Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iidsed maadekaardid
Autor Sõnum
mason
Uustulnukas

Postitusi: 11
Liitunud: Oct 2006
21-02-2007 23:51
Postitus: #1
Iidsed maadekaardid
Siin on üks Hiina kaart aastast 1418
Link
kus on kogu maailma üsna tõetruult kujutatud. Graham Hancock jõuab oma raamatus "Allilm" lõpuks järeldusele, et kusagilt Hiina ja Jaapani kandist võivad pärit olla väga vanad kaardid (mis on veel vanemate kaartide koopiad).

Samuti teatakse, et Christopher Columbus'el oli kasutada mingi saladuslik "raamat", kus olid väga täpsed kaardid. Aga mitte kogu maailma kaart, vaid mingi fraktsioon sellest, kus kujutati Lääne-Euroopat, Atlandi ookeani, ja Ameerika idarannikut ja sealseid saari (aga samuti teatud erinevustega tänapäevast, sest arvatavasti olid kaardid või nende kaartide originaalid koostatud enne jääaja suuri sulasid ja veeuputusi). Seega Teadis Kolumbus kuhu ta sõidab, aga tema arvates oli see Hiina idarannik, mis talle kaardilt vastu vaatas. Esimesel reisil 1492 soovis Kolumbus leida kõige pealt müütilise Antilia saare ja siis Cipango saare(tänapäeva Jaapan, millele Cipango pani nimeks Marco Polo, kuigi ta ise kunagi Jaapanisse ei jõudnud, kirjeldas ta seda oma "Reisides" kui ääretult rikast ja ilusat saarekuningriiki, kus on külluses kulda. See oli suureks ajendiks Kolumbusele, et leida Cipango).
Kõige vanem teadaolev kaart, kus kujutatakse Antiliat on Pizzagano 1424 aasta kaart.
Link
(Antilia punane ristkülikukujuline saar)
Sellest ajast peale jäi see viirastuslik saar paljudeks aastateks erinevatele kaartidele ning paljud meremehed püüdsid seda leida, kuna müüdid rääkisid, et seal on väga rikkalik elu.

Muudetud: 21-2-07 kell 23:52:29 mason
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
xerxes
Tavaliige

Postitusi: 51
Liitunud: Dec 2004
05-01-2008 14:56
Postitus: #2
 
Ka Piri Reisi kaart oli ta oma sõnutsi koostatud mingite vanemate kaartide alusel, nii et Ameerika oli juba ammu tuntud kui Kolumbus selle "avastas". Nende ja teistegi kaartide kohta on kirjutanud Graham Hancock ka eesti keeles ilmunud raamatus "Jumalate jäljed".
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
02-12-2008 18:01
Postitus: #3
 
16 sajandi kaardmeistri intrigeeriv teadmine - Kuidas ta teadis ?

Kuidas on võimalik, et saksa preestrist kes kirjutab ladina keeles ja elab prantsuse linnakeses kaugel rannikust saab esimene mees kes ütleb maailmale, et otsatu ookean laiub ameerika kontinendist läänes ?

See on üks renessansi ajastu suurimaid müsteeriume.

Kuid see ei puuduta ainult Martin Waldseemuellerit, kaardistajast teadlast, kelle enda ajalugu on segane kuna tema sünni ja surma ajad ei ole teada.

Ilmneb, et Waldseemueller teadis midagi Lõuna-Ameerika lääne ranniku kontuuridest enne kui Vasco Núñez de Balboa ületas Panama kitsuse ja Ferdinand Magellan seilas ümber kontinendi lõuna tipu. Ajaloo õpikutes peetakse neid mehi esimesteks eurooplasteks, kes tõid oma retkelt tagasi teadmise Vaiksest ookeanist.

Tõestus selle kohta on Waldseemuelleri maailma kaardil aastast 1507, tõenäoliselt kõige väärtuslikum kaart 5 miljoni teise kaardi hulgast mis kuulub Kongressi Raamatukogule. See omandati 10milj. Dollari eest aastal 2003 ja läks eelmisel aastal ( 2007 ) alalisele näitusele.

Kaart, olles ideaalilähedases seisukorras ja teatavasti ainueksemplarina , on vanim dokument millel kirjutatud “ Ameerika “ maamassile Aafrika ja Aasia vahel.

See oli loomulikult Amerigo Vespucci auks, Florenci navigaatori, kes seilas Uude Maailma Portugali lipu all. Selle nime andmine kuulub ilmselt ainuisikuliselt Waldseemuellerile, ei ole ühtegi tõestust, et nime oleks sellel ajal kasutuses olnud.

Uued uuringud John W. Hessleri poolt Kongressi Raamatukogust on teinud Waldseemuelleri müsteeriumi selle teadmise kohta veelgi sügavamaks ja rikkamaks. Kuid see ei ole leidnud vastus tähtsamale küsimusele : Kuidas ta teadis ?

“ On võimalus, et Waldseemueller teadis midagi ( või omas midagi ) mis ei ole säilinud – informatsioon mida meie ei tea “ ütles Hessler.

48 aastane uurija on mängu toonud kõik oma teadmised. Ta õppis ladina keelt kohalikust koolist alates ülikoolini välja ja loeb seda keelt vabalt. Tal on inseneri paberid ja on võrdselt võimekas nii matemaatikas kui kartograafias.

Uues raamatus “ Ameerika nime saamise lugu “ pakub Hessler esmakordselt tõlked kaardil olevatele tekstidele. Samuti uuendas ta tõlget Waldseemuelleri raamatule "Cosmographiae Introductio," trükitud 1507 St. Die France linnakeses kus kartograaf oli katedraali kanoonik. Kuigi Waldseemueller saab kogu au kaardi ja raamatu eest oli tal kaasosaline Alsatsist pärit Mathias Ringmann, kes suri 1511.

Kaardil asuvas suurimas tekstikastis kirjutab Waldseemueller, et palju asju on teadmata antiikrahvastele/ eellastele ( sõna ancients ) “ näiteks - väikese kraadi võrra läänes – Ameerika – nimetatud tema avastaja järgi , mida praegu tuntakse neljanda maailmajaona. “ Oma “ Cosmographiaes “kasutab ta sarnast keele kasutust “ Praegu on teada, et Maa on jaotatud neljaks. Esimesed kolm on kontinendid aga neljas on saar kuna on kindlaks tehtud et seda ümbritseb kõikidest külgedest meri. “

Hessler arvab, et fraasid “ praegu on teada “ ja “ on kindlaks tehtud “ on võtmeks. Need viitavad geograafilisele teadmisele mis on kinnitatud ja usutud vähemalt teatud ringkonnas.

Idee, et see oli lihtsalt Waldseemuelleri aimdus on laest võetud.

Inimesed, kes teadsid oli tõenäoliselt Portugaallastest rändurid ( või vähemalt seilasid Portugali lipu all ). See oli väärtuslik ja tõenäoliselt salajane info/teadmine. Kuidas info jõudis preestrist kartograafini kes töötas vürst Lorraini kaitse all ? See on hea küsimus.

Sama intrigeeriv on Lõuna-Ameerika kujuntamine.

1507 aasta kaardil on selle maamassi lääneserva kirjutatud : "terra ultra incognita" -- land most unknown. – tundmatu maa. Kuid piirjoon ei ole joonistatud suvaliselt ühe sirge joonena. Rannik on kujutatud liigendatuna heledate ja tumedate joontega mis viitab segule teadmistest ja ebakindlusest.

Hessler kasutas tänapäevase täpse kaardi ja Waldseemuelleri kaardi võrdluseks teatud tehnikat.

Loomulikult on palju erinevusi kuid kattuvus on 75 protsenti ja kahes tähtsas kohas – ekvaatori lähedal ning Tšiili lähedal kus rannikujoon teravalt välja joonistub kattusid kaardid peaaegu täpselt.

Asjad ei olnud tõenäoliselt nii incognita kui ta välja näitas.

Sellega küsitavused ei piirdu.

Kaardil asuvas suures tekstikastis nõuab Waldseemueller : “ need kes on kogenematud ja kosmograafias võhikud ei tohi seda hukka mõista enne kui nad on õppinud seda tundma ning hiljem saab neile kõik selgeks “

See on palve. Ta teab, et tema kaart nõuab palju.

1516 aastal annab Waldseemueller välja oma teise suure kaardi – Carta Marina. Seal ei ole Lõuna-Ameerika enam saar. Kontinent on kadunud vasakult lehelt ja näitab, et see on ühendatud Aasiaga mis on paremal äärel.

Hessler tegi esmased inglise keelsed tõlked Carta Marina tekstikastidele. Ühel nendest ütleb Waldseemueller : “ Oma eelneval kaardil oleme näidanud lugejale maailma mis on on täis vigu, imesid ja segadust….Meie eelmine maailmakujutlus rahuldas vähe inimesi nagu oleme aru saanud. “

Mis vasturääkivus see on ? Tundub sõnade tagasivõtuna. Kas kontinentaalne Ameerika sattus ketserluse alla ? Hessler ütles, et ta ei leidnud ühtegi kinnitust et nii oleks juhtunud. Siis miks muutis Waldseemueller oma vana maailmakaardi uue maailmavaate vastu ?

See on veel üks müstilise kaardi müstika.

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/con...01753.html[Muudetud: 12-2-2008 Aerling]

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
04-03-2009 17:44
Postitus: #4
KAARDID - vanad, uued ja mõistatuslikud
Otsisin nii ja naa, kuid ei leidnud kuhu sellist asja panna ja mõtlesin, et teen uue alateema. Kui keegi leiab kaartide kujutisi sis võiks neid ka siin rahvaga jagada.
Alustan teemat ühe pisikese kogumiga - äkki meeldib Smile
Valik kaarte - http://fishki.net/comment.php?id=48714


Lisan veel lingi kust võib leida erinevaid kaarte mis ka "teadurite" poolt aktsepteeritud - Euroopa ajalugu kaartides:

http://www.euratlas.com/index.html

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
04-03-2009 18:47
Postitus: #5
 
Esimesega kindlasti võiks liita - teisega ei arva, et peaks.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kulfing
Tera siit, teine sealt

Postitusi: 288
Liitunud: Dec 2007
12-01-2010 14:45
Postitus: #6
 
USAs saab näha jesuiidi munga haruldast kaarti.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
ereland
Tavaliige

Postitusi: 169
Liitunud: Nov 2007
18-01-2010 20:48
Postitus: #7
 
kah kaart http://pilt.delfi.ee/show_original/8432333/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kordo
Uustulnukas

Postitusi: 35
Liitunud: Dec 2009
26-01-2010 18:34
Postitus: #8
 
Osad kaartidest on võltsingud, osad pärinevad aegadest, mida keegi ei tea.
Gurdjieff kirjeldas iidset kaarti Egiptusest enne selle kõrbestumist (4000 aastat tagasi või nii).
Kolumbuse kaardid on ammune lugu.

Üks osa müstikast langeb sinna, et inimene ei ole ikka veel pihta saanud AJALE.
Otsi: Nikolai Alexandrovich Morozov ja tema õpilaste töid, siis hakkad võib-olla mõistma, et see, mida koolides õpetatakse, on vaid osa tõest.
Olen ise praktiliselt erinevate kultuuride dünastiate kirjeldusi võrrelnud ja siit tekib kaks võimalust, mis tegelikult täiendavad teineteist:
- inimkonna ajalugu (300 + aastat tagasi) on teistsugune, kui me koolis õpime (osa ajaloost on võltsing, osa liialdus, väike osa on ka tõtt);
- aeg on tsükliline asi, milles osa minevikku on tegelikult tulevik.

http://nkordo.blogspot.com
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
26-01-2010 20:50
Postitus: #9
 
Siin üks huvitavate piltidega link, põhiliselt küll Piri Reisi kaartidest, millest meil eraldi teema, aga teised ka huvitavad:

http://xoomer.virgilio.it/dicuoghi/Piri_...is_eng.htm

Olen Gurdijeffi kohta lugenud, aga seda, et ta Egiptuse iidset kaarti kirjeldas, ei mäleta. Kas mingit linki selle kohta on anda?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Thorondor
reserv-administraator

Postitusi: 4,895
Liitunud: Nov 2003
31-01-2010 22:21
Postitus: #10
 
Tsitaat:Algselt postitas kordo
...
Olen ise praktiliselt erinevate kultuuride dünastiate kirjeldusi võrrelnud ja siit tekib kaks võimalust, mis tegelikult täiendavad teineteist:
- inimkonna ajalugu (300 + aastat tagasi) on teistsugune, kui me koolis õpime (osa ajaloost on võltsing, osa liialdus, väike osa on ka tõtt);
...
On see dünastiate kirjelduste uurimine kuidagi seotud teemaga Fomenko New Chronology
http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid44155
Tsitaat:Zed:
Nii näiteks ülisarnased on Piiblist võetud juudi kuningate ning Püha-Rooma keisririigi valitsemisperioodid.

[Muudetud: 31-1-10 Thorondor]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
01-07-2010 10:49
Postitus: #11
 
Kõige põnevamast iidsest maakaardist.

16.jaanuaril 1972 leiti Hiinas maa-alust laatsaretti ehitades Changsha idaosast Ma Wang Dui künkajalamilt seni avastamata hauarajatis.
Sealt leitud kolmest hauast saadi peale kuulsa hästi säilinud 168 eKr pärit hõljuva muumia 10 meditsiinilist raamatut, mis dokumenteerivad uskumatult kõrget ravikunsti vanas Hiinas. Osati praktiliselt kõike ravida, sh kasvajaid eemaldada. Isegi tänane moodne diagnostikaõpik oli olemas.
Üks põnevam leid tuli aga välja Ma Wang Dui hauast nr.3.
See on käsikiri "Viie planeedi tiirlemised". Seal on väga täpsed tabelid viie sisemise planeedi - Merkuur, Veenus, Marss, Jupiter ja Saturn - tiirlemise kohta ümber meie päikese.
KÕIGE SENSATSIOONILISEM ja järelduste poolest kohutavam leid tuli samuti välja hauast nr.3.
Tegemist on topograafilise maakaardiga suuruses 96x96 cm, mis on kantud väga peenele siidile. Kaardil on kujutatud ala Daoxiani rajoonist Huanani provintsis üle Xiao jõe oru kuni Guangdongi provintsis asuva Nanhai linnani. Kaart on uskumatult täpne.
Usutakse, e see kaart on tehtud suurelt kõrguselt. Huanani muuseumi juhataja professor Wang Shiping ütles sõna-sõnalt:
"Kui see nii fantastiliselt ei kõlaks, siis peaks ütlema, et selle kaardi eeskujuks on satelliidifoto, mis on tehtud tuhandeid aastaid tagasi ühelt võõralt Maad ümbritseval orbiidil asunud kosmoseaparaadilt."
Seda kaarti on nüüdseks võrreldud ka NASA satelliidilt tehtud fotoga ja kattuvus on märkimisväärne!
Kaart on üle 2200 aasta vana.
Nii, et praegu peitub Changsha Huanani muuseumi müüride varjus tõeline ülemaailmne sensatsioon.
Lisaks sellele on tulnud šoti astronoom Duncan Lunan (täpsemalt saab lugeda raamatust "Kohtumised hoomamatuga", minu jaoks liiga keeruline teaduslik jutt, et seda lühidalt edasi anda) kinnistähe Epsilon Bootise asukoha järgi tähekaardil järeldusele, et juba 12 600 aasta eest on hakanud ühe kunstliku satelliidi teekond läbima meie päikesesüsteemi.
Selle satelliidi on loonud meist võimekam maaväine tsivilisatsioon!
Satelliit programmeeriti tollal nii, et ta reageeriks raadiolainetele planeedilt Maa niipea, kui tema asukoht orbiidil on selleks sobiv.
Ühesõnaga - need tundmatu tsivilisatsiooni esindajad pidid teadma, et Maal valitsevad liigid arenevad edasi ka tehniliselt. Ja need, kes selle sondi ette vallmistasid, olid tollal meie planeedil.
Peale seda avastust moodustus otsemaid eitajate ja ümberlükkajate rinne, mis asus vasturünnakule väidetavalt ümberlükkamatute tõenditega. Kuid nad on tänini nende ümberlükkamatute tõendite esitamise võlgu!Smile
Nii jäi selle julge astronoomi avastuse ümber varsti kõik liiga vaikseks, aga siis tuli välja see Hiina maakaart!

NB!Palve. Kui keegi leiab antud tekstile tuginedes lingi selle iidse Hiinast leitud ilmselt satellidipildilt siidile kopeeritud kaardi kohta, oleksin väga tänulik.
Leidsin küll selle Hiina professori kohta linke seoses Hiina püramiididega, samuti šoti astronoomi kohta päris palju, aga kaardi kohta on teave nagu ära peidetud.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vello
Tavaliige

Postitusi: 170
Liitunud: Jan 2010
01-07-2010 13:33
Postitus: #12
 
Ma Wang Dui map-google images on raske sisestada uurijal???
Mawangdui-http://wpcontent.answers.com/wikipedia/commons/thumb/e/e2/Western_Han_Mawangdui_Silk_Map.JPG/220px-Western_Han_Mawangdui_Silk_Map.JPG
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Wester...lk_Map.JPG

[Muudetud: 7-1-2010 vello]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
01-07-2010 15:13
Postitus: #13
 
Tnx! Olin kiiruga Mang wang Dui otsingusse kirjutanud.
Sad
Wikis siis selle Ma Wang Dui hauarajatise leidude kohta niisugused andmed.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mawangdui

Video: http://www.youtube.com/watch?v=oF6R6mJolWg

Kahjuks jah Hiina muistne kultuur on minu jaoks veel saladuseloori varjus!
Nii nagu palju muudki.Smile

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
villu
Vana kala

Postitusi: 330
Liitunud: Mar 2007
18-11-2010 15:17
Postitus: #14
 
http://www.youtube.com/watch?v=DrZvn1qck...embedded#!Euroopa kaart , 10 sajandit 5 minutiga !

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
03-03-2014 16:03
Postitus: #15
RE: Iidsed maadekaardid
(21-02-2007 23:51 )mason Kirjutas:  Siin on üks Hiina kaart aastast 1418
Link
kus on kogu maailma üsna tõetruult kujutatud. Graham Hancock jõuab oma raamatus "Allilm" lõpuks järeldusele, et kusagilt Hiina ja Jaapani kandist võivad pärit olla väga vanad kaardid (mis on veel vanemate kaartide koopiad).

Sirvisin täna seda "Allilma."
Peatükis "Jaapani ja Taiwani kaardid 13 000" aastat tagasi" on ta kirjutanud, et 1424 aastal Veneetsias valminud kaart samastas selgelt Satanaze Jaapaniga ja Antilia Taiwaniga.
Ja, et Robert Fuzon tegi murrangulise tähtsusega avastuse.
Samas esindas kaardil Jaapani kolme peamist saart (Honzu, Shikoku ja Kyushu) üksainus Satanaze saar. Varem olid need saared madalama meretaseme tõttu üheks maismaaks liidetud.
Ta võrdleb ka tänapäevast Jaapani kaarti 1424 aasta Pizzagano kaardiga.
Kaart millest Veneetsia kopeerija lähtus, võis pärineda mõnelt Hiina adamirali Cheng Ho 15.saj. algul toimunud avastusretkelt ning jõuda mõnest laevastikust araablastest vahendajate kaudu Läände.
Võidi ka lähtuda hoopis vanematest kaartidest, sest 12 500 aastat tagasi olidki kolm saart ühte liitunud.
Taiwani väljanägemine aga pole kaks tuhat aastat hiljem kuigi palju muutunud.
Arutlused selle üle on raamatus muidugi pikemad.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vipi666
Uustulnukas

Postitusi: 44
Liitunud: Aug 2012
04-03-2014 15:26
Postitus: #16
RE: Iidsed maadekaardid
Kahju, et videod kaovad süstemaatiliselt. Kellegi käsul, arvatavasti.
Üleskutse, kui mõni põnev video kuskil silma jääb, see ära salvestada.
Siis saab kuhugi ülessé lasta ja huvilistele linki jagada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
05-03-2014 16:29
Postitus: #17
RE: Iidsed maadekaardid
Keskaegne musta mere kaart

http://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:Diego-...p-1559.jpg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
09-12-2017 18:17
Postitus: #18
RE: Iidsed maadekaardid
Vaatasin, et Gerardus Mercatori kaartidest pole veel juttu olnud. Leidsin ainult ühe lause tema kohta Hüperborea teemas.

Tutvustus ja kaart:
https://et.wikipedia.org/wiki/Gerardus_Mercator

Iidsel ajal nimetati põhjapolaarmandrit nimega Ort (Vort, Art) hiljem Arktikaks, kuid vanad kreeklased nimetasid seda Hüperboreaks. Nelja saart eraldasid üksteisest lahed, mis viisid sisemereni. Selle mere keskpunkt oli täpselt poolusel.
Kuigi legendid räägivad saartest, asus poolusel just manner, mitte saarestik. See oli terviklik massiiv, ringi suletud ristikujuline maismaa. Just sellisena kujutasid Arktikat Gerardus Meractori kaardid.

Geograafe üllatab Mercatori kaartide täpsus, kuna see on tolle aja jaoks lihtsalt uskumatu. Enamgi veel, taoline täpsus oli tol ajal lausa võimatu. Kaardil peetakse silmas sel ajal juba tuntud mandrite rannajoone kujutamise täpsust. Ja kõikides detailides on kujutatud ka Koola poolsaart, mis siis oli veel uurimata.

Ja mis kõige hämmastavam - 1595 aasta kaardile on täpselt kantud Euraasia ja Ameerika vaheline väin. Vene kasakas Semkon Dežinov avastas selle aga alles 1648 aastal.

Arvatakse, et Mercator joonistas oma kaardid mingite väga vanade kaartide pealt maha, mida hoidis konkurentide eest saladuses ja surres andis need hindamatud originaalid edasi oma pojale Rudolf Mercatorile. Tema aga jätkas kaartide väljaandmist, kusjuures allkirjastas need isa nimega.

Kuidas said aga Gerardus Mercatori kätte sattuda muistsete aegade reliikviad, mille kohta teadmised olid aja jooksul juba kadunud?

Selle kohta on ka selgitusi, kuid need on sedavõrd uskumatud, et ma pigem jätan selle osa kirjutamata. Igal juhul polnud tegu ei Arktika elanikega ega ka tulnukatega. Nad ei lennanud siia kosmoselaevadega kaugetelt tähtedelt. Neil ei olnud vajadust ületada ruumi. Inimkonna mällu jäid nad kui Hüperborea rass.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 619
Liitunud: Nov 2010
09-12-2017 18:49
Postitus: #19
RE: Iidsed maadekaardid
(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  ...
Kuigi legendid räägivad saartest, asus poolusel just manner, mitte saarestik. See oli terviklik massiiv, ringi suletud ristikujuline maismaa. Just sellisena kujutasid Arktikat Gerardus Meractori kaardid.
...
Ja mis kõige hämmastavam - 1595 aasta kaardile on täpselt kantud Euraasia ja Ameerika vaheline väin. Vene kasakas Semkon Dežinov avastas selle aga alles 1648 aastal.
Ilmselt siis lingil olev kaart (saab üsna suurelt vaadata):
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:...e_1595.jpg
[Pilt: Mercator_north_pole_1595.jpg]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
seenetoorik
Vana kala

Postitusi: 374
Liitunud: Apr 2016
10-12-2017 02:51
Postitus: #20
RE: Iidsed maadekaardid
(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Enamgi veel, taoline täpsus oli tol ajal lausa võimatu.

Ja millele see väide tugineb? Kui keegi ütleb, et teepaatia on võimatu, tuleb siin parade poolt niisugune kisa ja kära, et kostab taevani. Palun seega ka täpselt põhjendada, miks "taoline täpsus oli tollal võimatu"!

(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Kaardil peetakse silmas sel ajal juba tuntud mandrite rannajoone kujutamise täpsust. Ja kõikides detailides on kujutatud ka Koola poolsaart, mis siis oli veel uurimata.

Võibolla on see ka põhjus, miks pole see kaardil just kõige täpsemalt kujutatud?

(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Ja mis kõige hämmastavam - 1595 aasta kaardile on täpselt kantud Euraasia ja Ameerika vaheline väin. Vene kasakas Semkon Dežinov avastas selle aga alles 1648 aastal.

Kahjuks unustasid kõnealusele kaardile viidata aga ma küll ei näe selles midagi imelist.

(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Arvatakse, et Mercator joonistas oma kaardid mingite väga vanade kaartide pealt maha, mida hoidis konkurentide eest saladuses

Täpselt nagu Piri Reis, kes joonistas oma kaardid mõne aasta vanustelt kaartidelt Laugh Aga kui paralane näeb sõna "vanemalt" tõlgendab ta aju selle kohe tuhandeteks aastateks ja lisab juurde ja muid müstilisi sõnu nagu kõrgearenenud tsivilisatsioon ja orbiidilt jne.

(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Kuidas said aga Gerardus Mercatori kätte sattuda muistsete aegade reliikviad, mille kohta teadmised olid aja jooksul juba kadunud?

Just nagu ma ennustasin...

(09-12-2017 18:17 )Nofretete Kirjutas:  Selle kohta on ka selgitusi, kuid need on sedavõrd uskumatud, et ma pigem jätan selle osa kirjutamata.

Parem oleks tõesti!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
10-12-2017 12:15
Postitus: #21
RE: Iidsed maadekaardid
Tänud teemat täiendamast Gerardus Mercatori maakaardiga.
See ju 16.sajandi kaart.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
togli
Vana kala

Postitusi: 619
Liitunud: Nov 2010
16-12-2017 18:57
Postitus: #22
RE: Iidsed maadekaardid
Veidi teemast välja kuid hakkas see lugu põhjameres asunud maast huvitama. Eks tulnud sealt meiegi vana Kalev põhjakotka seljas ( http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/vanad...st/1c.html ). Põhjameres usuti maismaa olevat veel üsna hiljuti, 1937. aastal käis vene jäälõhkuja piirkonda uurimas.
Maismaa olemas olule viitasid rändlinnud kes siberi rannikult ka tänapäeval põhja suunas lendavad. Võrumaal sündinud polaaruurija Eduard Gustav von Toll kirjutas 13. augustil 1886 oma päevikusse: "Silmapiir on täiesti selge. Kirdes nägime selgelt nelja mäe piirjooni, mis idas lähevad üle tasaseks maaks. Sellega on Sannikovi teade täielikult kinnitatud. Järelikult on meil õigus joonistada vastavale kohale kaardil punktiirjoon ja kirjutada selle juurde: Sannikovi maa."

Rändlindude arusaamatu lend lahendati 21. sajandi algul, kui rändlindude külge kinnitati miniatuursed saatjad. Selgus, et linnud lendavad tõepoolest Siberist põhja poole, ületavad Põhja-Jäämere ja jõuavad Kanada Arktika saarestikku või Gröönimaale. Sama teed lendavad nad ka tagasi.

Mere põhja profiil ei näita midagi uppunud maismaale sarnanevat
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...etamap.jpg
Millest siis need legendid? Mingi alus peab neil olema, päris tühja koha pealt ei teki midagi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
17-12-2017 13:34
Postitus: #23
RE: Iidsed maadekaardid
(16-12-2017 18:57 )togli Kirjutas:  Veidi teemast välja kuid hakkas see lugu põhjameres asunud maast huvitama.
---
Mere põhja profiil ei näita midagi uppunud maismaale sarnanevat
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...etamap.jpg
Millest siis need legendid? Mingi alus peab neil olema, päris tühja koha pealt ei teki midagi.

16.sajand tundis veel iidse usu salajasi templeid, mis peitsid end põhja merede kallastel ja saartel. Küllap Mercator kohtus mõne valge preestriga - iidsete saladuste hoidjaga.
Tema "Kosmograafias" tuuakse ühe sellise pühakoja üksikasjalik kirjeldus Rügeni saarelt. Mercatori katkend tõlgiti hiljem ja lülitati kuulsasse "Vene elu ajaloosse muinasaegadest alates". (Zabelin,I. Moskva,1876).
Sellest võib välja lugeda kartograafi uurmishuvi Põhja iidsete russide saladuste vastu.
Uppunud polaarmandri kuju on ebaharilik. Sellist pole ühelgi teisel.
Ehk on mõni legend ära toodud Hüperborea teemas. Mercatori kohta on seal ju kirjutatud.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...22Koola%22
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 340
Liitunud: Aug 2017
17-12-2017 18:23
Postitus: #24
RE: Iidsed maadekaardid
(16-12-2017 18:57 )togli Kirjutas:  Veidi teemast välja kuid hakkas see lugu põhjameres asunud maast huvitama. Eks tulnud sealt meiegi vana Kalev põhjakotka seljas ( http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/vanad...st/1c.html ). Põhjameres usuti maismaa olevat veel üsna hiljuti, 1937. aastal käis vene jäälõhkuja piirkonda uurimas.
Maismaa olemas olule viitasid rändlinnud kes siberi rannikult ka tänapäeval põhja suunas lendavad. Võrumaal sündinud polaaruurija Eduard Gustav von Toll kirjutas 13. augustil 1886 oma päevikusse: "Silmapiir on täiesti selge. Kirdes nägime selgelt nelja mäe piirjooni, mis idas lähevad üle tasaseks maaks. Sellega on Sannikovi teade täielikult kinnitatud. Järelikult on meil õigus joonistada vastavale kohale kaardil punktiirjoon ja kirjutada selle juurde: Sannikovi maa."

Rändlindude arusaamatu lend lahendati 21. sajandi algul, kui rändlindude külge kinnitati miniatuursed saatjad. Selgus, et linnud lendavad tõepoolest Siberist põhja poole, ületavad Põhja-Jäämere ja jõuavad Kanada Arktika saarestikku või Gröönimaale. Sama teed lendavad nad ka tagasi.

Mere põhja profiil ei näita midagi uppunud maismaale sarnanevat
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...etamap.jpg
Millest siis need legendid? Mingi alus peab neil olema, päris tühja koha pealt ei teki midagi.
Veel üks legend: http://paranormal-news.ru/news/tainstven...10-25-7938
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
19-12-2017 13:04
Postitus: #25
RE: Iidsed maadekaardid
Huvitav legend. Aga kas see on ainult legend?
Saan aru nii, et Polikarpi "Scroll" läks 1917 a. revolutsiooni järgselt kiriku arhiividest kaduma või siis hävitati teadlikult.
1920 tekkis aga Aleksander Oldenbergi koopia Berliinis ja Thule Ühing või Ahnerbe otsis originaali järjekindlalt taga. Seejärel hakati aga Arktika teadusuuringutele palju energiat ja ressursse kulutama.
Munk Polikarpi Päevikust oldi aga endiselt huvitatud. Sellega olid tutvunud paljud teadlased, sh Karjala etnograaf Popov, kes sai infot ühest kloostrist Põhja-Karjalas.
Polikarp elas 12-13.sajandi 1. poolel.
Võib eeldada, et munk Polikarp kirjutas tõekindlalt oma teekonnast Arktika suunas... Kloostris oli ta tuntud oma täpsuse ja meisterlikkusega. Vähemalt tema kaasaegsed ei uskunud, et ta leiutas olematu reisi.
(selle postituse viimane muutmine: 19-12-2017 13:20 Müstik.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Põnevad iidsed leiud kogu maailmast. Müstik 148 67,555 05-02-2019 15:08
Viimane postitus: Naut
  Iidsed tehnika- ja teaduseimed villu 145 50,791 10-01-2019 13:41
Viimane postitus: I'll be back
  Newgrange hauakamber Iirimaal ja teised iidsed ehitised. Müstik 44 20,871 06-07-2012 21:47
Viimane postitus: Müstik
  Miks jätsid iidsed rahvad oma linnu maha? Robert Matjus SOD 20 7,304 28-02-2008 20:47
Viimane postitus: ketser

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog