Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummituslik raadiojaam
#1
Niisiis, juhtus selline huvitav lugu:
Vend üritas ühendada arvutit muusikakeskusega(keskus oli ilusti AUX-i peal) ja järsku tuleb huvitav sahisev hiina-, korea- või mingi muu taolisekeelne programm, jäime hämmeldunult pealt kuulama mõneks ajaks, kuni algas muusika osa, samuti, samas keeles.
Kui tõenäoline on, et see oli kõigest tehniline rike? Arvuti aga samal ajal ei tahtnud enda heli eritada keskusesse, arvutis käis üks helifail, mis mitte kuidagi ei saanud seda meenutada, mida kuulsime.

Kas on aeg hakata muusikakeskusest vaime välja ajama?Laugh
Vasta
#2
proovi oma muusikat tagurpidi kuulata
ehk sul kurat sees seal

[Muudetud: 10-7-2010 h0benool]
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: h0benool
proovi oma muusikat tagurpidi kuulata
ehk sul kurat sees seal

Ei usu eriti et kurat läheb Metavo muusikakeskusesse ja hakkab korea keelset muusikat kuulama Bleh

Aga äkki oli failis mingi viga?
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: encore
PS: Kui ma nüüd suht teaduslikult seda proovin seletada, siis osadel heli kaartidel on dektekot, mis avastab, kui juhe topitakse sisse. Siis nad hakkavad seal selatama, et see on "Abi porgramm.

Peaks uurima kus need tehtud on , kes teab äkki ongi mingi abiprogram.

Kas uuesti ühendades ei ole uuesti seda juhtunud? Aga see muusika , miks see veel seal on, kes seda teab.
Vasta
#5
Tegelikult see juhe polnud isegi korralikult sees kui see heli tulema hakkas. Juhe on jonnakas ja seda peab kõvasti sisse lükkama, kui see oli kord tehtud, siis oli sahinat lihtsalt veidi rohkem kui enne.
Ma ei usu, et see mingi abiprogramm oli, kui siis just nad hiljem mulle "rahustuseks" oma muusikat ei hakanud laskma.
Niisiis:
a) kas helistan migratsiooni ametisse, et nad tuleksid väikseid kollaseid mehikesi mu muusikakeskusest välja tõstma?
b) hakkan valmistuma rituaaliks vaimude väljaajamiseks?
c) lasen neile veel muusikat, ehk ehmatab ära?

Tegelikult see pole eriti õudne probleem, kuna on toimunud ainult korra seni, siis eriti tavapäevast elu ei häiri. Rohkem oleksin siiski huvitatud võimalikust põhjusest, sarnasest juhtumist või mõnest eriti vingest ja lahedast seletusest asjale.
Vasta
#6
Seda ei oska seletada, miks arvutist tulev signaal ei jõudnud makini, aga....

Muidu mitu korda midagi taolist juhtunud.
Nii vana kitarrivõimendiga, samuti aux-i analoogiaga möllates, vanast juustust pleierist. Ühesõnaga juhtmed hakkavad kinnipüüdma eriti pikki raadiolaineid. Keegi pole mulle veel korraliku vastust selles küsimuses suutnud anda.....

http://en.wikipedia.org/wiki/Longwave
Vasta
#7
Juhe oli halvasti ühendatud ja võttis kuskilt parasiitkanali, pikal ja kesklainel võib korea keelt kuulda küll.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Seda ei oska seletada, miks arvutist tulev signaal ei jõudnud makini, aga....

Muidu mitu korda midagi taolist juhtunud.
Nii vana kitarrivõimendiga, samuti aux-i analoogiaga möllates, vanast juustust pleierist. Ühesõnaga juhtmed hakkavad kinnipüüdma eriti pikki raadiolaineid. Keegi pole mulle veel korraliku vastust selles küsimuses suutnud anda.....

http://en.wikipedia.org/wiki/Longwave
Tänud, midagi taolist ootasingiSmile
Vasta
#9
Aga äkki ei püüagi juhtmed kinni eriti pikki raadiolaineid, vaid hoopis hääli teispoolsusest!?

Siin mitmekülgne link paranormaalsete hääle kohta:
http://www.xs4all.nl/~wichm/dirvoic3.html

Ja veel teine link, kustkohast võib kuulata kuulsate inimeste juttu, mis lindistatud peale nende surma:
http://www.xs4all.nl/~wichm/chopin.html
Vasta
#10
aga äkki tuli raadiost ja antenn püüdis järsku kuidagi moodi mindi kahtlase laine kinni???
Vasta
#11
Ei tea, igatahes nüüd oli jälle, seekord olid venelased ja inglased läbisegi.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ei tea, igatahes nüüd oli jälle, seekord olid venelased ja inglased läbisegi.

Ma ei tea kui utoopiline see on aga igasuguseid asju võib mõelda ja ette kujutada ja seega mul tuli nii mõndagi pähe ja jagan seda ka teistega.

Huvitav oleks see ära tölika ehk on mingid sagedused (nagu meil raadio kanalid jne) mida kasutakse suhlemiseks või milleks iganes ja see on tavainimesele tedmata. Telefonis on kuulda ju vahel teisi rääkimas, raadiosaatjad on olemas. Mida veel kõike olla ei või? (ma garanteeri selle jutuga midagi aga lihtsalt avaldan oma arvamust ja las igaüks võtab seda nii nagu tema asjast aru saab.)
Vasta
#13
Ma arvan, et tegu on pigem mingi kahtlase raadiojaamaga, aga praegu on pidevalt taustal mingi väike pinin. Kui arvuti välja tõmmata, siis on kuulda kuidas läbi sahina keegi vene keeles toimetab seal.
Kui leian kasseti, siis võin mõnele uudishimulikumale tõlkijale anda kuulata, kui veel juhtub olema.
On asjahuvilisi?Bleh
Vasta
#14
Mul oli ühekorra sama lugu,õigemini paar korda...aasta võis olla siis 1995. Meil oli mingi kellraadio, firmat kahjuks ei mäleta ja kuulasin kas raadio 2-te või mingit muud fm jaama,kui korraga ei tulnud sealt mitte ühtegi eesti jaama enam..kõik puhta itaalia keelsed.Ja enamus raadiotes kostus dance/trance muusikat. Mudugi ma ei arva, et siin midagi paranormaalset oli aga imelik ikkagi, kas raadiol mõni kondekas läbi või võimendus see itaalia keelne värk kuskilt mujalt....pikalt lainelt või ei tea kust.....huvitav igal-juhul.
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: seffe
Mul oli ühekorra sama lugu,õigemini paar korda...aasta võis olla siis 1995. Meil oli mingi kellraadio, firmat kahjuks ei mäleta ja kuulasin kas raadio 2-te või mingit muud fm jaama,kui korraga ei tulnud sealt mitte ühtegi eesti jaama enam..kõik puhta itaalia keelsed.Ja enamus raadiotes kostus dance/trance muusikat. Mudugi ma ei arva, et siin midagi paranormaalset oli aga imelik ikkagi, kas raadiol mõni kondekas läbi või võimendus see itaalia keelne värk kuskilt mujalt....pikalt lainelt või ei tea kust.....huvitav igal-juhul.

Sõbral ka, samamoodi, tal on mingi gloobus, kust saab kuulata ka raadiot. Vene oma, aga ikkagi peaks ju eesti sagedustel töötama. Niiet äkki on se ka kuskil vene- või inglismaal tehtud (ma tean, et kuidagi kahtlane, aga teooria seegiLaugh)
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Ma arvan, et tegu on pigem mingi kahtlase raadiojaamaga, aga praegu on pidevalt taustal mingi väike pinin. Kui arvuti välja tõmmata, siis on kuulda kuidas läbi sahina keegi vene keeles toimetab seal.
Kui leian kasseti, siis võin mõnele uudishimulikumale tõlkijale anda kuulata, kui veel juhtub olema.
On asjahuvilisi?Bleh

tee mp3- lükka kuhugi ülesse, siia link, rahvas siis uurib mis on ?
Vasta
#17
seda minagi, et lindista ja pane link et teised saks ka kuulata. siis on ju targemate (mitte minu loomulikult Laugh) arvamuseda ka täpsemad.
Vasta
#18
Võin proovida lindistada, kui järgmine kord peale juhtun. Kindel olen ainult selles, et kvaliteet ei ole kiita, eriti kui ma seda veel mp3-ga lindistama hakkan.
Ehk proovin seda hoopis kasseti peale saada läbi sellesama muusikakeskuse. Viin kellelegi kuulata.
Vasta
#19
Nii mõnigi on elektroonikat nimetanud "teaduseks kontaktidest", selles on oma tõetera sees. Ikka esineb kahtlase väärtusega või halbu ühenduskohti, eriti kõikvõimalikes pistikühendustes. Lisaks võib mõnikord selliseid veel montaa¾is olla, spetsialistid ütlevad - "külmjoode". Halb kontakt on vahel nagu pooljuht, moodustub algelist laadi detektor *), mis põhjustabki amplituudmodulatsiooniga raadiojaamade signaalide soovimatu kuulmise. Mõni juhe on antenniks, mingi induktiivsust ja mahtuvust omav skeemiosa saab võnkeringiks (kehvaks tihti, siis võib ka mitut jaama korraga kuulda), halb kontakt detekteerib ja ongi moodustunud detektorraadio. Enamasti on ka vajalik helivõimendi olemas, et tekkinud nõrk parasiitsignaal kuuldavaks muutuks.

Peale selle on igas elektroonikaseadmes raadiosignaalile ebalineaarselt reageerivaid (detekteerivaid) detaile ja muu sobiva koosluse olemasolul muutuvad tugevad raadiosignaalid kuuldavaks. Kindlasti on enamus meist täheldanud, kuidas mobiiltelefon mõnesse helitehnikasse "sisse lööb" (kõnet ei kuule, seal pole amplituudmodulatsioon). Kahjuks odavas olmeelektroonikas enamasti puuduvad raadiohäirefiltrid. Või nagu spetsialistid ütlevad - halb seadmete elektromagnetiline ühilduvus. Kes aga arvutitega ja monitoridega (impulssraadiohäirete allikad) tegelenud, on ilmselt märganud ühenduskaablitel isevärki jämedamaid "junne", need ongi raadiohäirefiltrid (et ühenduskaabel antennina ei toimiks).

*) ühes üsna vanas raamatus on õpetus, kuidas pliiatsisöest ja ¾iletiterast ise detektorit ehitada, siis tuligi seda "stabiilselt halba" ühenduspunkti otsida, et detektorraadio töötaks.
Loodan et suutsin mõnegi "paranähtuse" siinkohal veidi lahti seletada.
Kui aga mõni tehniline termin arusaamatuks jäi, on http://www.google.ee/ ikka abiks.
Vasta
#20
Väga hea ja informatiivne materjal, Tehnoloog! Siit on leida miskit (ingliskeelsest) õpetust, kuidas käepärastest vahenditest (sh Sinu viidatud zhiletiterast) dioodvastuvõtjat kokku panna. Seda "kassikullaraadiot" olen tahtnud ka ise katsetada aga pole veel niipalju aega-viitsimist kokku saanud. Vanasti sai osta ka selliseid lihtsaid raadiokonstruktoreid, kõige lihtsam oleksi sealt diood välja visata ja muude asjadega katsetada.
PS.: Kusagilt on meeles (poolanekdootlik?) lugu mehest, kes hakkas pärast hambaplommi panekut peas kohalikku raadiojaama kuulma Laugh
Vasta
#21
Võtsin lõpuks linti, päris hea kvaliteediga lausa, siin on soovijatele kaks minutit "kummitusraadiot"
http://www.zone.ee/metavo/Kummitusraadio.wav
Vasta
#22
Kuidas selle lähte jaama ja kummitusjaama ajalise vahega on? Päris reaalajas nagu see signaal tulla ei tohiks, samas väga suur ajaline vahe nagu ka olla ei saaks.
Põhimõtteliselt peaks sealt jutust mõne viite kätte saama.
Vasta
#23
Praegu on eetris justkui mingi Itaalia spordiülekanne.
Ajalisi vahesid ma ei oska öelda, igatahes olen nüüd juba kuulnud midagi aasia pärast, väga palju vene kanaleid, inglasi, bepoppi, Elvist, biitleid ja nüüd ka Itaalia mingit spordiülekannet. Väga võimalik, et midagi veel, kuid ei ole suutnud tuvastada.
Täna on olnud suht kogu aeg midagi kuulata AUXi pealt, praegu on ainult sahin, kuid midagi õrnalt taga mängib.

edit: Soomlased ühinesid ka nüüd listigaLaugh

Muudetud: 7-4-07 kell 21:33:06 Metavo
Vasta
#24
no kummitus raadiost on asi küll väga kaugel,tavaline am raadio mängib sulle igapäev...õigemini õhtu sellist mula
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: seffe
no kummitus raadiost on asi küll väga kaugel,tavaline am raadio mängib sulle igapäev...õigemini õhtu sellist mula
Kui aus olla, siis on mul raske aru saada, mida sa sellega öelda tahad.
Kas sa tahad öelda, et kummitusi mu raadios ei ole, või siis et tegu pole "kummitusliku" raadiojaamaga.
Minu probleem on see, et see on minu jaoks väikene anomaalia, mida justkui ei peaks olema. AM-i pealt ehk tuleb jah sellist asja kogua aeg, kuid minu muusikakeskus pole AMi ega FMi ega mingi muu laine peal.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummituslik limonaadiautomaat Seattle'is xawa 1 3,291 24-10-2015, 16:20
Viimane postitus: vasamasa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat