Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pendeldamine
Ei tea, miks paljud kasutavad nimetissõrme. Ise riputan pendli oma juuksekarva või peene niidi otsa, seon ümber keskmise sõrme tüve ja see ripub mul peopesa keskosas, käsi ja sõrmed kumeralt paralleelselt maapinnaga. Ma ei tea, miks, aga olen seda kogu aeg nii teinud. Ja ei peta. Näiteks magamispaigale sobivad kohad nii testinud ja sättinud end magama põhja-lõuna suunas, pea põhjas. Lugesin kunagi kusagilt Idamaade tarkust, et on hea magada Maa magnetvälja jõujoonte suunas, pea suunatud põhja suunas.
Selline küsimus tekkis, et miks Pendeldamise teema on rubriigis - Vaimud, tondid, kummitused?
Miks mitte - Inimene ja energiad - või mingi muu sobivam?
Vasta
Kas pendlit saab usaldada ? Miks juhtub, et pendel teeb seda, mida sa tahad mitte ei ole erapooletu ?

Kui pendel väljendab vaid sinu alateadlikke mõtteid, teadmisi, mida sa ei arva endal olevat, tarkust mida sa ei julge "otse" usaldada siis peaks ju tegelema enam enese usalduse võitmisega, mitte pendli kasutamise õppimisega? Või?
Vasta
(11-11-2011, 10:13 )katakaroliina Kirjutas: Kas pendlit saab usaldada ? Miks juhtub, et pendel teeb seda, mida sa tahad mitte ei ole erapooletu ?

Kui pendel väljendab vaid sinu alateadlikke mõtteid, teadmisi, mida sa ei arva endal olevat, tarkust mida sa ei julge "otse" usaldada siis peaks ju tegelema enam enese usalduse võitmisega, mitte pendli kasutamise õppimisega? Või?

Oleneb kontekstist ja küsimusest.
Esialgu kui mina alustasin pendeldamisega, tegin lihtsalt proovi pärast. Mingi 20 küsimust lasin sõbral valmis mõelda, kontrollküsimused, millest endal polnud õrna aimugi. Hakkasin aga vastama. 10, 5 ja 5. Mingi ma ei tea, 10-st 8 läks täppi, 5-st 4 või 5-st 5 isegi. Ja kolmandat seisu ei mäleta, aga ühe jutiga väga täppi läksid asjad, et juhus ei olnud. Aga point oli selles, et ei pea hoidsin "tühjana" ka. Ei mõelnud millegi peale samal ajal kui pendeldasin. Enam ei pendelda juba mõnda aega, pärast ühte intsidenti, alates millest peaaegu kõik pendeldamise vastused on valed hakanud tulema.
Vasta
Võib-olla räägid sellest intsidentist natukene lähemalt.
Vasta
Olen uus ja motlesin,et poetan ka oma loo siia.Sellest on paar kolm aastat moodas kui hakkasin huvi tundma pendeldamise vastu.Eks netist saab igasugu mooduseid kuidas ja kelle kaest kusida.Mina valisin sellise mooduse,et kui pendli katte votsin,kusisin alati kas on voimalik oma kaitseingliga raakida,sest olin teadlik,et vastajaks voib tulla ei tea kes sealt vaimumaailmast.Ja ega iga kord ta ei olnuki olemas sel hetkel.Pendeldasin suht harva(nii 6-10 korda aastas)ja koik paistis normaalne selle tegelemisega.Jamaks laks aga selle aasta veebruaris kui ei olnud parajasti tood ja oli palju aega pendeldamiseks ja netis surfamiseks.Juhtus siis nii,et (ei suuda enam meenutada kuidas see aps sisse tuli)sattus jarsku tulnukas pendli liigutajaks.Olin tolleks ajaks labi lugenud sinise planeedi projekti ja kes teab siis seal kirjeldab erinevaid liike.Minu suhtluskaaslane siis vaitis olevat inimlaadne ja rahumeelne ning kaitseingel kiitis ka heaks temaga suhtlemise.Temaga oli kuidagi huvitav ja kaasakiskuv suhelda.Mingi aja parast hakkas ta midagi minu peas tegema,nagu kerge surin uhest peapoolest teise,siis hakkasin kuulma nende ohulaeva heli(madal sumin) kui igal ohtul korraks peatus minu maja kohal nagu tahtis teada anda et saabusid (ja ei lasknud hairida koigest sellest)Uhel ohtul tekkis mote,et kusin kas ta oleks nous fotokal jaadvustama ennast.Algul keeldus,siis lubasin,et kustutan selle kohe ara nagunii ja olen nagu koigeks valmis.Eks ta teadis ,et nii ma ka teen.Pildistasin nii,nagu pildistaks ennast labi peegli ehk siis suunasin fotoka peeglile ja seda pimedas ruumis(ma ei tea enam miks nii).Tulamuseks sain ehtsa halli ehk tapsemalt The Large Gray.Ta seisis minu taga ja natuke korval.Mis mul temast meeles on:vahemalt kaks korda suurem pea minu omast pea keskel lohe,mida kuskil mujalt pole nainud,meeletult suured ovaalsed mustad silmad ja varvus oleks nagu kui mina olin varvides,siis tema oli mustvalgelt.Nagu lubatud ka kustutasin selle pildi.Siis tekkis huvi (muidugi olin jahmunud sellest,sest see mis ma arvasin teda olevat muutus valeks),et kas ta naitaks ka oma ohulaeva labi akna,mida nad ka tegid(lihtsalt jalgisin fotoka ekraanilt).Minule teadaolevalt oli neid kokku kolm,uks oli minuga ja kaks oli laevas.Meenutuseks sellest laevast nii palju,et tol hetkel ma ei teadnud ,et nad holjuvad nagu lainetaks mere peal.Kui siiamaani votsin neid lahkelt vastu kui nagu sopru siis nuud muutus koik,sest hakkasin kahtlema mida nad veel valetanud on ja nagu teada,siis see liik kull vaga heatahtlik ei ole.Nuud olin siis probleemi ees,et kuidas neist lahti saada,sest tuli ka valja et koik see aeg kui ma ka vahel tahtsin kaitseingliga raakida,siis nad torjusid tema(oigemini kaks inglit) eemale ja suhtlesid tema eest.Koik see jant kestis kokku oma kolm nadalat.Koigest ma paris ei tahaks ka raakida,millest ma nendega raakisin ja kuidas lahti sain ja ma arvan kui kellegil peakski sama mure olema siis mina ei oleks oige inimene teda aitama.Ei teinud seda puha veega pritsimist mida eespool mainiti aga soovitaks proovida.
See kirjake on moeldud siis ennekoike algajatele pendeldajatele,mida ka mina olin ja olen sest lopetasin selle taielikult.
Moned asjad mis veel meelde tulid :teravad valgussahvatused toas(autod valistatud),koera pidev jollitamine minu suunas ja enne seda haugatus(ukskord oosel kui koer magas voodi korval hakkas ta husteeriliselt jarsku haukuma ja vist peale seda saingi omale ka kiibi paremasse katte koos armiga ning voiks oelda ,et siis loppesid ka minule need igapaevased kulaskaigud).
Kuskil kuus,seitse aastat tagasi hommikul argates tuli nabast pruuni voolust ja seda piisavalt palju,et otsustasin kiirabisse poorduda(kui kohale joudsin oli voolus loppenud,oli ainult kuivanud nire).Seal aga arstid motlesid,muigasid ja utlesid et no puhasta siis ara ja kogu lugu.Sellest kirjutan ma selleparast ,et kui keegi on lugenud "Ponevamad kohtumised tulnukaga",siis seal mainitakse kahel korral,et peale roovimist tuli nabast mingit pruuni eritist.Seda raamatut lugesin ma alles sel aastal ja tegin omad jareldused.
Kuskilt siit foorumist jai veel uks lugu silma,et uhel noorel poisil kes oli kaasa viidud tulnukate poolt,kurtis et on matemaatikas kehva ja peale seda nagu imevael oli koik selge.Sama lugu on ka minuga olnud mida ma varem ei ole niipidi osanud moelda.Minul ainult oli nii,et kui ma kuskil viienda klassini olin kirjandite tegaemises parimate seas klassis ja mates taitsa loru,siis kuuendas hakkas koik vastupidi minema,et keskkoolis kaisin mate olumpiaatidel ja lopukirjandi pidin maha vehkima,sest mote ei jooksnud teps mitte ja sain ikka kumnest kaks punkti.Nii,et kui naete kirjavigu,siis andke andeks.
Niipalju veel,et olen 30 aastane.
Vasta
(04-12-2011, 07:44 )Tharapita Kirjutas: Võib-olla räägid sellest intsidentist natukene lähemalt.

Ei ole probleemi- asi väga lihtne. Palusin üks kord pendlilt, et näita mulle minu kaitseinglit. Kõndisin akna poole (oli pime aeg) ja vaatasin aknast välja teist vastasmaja akent, mis oli pime (kortermajas elan) ja siis käis seal üks valge sähvatus. Täiesti reaalselt võis olla see mööduva auto tulede valgussähvatus sinna aknasse, ei välista üldse seda, kuna auto tundus samal ajal ka mööduma sealt. Ei hakka salgama.Smile

Aga, mis juhtus pärast seda ja milles olen päris kindel- enam pole mul peaaegu ükski kord niimoodi enam midagi täppi läinud pendeldades. Ainult väga üksikud asjad ja needki ehku peale.

Ja kordan veel siis üle, et kõik juhtus täpselt pärast seda küsimust. Nii imelik kui see ka poleks.



Need UFO postitajad- natukene väga kahtlane on seda teksti uskuda... ausalt. Ma ei mõtle halvaga seda, aga kas te enda vaimset tervist olete uurinud? Aju-uuringud jne, et välistada mingi haigus?
Vasta
Ma olen pendliga seda tähendanud, et mul hakkab pärast pea valutama. Igatahes, nagu ma olen mõistnud, siis pendel täpselt vastab olenevalt mingile situatsioonile. Näiteks, küsisin ühte ja sama küsimust mitmeid nädalaid, alguses oli kogu aeg EI, et pean veel ootama ja ei tohi seda teha. Siis ükspäev oli vastus Jah. Samas kui küsisin edasi, siis vastas ka, et ma võin seda teha, aga ma lõpuks ikka valin teise tee. Noh valisingi. Igatahes, näiteks, sellest ma ka ei saa aru, vahepeal vastab pendel mu küsimustele ühte moodi ja siis tuleb hoopis teistmoodi. Seega, samas ma ei võta enam neid vastuseid tõsimeeli, ja samas mõtlen, et mis vahet seal üldse on, selles mõttes, et milleks pendeldada ja küsida tuleviku kohta, kui pendli vastused võivad olla teised, ja samas kõik on ajas nii muutuv, selles mõttes, et täna ma mõtlen, et peaks nii või naa tegema, aga homme ma mõtlen juba midagi muud. Seega, pendel lihtsalt töötab hetke seisundite najal? Olen mõlemat moodi pendeldanud, päris pendliga ja ka niidi ja nõelaga. Mõlematega saab kergesti ühendust. Näiteks, hea näide, küsin, et kellega ma täna lähen välja, pakun kaks nime. Lõpuks lähen ikka sellega kellega ta ütles, et ma ei lähe. Seega, ma ei tea, ju siis ei saa pendli vastuseid tõsiselt võtta, või mis seletus sellele on?
Vasta
(11-12-2012, 13:29 )Topaas Kirjutas: Ma olen pendliga seda tähendanud, et mul hakkab pärast pea valutama. Igatahes, nagu ma olen mõistnud, siis pendel täpselt vastab olenevalt mingile situatsioonile. Näiteks, küsisin ühte ja sama küsimust mitmeid nädalaid, alguses oli kogu aeg EI, et pean veel ootama ja ei tohi seda teha. Siis ükspäev oli vastus Jah. Samas kui küsisin edasi, siis vastas ka, et ma võin seda teha, aga ma lõpuks ikka valin teise tee. Noh valisingi. Igatahes, näiteks, sellest ma ka ei saa aru, vahepeal vastab pendel mu küsimustele ühte moodi ja siis tuleb hoopis teistmoodi. Seega, samas ma ei võta enam neid vastuseid tõsimeeli, ja samas mõtlen, et mis vahet seal üldse on, selles mõttes, et milleks pendeldada ja küsida tuleviku kohta, kui pendli vastused võivad olla teised, ja samas kõik on ajas nii muutuv, selles mõttes, et täna ma mõtlen, et peaks nii või naa tegema, aga homme ma mõtlen juba midagi muud. Seega, pendel lihtsalt töötab hetke seisundite najal? Olen mõlemat moodi pendeldanud, päris pendliga ja ka niidi ja nõelaga. Mõlematega saab kergesti ühendust. Näiteks, hea näide, küsin, et kellega ma täna lähen välja, pakun kaks nime. Lõpuks lähen ikka sellega kellega ta ütles, et ma ei lähe. Seega, ma ei tea, ju siis ei saa pendli vastuseid tõsiselt võtta, või mis seletus sellele on?
Kui Sa vähegi suudad, siis katsu ilma pendlita vegeteerida.
Teiste sõnadega Sa pendeldades pärast ei tea isegi keda süüdistada, kui midagi pekki läheb.wink
Vasta
No kindlasti, seega, inimese esmane eesmärk on alati kedagi süüdistada, kui midagi läheb nihu ? Laugh Aga ma ei saanud mingit vastust oma küsimusele, et kas pendel ajab siis jama või mis teema on.
Ega ma suhteliselt vegeteeringi niisama ilma pendlita. Laugh
Vasta
(11-12-2012, 19:05 )Topaas Kirjutas: No kindlasti, seega, inimese esmane eesmärk on alati kedagi süüdistada, kui midagi läheb nihu ? Laugh Aga ma ei saanud mingit vastust oma küsimusele, et kas pendel ajab siis jama või mis teema on.
Ega ma suhteliselt vegeteeringi niisama ilma pendlita. Laugh
Vaata, ma olen näinud, kuidas hoole ja armastusega tehtud ja sisse pühitsetud pendlid lendavad ahju, kui nad suht lihtsale aga triviaalsele küsimusele valesti vastavad.
Vasta
Üldjuhul esimesed küsimused minul on pendlile olnud järgmised: kas sinuvõib rääkida, kas sind saab uskuda ja kas sul on kurjad kavatsused. Vastused on igasugu tulnud.
Vasta
Lugedes seda teemat, hakkas mu toas, kardinapuu küljes rippuv jõulukaunistus ise pöörlema.
See näeb välja nagu 5 pendlit ripuks kõrvuti, iga pendli otsas portselanist kelluke, mis on pendli
jaoks küllaltki raske. Ise ma pendlitest mõhkugi ei tea. Kõik uksed ja aknad on kinni, et mingit
tuuletõmmet olla nagu ei saa, aga naljakas on see, et see pöörleb seal juba 5 minutit...
Kuigi suht külmaks tõmbaks korra see kõlin alguses wink

Edit: Njh, akna all on radiaator ja nagu me kõik teame, et soe õhk on kerge
ja liigub üles, siis see põhjustaski selle kriipi momendi.
Vasta
Mu üks energeetik m66dab pendli abil inimese vibratsioone, tšakrate askukohta, tervist, hinge v6i teadvuse asukohta (mis m6ju v6i v6nke all on nagu). Kasutab selleks A4 peal olevaid diagramme, värve ja märke. Ja siis pendel näitab mis värk on.

Ma usun ise ka, et pendel ja kaardid näitavadki hetkeseisu enamasti. Aga pole kindel ka. Kahtlen k6iges viimasel ajal. Laugh
Mul on unenäos tulnukad ühendust v6tnud, aga ükskord ei tundnud energiat tal, siis mtlesin, et on mingi arvutisimulatsioon v6i v6ltsija. Teine tulnukas oli lilla, voolas eluenergiast ja seletas midagi inimkonna aitamisest.

Vabandan kirjavigade pärast. Olen s6bra arvutis ja siin on vigane klaviatuur Lähen saan Aigar Sädega ka varsti kokku, et teda kuulata ja vb oma m6tet täiendada natukene. Siis saan jälle teiste energeetikutega kokku ja proovin seoseid leida k6igel, mis teised on rääkinud, mis ma ise arvan/tunnen jne. Keeruline on see elu vahepeal ikka. Laugh
Vasta
Üsna kokkuvõtlikult ja konkreetselt on pendeldamise kohta kirjutatud hiljuti ka eestikeelde tõlgitud raamatus Pendlikäsiraamat
Vasta
Võtsin kuldsõrmuse, riputasin niidi otsa ja katsetasin kodus erinevatel kohtadel, et mis saab.
Igal pool kus proovisin liikus üsna hoogsalt, mõnes kohas rohem, mõnes vähem.
Katsetasin magamistoas voodi kohal erinevates piirkondades. Igal pool keerutas ringe ja mõnes kohas (jalgade juures) ringidega vaheldumisi ka liikus edasi-tagasi.
Aga kui proovisin seda kohta kus mees magab, mitte midagi. Proovisin padja kohal, ei miskit, lihtsalt rippus sõrmus. Proovisin natuke all pool, seal kus umbes rindkere magamise ajal peaks olema. Ei miskit. Proovisin enda padja kohal, liikus ilusti ringiratast.
Kogu elamist üle ei käinud küll aga kus käisin, alati liikus.
Ei tea kas peaks midagi järeldama sellest? Kui, siis mida? Mingeid küsimusi ma "pendlile" otseselt ei esitanud. Lihtsalt tahtsin teada, et kas, kus mingeid energiaid kodus on. Kas siis võib järeldada, et seal kus mees magab lihtsalt ei ole midagi? Aga kuidas saab see olla, et koht kus nii palju aega veedetakse, lihtsalt ei "salvesta" midagi? Mingi energeetiline "jälg" peaks ju ikka jääma minu arvates. Oeh. Ei oskagi midagi arvata
Vasta
Kui sa korruselamus näiteks elad, siis on suht loogiline, et pendel kogu aeg pendeldab... ju siis mehe magamiskohas ei olnud all ka kedagi tol hetkel? Mina ka ei pendelda, just samal põhjusel, et ei usalda, kuna saan ise pendli liikumisi mõtetega suunata....ja ,,halle'' olen ka näinud..ei tea kas just pendli pärast aga täna seda teemat lugedes võib ju ka seoseid tuua.
Viimasel ajal aga on hakanud veidi huvitama, ju olen nüüd targem ja enam vigu ei teeks ka..samas aga ei ole leidnud veel omale uut, sobivat pendlit Smile
Vasta
Lugesin kõik selle siin algusest lõpuni läbi ja ei saanud mina vastust oma küsimusele. Või noh- tegelikult nagu otsest küsimust pole, tahaks lihtsalt ühed faktid paika saada Smile Nimelt mul mehega mitmel korral tekkinud vaidlus teemal "pendel". Ma ei julge väga vaidlusesse laskuda, kuna ma ei taha vaielda asjaga, millele ise ka raudkindlat vastust ei tea!
Siin terves teemas on olnud väga mitmel korral jutuks pendli materjal. Ilmneb et igasugune kivi ei sobigi- ok, selge. AGA! Mitte kuskil pole ma näinud sõnajupikestki küsimuses, et mil viisil võib pendlit kokku panna Laugh Ja selles osas ma mehega vaielda tahangi. Mina tean, et pendel võib olla ükskõik mis põhimõtteliselt- siin keegi ka kirjutanud et on proovitud isegi mobiiliga!. (Ise tegin omale kunagi pendli kristallist, millele keerasin traadi ümber, kuna auku polnud teha millegagi ja ei tahtnud teha kah, ja riputasin keti otsa, toimis, kuni traat ära lagunes, see oli pehme käsitöötraat.. ) Tema väidab, et ta ema on kunagi uurinud pendli kohta absoluutselt kõik mis võimalik ja tegeles vist isegi kunagi pendliga natukene. Ühesõnaga mu mees teab rääkida, et pendli küljes et tohi olla mitte mingisugust metalli (mis välistaks siis ketiga riputamise) ega ka sõlmi kui selliseid! Kas ma olen väga valel teel, kui olen üritanud talle selgeks teha, et see on ilmselge totrus ja ei vasta üldse loogikale- KUIDAS peaks siis pendli valmis tegema ja rippuma panema kui sel ei tohiks olla ei metalli, ega sõlmi? Sõlmed otseselt on mu mehe ema arvamustmööda siis vapsee tabu Smile
Nädal tagasi hakkas mees mulle ka seletama, et ei tohi olla metalli küljes ka amuletil või talismanil Smile Lasin oma lapsele amuleti teha, kuna teda piinasid halvad unenäod ja võimalik ka et mingid tegelased öösel, see selleks- sain amuleti kätte, puust ja ruunimärkidega loits peale põletatud. Amulett ise tehtud valmis sellisel kujul, et seda saaks ka kaelas kanda(lapsele oli see mõeldud küll pigem vaid padja alla), ehk siis on tal küljes 2 metallist konksukest ja amulett ripub seemisnahkse nöörikese küljes Smile Mees vaatas ja ütles naerdes- siin on metall ju!! See ei hakka tööle ju! Mina praegu itsitan pihku kuna saamisest saati on lapsel iga öö rahulik olnud Smile
No igaljuhul- on tal (või ta emal siis) tõepõhi all või mitte sõlmede(isegi ketilülid muuseas kuuluvad sinna hulka!) ja metalli osas?
Mina ei usu enne, kui keegi targem on vastupidist väitnud.. MITU targemat siis tegelikult isegi Smile

Ootan huviga! Tänan Bleh
Vasta
Siin siis üks pendlimees Hr. Ahhven. https://www.kava.ee/saade/292952950
Enda arvamust mööda -suht mõistlik jutt.
Kahjuks seda vist kordus TV täna veel ei näe.
Vasta
(26-08-2016, 21:23 )Hansee Kirjutas: Siin siis üks pendlimees Hr. Ahhven.
Meenub, et ka Jaak Joala isa Arno Joala oli tuntud pendlimees.
Arno Joala ravitsejavõimeid kasutasid mitmed mainekad sportlased, teiste hulgas ka jalgrattur Erika Salumäe, viievõistleja Imre Tiidemann ja leedu korvpallihiiglane Arvidas Sabonis.

Esimese Eesti Vabariigi ajal oli Arno Joala noorkotkas, hiljem kandis saksa mundrit. Pärast venelaste sissetungi läks vabatahtlikult sõjakomissariaadi ja tunnistas, et on teeninud Saksa sõjaväes. Seejärel sai temast vabakäiguvang Järvakandi tehastes.

Imekombel õnnestus tal saada sisse Tallinna Konservatooriumi. Heade inimeste abiga oli sõjavang paberites muutunud repartieerunud kodanikuks. Aga tal ei olnud määratud muusikaharidust saada. Poliitiline situatsioon Eestis oli keeruline ja talle kui komsomoli algorganisatsiooni sekretärile tehti korraldus kirjutada ühe liialt eestimeelse inimese kohta süüdistus. Arno vastas sellele järsu eitusega ja ta tunnistati ideloogiliselt kõlbmatuks ja heideti kõrgkoolist välja.

Raamatust "Kuulsuse ahelad", mida on tutvustatud siin:
http://publik.delfi.ee/news/inimesed/mei...d=72986743
Vasta
Olen mõnda aega proovinud pendeldamist ja selle kohta lugenud erinevaid arvamusi ning soovin targemate arvamust – mis või kes ikkagi pendli vastuseid annab?

Eelmisel aastal sattusin juhuslikult ühte pendlit proovima ning et see minu käes vastuseid näitama hakkas, siis ostsin omale ka (poes proovisin erinevaid pendleid, kuid mis nö kuuletus, kergemini reageerima hakkas ja ka muidu paremini istus oli tiigrisilm). Iseenesest huvitav nähtus: käsi on täiesti paigal (ja jälgin seda nimme) aga pendel liigub küllaltki suurte tiirudega.

Olen katsetanud erinevate asjadega (nt mängukaardi värvi ära arvamisega) ja õiged/valed vastused tulevad üsna juhuslikult. Kui ühel hetkel tekkis tunne, et ehk mõjutan ma pendli vastuseid ise, siis otsustasin seda järgi proovida ja nii vist ongi: pendel ripub ja hakkab liikuma täpselt niipidi, nagu ma oma mõttes soovin – edasi/tagasi, vasakule/paremale, ringikujuliselt, jääb liikumise pealt seisma jne. Sellepärast mulle tundub, et mingil moel mõjutan ma ise pendli näidatavaid vastuseid...

Aitäh ette!
Vasta
(15-02-2018, 12:09 )Zorro Kirjutas: ...
Kui ühel hetkel tekkis tunne, et ehk mõjutan ma pendli vastuseid ise, siis otsustasin seda järgi proovida ja nii vist ongi: pendel ripub ja hakkab liikuma täpselt niipidi, nagu ma oma mõttes soovin – edasi/tagasi, vasakule/paremale, ringikujuliselt, jääb liikumise pealt seisma jne.
...
Jah, just Sina oled see kes pendlit liigutab. Kusjuures pendli materjal ei oma tähtsust. Minu kogemus näitab, et kartul või mutter nööri otsas teeb sama mis kuldsõrmus või kristall. Lihtsalt särav kristall mõjub tohletanud kartulist usutavamalt, muud vahet ei näe.
Igatahes edu katsetamisel. Ja proovi pendel üle laua ääre riputada nii, et nöör kindlalt laua äärele toetub. Kui pendli mõttejõuga liikuma saad, siis on vähemalt rahamured elu lõpuni murtud...
Vasta
(15-02-2018, 12:09 )Zorro Kirjutas: Olen katsetanud erinevate asjadega (nt mängukaardi värvi ära arvamisega) ja õiged/valed vastused tulevad üsna juhuslikult. Kui ühel hetkel tekkis tunne, et ehk mõjutan ma pendli vastuseid ise, siis otsustasin seda järgi proovida ja nii vist ongi: pendel ripub ja hakkab liikuma täpselt niipidi, nagu ma oma mõttes soovin – edasi/tagasi, vasakule/paremale, ringikujuliselt, jääb liikumise pealt seisma jne. Sellepärast mulle tundub, et mingil moel mõjutan ma ise pendli näidatavaid vastuseid...

Jah, sa tõenäoliselt mõjutatki. Nagu mõjutavad ilmselt kõik pendeldajad. Ainukene vahe on, et nad pruugi sellest ise aru saada - sellise asja nimi on idiomotoorne efekt ehk liigutamine käib alateadlikult.

Osad väidavad, et info tulebki nendeni alateadvuslikul tasandil ja edastub pendlini. Kahjuks pole suutnud veel ükski neist kontrollitud tingimustes tõestada, et nad ka suudavad maailma kohta midagi sellist vastata, millest nad ise juba eelnevalt teadlikud ei ole. Mängukaartide äraarvamine on hea näide (kas tuleb punane või must?).

Kui keegi suudaks, siis palun väga - 10 000 eurot siit samast Eestist ootab noppimist.
Vasta
(15-02-2018, 12:50 )Nielander Kirjutas:
(15-02-2018, 12:09 )Zorro Kirjutas: Olen katsetanud erinevate asjadega (nt mängukaardi värvi ära arvamisega) ja õiged/valed vastused tulevad üsna juhuslikult. Kui ühel hetkel tekkis tunne, et ehk mõjutan ma pendli vastuseid ise, siis otsustasin seda järgi proovida ja nii vist ongi: pendel ripub ja hakkab liikuma täpselt niipidi, nagu ma oma mõttes soovin – edasi/tagasi, vasakule/paremale, ringikujuliselt, jääb liikumise pealt seisma jne. Sellepärast mulle tundub, et mingil moel mõjutan ma ise pendli näidatavaid vastuseid...

Jah, sa tõenäoliselt mõjutatki. Nagu mõjutavad ilmselt kõik pendeldajad. Ainukene vahe on, et nad pruugi sellest ise aru saada - sellise asja nimi on idiomotoorne efekt ehk liigutamine käib alateadlikult.

Osad väidavad, et info tulebki nendeni alateadvuslikul tasandil ja edastub pendlini. Kahjuks pole suutnud veel ükski neist kontrollitud tingimustes tõestada, et nad ka suudavad maailma kohta midagi sellist vastata, millest nad ise juba eelnevalt teadlikud ei ole. Mängukaartide äraarvamine on hea näide (kas tuleb punane või must?).

Kui keegi suudaks, siis palun väga - 10 000 eurot siit samast Eestist ootab noppimist.
Neid skeptikute ärplemisi ei maksa tõsiselt võtta. Nad loovad illusiooni, et nemad on need absoluutset objektiivsed ja soovivad vaid tõde teada saada ja teadust edasi viia. Tegelikkuses on kõik nende sammud seatud salakavalalt. Alates kloun Randist ja lõpetades selle klouni kohalike jüngritega. Nad kõik lubavad "täiesti ausaid katseid" jne aga reaalselt on kõik nende katsed üles seatud nii, et katsealune ei saagi positiivset tulemust näidata. Lisaks sellest kloun Randi raha pakkumisest nii palju, et on olnud mitmeid inimesi kes on end pakkunud sellele katseteks kuid alati on see kloun just siis olnud "hõivatud" või on leitud muud põhjus. Kloun Randil seljataga on terve meeskond kes eelnevalt teeb ära nn kodutöö st uurib nii palju kui võimalik katsealuse kohta ning kui selgub, et tal on siiski võimed siis ... ups, Maakera kõige suurem skeptik ei saagi kahjuks osaleda! Nii oli ühe Ungari noormehega kes suutid veenõusid käte vahel hoides vee temperatuuri neis tõsta peaaegu kuni keemiseni. Kahjuks ei meenu selle mehe nimi. Temaga töötanud teadlaste meeskond soovis mitmel korral minna Randi juurde katsetele aga iga kord saabus äraütlev vastus.
Vasta
Oh, jah... eks alati ole lihtsam ebamugavaid asju ütlevat inimest mingisse gruppi lahterdada, et siis seejärel tema öeldut juba eos enda (ja vahel ka teiste) jaoks tagasi lükata.

(15-02-2018, 15:09 )Tinar Kirjutas: Nad kõik lubavad "täiesti ausaid katseid" jne aga reaalselt on kõik nende katsed üles seatud nii, et katsealune ei saagi positiivset tulemust näidata.

Just sellel põhjusel viiaksegi katsealusega läbi eeltest. See on siis kiire test, kus tehakse kindlaks, et millistel tingimustel inimene suudab enda väidetut tõestada. Näiteks, et kas ta on võimeline objekte tunnetama läbi klaasi või metalli, kui kaugelt ja kas katsel peab olema kindel asukoht. Lühidalt saab katsealune paika panna omad tingimused, mille täitmisel tema väidetud võime tõepoolest ka töötab. Ainukene asi mida katse läbiviijad päriskatsele minnes lisavad on petmist välistavad või tulemusi kontrollitavaks muutvad protokollid.

Mängukaartide näite puhul segatakse pakk võimalikult segaseks, välistatakse kõikide osapoolte teadmine kaarti värvusest ning pannakse paika statistilised alused, mis peaksid katsealuse võimet tõestama.

Kuidas sinu arvates saaks seda katset nii üles seada, et positiivset tulemust ei saagi tulla?

Kas maailmas ei leidu ühtki piisavalt tarka võimetega inimest, kes suudaks nende kurjade skeptikute väidetavast sobimängust mööda mängida? Tuletan meelde, et peale Randi on neid katseid maailmas ikka päris mitmeid ja mitte ühtki neist pole eales andnud positiivset tulemust. Nimekiri. Minu arvates võiks mingil hetkel hakata järeldusi tegema.

(15-02-2018, 15:09 )Tinar Kirjutas: Lisaks sellest kloun Randi raha pakkumisest nii palju, et on olnud mitmeid inimesi kes on end pakkunud sellele katseteks kuid alati on see kloun just siis olnud "hõivatud" või on leitud muud põhjus.

Ma mõtlesin, et ma palun sul selle anekdoodi kohta mingi konkreetne viide tuua, aga see oleks vist tühi palve. Seega ma vastan ühe teise Randi teemalise anekdoodiga.

Olevat olnud üks kõva ja kuulus selgeltnägija, kellele Randi tegi ettepaneku tulla katsele. Isik keeldus, väites, et Randi juuresolek võtab temalt võimed. Mõeldud tehtud, pakkus Randi, et ta ei viibi katse ajal selgeltnägijaga samas ruumis ning vaatab katse käiku läbi kaamerate. Taaskord tuli eitav vastus, kuna Randi suutvat talt isegi läbi kaamerate võime ära võtta. Järgmisena pakkus vanameister, et ta lendab katse ajaks USA'st Austraaliasse ning selgeltnägija katset salvestatakse. Mehe üllatuseks ei sobinud ka see tingimus, kuna selgelnägija väitel suudab Randi temalt katse aega ja kohta teades võimed võtta isegi tuhandete kilomeetrite kauguselt. Viimasena pakkus Randi, et katse viiaks läbi selgenägija endi poolt valitud ajal ja kohas, samas kui mees ise viibib sellel päeval teisel pool maakera kõikidest infokanalitest isoleeritud toas. Ka sellega ei olnud selgeltnägija nõus, tuues põhjuseks, et Randi nullib ta võimed ainuüksi sellega, et ta teab, et millgi katse aset leiab. Peale seda andis Randi alla.

Ühesõnaga - loll on see, kes vabandust ei leia.

Mingitel aastatel tahtis iga enesekindel pildaja, pendimees, auralugeja ja kätega ravitseja Randi katset läbida. Ühetkokku on neid tehtud tuhatkond. Selle käigus pidi ta ilmselt paljudele ära ütlema.
Vasta
Moodsa kvantfüüsika üks aluseid - ainuüksi katse jälgimine muudab selle tulemusi wink
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat