Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV: X-Files
Autor Sõnum
Päikeseinsener
Bännitud

07-04-2011 00:41
Postitus: #76
RE: TV: X-Files
6

Ta nägi detektiiv Milesi Mulderi selja taga puude vahelt välja tulemas. Tal oli püss laskevalmis. Ja tal olid mõrvamõtted silmis.
"Mulder!" karjatas Scully nii, nagu tema valutavad kopsud võtsid. "Vaata! Sinu selja taga! Tal on püss! Ta kavatseb !"
Aga juba siis, kui sõnad ta huulilt pääsesid, teadis Scully, et oli liiga hilja.

Mulder kuulis Scullyt karjumas. Tal oli ümberpööramiseks aega. Tal oli aega, et näha detektiiv Milesi metsast välja sööstmas. Kuid polnud aega, et takistada meest teda maha laskmast.
Kuid suur politseinik ei paistnud Mulderit isegi nägevat. Tal oli silmi ainult oma poja jaoks.
"Billy! Ma armastan sind! Aga see on ainus võimalus!"
Miles möirgas nagu haavatud grislikaru -ja tõstis püssi.
See läks lahti - õhku.
Milesile otsa tormanud Mulder oli ta maha paisanud.
"Redskinide" meeskonnale kuluks see mees ära, mõtles Scully.

Ta nägi, kuidas Mulder püssi järele küünitas. Ta liikus ettepoole, et teda aidata. Samal ajal oli Billy ikka veel paigale tardunud, Theresa käte vahel. Ta nägi välja nagu uskumatult elutruu skulptuur.
Siis Scully kangestus, sest raiesmik ärkas ellu.
Tolmu ja liiva keeristorm kerkis üles. See moodustas Billy ja tema kandami Ümber tuhiseva seina. Tuul möirgas puulehtedes. Üle tuulekahina tõusis surisev heli. Surinaga koos algas kolksumine. Ja kolksumisega hoovas raiesmikule silmipimestav valge valgus. Mulder ja Miles kadusid pimestavasse tulelõõska.
See lõppes sama äkitselt kui oli alanudki.

Scully pilgutas silmi, et selgemalt näha. Ta nägi Billyt ja tUdrukut kõrvuti maas. Nad olid kaetud tolmu ja langenud lehtedega.
Ka Mulder ja Miles nägid neid. Mehed ajasid end jalule ja jooksid mahakukkunud paari juurde. Scully jõudis nendega samaaegselt kohale.
Miles kükitas oma poja kõrvale.
"Billy," ütles ta lämbuval häälel.
Billy tõstis pead. "Isa...?" õnnestus tal öelda. Ta tõusis isa abiga jalule. Tema kõrval virgus Theresa. Scully aitas ta püsti.
"Kes te olete?" küsis tüdruk. "Mida ma siin teen?"
Scully vaatas tema juhmidesse silmadesse. Siis tundis ta oma käsivarrel kätt. See oli Mulder. Scully järgis tema tumma pilku. Mees vaatas Billy selga. Scully pidi karjatuse lämmatama.
Punased märgid olid kadunud.
"Detektiiv Miles," ütles Mulder, "ega te vastu ei ole, kui me Billyle mõned küsimused esitame?"
"Vastu? Ei. Üldsegi mitte," ütles detektiiv. Ta hoidis Billyt hellalt kaisus. Ta vaatas poega imestuse ja rõõmuga. "Te ei lasknud mul teha kõige hirmsamat asja, mida isa võib teha. Te päästsite mu poja elu. Te aitasite mul teda surnust tagasi tuua. Minu poolest võite teha kõike, mida tahate."
Detektiiv nõudis, et ta ise viib Billy tagasi vaimuhaiglasse. Mulder ja Scully viisid Theresa koju. Siis suundusid nad haiglasse.

"Kuulge, võtke aeglasemalt," hoiatas Mulder Scullyt.
"Me mõlemad ei saa olla hullud juhid."
"Tõsi," ütles Scully. Vastumeelselt alandas ta auto kiiruse ettenähtud piirini. Mulderil oli õigus. Ta ei tahtnud hunnikusse sõita - mitte enne, kui nad on Billy käest oma vastused saanud.
Kui nad saabusid, oli Billy tagasi oma voodis. Doktor Glass oli tema juures. Psühhiaater paistis olevat hämmelduses.
"Väga ebatavaline juhtum," ütles ta. "Kõigi oma tööaastate jooksul pole ma veel kunagi midagi sellist näinud,"
"Teil on õigus," lausus Mulder. "See on kõige ebatavalisem juhtum. Sellepärast ongi meile tähtis Billyt küsitleda."
"Loomulikult," nõustus doktor Glass. "Kuid tehke lühidalt. Ta on ikka veel nõrk. Paranemine võtab natuke aega."

Lamades voodis, kus ta oli kolm aastat lebanud, nägi Billy tõepoolest nõrk välja. Kuid nüüd olid tema silmad elavad. Ja kuigi ta hääl oli nõrk, oli see selge.
Mulder rääkis vaikse häälega. Ta ei tahtnud Billy vaimset tasakaalu häirida. See oli ikka veel habras nagu kaardimajake.
"Räägi mulle sellest valgusest, Billy," ütles Mulder."Millal sa seda esimest korda nägid?"
"Metsas," vastas Billy. "Me kõik olime metsas. Meil oli pidu. Kõik minu sõbrad. Me tähistasime."
"Mida te tähistasite?" küsis Mulder.
"Koolilõpetamist," ütles Billy.
"Aga sa ju ei lõpetanudki," sõnas Mulder.
"Ei," ütles Billy. "Valgus viis mind ära."
"Kuhu see sind viis?" küsis Mulder.
"Katsepaika," seletas Billy.
"Kas nad tegid sinu peal katseid?" tahtis Mulder teada.
"Jah," vastas Billy.
"Kas sa aitasid neil teiste peal katseid teha?" päris Mulder.
"Jah," lausus Billy. "Ma ootasin nende käske. Et teisi kaasa võtta."
"Kuidas nad käske andsid?" küsis Mulder.
"Läbi seadeldise," vastas Billy. "Aga katsed ei läinud korda. Ma - "
Billy hääl värises. See oli nagu tuule käes vilkuv küünlaleek.
"Mida sa tegid?" julgustas Mulder teda vastama.

Mees kummardus tema sõnade tabamiseks ettepoole. Mulderi selja taga tegi Scully sedasama.
Nad nägid pisaraid mööda Billy põski alla veeremas. Nad kuulsid Billyt nuuksete vahel ütlevat: "Nad ütlesid, et kõik saab korda. Nad ei tahtnud, et keegi teada saaks. Nad tahtsid, et kõik oleks hävitatud. Ma kardan. Ma kardan, et nad tulevad tagasi."
"Pole midagi karta," püüdis Mulder talle kinnitada. "Kui sa saaksid nüüd mulle öelda - "
Kuid Billy oli öelnud kõik, mida ta kavatses sellel ööl öelda. Ta nuttis kontrollimatult.
"Ma kardan, et sellega peab asi piirduma," ütles doktor Glass Mulderile. "Ma loodan, et te olete piisavalt kuulnud."
"Ärge minu käest küsige," ütles Mulder talle. "Kusige agent Scully käest"
Kuid Mulder tegi seda ise. "Kuidas on, Scully?" küsis ta naise käest "Kas te olete piisavalt kuulnud? Piisavalt teie ettekande jaoks?"

"Nad ootavad teid," ütles eriagent Jones Scullyle.
Scully oleks peaaegu ringi pööranud, et Mulderiga pilke vahetada. Aga ta ei teinud seda. Sest Mulderit polnud seal.
Imelik, kuidas ta oli Mulderi juuresolekuga ära harjunud, mõtles ta. lmelik, kui kiiresti neist meeskond oli saanud.
Kuigi nüüd oli ta üksi, jälle Washingtonis, FJB peakorteris. Kõrgemad ülemused olid tema esitatud ettekannet lugenud. Nüüd tahtsid nad teda näha.

Jones juhatas ta konverentsisaali. Ta nägi laua ümber samu mehi, keda eelmisel korral.
Kas ta paistis samasugusena? Selle sama külma pea ja kõhuga agendina, kelle nad hulluga kokku olid määranud?
Maha istudes püüdis ta endiselt rahuliku ja enesekindlana paista. Siis ootas ta küsitluse algust.

Vanemapoolne mees, kes oli üks kõrgematest ülemustest, rääkis kõige esimesena.
"Me oleme teie ettekande läbi vaadanud, preili Scully," ütles ta. "Ausalt öeldes ei tea me, mida sellest arvata."
Tema kõrval istuv mees nõudis: "Kas agent Mulder püüdis teid kuidagimoodi petta? Teile puru silma ajada? Teile ajuloputust teha?"
Scully vastas kindlalt "Ei, sir. Agent Mulder lasi mul ise otsustada. Ei mingit suitsu. Ei mingit hämamist. Kõik oli aus ja õiglane."
Kolmas mees lõi ka sekka. Tema hääles oli vastik toon. "Nii et te arvate, et meil Ameerikas lendavad ringi kosmosetulnukad? Tapavad inimesi laserpüssidega?"

Scully manas näole viisaka naeratuse. Ta käitus, nagu oleks mees nalja teinud. "Ei, sir," ütles ta. "Ma ei usu, et meil on selle väitmiseks piisavalt tõendusmaterjali. Kindlalt väitmiseks."
"Ma lugesin tõenditest, mis teil on," uratas teine kõneleja. "Ajamuutused. Grotesksed laibad. Ja mida see teine asi tähendab? See, mida te "seadeldiseks" nimetate?"
Scully võttis taskust klaaspudelikese. Võib-olla teeb see pudel seda, mida tema ettekanne ilmselgelt polnud teinud. Võib-olla usuvad need mehed oma silmi.
Mehed lasksid pudelil ringi käia. Igaüks kõõritas järgemööda pudelis olevat metalleset.

"Meie laborikatsed ei suutnud kindlaks teha, mis metall see on," ütles Scully neile. "See pärineb laiba ninakoopast Billy Miles kirjeldas sama objekti. Ta ütles, et see on ka tema ninas. See käskis tal tappa. Seda võib mingil moel faksiks nimetada - kasutatakse selleks, et mõrva käsku edasi anda."

Pudel oli kõige suurema ülemuse käes. Ta jõllitas seda, püüdes välja mõelda, mida selle kohta öelda.
Lõpuks ta ainult vaatas Scullyt ja ütles: "Tuleme tagasi maa peale. Mis selle poisiga on juhtunud? Billyga? Kas tema üle mõistetakse kohut?"
"Nad on otsustanud, et Billy isa ja piirkonna kohtuarst takistasid õigusemõistmist," ütles Scully. "Loomulikult on Billy oma osa kuritegudes üles tunnistanud."
"Oma osa?" hüüatas teine kõneleja. "Kes veel siis asjasse segatud võiks olla?"
Enne kui Scully vastata jõudis, nõudis esimees: "Kas te tahate öelda, et poiss läheb mõrva eest kohtu alla?"
"Ei, sir," vastas Scully. "Me veensime kohalikke võime kohtuasjast loobuma. Me ütlesime, et see on kõigile asjaosalistele kõige parem,"
"Kuradi õigus," kuulutas teine kõneleja. "Muud meil vaja ei olegi. Libedat advokaati Mulderilt tunnistust võtmas. FJB agenti ja "tulnukate röövi" -kaitset kasutades mõrvasUüdistusest vabanemas."

Kolmas kõneleja küsis Scullylt teravalt: "Kas kellelegi on pähe tulnud, et poiss võib olla lihtsalt üle mõistuse kaval mõrvar?"
Scully kobas olematu vastuse järele. Kuid esimees säästis ta vajadusest kaabust küülik välja tõmmata.
"Tuleme tagasi selle kohtumise peamise mõtte juurde," ütles ta. "Mida usub agent Mulder?"
Nüüd oli Scully uue probleemiga silmitsi. Oli liiga palju asju, mida ta öelda oleks võinud. Liiga palju asju, mida Mulder talle paljastanud oli. Liiga palju asju, mida peaaegu mitte keegi teine maailmas ei usuks.
Kindlasti mitte need tema vastust ootavad mehed.
Ta tegi kõik, mida suutis. Ta ütles niivähe, nagu sai.
"Agent Mulder arvab, et me ei ole üksi."
Esimees vaatas teda pikalt ja põhjalikult. Siis liigutas ta kergelt õlgu. See võis olla õlakehitus.
"Tänan teid, preili Scully," ütles ta. "Te võite minna."
"Ma tahan vaid öelda, et - " alustas Scully.
"Tänan teid, preili Scully," kordas mees.
"Jah, sir. Tänan teid, sir," ütles Scully.

Kui ta tõusis, vajus tal süda saapasäärde.
Ainult üks asi takistas sel veelgi sügavamale vajumast. Kerge naeratus, mille agent Jones teda välja juhatades talle saatis. See naeratus paistis ütlevat, et naine oli päris hästi hakkama saanud.
Kui Jones ukse seestpoolt sulges, haihtus ta naeratus.
Tema nägu oli ilmetu, kui ta ülemuste juurde tagasi läks.
Laua taga istuvad mehed tegelesid märkmete võrdlemisega.
"Tema ettekanne ühtib nende Pentagoni salastatud paberitega," ütles kolmas kõneleja. Ta raputas pead.
Teine kõneleja oli sama murelik. "Kui see ajakirjandusse jõuaks, oleks lõpp. Või kui Kongress selle enda kätte saaks.
Me peaksime kogu oma aja tulnukateja kummituste tagaajamisele kulutama."
Varem vaikinud mees ütles kibestunult: "FJB tähendaks Föderaalset Jamaajamise Bandet"
"See põhjustaks massihüsteeria," teatas kolmas kõneleja.
Esimees kuulas vaikselt, kuninad lõpetasid. Tema otsust oodates pöördusid kõik silmad tema poole.

Ta köhatas hääle puhtaks.
"Härrased," ütles ta. "Selles ettekandes ei leidu kindlaid tõendeid. Me peame laskma agent Scullyl agent Mulderil silma peal hoida. Ta peab andma meile küllalt fakte, et salatoimikud igaveseks kinni panna. Senikaua ei levi agent Scully ettekandes leiduv informatsioon sellest ruumist kaugemale. Eriagent Jones, kandke tõendusmaterjal tavalisel kombel kartoteeki."
"Jah, sir," ütles Jones.
Ta korjas kõik ettekande koopiad laualt. Need moodustasid paksu paki. Scully oli teinud põhjalikku tööd.
Siis ulatas esimees talle klaaspudelikese metallseadeldisega.
"Hoolitse selle eest eriti hästi," ütles mees Jonesile.
"Jah, sir," lausus Jones.

Jonesi esimene peatus oli büroo peakorteri kelder. Ta sisenes ruumi, millest vaid vähesed agendid teadsid. Ja mille võti oli veel vähesematel.
Ruumis oli roostevabast terasest ahi. Jones avas selle ukse ja viskas ettekanded sisse. Ta vajutas nupule. Ta vaatas, kuidas oranžid leegid aplalt kerkisid.
Ta ootas, kuni tuli oli oma töö teinud. Siis lahkus ta kiirel kõnnakul.
Ta läks peakorteri parkimisplatsile.
"Mul on vaja büroo autot," ütles ta teenindajale.
"Jälle mõni eriülesanne, Jones?" küsis mees. "Kena päev autosõiduks. Mõnel mehel ikka veab kogu aeg. Mina pean kella kuueni postil olema."
"Jah, oh mind õnnelikku," vastas Jones.

Ta lahkus linnast. Ta sõitis Ule Potomaci jõe ja läbi rohelise Virginia maastiku. Ta keeras maanteelt kitsale märgistamata asfaltteele.
Ta peatus kõrges kiviseinas olevate raudväravate ees. See nägi välja nagu sissekäik eravaldustesse. Kuid eravaldustes ei valvanud kaks sõdurit automaatidega.
"Tere, Jones," ütles seersant, kui Jones oma dokumente näitas. "Järjekordne töö?"
"Järjekordne töö," nõustus Jones.
Värav läks lahti ja Jones sõitis mööda asfaltteed hiiglasuure akendeta betoonhoone juurde.
Jones näitas uksel olevale valvurile oma dokumente ja sisenes.
Sees oli maast laeni ulatuvatest riiulitest labürint. Riiulid olid lukustatud raudkaste täis topitud.
Jones ei peatunud. Ta teadis täpselt, kuhu ta läks.
Laohoone kaugemas otsas mees peatus. Ta võttis võtme välja ja avas koodnumbriga märgistatud karbi.
Ettevaatlikult asetas ta klaaspudelikese sinna sisse.
Nelja täpselt samasuguse pudelikese kõrvale.
Karpi sulgedes ja lukustades mõtles ta, kui mitu korda tal veel tulla tuleb.
Ta mõtles Scully peale. Ta mõtles Mulderi peale. Ta mõtles juhtumitest pungil salatoimikutele.
Hoonest lahkudes ütles ta valvurile: "Peatse kohtumiseni."

LÕPP

"You're all individuals"
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
TDK
Eriliige

07-04-2011 01:02
Postitus: #77
Olen vaadanud 2 korda Salatoimikud (X-files) läbi. Esimene kord oli see puhas fantaasia ning lihtsalt fiktsioon. Teinekord aga süvenesin palju rohkem ning olles kursis erinevate reaalsete nn X toimikutega, siis tõdesin suurt üllatust - väga paljud osad oleks nagu reaalsetest toimikutest maha kirjutatud. Toome siis mõned näited ka : N wonderland ehk area 51 deitailid päris täpsed ning isegi autod ning värvid samad (ka postkast jne)pluss sellega seonduvad lennu katsed ning baas mägede sees, mehed mustas lood, valitsuste signaalide saatmised kosmosesse, mõtete lugemise võime, võime mõjutada inimesi, mikrorobotid, arvuti tehnoloogia, mis alles aastaid hiljem valmis jne jne. Oleks aega võiks puust ja punaseks teha kooa linkidega aga jätaksin selle võimaluse kellegile aktiivsemale foorumlasele. Iseenesest huvitav teema ning võrdluskoht, et mis on reaalsus ning mis fiktsioon. Kuidas keegi filmis näiteks julgeb avaldada teabe, millega alles viimastel aastatel on välja tuldud. Kas lihtsalt kokkusattumus ?

Kõik on võimalik.
Nofretete
Veteran

05-02-2016 12:43
Postitus: #78
RE:
(27-10-2005 17:43 )HadziOgloe Kirjutas:  Kas olete märganud, et x failide põhiidee on, et Antarktikas peitub probleemi lahendus.
x failide kohaselt on Antarktikas külmutatud kosmosetsivilisatsioon, kes kohe-kohe üles sulab ja võimu haarab.
Zed tõestab, et seal on täiesti ärkvel ja tegus III reich; sõdimisest loobunud ja koostöös Plejaadide tsivilisatsiooniga.

USA seriaalid valmistavad massiteadvust millekski ette.
Milleks seekord?

Populaarne ulmeseriaal “The X-Files” naasis mõne nädala eest USA teleekraanidele, tuues vaatajate ette ohtralt uuemaid ja vanemaid vandenõuteooriaid. Piloot-episood on tekitanud inimestes tugevaid emotsioone ning mõned on seda pidanud isegi Hollywoodi varjatud hoiatuseks meid eesootava tuleviku suhtes.

Tundub, et just 9/11 vandenõuteooriad panid seriaali “The X-Files” 14 aastaks pausile
http://www.telegram.ee/nwo/kuidas-911-va...rR5HtKLRxB
vasamasa
Vana kala

05-02-2016 17:35
Postitus: #79
Hakkasin ka vaatama üle sati vene TB3 pealt . Iga teisipäev kell 19:20.
Esimesed osad lahjad, 3. osa oli vist lastele, täielik komöödia.

Järgneval lingil saab uue hooaja 3 esimest osa vaadata vn.k
http://ostfilm.org/news/sekretnye-materi...rezagruzka
(selle postituse viimane muutmine: 05-02-2016 19:36 vasamasa.)
zzz34
Veteran

07-12-2016 23:40
Postitus: #80
The X-Files/Salatoimikud
Päris põnev.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

09-12-2016 09:55
Postitus: #81
(05-02-2016 17:35 )vasamasa Kirjutas:  Hakkasin ka vaatama üle sati vene TB3 pealt . Iga teisipäev kell 19:20.
Esimesed osad lahjad, 3. osa oli vist lastele, täielik komöödia.

Vaid mõned aastad tagasi vaatasin uuesti läbi terve originaalsarja... ja pean tunnistama, et ka see oli justkui lastele mõeldud. Pole ka ime, sest lapsena vaadates oligi Salatoimikud üks lemmik sarjadest.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
zzz34
Veteran

09-12-2016 14:57
Postitus: #82
no nüüd uued osad ja eestikeeles puha,ükski tulnukas ei jää arusaamatuks Smile ,mina vaatan neid esmaselt,vanad ei pakkunud huvi kuna olid võõrkeeles.
Tulnukinimene
turist Maal

13-01-2017 09:29
Postitus: #83
Kõik kuus uut osa vaadatud. Esimene ja viimane osa olid asjalikud, soovitan! ( ja ikka lugeda ridade vahelt mitte sõna sõnalt)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UUS saatesari - Hangar 1_The UFO Files Tacian 8 3,459 07-05-2015 10:24
Viimane postitus: Tacian
  TV: Fact or Faked: Paranormal Files BIG UP 5 2,357 11-07-2011 23:06
Viimane postitus: levis
  TV: Joseon X-Files - Secret Book (2010) Malandro 0 1,417 03-04-2011 11:59
Viimane postitus: Malandro

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog