lihtsalt nii lühike elu olnd et ple midagi näha? Laugh
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja Coolfh
Mõni räägib küll et elu jookseb silme eest läbi aga ma olen mitukorda peaaegu surma saand aga minu elu ei jooksnud silme eest läbi.
Või ml lihtsalt nii lühike elu olnd et ple midagi näha? Laugh
ju pole piisavalt põhjalikult 'peaaegu surma' saanud...
Vasta
#9
Ma olin kord raskes autoavariis. (auto sõitis kraavi ja siis lendas mitu korda üle otsa ja lõpuks rullus paar korda üle katuse).
Pole aimugi, kas ma lendasin auto uksest või aknast välja. Peale seda kui masin hakkas kraavi kalduma, läks pilt eest ära, aga otseselt teadvust ei kaotanud. Silme ees läks valgeks ja hakkasid keerlema mingid tumedad täpid. Tunne oli selline, et kukun kuhugi ja hoian käsi enda ees Smile. Ise mõtlesin täiesti rahulikult :"kas surm ongi selline" .. järgmisel hetkel tegin silmad lahti ja olin põlvili maas tossava auto kõrval, pisikesed haavad olid ka, aga haiglaravi ma ei vajanud Smile

Räägitakse, et kui oled mingis ohtlikus olukorras, siis vahel jääks aeg nagu seisma ja sa suudad ühe sekundi sees sajale asjale mõelda. Ajul on vist kuskil nupp, kust ta saab kruttida omale võimsust juurde kui olukord hulluks hakkab minema. Oskaks ise seda nuppu keerata, siis natuke ikka paneks juurde küll :dj:
ps.panin vist nati teemast mööda, aga ma üritan järgmisel korral paremini :odie:
Vasta
#10
Sellest tunnelist olen küll kuulnud, ma arvan et kui tunnelist nagu välja saad siis näed vaimuna ümber toimuvat. Vaim hakkab kehast välja minema ja siis näeb selle ajal tunnelit nagu...samuti teemast natc mööda Bleh
Vasta
#11
krt mina olen mitu korda olnud sellises olukorras et ei tea kas eluga välja tuleb. Aga pole kordagi elu silmieest läbi jooksnud. Millegi pärast on mul väga totrad mõtted sel hetkel pähe tulnud Smile
Vasta
#12
on ikka jooksnud kll teatud juhtudel.
olen piisavalt loll, et mitu korda olen juba üritanud endalt elu võtta.
millegipärast ple see veel mitte kuidagi õnnestunud...
Vasta
#13
Mitte kunagi ei tasu eneselt elu võtta!!!
see ei tasu ära Sad
mix inimesed kuskilt alla hüppavad, oxa endid tõmmbavad?
sest nad arvavad et kui on mingi suur mure siis kohe tekib mõte mix peax mina seda murekoormat kandma ?
Las kannatab see kes mulle selle mure tekitas.
Selline mõtlemine on vale, iga mure on lahendatav,
Igale probleemile on oma Vastus.
KUID ENESELT VÕTAVAD ELU AINULT NÕRGAD KES EI SUUDA ELUGA TOIME TULLA !!!

edit : kirjavead

[Teadet on muutnud 15-2-2004 postitaja z3r0 c001]
Vasta
#14
Zero sa eksid rängalt.
Sina arvad nimodi, kuna sa näiteks ei tia mis asi on depressioon. Kust sa tead, mis teised läbi elavad.
Ja elu võtmine ei pea tingimata nõrkus olema. No teeme nii, et sa oled Matrixis ja sa tead, et see on matrix, sa ei julgeks katuselt alla üpata tolles maailmas tegelikult.
Teistpidi, elu võtmine ei ole mingitpidi kasulik jah, aint mingites eriti müstilistes olukordades.
Teinekord on inimene situatsioonis, kus see on ainuke lahendus.
Või ta arvab, et ta on sellises seisus, ja ta ei saa sinna midagi parata.
Ma olen suht kindel, et sa ei ole aX'ist ses suhtes tugevam. Pigem on tema läbi selle tugevam, mis tema on läbi elanud.

Mitte midagi isiklikku, aga selline kipu olema enamuse arvamus. Selles suhtes on sul muidugi täitelik õigus, et see on vale.

KUID ELU EI VÕTA AINT ENESELT JA EI PROOVI VÕTTA AINT NÕRGAD JA NEED, KES EI SUUDA ELUGA TOIME TULLA:



[Teadet on muutnud 15-2-2004 postitaja loom]
Vasta
#15
Kui sul on deprekas siis maailm on pazk ja inimeseed on jobud. Kõik on vastik ja mingi ytlus, et "kõik saab korda" ja "ära muretse" ei mõju nii lihtsalt.
Tegelikkus on siiski see et kõik lõpuks saab korda.

Ei õhuta nüüd enesetapjaid ennast tapma kuid - inimese elu on tema enda asi - ta ei tohiks sõltuda kellegist - elama vaid sellepärast et tema perekonnal kurb ei hakkaks - pole olemas sellist kohustust.

Kes leiab et kõik on pazk ja zitt... mõelgu nende peale kes on tahtnud enesetappu teha ja keda on aidatud seda vältida... need on elu lõpuni olnud tänulikud, et nad endalt elu ei võtnud

Siiski "enesetapuhoog" on nagu mingi deliirium... sellises olukorras tuleks lihtsalt eralduda veidikeseks nendest probleemidest. Need asjad millepärast ennast tapetakse on väiklased - töökoha kaotamine - kodu põles maha - sõber keeras suure käki... mis IGANES... nendest probleemidest on palju suuremaid ja paremaid asju maailmas mille pärast elada.
Vasta
#16
nõustun enamvähem looma postiga.
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja Thorondor
Zero sa eksid rängalt.
Sina arvad nimodi, kuna sa näiteks ei tia mis asi on depressioon. Kust sa tead, mis teised läbi elavad.
Ja elu võtmine ei pea tingimata nõrkus olema. No teeme nii, et sa oled Matrixis ja sa tead, et see on matrix, sa ei julgeks katuselt alla üpata tolles maailmas tegelikult.
Teistpidi, elu võtmine ei ole mingitpidi kasulik jah, aint mingites eriti müstilistes olukordades.
Teinekord on inimene situatsioonis, kus see on ainuke lahendus.
Või ta arvab, et ta on sellises seisus, ja ta ei saa sinna midagi parata.
Ma olen suht kindel, et sa ei ole aX'ist ses suhtes tugevam. Pigem on tema läbi selle tugevam, mis tema on läbi elanud.

Mitte midagi isiklikku, aga selline kipu olema enamuse arvamus. Selles suhtes on sul muidugi täitelik õigus, et see on vale.

KUID ELU EI VÕTA AINT ENESELT JA EI PROOVI VÕTTA AINT NÕRGAD JA NEED, KES EI SUUDA ELUGA TOIME TULLA:



[Teadet on muutnud 15-2-2004 postitaja loom]
[OT]loom, kui kellegi posti muudad, kirjuta juurde ka, mida muutsid - viimase lause lõpus on koolon - mis peale seda tuli? Smile[/OT]

[Teadet on muutnud 16-2-2004 postitaja durian]
Vasta
#18
Nii, et kui kellelgi, selline hoog tuleb, siis mõelge, et te eksite. Maitia, eralduge natukeseks. Lissalt varem või hiljem see üle minema, mis sest et töökohta tagasi ei saa vms.
Eks proovige ntx skisofreenikule midagi sellist pähe taguda.
Vasta
#19
õige.
kuu aega tagasi mõtlesin, et elu on ilus jne.
nüüd seisan jälle ääre peal, ja mitte miski ei suuda asju paremaks teha...
Vasta
#20
Aga miks peale surma peab veel midagi olema. See on ju Piibli jutt et kas minnakse üles või alla kuid paljud meist on usklikud?
Vasta
#21
seda piibli jura ma vapsee ei usu.
selle mõtlesind inimesed välja kunagi ammu, sest neil oli väga igav Bleh
Vasta
#22
See piibli jutt, ei pea olema selle surmajärgsuse algallikas. On ju ka vanemaid teoseid.
Ma ise küll ei tia, mis piiblist arvata.
Vasta
#23
ˇMis te ajate... inimene on nõrk siis kui kukub kohe ennast maha lööma, et halbadest asjadest pääseda. Teised on tugevad ja seisavad probleemidele vastu ja püüavad seda oma peaga lahendada. Mõned hakkavad jooma, sest elu on halb, kas nemad on ka siis tugevad ja KOGENENUMAD kui igal õhtul koju kakerdavad ja hommikul ei mäleta enam kuhu raha kadus, kuhu auto kadus, kuhu naine kadus, kuhu töökoht kadus. Sellised inimesed on ju jumala lollid, c'mon homme hommikul on kõik mured jälle tagasi ja hull peavalu ka veel. Ma ei ole kordagi purjus olnud, sest sellel asjal pole mõtet. Ma ei saa mingit kasu sellest.
Minu arvates on nad nõrgad, sest kardavad probleeme.
Inimesed, mõelge positiivselt. Ega elu paremaks ei muutu sellest, kui igal õhtul nuga käes kuskil nurgas pisaraid valate.
::: Kedagi solvata ei tahtnud ja ärge nüüd sõimama hakake, kes teistmoodi sellest arvavad.

Eluohtliku olukorda ple olnud ja elu pole silme eest läbi jooksnud. Ta pole viimasel ajal viitsinud trenni teha ja ei jaksa joosta. Ma viin oma elu jõusaali, küll ta siis jookseb.
Me läksime ükskord õega koolibussi peale. Siis võttis üks koolikaaslane püstoli taskust välja ja tulistas minu poole. Õudne kangustunne tuli peale. Aga õnneks olid seal lihtsalt paukpadrunid sees
Vasta
#24
to wolfgirl: olen sinuga nõus.Enesetapp pole lahendus ja ka mitte alkohol. Probleemidest võitu saamisega naudime me oma õnne hetki veel rohkem.
Aga inimesed palun jääge teema juurde.
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja aX
õige.
kuu aega tagasi mõtlesin, et elu on ilus jne.
nüüd seisan jälle ääre peal, ja mitte miski ei suuda asju paremaks teha...

Jap mul täpselt samad mõtted pias...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,672 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,441 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,570 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,417 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,632 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 7,826 05-02-2016, 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Future Life Progression - Tuleviku elu progressioon Aerling 19 9,884 14-12-2011, 07:42
Viimane postitus: DHC
  Elu algus Jaje 4 3,165 12-08-2008, 10:53
Viimane postitus: Ares
  Elu ja surma vahe ruthie 12 4,970 09-06-2007, 20:49
Viimane postitus: Lillian

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat