Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus
#26
Tsitaat:Algselt postitas TriinuMeoww
No seda ka, aga ma tahaks, et läheks mingisugune elu edasi peale suremist, mitte ei sünniks teise ellu .


Aga kuna sa sünnid ju teise ellu, siis oled sa ISE ka selle oma teise elu kujundajaks. Selles suhtes, et oletame, et sa olid eelnevates eludes ka keegi - kas praegune elu siis tundub selle hulga mõttetum? Pigem see kõik rikastab seda veelgi...


Ise tahaks teada küll, kes olin eelmistes eludes ehk saab millegagi seda seostada vms (mõtlen, et ka paljud foobiad ja muud kartused olid tingitud eelmiste eludega seotud kogemustest).
Vasta
#27
Lühidalt mina usun, et taassünd on selleks, et end täiendada. Loomulikult inimene ise ei peagi oma eelmist elu mäletama, aga see ei tähenda, et hing ei mäletaks.
Vasta
#28
Aga kui pole taassündi. Ütleme, et võib-olla hoopis jääb kunagi surnud inimesest mingi "jälg" siia ma peale maha. Kasvõi mingi kogemata väesatud eseme või koha kaudu. Teine inimene kogemata korjab need mälestused üles ja aju ei tee neil vahet enda kogemustega. Ja ongi kogu taassünni fenomeen. Laamadega võib olla sedasi, et need jätavad teadlikult midagi maha, mille järgmine laama üles korjab.
Vasta
#29
Elude vahel säilivad või kanduvad üle üldised "hinge omadused", ehk iseloom: täpsus/lohakus, sügavus/pinnapealsus, headus/ussitamine, siirus/vassimine, soojus/kalkus, jne.

Lisaks "kumavad läbi" eelmistes eludes omandatud kogemused ja õppetunnid: mõni ei taha mingil juhul viina juua, kuna on varem kogenud joodikuks olemist; mõni kardab paaniliselt vett/ujumist, kuna on eelmises elus ära uppunud, jne.

Näiteks minul "meenus" esimest korda soojale maale minnes kunagine elu kõrbes, kus tuli tegutseda vaid hommikul ja õhtul, et päike liigselt ära ei kõrvetaks - sarnaselt käitusin ma ka soojal maal olles, ning ei põletanud seetõttu oma nahka ära vaatamata sellele, et päiksekreeme ei kasutanud.

Samuti tundsin ennast Lõuna-Saksamaad külastades eriti koduselt Baieris, kus on kõrged mäed, massiivne puitmööbel, ilusate aedadega majad, jne.


Ilmselt suudaks igaüks tuua mõne näite, kus tal on "näiliselt uue probleemi" jaoks valmis lahendus hetkega olemas, või mõni uus tegevus/koht tundub eriliselt tuttav olevat - see ongi eelmise elu kogemus.
Vasta
#30
(10-11-2011, 09:17 )lahendused Kirjutas: ...Ilmselt suudaks igaüks tuua mõne näite, kus tal on "näiliselt uue probleemi" jaoks valmis lahendus hetkega olemas, või mõni uus tegevus/koht tundub eriliselt tuttav olevat - see ongi eelmise elu kogemus.

Aga kui need pole sinu kogemused ega lahendused? Sa puutud kokku kunagi elanud inimese "varjuga" ja sa hakkad neid oskusi ja mälestusi pidama enda mälestuseks.

Vasta
#31

Mälestused põhinevad reaalselt kogetul - teadmised põinevad läbimõeldud asjadel.

Näiteks kui oled kogenud kahte autoõnnetust 30 km/h (ei juhtunud midagi) ja 90 km/h (olid üsna katki), siis mälestustes mäletad vaid neid kahte autoõnnetust - kuid läbimõeldud teadmiste abil suudad modeleerida mistahes kiiruste vahemikus toimunud autoõnnetuste tagajärgi.

Mina tajun oma eelmistes eludes omandatud kogemusi "teadmiste põhiselt", ehk mälestuste põhine käsitlus on välistatud.

Kui mingi kogemus meenub "mälestuste põhiselt", siis peaks selle taga olema energiakeha, ehk kummitus (ta vaid korrutab 30 km/h ja 90 km/h kiirustel toimunud õnnetuste olemust, kuid ei suuda midagi sisukat öelda muudel kiirustel toimunud autoõnnetuste olemusest).
Kui aga mingi kogemus meenub "teadmiste põhiselt", siis peaks olema tegu eelmistest eludest üle kandunud teadmistega (tajud mistahes kiirusel toimunud autoõnnetuse olemust ja tagajärgi).

Vasta
#32
Teema pealkirja küsimusele võiks vastata - jah,
kuid et mitte kõik ei mäleta suuremat oma eelmisest
elust, siis võib oletada et loodus on meid säästnud
ülearusest mälestustekoormast. Täheldatud on, et
noorelt või vägivaldselt surnud inimesed sünnivad
rutem tagasi ja mäletavad seetõttu ka eelmise elu
sündmusi paremini, eriti just surmaga seotut.
Taassünnist on eesti keeles päris palju lugemist,
üks suurema tõestusjõuga pidavat olema Shanti
Devi lugu, mis on samuti eesti keelde tõlgitud.
Teema raamatutest:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=2052
Vasta
#33
Karmaseadus ei tööta enamusel, kes hetkel maale kehastunud. Selle eest tuleb „tänada“ Orioni reptiile. Järelikult on suure küsimärgiga, kelle eelmiseid kogemusi mäletatakse. Hrmm
Reptikate tehnoloogia on piisav, et lõigata „õigeid“ mälestusi kokku nagu filmilinti. Ikka vastavalt oma vajadustele. wink




Vasta
#34
(10-11-2011, 12:19 )lahendused Kirjutas: Mälestused põhinevad reaalselt kogetul - teadmised põinevad läbimõeldud asjadel....
sa tahad väita, et teadmine püsib sinus ilma mäletamata?

Vasta
#35

Ma toon praktilise näite "teadmiste ja mälestuste" erinevuse kohta.

Kõik me oleme koolis "õppinud" ruutvõrrandi lahendivalemi tuletamist - kuid ilmselt ei suudaks keegi meist teda "mälu või mälestuste järgi" kohe rida-realt kirja panna veatuna - kui me aga kunagi koolis õppides omandasime teadmise ruutvõrrandi lahendivalemi tuletamise olemusest, siis suudaks me selle väikese pusimise abil ka kirja panna - need, kes ei omandanud ruutvõrrandi lahendivalemi tuletuskäiku, vaid "tuupisid paar lehte pähe", ei suudaks seda praegu iseseisvalt tuletada, kuna mälestused tuhmuvad, kuid teadmised ei tuhmu.

Ma üritan sarnase näite genereerida ka naiste kohta (kui see ei õnnestunud, siis ärge pikka viha pidage): kooli tööõpetuse tundides õpetatakse heegeldamist, kudumist, ristpistet, nööbi õmblemist, jne - kuid reaalses elus tihti "unustatakse" sellised oskused tõusikliku/hea/mugava "linnabeibe" elu tõttu ära - kui jopelt kukub nööp ära, siis ei hakata nööpi ette õmblema, vaid ostetakse uus jope - kui aga selline "linnabeib" sattub olude sunnil maakolkasse kitsastesse oludesse elama, siis suudaks ta "teadmiste abil" kergelt meenutada, kuidas nööpi õmmelda, kududa ja heegeldada on - kui aga vastavaid teadmisi ei omandatud ja pähe tuubitud mälestused on tuhmunud, siis ei suuda selline "linnabeib" maal kasinates oludes elamisega kuidagi toime tulla, kuna ära kukkunud nööp on lahendamatu tragöödia.


Nüüd peaks tuhmuvate mälestuste ja mitte tuhmuvate teadmiste erinevus piisavalt detailselt lahti selgitatud olema.
Vasta
#36
Ma siiski ei usu, et sa ilma mäluta suudaks ruutvõrrandit lahendada või selle olemust tabada.
Vasta
#37
Ma toon veel ekstreemsema näite: saad mingis õnnetuses nii rängalt põrutada, et unustad "kõik ära" - ehk mälu on null, kuid teadmised on alles.

Mõiste "mälu on null" all mõtlen ma seda, et sa ei mäleta peale põrutada saamist oma nime, ei tunne ühtegi oma sugulast/tuttavat ära, ei oska lugeda/arvutada, jne.

Tänu varem omandatud teadmistele on sul aga "uue teadvuse" ülesehitamine äärmiselt lihtne järgneva paari kuu jooksul: sa õpid kiiresti lugemise ja arvutamise ära; omandad sugulaste/tuttavate vahelised sotsiaalsed seosed; omandad oma endise tööga seotud ametialased oskused, jne.

Kui sul aga poleks eelnevalt omandatud teadmisi, ei suudaks sa põrutuse järgselt omandada kiirkorras elus valitsevaid seoseid, vaid jääks mingiks ahvide keskel elanud Mowgli taoliseks pooletoobiseks (lugeda, kirjutada, arvutada ei oska, sotsiaalseid seoseid ei tunneta, jne).


Midagi sarnast on ka ühest elust teise kanduvate teadmistega: mälu ja mälestused mädanevad vana kehaga ära, kuid kogemused ja teadmised kanduvad järgmisesse ellu edasi.

Vasta
#38
(23-02-2009, 08:01 )Lithium Kirjutas: Ei tea, isiklikult ei usu sellesse uuestisündimisse, pmts olen kuulnud, et peale surma võib inimene edasi elada näiteks liblika, vihmaussina või hoopis mingi teise elusolendina. Samas olen näinud dokumentaalfilmi, kus väikesed lapsed mäletavad oma eelmist elu üsna hästi. Üks pisike poiss oskas öelda oma nime, mida ta eelmises elus kandis. Samuti oma ema nime ning oskas isegi öelda, kus ta eelmises elus oma perega elas. Suht creepy minu jaoks.Laugh

Mind huvitakski ,et kui hingel pidi uuesti sündides mälestused nö kustutatud olema,ning puhtalt lehelt alustama siis miks mõni inimene mäletab oma eelmiste elude sündmusi?
Vasta
#39
(11-11-2011, 16:02 )lahendused Kirjutas: Ma toon veel ekstreemsema näite: saad mingis õnnetuses nii rängalt põrutada, et unustad "kõik ära" - ehk mälu on null, kuid teadmised on alles.

Mõiste "mälu on null" all mõtlen ma seda, et sa ei mäleta peale põrutada saamist oma nime, ei tunne ühtegi oma sugulast/tuttavat ära, ei oska lugeda/arvutada, jne.
Miks sinu arvates on mälu mälestustega seotud? Sõnade sarnasuse pärast? Mida sa mälu all mõtled? Ja kuidas nimetada kohti kus teadmisi või kogemusi talletatakse?

Minu jaoks on mälu andmepank kus on nii mälestused, teadmised, kogemused ehk siis info. Näiteks arvuti puhul: kui arvuti ilma välismäluta (kõvaketta vmt (kus OS oleks)) tööle panna, siis oskab ta algteadmiste tasemel pilti näidata ja öelda, et ei leia OS-i. Kui ilma RAM'ita tööle panna, siis oskab ta ainult piiksuda kurvalt ja kui kõik kivid (kiibid, protsessorid jmt) puhtaks tõmmata (mälu on tõesti null), siis liiguvad elektronid sihitult mööda radu ja kive ringi ning arvuti on surnud ja võid ta rahulikult prügimäele visata.

Tsitaat:Tänu varem omandatud teadmistele on sul aga "uue teadvuse" ülesehitamine äärmiselt lihtne järgneva paari kuu jooksul: sa õpid kiiresti lugemise ja arvutamise ära; omandad sugulaste/tuttavate vahelised sotsiaalsed seosed; omandad oma endise tööga seotud ametialased oskused, jne.
Kuidas on õppimine võimalik kui sul pole teadmisi kuhugi (mällu) talletada? Või sina paigutad teadmised kuhugi mujale kui mällu?
Vasta
#40
Siis tõsisemalt!
Kas on elu siinpool või sealpoolsuses. Kõik on üks kulgemine siin igavikus.
Selle üle tasub mõelda!
Vasta
#41
Tiibeti suurelt joogilt Milarepalt on sõnad:"Marpa ravimeetodid, mis eemaldavad viis meelemürki koos juurtega, sobivad mulle ravimiteks väga hästi.
Rituaalid ja ravi ei ole muidugi vale, kui surm on tulemas enneaegselt,takistades valgustumist või kui te ei oska muuta ebameeldivusi oma harjutuste osaks.
Pealegi saab ravija suure pälvimuse.
Viis meelemürki on: teadmatus(nõmedus), viha, kõrkus, himu, kadedus.
Jätke meelde need viis meelemürki ja saage neist lahti.
Tsiteeritud raamatust - Lille Lindmäe "Iidse teadmisega õnnistatud".
Seda raamatut soovitan lugeda.
Vasta
#42
(21-11-2020, 18:14 )Õhtumaalane Kirjutas: Vaevalt et sa eelmisest elust midagi õppida saad, näiteks kui olid eelmises elus sakslane, siis sa ei hakka saksa keelt oskama. Aga sa saad aru miks sa käitud praeguses elus nii nagu käitud. kui sind huvitab maagia, siis tõenäoliselt puutusid sellega eelmises elus kokku.

Eelmised elud on meis ALATI olemas. Me kogeme neid unenägudes, mõttesähvatutes jne.

Kõik me oleme erinevates elude olnud tapjad, pühakud, vaesed, rikkad jne.

Elame edasi.
Vasta
#43
(21-11-2020, 18:14 )Õhtumaalane Kirjutas: näiteks kui olid eelmises elus sakslane, siis sa ei hakka saksa keelt oskama.

Saksa keelt lambist tõesti ei oska, kuid saksapärased hääldused tulevad nö "lambist" välja ... näiteks mina olen eelmises elus Saksamaal elanud (minu eelmisest kehastusest on isegi põhjalik wiki artikel; Hitler ma polnud), kuid selles elus pole ma saksa keelt õppinud - ometi suudan ma nö "sorva saksaliku aktsendiga" ette lugeda lihtsamat teksti (taolised oskused on kehastuste üleselt kasutatavad).
Vasta
#44
"Vahel on tõde mürgine(surmav) ja vale õnnistuseks(elustav). Võib arvata et üksnes lõputu lootus paneb liikuma energia, mis on vaja lõplike tulemuste saavutamiseks. Me ei saa teha kannatusi olematuks, aga võime neid leevendada, ja et seda teha tõhusamalt, peaksime võtma valeusu, et lõpuks(valgustudes) kaovad kannatused täielikult. Kui suudame seda mida suudame, siis üksnes seepärast, et usume suutvat midagi, mida me tegelikult ei suuda. Kui teaksime kohe alguses et eluvõitluses jääb lõpuks igaüks (surmale) kaotajaks, siis enamasti tähendaks selline veendumus võitlustahte(elutahte) kaotamist. Seega on meil hea põhjus, miks me kurja(?) ontoloogilist tähendust endale teadvustada ei taha" - Leszek Kolakowski
Vasta
#45
(22-11-2020, 22:11 )pimedus Kirjutas: "Vahel on tõde mürgine(surmav) ja vale õnnistuseks(elustav). Võib arvata et üksnes lõputu lootus paneb liikuma energia, mis on vaja lõplike tulemuste saavutamiseks. Me ei saa teha kannatusi olematuks, aga võime neid leevendada, ja et seda teha tõhusamalt, peaksime võtma valeusu, et lõpuks(valgustudes) kaovad kannatused täielikult. Kui suudame seda mida suudame, siis üksnes seepärast, et usume suutvat midagi, mida me tegelikult ei suuda. Kui teaksime kohe alguses et eluvõitluses jääb lõpuks igaüks (surmale) kaotajaks, siis enamasti tähendaks selline veendumus võitlustahte(elutahte) kaotamist. Seega on meil hea põhjus, miks me kurja(?) ontoloogilist tähendust endale teadvustada ei taha" - Leszek Kolakowski

wink Ta kirjutas selle ju siis, kui elas.

Surmale ei saa kaotada. Nii lihtne ongi.
Vasta
#46
Regress hüpnoos. Viiakse sünnihetkele ja sealt edasi eelmisesse ellu. ja inimene hakkab rääkima sellises keeles mida ta pole kuulnudki. Sama kehtib lahkusulistel kes transis hakkavad keeli rääkima. Kuna maailm ehk universum on holograafiline siis väiksemgi osa sellest sisaldab tervikut. See ei tähenda, et oled eelmises elus elanud vaid mingi tühine osa sinust 1 emanatsiooni kimp on sealt pärit. Korra aktiviseerituna hakkab alati sama kimp helenduma ja sama "eelmine elu" meenuma. Oleks aga mingi teine kimp oleks hoopis teine eelmine elu meenunud. Nõiad ja maagid suudavad suurema "kimbu" või isegi enamuse alles hoida ja siis tekib "dalai laama efekt" kus leitakse laps kes tunneb eelmise asjad ja alluvad nägupidi.
Vasta
#47
Tsitaat: Kuna Šveitsis õletati nõidasid kõige kauem, siis võis see juba uusaeg olla.

1782. aastal suri timuka käe läbi Euroopa viimane "nõid" Anna Göldi. See toimus ühe Šveitsi kantoni pealinnas Glarus.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_G%C3%B6ldi

"Nõid" Anna Göldi suri mitte "pimedas keskajas", vaid Kanti, Goethe, Schilleri, Mozarti ja Beethoveni päevil...

Vasta
#48
(23-11-2020, 10:52 )cambodia Kirjutas:
Tsitaat: Kuna Šveitsis õletati nõidasid kõige kauem, siis võis see juba uusaeg olla.

1782. aastal suri timuka käe läbi Euroopa viimane "nõid" Anna Göldi. See toimus ühe Šveitsi kantoni pealinnas Glarus.
https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_G%C3%B6ldi

"Nõid" Anna Göldi suri mitte "pimedas keskajas", vaid Kanti, Goethe, Schilleri, Mozarti ja Beethoveni päevil...
Aafrikas toimub "nõiajaht" siianiShock
Ja üldse ei imesta kui homme hakkab nõiajaht ka eestis peale, politsei hakkab ilma katkumaskita inimestele trahve tegema! Kas see ei ole nõiajahtPh34r2 Palju vaja, et näiteks issanda aastal 2022 ei hakataks "nakatajaid" tuleriitadel põletamaBleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kliinilisest surmast, surmalähedased kogemused lennart88 76 44,972 15-12-2022, 21:41
Viimane postitus: Mannu
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,672 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,441 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Elu mõte z3r0 c001 192 107,417 07-11-2020, 09:43
Viimane postitus: kalldunn
  Kellena "Sina" eelmises elus elasid? entroopia 140 86,587 20-03-2020, 14:16
Viimane postitus: lahendused
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,632 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Kas kardad surma? yodalr 474 197,597 27-08-2018, 20:35
Viimane postitus: kage
  Kas hing tuli koju. Elessandra 1 2,463 01-07-2018, 11:19
Viimane postitus: Tundlik
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,286 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Neurokirurgi NDE. Surmalähedased kogemused. levis 21 13,573 10-03-2013, 23:22
Viimane postitus: levis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat