Küsitlus: Kas kardad surma?
[Näita tulemusi]

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas kardad surma?
Autor Sõnum
durian
Vana kala

12-07-2004 22:37
Postitus: #76

Tsitaat:Esialgne postitaja mystery
Alguses kartsin mõtlesin et mis kyll peale surma juhtuda võib et kas lihtsalt tühjus ning lõputu pimedus.Siis ei kartnud enam surma.Ja lõpuks olin täiesti ükskõikne...
Sa räägid nagu millestki, mis möödanik ...minevikus Laugh
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
dolour
Uustulnukas

13-07-2004 07:10
Postitus: #77

ei ütleks et surma kardan.
küll kardan suremist aga see on juba hoopis teine teema.

Liiga Palju Oleneb Juhustest . .
aX
Tavaliige

13-07-2004 10:04
Postitus: #78

Nii, ajasin ennast surma piirile, ja suren vist täna.
Esimest korda elus ma kardan surma.
Narko on paha.

Welcome to the psychedelic world...
Metafor
Veteran

13-07-2004 19:18
Postitus: #79

vana uudis.
mida kasutasid siis?
dopey
Tavaliige

13-07-2004 19:49
Postitus: #80

ma põhimõtteliselt surma ei karda, aind natuke pelgan, sest mõelge kui peale surma ei olegi midagi...see oleks päris juba minuarust....:S
mystery
Uustulnukas

13-07-2004 22:30
Postitus: #81

Ei pigem nagu tunded surma vastu on möödanikud.ma usun eelmiste elude teooriasse nii et ma arvan et ma olen juba päris palju kordi ära surnud.vahest on see elu ka ära tüüdanud.vahest lihtsalt lebad voodil ning nutad ning palud ,et sa lihtsalt ära sureks vahest võtad tablette vahest lõikad ennast kuid pärast ebaõnnestumise korral leiad et midagi hea ikka elus on.võib öelda et ma ei karda surma vaid kuidas ma suren.ei taha saatusele alluda hästi.ei taha auto alla jääda ega vähki või aidsi või mingisse muusse haigusesse surra.
Thorondor
Administraator

13-07-2004 23:45
Postitus: #82

Minul on nii, et kui ma väga keskendun sellele, ja kujutan seda ette, et peale surma midagi ei ole on tühjus. Ja seda, et see mida ma tunnen on ainuke reaalsus. Midagi rohkem ei ole olemas ja pärast seda ka midagi ei tule, siis väga keskenduses, tekib väga imelik taju mul. Selline õõvastav imelik tunne, mida ma siis olen püüdnud alal hoida tol hetkel ainult see pärast, et see nii imelik on.
Marleena
Tavaliige

14-07-2004 11:21
Postitus: #83

Mina surma ei karda,sest see saatus ootab kunagi meid kõiki,keda varem,keda hiljem...peaasi,et ei peaks pikalt piinlema,et oleks nagu äkksurm või nii !
marduuhin
Uustulnukas

31-07-2004 00:01
Postitus: #84

nuuh selles suhtes kardan et ma ei taha kuidagi piiinelda! aga nuh kui juba wana ja olen kuskil woodis mõnus olla ja siis äkki siis ma arwan et pole hullu!
m
Uustulnukas

31-07-2004 17:37
Postitus: #85

Kardan. Mul on veel nii palju vaja teha siin ilmas. Seet6ttu olen alati teadlik asjaolust, et elatav p2ev v6ib olla mu viimane.

See on minu meelest t2pselt selline teema, kus noortele meeldib oma vaprust n2idata, aga kui ikkagi kriitiline situatsioon peaks kusagil aset leidma, siis on piss pyksis ja suur vaprus l2nnu.

Inimestel on tugev elu alalhoiuinstinkt, looduse vastu ei saa. K6ik kardavad surma suuremal v6i v2hemal m22ral. See on see teadmatus, mis h2irib. Selle vastu ei aita isegi religioon. Olen 6ppinud arengupsyhholoogiat ja kirjutanud siin foorumis surmaeelsete arengufaaside kohta inimpsyhholoogias. Kes viitsib, otsigu yles.

"All that we see or seem is but a dream within a dream"
-- Edgar Alle Poe --
rha
Vana kala

31-07-2004 19:22
Postitus: #86

Tsitaat:Esialgne postitaja m
Kardan. Mul on veel nii palju vaja teha siin ilmas. Seet6ttu olen alati teadlik asjaolust, et elatav p2ev v6ib olla mu viimane.

See on minu meelest t2pselt selline teema, kus noortele meeldib oma vaprust n2idata, aga kui ikkagi kriitiline situatsioon peaks kusagil aset leidma, siis on piss pyksis ja suur vaprus l2nnu.

Inimestel on tugev elu alalhoiuinstinkt, looduse vastu ei saa. K6ik kardavad surma suuremal v6i v2hemal m22ral. See on see teadmatus, mis h2irib. Selle vastu ei aita isegi religioon. Olen 6ppinud arengupsyhholoogiat ja kirjutanud siin foorumis surmaeelsete arengufaaside kohta inimpsyhholoogias. Kes viitsib, otsigu yles.
Sellisel juhul peaks kõik inimesed, eriti vanemaks saades, sattuma paanikasse. APPI! Ma suren! Aga seda ei toimu, kõik teavad et surm on loomulik asjade kulg, ning enamus ei proovi sellest kõrvale põigelda.
m
Uustulnukas

31-07-2004 22:11
Postitus: #87

Tsitaat:Esialgne postitaja rha

Sellisel juhul peaks kõik inimesed, eriti vanemaks saades, sattuma paanikasse. APPI! Ma suren! Aga seda ei toimu, kõik teavad et surm on loomulik asjade kulg, ning enamus ei proovi sellest kõrvale põigelda.

Miks? Sul on praegu nullargument. Su v2itel puudub p6hjendus. Ja kui sa oleksid vaadanud teemat, millele ma viitasin, siis teaksid, millest on jutt.

Yhes postituses kirjutasin, et arengupsyhholoogiast l2htuvalt l2bib vananev inimene teatud etapid, mis peegelduvad tema ellusuhtumises ja k2itumises. Seda mainisin t6estamaks, et vanusega kasvab teadlikkus. See on faktiga vastandamine - vana inimene m6istab, et TEMA sureb. Seni on ta teadnud, et teised inimesed surevad, seekord on asi isiklik.

Mis puudutab surma kartmisesse vanuse suurenedes, siis see on ka loomulik. N2iteks keskealine inimene hakkab elule vaatama kui ajale, mis tal on j22nud j2rgi elada. Ja see ongi loomulik. Noor inimene ei pea sellele m6tlema.

Surma kartmine v6i mitte kartmine on isiklik asi. See s6ltub sygavalt inimesest endast ja faktist, kui intentsiivselt ta endale teadvustab oma surelikkust. Millised on selle inimese eesm2rgid elus, kuidas ta endast j2lje j2tab? See on oluline. Ei jookse minagi ringi peas karjumas m6te "APPI, ma olen surelik" - ma lihtsalt tean, et ma tahan enne v2ga palju elus 2ra teha.

Ma tahan kunagi 8elda "exegi monumentum" ja kirjutada oma allkirja elu raamatusse. Ait2h, olen nyyd elanud.

rha, oled sa hedonist? Oled sa usklik? Millesse sa usud?

[Teadet on muutnud 31-7-2004 postitaja m]

-- Edgar Alle Poe --
rha
Vana kala

31-07-2004 22:26
Postitus: #88

Ma pole usklik. Usun enesesse. Mul lihtsalt on jäänud mulje, et enamus inimesi surma, kui nähtust ei karda. Kardetakse kõike mis surmaga kaasneb, või mis ei kaasnenud, kuid surm iseenesest ei hirmuta.
m
Uustulnukas

31-07-2004 22:55
Postitus: #89

Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Ma pole usklik. Usun enesesse. Mul lihtsalt on jäänud mulje, et enamus inimesi surma, kui nähtust ei karda. Kardetakse kõike mis surmaga kaasneb, või mis ei kaasnenud, kuid surm iseenesest ei hirmuta.

Selleks, et olla usklik, ei pea kummardama yhtegi religiooni. Kui sa usud endasse, oma m6tetesse ja eesm2rkidesse - siis oled sa usklik. Pane t2hele, inimestele meeldib s6nu valesti t6lgendada.

Mis puudutab surma teemat, siis pooled teemale vastanutest ei teagi, mis see surm on. Ei ole nad oma s6pru matnud, ei ole nad ise kellegi surma pealt n2inud. Neil puudub kogemus. Telekast vaadates harjub v2givallaga 2ra. Mina ei karda kah kui Stallone v6i muu lihakimp relv k2es kilisid mulda istutab. Ei n2igi siis surm nii hirmus.

Mind ei h2iri m6te, et kunagi tuleb aeg, kui mind enam olemas ei ole. Veel ei h2iri. See v6ib olla kuul, myrk, vanadus - vahet pole. Minu jaoks on oluline j2tta endast j2lg - sest kui tuleb aeg lavalt lahkuda, pole mul enam aega oma elu k2sikirja kirjutada. See peab selleks ajaks juba trykis olema. Avaldatud. Ja loetud.

Inimesed on erinevad. Ka henzuka jutul on iva sees, aga see on vaid pool t6de. Temagi tahab olla KEEGI.

-- Edgar Alle Poe --
rha
Vana kala

31-07-2004 23:08
Postitus: #90

Selleks, et olla usklik, ei pea kummardama yhtegi religiooni. Kui sa usud endasse, oma m6tetesse ja eesm2rkidesse - siis oled sa usklik. Pane t2hele, inimestele meeldib s6nu valesti t6lgendada.
Sellisel juhul on ju kõik usklikud ja küsimus mis sa küsisid oli ainult ühe võimaliku vastusevariandigaBleh Igaüks usub midagi, võibolla isegi seda, et ta ei usu midagi.

Mis puudutab surma teemat, siis pooled teemale vastanutest ei teagi, mis see surm on. Ei ole nad oma s6pru matnud, ei ole nad ise kellegi surma pealt n2inud. Neil puudub kogemus. Telekast vaadates harjub v2givallaga 2ra. Mina ei karda kah kui Stallone v6i muu lihakimp relv k2es kilisid mulda istutab. Ei n2igi siis surm nii hirmus.

Kogemus ei puutu antud teema puhul üldse asjasse. Küsimus oli kas kardad (olevik). Ja antud inimesed postitamise hetkel ei kartnud. See ongi üks põhjuseid miks osad kardavad surma ja teised mitte.
m
Uustulnukas

02-08-2004 01:40
Postitus: #91

Keegi tark mees kunagi oskas 8elda, et k6ik maailma probleemid tulenevad sellest, et inimesed saavad s6nadest erinevalt aru.

Kui me omistame "suremisele" ja "surmale" kogemusep6hise staatuse, siis nooremad kasutajad ei saa ja ei oska objektiivselt vastata, sest nende vanus on tegur, mis takistab neil omamast suuri kogemusi k6nealuses vallas, mist6ttu nende arvamusavaldus pole nende reaalsete tunnete peegeldus vaid nende kogemuste puudumise tagaj2rjel kujundatud arvamus n2htusest nimega surm.

Me v6ime edasi vaielda, aga niikuinii on see yks demagoogia k6ik. Minul on 6igus, sinul on 6igus. Keegi ei v6ida. Ei peagi.

-- Edgar Alle Poe --
Norwain
Tavaliige

02-08-2004 02:09
Postitus: #92

mis on kriitiline situatsioon? Püssi toru ees olek, auto avarii või et kohe kohe kukud kuskilt alla mis lõppeb surmaga jne. ?
Noored näitavad oma vaprust? Ehk on nad ka kokku puutunud surmaga?
Ma lihtsalt ei saa aru teist inimestest. Ma olen Matnud lähedasi ja näinud nutmas tuttavaid nede pärast aga siiani ei saa aru miks kedagi taga nutta miks karta surma. Surm on teie loomulik elu käik.smamoodi juhtub see nagu seegi et te sünnite.
Metafor
Veteran

03-08-2004 00:08
Postitus: #93

endal seni pole tekkinud seda surma hirmu. tunnen, et olen asjast yle, ja kui olukord läheb kriitiliseks, siis miskipärast tean, mida teha.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
ööliblikas
Uustulnukas

13-08-2004 13:32
Postitus: #94

Mina vastasin samuti, et ei karda surma. Pole mõtet karta midagi, mis nagunii tuleb. Varem või hiljem. see on paratamatu. Mina elan vist yldse sellise põhimõttega, et tulgu, mis tulema peab, mina risti ette ei löö....
Siiski, suremisest kui sellisest olen mõelnud küll. Isegi ette kujutanud, milline mu surm olla võiks.
Sellele vaatamata, kui on valida, kas elu või surm, siis on minu valik elu.
Aga kas karta või mitte karta? Mitte karta.
Thorondor
Administraator

13-08-2004 19:36
Postitus: #95

Kui me omistame "suremisele" ja "surmale" kogemusep6hise staatuse, siis nooremad kasutajad ei saa ja ei oska objektiivselt vastata, sest nende vanus on tegur, mis takistab neil omamast suuri kogemusi k6nealuses vallas, mist6ttu nende arvamusavaldus pole nende reaalsete tunnete peegeldus vaid nende kogemuste puudumise tagaj2rjel kujundatud arvamus n2htusest nimega surm.

Oma lähedase surma nägemine ja teadmine, et neid enam ei ole, pole ju surma kogemine. Ja kui tead, et surm on see, kui sind enam olemas ei ole kunagi, siis see on ka suva ju. Või tundub võõras. Teine asi on see, et kui lähedased on kadunud ja kuulsid kui piinarikas see oli, siis kardad suremist.
Surm ei ole ju kõige lõpp. Ja kui ongi siis pole oluline, et midagi sai tehtud. Siis kui ei ole olemas siis ei koti. Ainult elus olles on see tunne, kas olen saavutanud ja teinud midagi.

Selle uskliku sõna kohapealt nii, et kui teine inimene küsib kas ma olen usklik, siis ma võin ka eeldada, et enamus inimesi tõlgendab seda valesti ja seega vastan ei.

Teistpidi tuleb välja, et kõik on usklikud. Sedasi kasutades kaotab mõiste tähenduse, samamoodi nagu sõnaga illusioon, kõik on illusioon.

Surma mittekartmisega peaks niimoodi olema, et kui ma olen auto ees, siis mul pole ka ju midagi karta, sest see ju mis paratamatult tuleb, see tuleb, mis seal karta. Tuleb proovida lihtsalt eest ära hüpata kui on võimalik. Aga miks siis hirmunult paigale jäädakse.
napoleon
Vana kala

13-08-2004 20:21
Postitus: #96

Kui auto otsa sõidab, siis võib see vägagi ebameeldiv olla ja sugugi mitte surmaga lõppeda seega karta on ikka küllwink Hirmunult paigale jäämine tuleneb ehmatusest... umbes samuti nagu halb uudis võib lühikeseks ajaks teo- ja otsustusvõimetuks teha. Kui iga päev auto ees oleksid, siis muutuks eest ära hüppamine refleksiks ja hirmu väga polekskiwink

Teie küsimused on vastatavad kuid minu vastused on küsitavadwink
Thorondor
Administraator

13-08-2004 21:26
Postitus: #97

Auto värk oli nati kehv näide. Aga kui surma mitte karta, ja inimesed siin räägivad, et nad ei karda. Samas on elus situatsioone nii palju, mida ei tohiks karta, et kui tuleb siis tuleb.
Samas võib ju muretseda ka, et kuidas ma teispoolsuses hakkama saan jne. : )
napoleon
Vana kala

13-08-2004 21:49
Postitus: #98

Elus on igasuguseid imelikke situatsioone... näiteks kui ähvardad, et kallad mu ämbritäie külma veega üle, siis ma selle peale hirumust ei värise kuid arvan ikka, et parem kui sa seda ei teeksLaugh
Surm on midagi sarnast nagu üheotsapilet, millega sihtpunkti ei tea ja sihtpunktis olles pole võimalust ümber mõelda.

Teie küsimused on vastatavad kuid minu vastused on küsitavadwink
noltsik
Tavaliige

24-08-2004 07:42
Postitus: #99
millex karta??
millex karta midagi mis on elu lahutamatu osa !! tuleb lihtsalt elada hetkege nimel sest lõppu ei tea me keegi millal see tuleb!! ja ma ka arvan see mis on paratamatu seda ei tohi karta vaid sellega tuleb elama õppida!!
burnout
Uustulnukas

01-09-2004 13:18
Postitus: #100

Ei karda just kui keegi piinaks surnuks siis kul kuid vanadusse surra ei ole ultsegi mitte paranormaalne nahtus ning sellega ei kaasne vahimaidki piinasid, lihtsalt uhel hetkel on pilt eest, voibolla sunnib uuesti umber, voibolla saad uue elumoodi asja kuskil mujal planeedil voi kes teab.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 464 100,625 17-10-2017 09:46
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 10,831 04-11-2016 13:00
Viimane postitus: Nofretete
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 3,359 05-02-2016 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 128 41,840 19-01-2016 13:03
Viimane postitus: roberdd
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 55 23,587 20-07-2015 08:10
Viimane postitus: vasamasa
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 6,795 14-05-2014 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Tunnel enne surma marduuhin 57 22,358 07-12-2013 12:46
Viimane postitus: Ken
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 7,348 22-07-2013 17:49
Viimane postitus: Krt
  "Surma trotsijad" erinevates kultuurides Xtzone 24 6,000 19-02-2013 10:14
Viimane postitus: Mannu
  Surma ennustamine? TumePilv# 14 9,138 13-01-2013 18:47
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog