Küsitlus: Kas kardad surma?
[Näita tulemusi]

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas kardad surma?
Autor Sõnum
KuuKalad
Uustulnukas

28-03-2013 19:45
Postitus: #451
RE: Kas kardad surma?
Ma arvan, et kardan . . . Sest tahaks näha, et lapsed on juba oma elu peal ja tulevad kenasti toime. Siis tahaks näha lastelaste kasvamist - nad on ju nii kallid. Siis tahaks veel jõuda ükskord teha kõike seda, mida seni pole pere kõrvalt teha jõudnud. Tahaksin veel mõnuga oma aias sosida - toimetada . . . Aga kui tervis jukerdab, siis tulevad vahel need mõtted küll, et ei tahaks ju veel päriselt teiselepoole Toonela jõge . . .
Aga kui on olukord sealmaal, et tuleb ennast teele seada, siis ma arvan, et eriti ei karda, sest ma usun, et see pole lõplik. Lihtsalt kestab elu siis teises olekus. Ja see teadmine (usk) on küll väga lohutav. Pealegi on see ka väga põnev, et kuidas siis ja seal on . . . see on ju vahepeal ununenud.

Mu usk on mu vabadus ja voli.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murueit
Uustulnukas

29-03-2013 09:07
Postitus: #452
Ei karda. Surm on minu jaoks ainult elu üleminek ühest vormist teise. Aga kardan kannatusi. Seejuures kannatusi kõrvalt vaadata on märgatavalt kannatamapanev kui ise kannatada...

Variantide vool liigub alati vähima vastupanu teed.
katakaroliina
Tavaliige

30-03-2013 09:37
Postitus: #453
Ei tea teistele soovitada aga viimasel ajal tundub, et on m6istlik hommikul ja 6htul oma asjatoimetused selle pilguga yle vaadata, et ei jaaks oluliselt poolikuid asju teistele jalgu, kui minekuks peaks minema - ometi aega veel on yksjagu ... aga ega teov6imetus olegi suremisest hulka hullem valik, kui peaks juhtuma. Sellisel juhul oleks igavene lahkumine ikka 6nnistus kyll. Ja mis temast niigi peljata - see on igatine elamise osa, algust ilma l6puta ei ole, imelik kyll kui keski kavatseks ilmasambaks jaada ... mina teismekana tahtsin tugevalt, et jaaksin /kahe-vahele/ asjade yle kontrollima, heh - eks nais, kui tugev see tahtmise ja s6na j6ud siis ka l6puks on ... maiste soovidega on kyll pandud oma s6nade eest vastutama.
Unetujahirmul1
Uustulnukas

01-04-2013 17:32
Postitus: #454
Kardan ikka natuke.Mitte palju just
Skarre
Vana kala

05-04-2013 11:57
Postitus: #455
Küsimus on huvitav, ent olulisem veel on küsida - kuidas defineerime surma, kuidas defineerime hirmu?

Surmahirmu puudumine inimesel elimineerib ühe koige tugevama instinkti - instinkti ellu jääda. Seega paradoksaalsel kombel surmahirmu puudumine viiks meid justkui hukatusse.

Teisalt suur hirm surma ees votab meilt voimaluse eluks - kogume piltlikult öeldes kirsturaha ning motleme üle, mida suhu ja selga panna, aga elu ununeb elamata.

Tegelikult me ei räägi ju otsesest hirmust surma ees, mis on bioloogiline instinkt ning mis on väga visa kaduma. Me räägime teistsugustest hirmudest - hirmust, et meie lapsed ei saa ilma meieta hakkama; hirmust, et me ei jäta endast mitte midagi maha, et meid unustatakse; hirmust, et me sureme üksi. Seega, need hirmud ei ole otseselt seotud SURMAGA, vaid meie vajadusega kuhugi kuuluda, olla vajalik. Kui paljud meist on fantaseerinud, kasvoi korraks, kes ja kui palju tuleks meie matusele?

Nii, nagu Raja Teelegi küsis Arno käest - kui ma suren, kas sa nutaksid?
Cury
Uustulnukas

05-04-2013 12:41
Postitus: #456
Peale Michael Newtoni Hingede Rännak ja Eludevaheline Elu lugemist, kardan ma surma veel vähem kui enne, "surm" minu jaoks hoopis teise tähenduse. Nagu murueit ütles: surm on ainult elu üleminek ühest vormist teise. Mida ma ka kardan on kannatused enne surma.
See ei tähenda aga seda et mul pole suremise vastu midagi - on küll, ma ei saa veel minna, nii palju asju on pooleli. Elada, areneda, õppida ja avastada... ja lapsed vajavad mind ka veel vähemalt mõnda aega. Aga kui see juhtuma peaks... mis siis ikka - saabki puhata.
(selle postituse viimane muutmine: 05-04-2013 12:43 Cury.)
Margus454
Uustulnukas

03-01-2015 21:58
Postitus: #457
Surma pole ma selles elus kartnud. Surmaingliga kohtumine oli vastakaid tundeid tekitav. Temaga kohtumisel tekkis paanikahoog, kuid ta ise ei olnud hirmuäratav.
mtrxx
Tavaliige

22-01-2015 19:18
Postitus: #458
Eks surma kardab jah inimese ego. Kuna inimene ei suuda ettekujutada ettekujuteldamatut, siis antakse surmale olemus ja identiteet. Keha aina pumpab adrenaliini ja külvab hirmu, sest keha arvab, et tegemist on reaalse ohuga.

Vast oleks mõistlikum mõelda, et surma kui sellist ei eksisteeri, seda ei kogeta.
Sellesmõttes ,eksisteerib vaid elu.

Eks teadus toob selgust, areneda ja avastada on küll ja küll.
Balzzar
Vana kala

23-01-2015 00:56
Postitus: #459
(22-01-2015 19:18 )mtrxx Kirjutas:  Vast oleks mõistlikum mõelda, et surma kui sellist ei eksisteeri, seda ei kogeta.
Sellesmõttes ,eksisteerib vaid elu.
Kui surres teadvus ei säili, siis teadvuse jaoks pole tõesti surma kuna puudub võimalus seda teadvustada.
Taivo
Tavaliige

14-03-2015 08:05
Postitus: #460
Põhi hirm sest ei tea kuidas see toimub.
Black Goat
Vana kala

15-03-2015 21:41
Postitus: #461
Inimese surma kardab meie enda keha.See on ka arusaadav kuna füüsilise keha surm tundub nii kohutav.Inimese hing aga ongi teadvus.Raske on selle teadvuse määratlemine meile teadaolevate teadmiste järgi.Igaüks meist on mingil hetkel tundnud kuidas meie keha nõuab eluõigust.Väga jõuliselt muide.

Tasuta Numeroloogia Lugemine
Ultimate Magick Power-The Ability to Define Your Own Destiny
[Pilt: great_books.jpg]
Heleja Eemal
Uustulnukas

16-03-2015 08:33
Postitus: #462
Mina ei karda surma võib olla seetõttu, et ma ei oska karta olematut.
Kardetakse pigem siiski seda, mis sellele eelneb füüsiliselt. Eluõigust võib füüsiline keha jah jõuliselt peale pressida ja isegi vägagi agressiivsel moel teinekord. Samas ka üsna tavaline on ju seegi, et meie füüsiline keha võitleb sellele veel surma hetkelgi vastu.
(selle postituse viimane muutmine: 16-03-2015 08:37 Heleja.)
Taivo
Tavaliige

18-03-2015 08:47
Postitus: #463
Vot ma ei saa aru kuidas see surm nüüd toimub võim mis tunne see on, kas süda jääb seisma siis ma olen ikka veel oma kehas kas ma siis üldse tunnen midagi, kui ei tunneks midagi enne surma siis oleks normaalne, ma satun sellisesse paanikasse, kui kasvõi imelik hakkab olla et no mis nüüd siis edasi saab kas see ongi surm. Ma tahaks et oleks niimoodi et jääd nagu magama umbes ja siis oledki Paradiisis . Ma kardan ka surma seetõttu et ei tea mis peale seda edasi toimub kas on midagi või ei ole.
Nielander
Questioning Everything

18-03-2015 08:55
Postitus: #464
(18-03-2015 08:47 )Taivo Kirjutas:  Vot ma ei saa aru kuidas see surm nüüd toimub võim mis tunne see on, kas süda jääb seisma siis ma olen ikka veel oma kehas kas ma siis üldse tunnen midagi, kui ei tunneks midagi enne surma siis oleks normaalne, ma satun sellisesse paanikasse, kui kasvõi imelik hakkab olla et no mis nüüd siis edasi saab kas see ongi surm.
Mark Twain ütles hästi: “I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it.”

"Ma ei karda surma. Ma olin surnud miljardeid ja miljardeid aastaid enne oma sündi ja see ei tekitanud minus vähimatki ebamugavustunnet.""

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Taivo
Tavaliige

18-03-2015 09:35
Postitus: #465
Organsim sureb nagu ära ja siis pole võimalik enam eksisteerida selles organsmis, noh kehas, ma ei saa nüüd aru kas ma ise olen nii tark siis et ma lähen enda kehast välja või mind võetakse siit kehast välja. Surmast mis ma olen niipalju kuulnud et kui sa sured hea inimesena siis su kehast lahkumine on sama kerge nagu pastapliiatsi otsaga õrnalt naha puutumine, sama kerge noh aga kui sa sured tahtlikult halva inimesena va. kui sa muidugi haige ei ole , siis surm saab olema ettekujutlematult väljakannatamatu, midagi siin hullemat maailmas olema ei saa.Hullem kui põrgu. Mitte õnneks vaid ma olengi hea inimene ja see on normaalne.
Anonymous
Tavaliige

19-03-2015 07:59
Postitus: #466
Elame, näeme.
Kui raske see suremine ka ei oleks, senimaani on kõik sellega hakkama saanud.
levis
Veteran

19-03-2015 18:54
Postitus: #467
(18-03-2015 08:55 )Nielander Kirjutas:  
(18-03-2015 08:47 )Taivo Kirjutas:  Vot ma ei saa aru kuidas see surm nüüd toimub võim mis tunne see on, kas süda jääb seisma siis ma olen ikka veel oma kehas kas ma siis üldse tunnen midagi, kui ei tunneks midagi enne surma siis oleks normaalne, ma satun sellisesse paanikasse, kui kasvõi imelik hakkab olla et no mis nüüd siis edasi saab kas see ongi surm.
Mark Twain ütles hästi: “I do not fear death. I had been dead for billions and billions of years before I was born, and had not suffered the slightest inconvenience from it.”

"Ma ei karda surma. Ma olin surnud miljardeid ja miljardeid aastaid enne oma sündi ja see ei tekitanud minus vähimatki ebamugavustunnet.""

See on tüüpiline loogikaviga, mis tehakse, et kui ei mäleta, siis pole olnud.
(selle postituse viimane muutmine: 19-03-2015 19:01 levis.)

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Nofretete
Veteran

19-10-2016 18:24
Postitus: #468
Mark Twain oli üks naljahammas.
Näiteks kirjutas ta ühele sõbrale "Erinevus keskmise kristlase ja keskmise juudi aju vahel - vähemalt Euroopas - on samasugune nagu erinevus konnakullese ja peapiiskopi aju vahel."

Tema eluaastad langevad kokku Halley komeedi ilmumise omadega. Ta suri 21. IV 1910, üks päev pärast Halley komeedi periheeli.

Siin üks vaimudega suhtleja ütleb: "Me ei peaks kartma surma, sest palju huvitavat ootab meid ees."
http://www.telegram.ee/maavaline/vaimude...rtke-surma
(selle postituse viimane muutmine: 19-10-2016 18:37 Nofretete.)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 464 100,507 17-10-2017 09:46
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Kontroll vaimu/hinge üle pärast surma? Põhjavalgus 20 10,810 04-11-2016 13:00
Viimane postitus: Nofretete
  Kes meie eest otsustab peale surma roberdd 9 3,349 05-02-2016 20:38
Viimane postitus: positiivne
  Teadvuse säilimine peale surma Balzzar 128 41,794 19-01-2016 13:03
Viimane postitus: roberdd
  Linnud peale surma tulid hingele järgi? rez 55 23,565 20-07-2015 08:10
Viimane postitus: vasamasa
  Vanadekodu kass ennustab patsientide surma eksimatult alter 10 6,787 14-05-2014 18:17
Viimane postitus: Minaelan
  Tunnel enne surma marduuhin 57 22,319 07-12-2013 12:46
Viimane postitus: Ken
  Paar küsimust hinge ja surma kohta. karmaw0rks 18 7,333 22-07-2013 17:49
Viimane postitus: Krt
  "Surma trotsijad" erinevates kultuurides Xtzone 24 5,987 19-02-2013 10:14
Viimane postitus: Mannu
  Surma ennustamine? TumePilv# 14 9,138 13-01-2013 18:47
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog