Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus
Autor Sõnum
Indr3k
Tavaliige

18-03-2009 21:00
Postitus: #26

Tsitaat:Algselt postitas TriinuMeoww
No seda ka, aga ma tahaks, et läheks mingisugune elu edasi peale suremist, mitte ei sünniks teise ellu .

Aga kuna sa sünnid ju teise ellu, siis oled sa ISE ka selle oma teise elu kujundajaks. Selles suhtes, et oletame, et sa olid eelnevates eludes ka keegi - kas praegune elu siis tundub selle hulga mõttetum? Pigem see kõik rikastab seda veelgi...

Ise tahaks teada küll, kes olin eelmistes eludes ehk saab millegagi seda seostada vms (mõtlen, et ka paljud foobiad ja muud kartused olid tingitud eelmiste eludega seotud kogemustest).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
bblurry-angel
Uustulnukas

07-05-2009 19:15
Postitus: #27

Lühidalt mina usun, et taassünd on selleks, et end täiendada. Loomulikult inimene ise ei peagi oma eelmist elu mäletama, aga see ei tähenda, et hing ei mäletaks.
Ei kukkunud kännust kaugele
too old to die young

10-11-2011 01:23
Postitus: #28
RE: Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus
Aga kui pole taassündi. Ütleme, et võib-olla hoopis jääb kunagi surnud inimesest mingi "jälg" siia ma peale maha. Kasvõi mingi kogemata väesatud eseme või koha kaudu. Teine inimene kogemata korjab need mälestused üles ja aju ei tee neil vahet enda kogemustega. Ja ongi kogu taassünni fenomeen. Laamadega võib olla sedasi, et need jätavad teadlikult midagi maha, mille järgmine laama üles korjab.
lahendused
Veteran

10-11-2011 09:17
Postitus: #29
Elude vahel säilivad või kanduvad üle üldised "hinge omadused", ehk iseloom: täpsus/lohakus, sügavus/pinnapealsus, headus/ussitamine, siirus/vassimine, soojus/kalkus, jne.

Lisaks "kumavad läbi" eelmistes eludes omandatud kogemused ja õppetunnid: mõni ei taha mingil juhul viina juua, kuna on varem kogenud joodikuks olemist; mõni kardab paaniliselt vett/ujumist, kuna on eelmises elus ära uppunud, jne.

Näiteks minul "meenus" esimest korda soojale maale minnes kunagine elu kõrbes, kus tuli tegutseda vaid hommikul ja õhtul, et päike liigselt ära ei kõrvetaks - sarnaselt käitusin ma ka soojal maal olles, ning ei põletanud seetõttu oma nahka ära vaatamata sellele, et päiksekreeme ei kasutanud.

Samuti tundsin ennast Lõuna-Saksamaad külastades eriti koduselt Baieris, kus on kõrged mäed, massiivne puitmööbel, ilusate aedadega majad, jne.

Ilmselt suudaks igaüks tuua mõne näite, kus tal on "näiliselt uue probleemi" jaoks valmis lahendus hetkega olemas, või mõni uus tegevus/koht tundub eriliselt tuttav olevat - see ongi eelmise elu kogemus.
(selle postituse viimane muutmine: 10-11-2011 09:19 lahendused.)
too old to die young

10-11-2011 11:49
Postitus: #30
(10-11-2011 09:17 )lahendused Kirjutas:  ...Ilmselt suudaks igaüks tuua mõne näite, kus tal on "näiliselt uue probleemi" jaoks valmis lahendus hetkega olemas, või mõni uus tegevus/koht tundub eriliselt tuttav olevat - see ongi eelmise elu kogemus.

Aga kui need pole sinu kogemused ega lahendused? Sa puutud kokku kunagi elanud inimese "varjuga" ja sa hakkad neid oskusi ja mälestusi pidama enda mälestuseks.
lahendused
Veteran

10-11-2011 12:19
Postitus: #31
Mälestused põhinevad reaalselt kogetul - teadmised põinevad läbimõeldud asjadel.

Näiteks kui oled kogenud kahte autoõnnetust 30 km/h (ei juhtunud midagi) ja 90 km/h (olid üsna katki), siis mälestustes mäletad vaid neid kahte autoõnnetust - kuid läbimõeldud teadmiste abil suudad modeleerida mistahes kiiruste vahemikus toimunud autoõnnetuste tagajärgi.

Mina tajun oma eelmistes eludes omandatud kogemusi "teadmiste põhiselt", ehk mälestuste põhine käsitlus on välistatud.

Kui mingi kogemus meenub "mälestuste põhiselt", siis peaks selle taga olema energiakeha, ehk kummitus (ta vaid korrutab 30 km/h ja 90 km/h kiirustel toimunud õnnetuste olemust, kuid ei suuda midagi sisukat öelda muudel kiirustel toimunud autoõnnetuste olemusest).
Kui aga mingi kogemus meenub "teadmiste põhiselt", siis peaks olema tegu eelmistest eludest üle kandunud teadmistega (tajud mistahes kiirusel toimunud autoõnnetuse olemust ja tagajärgi).
Tehnoloog
Veteran

10-11-2011 13:22
Postitus: #32
Teema pealkirja küsimusele võiks vastata - jah,
kuid et mitte kõik ei mäleta suuremat oma eelmisest
elust, siis võib oletada et loodus on meid säästnud
ülearusest mälestustekoormast. Täheldatud on, et
noorelt või vägivaldselt surnud inimesed sünnivad
rutem tagasi ja mäletavad seetõttu ka eelmise elu
sündmusi paremini, eriti just surmaga seotut.
Taassünnist on eesti keeles päris palju lugemist,
üks suurema tõestusjõuga pidavat olema Shanti
Devi lugu, mis on samuti eesti keelde tõlgitud.
Teema raamatutest:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2052
kulfing
Tera siit, teine sealt

10-11-2011 22:51
Postitus: #33
Karmaseadus ei tööta enamusel, kes hetkel maale kehastunud. Selle eest tuleb „tänada“ Orioni reptiile. Järelikult on suure küsimärgiga, kelle eelmiseid kogemusi mäletatakse. Hrmm
Reptikate tehnoloogia on piisav, et lõigata „õigeid“ mälestusi kokku nagu filmilinti. Ikka vastavalt oma vajadustele. wink
(selle postituse viimane muutmine: 10-11-2011 23:02 kulfing.)
too old to die young

11-11-2011 09:14
Postitus: #34
(10-11-2011 12:19 )lahendused Kirjutas:  Mälestused põhinevad reaalselt kogetul - teadmised põinevad läbimõeldud asjadel....
sa tahad väita, et teadmine püsib sinus ilma mäletamata?
Minaelan
Bännitud

11-11-2011 11:59
Postitus: #35
Taassünnist on eesti keeles päris palju lugemist, üks suurema tõestusjõuga pidavat olema Shanti (Tehnoloog )

Jah, see raamat on mul momendil ka kotis. Aitab mind argiaskelduste raskustes, annab kuidagi eriliselt lootust...

http://www.raamatumaailm.ee/raamat/shanti-devi

"Shanti Devi, kellest räägib suurem osa sellest raamatust (raamatu teine osa käsitleb üldisemalt karmat ja reinkarnatsiooni), mäletab oma eelmist elu pisima detailini. Tegemist on kõige paremini dokumenteeritud uuestisünnijuhtumiga."
lahendused
Veteran

11-11-2011 13:06
Postitus: #36
Ma toon praktilise näite "teadmiste ja mälestuste" erinevuse kohta.

Kõik me oleme koolis "õppinud" ruutvõrrandi lahendivalemi tuletamist - kuid ilmselt ei suudaks keegi meist teda "mälu või mälestuste järgi" kohe rida-realt kirja panna veatuna - kui me aga kunagi koolis õppides omandasime teadmise ruutvõrrandi lahendivalemi tuletamise olemusest, siis suudaks me selle väikese pusimise abil ka kirja panna - need, kes ei omandanud ruutvõrrandi lahendivalemi tuletuskäiku, vaid "tuupisid paar lehte pähe", ei suudaks seda praegu iseseisvalt tuletada, kuna mälestused tuhmuvad, kuid teadmised ei tuhmu.

Ma üritan sarnase näite genereerida ka naiste kohta (kui see ei õnnestunud, siis ärge pikka viha pidage): kooli tööõpetuse tundides õpetatakse heegeldamist, kudumist, ristpistet, nööbi õmblemist, jne - kuid reaalses elus tihti "unustatakse" sellised oskused tõusikliku/hea/mugava "linnabeibe" elu tõttu ära - kui jopelt kukub nööp ära, siis ei hakata nööpi ette õmblema, vaid ostetakse uus jope - kui aga selline "linnabeib" sattub olude sunnil maakolkasse kitsastesse oludesse elama, siis suudaks ta "teadmiste abil" kergelt meenutada, kuidas nööpi õmmelda, kududa ja heegeldada on - kui aga vastavaid teadmisi ei omandatud ja pähe tuubitud mälestused on tuhmunud, siis ei suuda selline "linnabeib" maal kasinates oludes elamisega kuidagi toime tulla, kuna ära kukkunud nööp on lahendamatu tragöödia.

Nüüd peaks tuhmuvate mälestuste ja mitte tuhmuvate teadmiste erinevus piisavalt detailselt lahti selgitatud olema.
too old to die young

11-11-2011 13:20
Postitus: #37
Ma siiski ei usu, et sa ilma mäluta suudaks ruutvõrrandit lahendada või selle olemust tabada.
lahendused
Veteran

11-11-2011 16:02
Postitus: #38
Ma toon veel ekstreemsema näite: saad mingis õnnetuses nii rängalt põrutada, et unustad "kõik ära" - ehk mälu on null, kuid teadmised on alles.

Mõiste "mälu on null" all mõtlen ma seda, et sa ei mäleta peale põrutada saamist oma nime, ei tunne ühtegi oma sugulast/tuttavat ära, ei oska lugeda/arvutada, jne.

Tänu varem omandatud teadmistele on sul aga "uue teadvuse" ülesehitamine äärmiselt lihtne järgneva paari kuu jooksul: sa õpid kiiresti lugemise ja arvutamise ära; omandad sugulaste/tuttavate vahelised sotsiaalsed seosed; omandad oma endise tööga seotud ametialased oskused, jne.

Kui sul aga poleks eelnevalt omandatud teadmisi, ei suudaks sa põrutuse järgselt omandada kiirkorras elus valitsevaid seoseid, vaid jääks mingiks ahvide keskel elanud Mowgli taoliseks pooletoobiseks (lugeda, kirjutada, arvutada ei oska, sotsiaalseid seoseid ei tunneta, jne).

Midagi sarnast on ka ühest elust teise kanduvate teadmistega: mälu ja mälestused mädanevad vana kehaga ära, kuid kogemused ja teadmised kanduvad järgmisesse ellu edasi.
(selle postituse viimane muutmine: 11-11-2011 16:04 lahendused.)
Kelluke
Tavaliige

10-12-2011 10:43
Postitus: #39
RE:
(23-02-2009 08:01 )Lithium Kirjutas:  Ei tea, isiklikult ei usu sellesse uuestisündimisse, pmts olen kuulnud, et peale surma võib inimene edasi elada näiteks liblika, vihmaussina või hoopis mingi teise elusolendina. Samas olen näinud dokumentaalfilmi, kus väikesed lapsed mäletavad oma eelmist elu üsna hästi. Üks pisike poiss oskas öelda oma nime, mida ta eelmises elus kandis. Samuti oma ema nime ning oskas isegi öelda, kus ta eelmises elus oma perega elas. Suht creepy minu jaoks.Laugh

Mind huvitakski ,et kui hingel pidi uuesti sündides mälestused nö kustutatud olema,ning puhtalt lehelt alustama siis miks mõni inimene mäletab oma eelmiste elude sündmusi?
kage
naegleria fowleri

10-12-2011 13:26
Postitus: #40
(11-11-2011 16:02 )lahendused Kirjutas:  Ma toon veel ekstreemsema näite: saad mingis õnnetuses nii rängalt põrutada, et unustad "kõik ära" - ehk mälu on null, kuid teadmised on alles.

Mõiste "mälu on null" all mõtlen ma seda, et sa ei mäleta peale põrutada saamist oma nime, ei tunne ühtegi oma sugulast/tuttavat ära, ei oska lugeda/arvutada, jne.
Miks sinu arvates on mälu mälestustega seotud? Sõnade sarnasuse pärast? Mida sa mälu all mõtled? Ja kuidas nimetada kohti kus teadmisi või kogemusi talletatakse?

Minu jaoks on mälu andmepank kus on nii mälestused, teadmised, kogemused ehk siis info. Näiteks arvuti puhul: kui arvuti ilma välismäluta (kõvaketta vmt (kus OS oleks)) tööle panna, siis oskab ta algteadmiste tasemel pilti näidata ja öelda, et ei leia OS-i. Kui ilma RAM'ita tööle panna, siis oskab ta ainult piiksuda kurvalt ja kui kõik kivid (kiibid, protsessorid jmt) puhtaks tõmmata (mälu on tõesti null), siis liiguvad elektronid sihitult mööda radu ja kive ringi ning arvuti on surnud ja võid ta rahulikult prügimäele visata.

Tsitaat:Tänu varem omandatud teadmistele on sul aga "uue teadvuse" ülesehitamine äärmiselt lihtne järgneva paari kuu jooksul: sa õpid kiiresti lugemise ja arvutamise ära; omandad sugulaste/tuttavate vahelised sotsiaalsed seosed; omandad oma endise tööga seotud ametialased oskused, jne.
Kuidas on õppimine võimalik kui sul pole teadmisi kuhugi (mällu) talletada? Või sina paigutad teadmised kuhugi mujale kui mällu?
Minaelan
Bännitud

23-10-2014 17:06
Postitus: #41
Kage, kes Sa olid eelmises elus? Tahad teada?

http://www.testronaut.com/187#question

Mina isiklikult olin:

SINU TULEMUS: FILOSOOF-ÕPETLANE

Sa sündisid 430. aastal eKr, olid mees ja elasid Ateenas. Olid üks vanakreeka suurtest filosoofidest. Sinuga samasse kampa kuulusid veel Aristoteles, Sokrates ja Platon. Sul oli elu jooksul neli naist ja olid isaks kokku 13. lapsele.

http://www.testronaut.com/?t=187&r=6&c=1922045#result

Laugh Vauu.

Võid seda võtta kas iroonia või huumoriga wink.
(selle postituse viimane muutmine: 24-10-2014 08:12 Minaelan.)

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Veli Joonatan
Veteran

23-10-2014 18:18
Postitus: #42
Siis tõsisemalt!
Kas on elu siinpool või sealpoolsuses. Kõik on üks kulgemine siin igavikus.
Selle üle tasub mõelda!

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Minaelan
Bännitud

23-10-2014 18:35
Postitus: #43
(23-10-2014 18:18 )Veli Joonatan Kirjutas:  Siis tõsisemalt!
Kas on elu siinpool või sealpoolsuses. Kõik on üks kulgemine siin igavikus.
Selle üle tasub mõelda!

Miks tõsisemalt? Kas tulime siia ellu ainult hädasid nautima?
Mu meelest need, kes lõpuks taipavad selle filmi mõtet: https://www.youtube.com/watch?v=f76BGLZc2JQ
saavad aru, et ainult huumor, rõõm, headus...aitavad meil endil siin toime tulla ja ka teisi aidata Smile.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Veli Joonatan
Veteran

23-10-2014 19:10
Postitus: #44
Tiibeti suurelt joogilt Milarepalt on sõnad:"Marpa ravimeetodid, mis eemaldavad viis meelemürki koos juurtega, sobivad mulle ravimiteks väga hästi.
Rituaalid ja ravi ei ole muidugi vale, kui surm on tulemas enneaegselt,takistades valgustumist või kui te ei oska muuta ebameeldivusi oma harjutuste osaks.
Pealegi saab ravija suure pälvimuse.
Viis meelemürki on: teadmatus(nõmedus), viha, kõrkus, himu, kadedus.
Jätke meelde need viis meelemürki ja saage neist lahti.
Tsiteeritud raamatust - Lille Lindmäe "Iidse teadmisega õnnistatud".
Seda raamatut soovitan lugeda.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kellena "Sina" eelmises elus elasid? entroopia 139 52,050 13-11-2013 22:42
Viimane postitus: Margus454
  Kogemused surnutega messa 12 4,759 13-04-2010 11:07
Viimane postitus: gertrudb

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog