Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kukkus 3 kilti ja jäi ellu?
#1
Juhtusin lehest(vist SL õhtuleht), et mees tegi langevarju hüppeid ja langevari ei avanenud. Mees kukkus 3 kilomeetrit alla kuni mingi põõsas ta hoo peatas. Mees jäi ellu ja pääses ainult luumurru ja kopsuvigastusega. Kahtlane või mis?! Kuidas saab põõsas hoogu niimoodi peatada?!

EDIT: Ok, tuli vale teema alla natuke vist...

Muudetud: 25-12-06 kell 17:54:12 Auron
Vasta
#2
Ühes lehes kirjutas, et tegelikult on maailm juba viimased kolmteist aastat Lactuca sativa liigi poolt juhitud.

Said ehk mu poidile pihta.
Vasta
#3
Teadatuntud tõsiasi et SL Õhtuleht on nn "kollane" ajakirjandus...
Vasta
#4
Ehh, seal oli kirjas, et see juhtus inglismaal ja see tyyp oli inglane kui ma õieti mäletan, aga ei tea jah, kas see tõsi on.
Vasta
#5
Nojah. Et teada kiirust, millega ta vastu maad põrutas, peaks teadma mehe massi? Oletame et 80 kg, seega raskuskiirendus Maal on 9.8m/s2 ja mees langes 3000 m saame, et mees oleks pidanud vastu maad lendama kiirusega 0.7 km/s, aga kuna on õhutaksitus siis praktiliselt jääks ka füüsikutele suht raskeks ülesandeks arvutada tegelik kiirus maapinnale kukkudes. Antud mehe kiirus võis nt 356 m peal vabalt olla negatiivne st võttis tuule alla ja mitte ei kukkunud Maa poole vaid hoopis eemaldus. Veel sõltub mehe ellujäämine tema keha tugevusest, antud põõsa elastsusest/kõvadusest, langemisnurgast jne. Neid langevarjureid on ennegi vastu Maad potsatanud ja ellujäänud
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: Auron
Juhtusin lehest(vist SL õhtuleht), et mees tegi langevarju hüppeid ja langevari ei avanenud.
No kuidas sa mõistad seda lauset?
Ehk annad mõne viida ka juurde, muidu jääb tõsise külajutu mulje.
Vasta
#7
Noh, ma alguses tahtsin anda, leht oli juba ära visatud, aga praegu tuli mulle geniaalne mõte sorida SL õhtulehe kodulehel ja leidsin ma selle: http://www.sloleht.ee/2006/12/23/valismaa/213526/

EDIT: parandasin mõned kirjavead(kindlasti jäid mõned veel) ja tahsin öelda, et ma olen ikka nii "tark" Laugh Sick

Muudetud: 27-12-06 kell 22:16:16 Auron

Muudetud: 27-12-06 kell 22:16:42 Auron
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Ühes lehes kirjutas, et tegelikult on maailm juba viimased kolmteist aastat Lactuca sativa liigi poolt juhitud.

Said ehk mu poidile pihta.



Paistab nii jah , kapsad juhivad maailma . See on suhteliselt võimatu, et ta ellu jäi , mingid marjapõõsad ei suuda inimest kinni püüda , kes 100 km/h maapoole kihutab. Millest koosnevad marjapõõsad ? Okstest , juurtest ,viljadest ja lehtedest , kui inimene kuskile lehehunnikusse lendaks 5 km kõrguselt kas ta jääks ellu ? On inimesi kes on 20 m kõrguselt hüpates surma saanud ja meie räägime 5 000 meetrist .

Samahästi lähme langevarjuhüppeid tegema sõpradega , ainult mina ja mu sõbrad . Ma lähen ''lennukisse'' , ''hüppan alla '' , '' langevari ja varulangevari '' ei avane , kaamera '' kiilub kinni '' . Ma '' kukun '' 5 000 meetri kõrguselt alla kuskile põõsasse , jään ellu . Sõbrad kõik ümber ... Keegi seda linti ei saanud , ainult mina ja mu sõbrad teame et see ''päriselt'' juhtus , sõbrad räägivad mingile reporterile , kes sellest ilge loo teeb . Tekib kahtlusi ... kas ma hüppasin ikka alla , miks kaamera ei töödanud , miks keegi teine peale mu sõprade seda ei näinud . BIG MYSTERY *!?!
Vasta
#9
mul isa sõber kukkus täispeaga 9 korruselt alla, samuti jalaluu ainult...
Vasta
#10
Inimesed on tooli pealt kukkudes ka surma saanud, see ei loe kui kõrgelt kukud, loeb kuidas kukud.
Vasta
#11
See oli mu ema töökaaslase poeg, tal kiilus see koht kinni millega ta oleks langevarju lahti saanud wink
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: TriibulineRuut
See oli mu ema töökaaslase poeg, tal kiilus see koht kinni millega ta oleks langevarju lahti saanud wink

Sul ema töökaaslase poeg on Britt nimega Michael Holmes?
Vasta
#13
Michael Holmes avaldas oma "surmahüppest"; videofilmi, lähemalt vahendab Postimees Online

Muudetud: 13-2-07 kell 15:36:40 elis
Vasta
#14
Uskumatu lugu selle inimesega. Mr Holmes-l on põhjust üks küünal süüdata ja edaspidi 2-te sünnipäeva pidadaBleh
Vasta
#15
ei tea jah.
maavälised jõud(hyes)
Vasta
#16
kõik asja mis langevad vähemalt 14 sekuntit on saavutanud oma tipp lagemis kiiruse nii, et erilist vahet ei ole kas kukkud 1km või 100km kiirus on ikka sama ja kokkupõrge on ka sama tugev ...
põõsas pehmendas maandumist päris kõvasti siis ( suur põõsas pidi olema )

tavaliselt on neil ka abi langevari mis tavaliselt avaneb ... ja pärast selle avanemist sõis mees põõsasse kukkuda ...

Muudetud: 8-6-07 kell 01:00:15 Lich
Vasta
#17
Üks kukub 4. korruselt ja saab surma, teine 3 km kõrguselt ja jääb ellu...
Vasta
#18
On kukkunud ka lendureid pärast katapulteerumist mitme kildi kõrguselt...kes lumehange ja kes kuhu... Murtud on roideid ja jalaluid. See ei ole midagi uut. Esimest korda lugesin sellest 20 aastat tagasi jubawink
Vasta
#19
aa, ei ei ei.. siis oli see mingi teine lugu, aga samasugune..
Vasta
#20
Keegi seletust ei leia, järelikult on mängus kaitseinglid...(hyes)
Vasta
#21
Kukkudes 3 km kõrguselt on inimene kindlasti saavutanud nn terminaalse kiiruse, so püsiva kiiruse, mille suurus on määratud raskusjõu ja õhutakistuse võrdsusega. Viimane sõltub oluliselt keha asendist, seetõttu võib terminaalne kiirus varieeruda 150 ... 400 km/h. Võrdluseks: sööstlaskurite kiirused ületavad 200 km/h.
Vasta
#22
http://www.elu24.ee/?id=3545
Vasta
#23
http://www.wikihow.com/Survive-a-Long-Fall
õpetab kuidas ellu jääda kõrgelt kukkudes

ise arvan et 1km kõrguselt kukkudes on suurem võimalus ellu jääda kui 20 m kõrguselt
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Evoltusiooni redel: Kes kukkus alla kes jõudis tänapäeva ? excubitoris 1 1,834 22-02-2008, 15:39
Viimane postitus: mustpea
  Jaapanlane jäi talveunne reaalne 3 2,790 23-02-2007, 14:46
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat