Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes kõndimine(kuutõbisus)
#76
Minul oli see natuke varem aga pole kuulnud eriti ,et täiskasvanutel oleks nii juhtunud. Ise ka ei tea miks just lastel?
Vasta
#77
mina olen koguaeg kuutõbine.. pidevalt ema hommikuti ütleb, et ma tatsasin mööda korterit ringi, või istusin voodis ja rääkisin midagi Laugh
Vasta
#78
mu sugulane tahtis wc minna agaläks trepikotta (kortermaja oli) tal ema äratas sis üles. tal wc ja korteri uks on lähestikku aga teine teisel pool koridori meetrise vahega.
Vasta
#79
Mul on selline lugu,et ma olen
maakodus peaaegu iga öö
kuutõbine.
Ma kõndisin ükskord väravast välja
(meil on maal maja)
ja hakkasin tiiki kõndima.
Ennem ärkas õnneks mu vanaema üles.
Ta viis kutsus mind tagasi tuppa
ja ma õnneks läksingi.
Ise mäletan seda,kuidas ukse lahti
tegin ja värava juures olin.
Kuu paistis.
Muidu ma pidevalt laulan unes,räägin
ja kõnnin majas ringi.
Mul on endal ka hirm selle ees,
et kuhu ma öösel minna võin
ja milliseid saladusi välja rääkida.
Äkki keegi oskab aidata või midagi...
Vasta
#80
Seo ennast voodi külge ja tõmba teibiga suu kinni Laugh
Kõige lihtsam.
Vasta
#81
Eks ta üks ohtlik asi ole.
mine tea mis teed...hüppad aknast alla, kõnnid sõiduteele jne.
samas tean inimesi kes on ka rääkinud mis nad kõik ära ei ole teinud küütõbistena
(Üks nõudis õe käest öösel sokki, kui see ei andnud hakkas ropendama)
ja saladusi võib välja rääkida küll. väheke ebameeldiv.
Vasta
#82
mul on sellega väga naljakaid lugusid, aga ma räägin praegu ainult 2 tükki.
1) esimene on , et mingi 2. klassis ma enne ülesäratamist umbes 6.40 vms ärkasin ise üles, panin kuutõbisena riided selga ja jooksin mööda koridori, köök oli jsut seal lähedal ja ema nägi/kuulis kõike pealt, ma jooksin mööda koridori vihaselt ja nutuselt , karjudes , et se keegi annaks mu medali tagasi Laugh ..
2) oli ka umbes samal ajal aga talvel.. mingi paar kuud hiljem.. isa tuli mind äratama.. aga ma ei ärganud, ja siis ma kuutõbiselt üritasin talle auku pähe rääkida, et ei peaks ärkama ja siis ütlesin talle, et toon talle mobiili kui ma magada saan.. ja lõpuks ise ärkan üles, sellest jutust midagi ei mäleta, isa ma mdiagi ei maininud.. ja siis kui pärast koolist koju tulin, küsis isa " noh, kus mobiil siis on ? " ise samal ajal naerdes .. xD .. no ma ei saanud muidugi millestki aru, oärast ta seletas mulle, aga kõige huvitavam selle juures oli, et ma ostsin mgini kommipaki või midagi, selline plastmassist, ja selle kuju oli mobiil.. ja sees olid kommid kui lahti võtta, ja ma viisin selle koju ka veel.. milline kokkusattumus.. või midagi alateadvusega ? xD

Muudetud: 21-4-07 kell 00:03:00 chiyoko
Vasta
#83
see teine juhus tundub lihtsalt läbi une rääkimisena.
tean inimesi kes hommukuti kui neid ülesse aetaks automaatselt võivad öelda et nad peavad alles teiseks tunniks kooli minema vms.
samuti lülitatakse äratuskelli kinni.
ei ütleks et see kuutõbisus on.
ise olen ka midagi säärast teinud, istusime sõbrannaga ükskord väga kaua üleval, ma väsisin ää ja hakkasin talle läbi une rääkima mis tuleb peale surma Smile
Vasta
#84
mina arvan,et need mehikesed on oranzid/sinised/punased,aga kindlasti mitte rohelised.
Igaljuhul,ma olevat ka ühe korra kuutõbist teinud.isa juures olin ja siis mingi hetk otsustasin trepist alla minna ja kuskile jalutama minna,aga isa uus naine sai must kinni ennem..päris huvitav.olen kuulnud,et mõned inimesed on ärganud püsti seistes oma korteri/maja koridoris,jalad sopased.Kriipi.:o
Vasta
#85
mul oli hiljuti nii :

Jäin enda voodis magama...Aga ma magasin öösel oma õe voodis (kõrval toas)
ja ma olin võtt oma teki ka sinna kaasa .aga ma ei mäletand sellest midagi kudas ma sinna sain Laugh
suht õudne on mõelda et ma öösel ringi kõnnin :S

Aga ma pole mingi 5-6 aastane ...

Varem seda pole olnud :S
Vasta
#86
ega tekst liiga segaseks jäänd?
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas: freak
ise pole kuulnud et oleks kuskil ringi kõndinud. samas ema ikka rääkinud kunagi et kui magad nii et kuu pähe paistab siis muutud kuutõbiseks. ei tea nüüd kas on õige või mitte, aga ma olen alati vältinud magamist kuuvalgel.
Mis sa siis oled öösel üleval või?
Vasta
#88
Mul on olnud kaks juhtumit.

1) ma kõndisin toas ringi ja olin nagu poolärkvel kukkusin koguaeg ma ja ajasin mingit segast teksti siis läksin voodise tagasi aga see tundus väga reaalne

2) Olen laagris kõnnin ringi hommikul küsiti noh kus eile õõsel käisid ma ei osanud midagi vastata
Vasta
#89
mul on olnud nii kui ma vanas elukohas veel elasin tahtsin kylmkapi juurde põit minna tyhjendamaLaugh aga ema sai mu alati 6igeks ajaks k2tte(Y)
Vasta
#90
Kui ma 10a olin siis mul juhtus ka kuutõbisus Laugh hommikul kui vanaema mind üles äratas imestas ta kus on mu lina padi ja tekk... Ringi otsides avastasime,et need olid koridoris laua peal kokku pandud ilusti Laugh
Vasta
#91
Ma ise kõndisin kunagi maal vanaema juures maja tagauksest välja ja tulin eest sisse tagasi. Ema rääkis. Jube, sest ma ei julgenud üldse selles suures ja õudsas majas liikuda.
A kaksikvend sai mul ükskord huvitava asjaga hakkama. Nimelt tõusis ta voodist täitsa lampi püsti ja jalutas peegli juurde. Pani peegi juurest tule põlema ja ütles: "Oliver, mis sa siin teed", vms. Oliver on nimelt minu nimi ja tuleb välja, et mu oma kaksikvend ei tee endal ja minul vahet. Arvan siiski, et ta oli vast ikka kuutöbine.
Vasta
#92
Ma ei leidnud selle teema kohta eriti midagi...v6i otsisin valest kohast aga ma arvan, et keegi on veel selline, kellel on 66siti tulnud tahtmine tualetti v6i vett jooma minna aga juhtub midagi kummalist ja ise ei m2leta midagi...isegi mitte seda millal sa tagasi j6udsid...
Vasta
#93
Kuutöbisus ?
Vasta
#94
Noh võib ka nii öelda...aga kuutöbine ei mäleta üldse midagi poolunes kõndja aga mõnda üksikut mälupilti....
Vasta
#95
Natuke teisest ooperist, aga kattub "Poolune" teemaga.
Nimelt minul on korduvalt sellist asja juhtunud (rekord on kaks nädalat järjest iga päev(öö) üht ja sama "und" kogeda), et keset ööd ärkan üles ja siis läheb umbes paarkümmend sekundit aega tabamaks ja arusaamaks, et tegu ei ole enam unega.

Ülimalt humoorikas tunne Laugh ...hiljem loomulikult.
Selles "hetkes" on see aga kohutavalt segadust tekitav...

Aga teemaalustaja kogemust on kindalsti paljud alkoholi lembelised või tulnukate poolt röövitud inimesed tundnud Laugh.

Võimalikud variandid:
1. ju siis ei ole see piisavalt tähtis tegevus, et see vääriks meeldejätmist.
2. piisavalt keeruline ülesanne ajul seda "asja" meelde jätta -ülesande täitmine võtab kogu ressursi.
3. "kustub(kustutakse)" see "logi-fail"(ehk mälestus) hiljem ajust.



Muudetud: 18-1-08 kell 14:56:15 Tom
Vasta
#96
Midagi kummalist vast pole juhtunud, küll aga on olnud nii, et kas poolunes või vahest isegi täiesti ärkvel on näiteks väga suur tahtmine minna vett jooma ja siis tõused püsti ja lähed näiteks paar sekundit kraani poole ja siis toimub selline nõks ja sa oled jälle oma endises kohas tagasi ja sa pole enne sealt liikunud. Tavaliselt tuleb minul peale sellist asja äärmine nõrdimus peale.
Vasta
#97
mai tea kas see on teemas või ei ole aaga mu emal on nii olnud et ta on tundnud nt rotti enda peal kõndimas aaga ise ei saa sinna midagi teha ja mäletab seda hommikul hästi
Vasta
#98
psühho vallas tuntud teema! wink
Vasta
#99
Tsitaat:Algselt postitas: lendorav
psühho vallas tuntud teema! wink

Äkki valgustad meid sel 'psühho' teemal?

Ses suhtes, et psühholoogias on kuutõbisus, insomnia jms + siis uuemal ajal ka astraal ja lucid dream. Otsest poolune uurimist sellisel kujul, mis sisaldaks esimese postitaja tundmus-kogemust, ma ei tea.

Enamasti seostatakse sellist käitumist siiski kuutõbisusega, mõnikord ka selle kergem vorm.
Samas on seletatav ka Tomi pakutud ajutegevuse teooria.
Vasta
Mul on mitmeid kordi juhtunud, et olen kellegi või millegi äratamise peale pidanud äkitselt tõusma, ning siis otsin mingit ime-jubinat, mis eksisteerib ainult minu aju sügavamates soppides, ning ma otsin seda u 20 sekundit ja siis hakkan alles mõtlema, mida ma õigupoolest otsin!
Siis selgub muidugi, et ma olen ikka täiega "segast pannud" Laugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,696 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 41,169 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,104 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,847 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,659 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,518 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,999 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,936 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,935 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,247 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat