Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puud kui surmakuulutajad?
#1
lugu siis selline:meil kasvab kodus üks õunapuu,mis kannab ainult siis vilja,kui keegi sel aastal sureb.näiteks kui mu vanaema suri,oli õunapuu täis ja järgnevatel aastatel oli väga vähe õunu õunapuu küljes.ja aastal,kui mu isa suri,kandis õunapuu samuti palju vilja jne.
kas teil on selliseid kogemusi ja kui on,kirjutage.ma tahan tõesti teada,kas see on kokkusattumus,et see puu ainult siis vilja kan- nab,kui keegi sureb.
Vasta
#2
Tavaliselt on negatiivsed paigad ja tsoonid need, kus puud on kõverad ja seal ei soovitata elada. Võib haigestuda ja ära surra.
See võis ka kokkusattumus olla, et puud just neil aastatel palju õunu kandsid.
Vasta
#3
Võib küll kusjuures nii olla. Aga vähe tõenäoline. Sest ma ei usu, et puud on mingi negatiivse energia "fännid". Küllaga - olen käinud vanadel surnuaedadel, kus käiakse harva ja seal kasvavad puud ja põõsad ohjeldamatult kiiresti ja viltu. See õunapuu võib küll mingit toitumust vms saada neg. energiast. Väga huvitav puu.
Vasta
#4
Kui meil ka selline puu oleks.
Võibolla tõesti see puu on eriline.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: yar
Arvan, et õunapuu ei kuulutanud surma ette, vaid pigem tahtis lohutada. Lohutada, siiajääjaid. Loodus on imeline ja kui temast osa saada nii nagu vanaaja inimesed seda oskasid, siis on meil väga palju loodusest õppida. Teatud puud hoiavad inimesi, ennastohverdavalt. Kui see puu tundis, et midagi halba on perele tulemas, siis küllap ta tahtis teid sellega rõõmustada, et te väga ei kurvastaks.

Väga ilus arutlus. Usun sama.

Kas puud surma ette kuulutavad, on vaieldav. Küll aga surevad paljud puud siis, kui on surnud nende istutaja või see, kelle ilmaletuleku auks nad on istutatud. Vanasti oli traditsioon istutada iga lapse ilmaletuleku puhul puu, mis siis koos lapsega kasvas. Paljudel juhtudel aga pandi tähele, et kui laps, kelle nimepuuga või elupuuga tegemist oli, suri, siis langetas puu lehed ja hakkas kuivama, kuni ka ise täiesti kuhtus.

Mingist raamatust lugesin, et kord oli üks ema, kes ootas oma poega sõjaväest koju, märganud, et poja nimepuu on kuivama hakanud. Pärast sai ta teada, et just siis oli poeg väga raskelt haavatuna hospitalis suremas.
Vasta
#6
Puudega on nii, et kui ühel aastal annavad nad ohtralt saaki, siis teisel aastal on saagikus väiksem (või puudub üldse). Puud justkui puhkaksid vahepeal.
Endal nimepuud pole ja seega ei oska surma ja puu saagikuse kohapealt kaasa rääkida. Võib-olla tõesti võib seal mingeid seoseid olla, kuid välistada ei saa ka seda, et sel ajal kui inimene ära suri oli ka puul puhkefaas.
Ühesõnaga, kui mõelda reaalselt, siis võib antud juhtumit lugeda ka lihtsalt kokkusattumiseks.
Vasta
#7
mu kodukandis liikus jutt, et kunagi ühele puule olevat inimesed haigusi ohverdanud. hiljem oli üks vanaonu puu maha võtnud, üleni kärna läinud ja lihtsalt surnud.
Vasta
#8
Egas jah... kuskile peab see negatiivne energia edasi kanduma, kui puu, kes seda senimaani hoidis, maha raiuti.
Vasta
#9
Kle seda ravan mina kah....kuigi need legendid ei ole eriti usutavad....aga ikkagi...selles on mõttetera sees vähemalt kui selle üle mõtlema hakkad...:o
Vasta
#10
Vabandust, et vana teema üles võtsin, aga mul on tuttav, kes istutas oma sõbranna ja vana naabrimehega puu.Puul kasvas kolm haru, nagu mu tuttav,tuttava sõbranna ja see vana naabrimees. Kevadel puu üks haru aga miskipärast suri, ning nädal peale seda suri ka vana naabrimees.
Tean, et suht kahtalselt seletatud, aga see oli vist loogilisem viis, kuidas see kirja panna.

Muutus: Parandasin õigekirja.

Muudetud: 21-2-08 kell 22:17:51 Thorondor
Vasta
#11
Toalilled pidavat ka kiduraks jääma ja kuivama hakkama, kui nende omanik(ka kinkija)on ohus või tal halvasti läheb.Tean ise ka ühte lugu,kui naine sai kingituseks kalli ja ilusa potilille(ei oska kahjuks selle lille nime öelda,las ta jääda)hoolitses ta lille eest hästi ,aga lill kippus kuivama ja lehed olid pisikesed ja nõrgad.mõne aja pärast kuulis,et talle lille kinkinud inimene läks mehest lahku ja tal üldse läheb halvasti. Aasta laega läks mööda ja lille kinkija elu läks paremaks-ta kolis,sai hea töö ja leidis endale uue elukaaslase.
Samal ajal lille kingituseks saanu oli juba lillele enam-vähem käega löönud ja arvas et eks see ikka kuivab ära.Mõne aja pärast pani tähele,et lillel tekivad uued lehed ja isegi õitsema hakkab. Ja just umbes samal ajal kui kinkijal hakkas hästi minema...

Ei tea,kas juhuste kokkulangemine,või tunnetas lill teda kinkinud inimese häid ja halbu aegu:o

Muutus: Parandasin kirjavead, järgmine postitus, kus tühikuid pole lausete vahel, läheb kustutamisele.

Muudetud: 21-2-08 kell 22:16:51 Thorondor
Vasta
#12
Loodus on huvitav, seda peaks pinksamalt jälgima... Jägides võib nii mõndagi märgata.
Vasta
#13
Mul meenus seik, kus ükskord "Müüdimurdjates" rääkis erineva muusika mõjust lilledele ja taimedele ning nende kasvule (vist olid aedviljad), klassikaline ja metal muusika mõjus väga lilledele, seega kasvasin need kiiresti, ei mäletagi, mis stiil see oli, mis selle kasvu totaalselt pidurdas. Seega, kui on võimalik, et muusika mõjub niivõrd erinevalt, siis on kindlasti võimalik ka see, et see puu saagikuse värk on seotud kuidagi nende surmadega ka...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Enesetapp kui väljapääs elutrepp 132 70,705 25-06-2019, 19:49
Viimane postitus: Maario

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat