Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linnud lendavad soojale maale.....
#1
....talveks, aga miks nad siis sinna ei jää?
Miks nad tulevad kevadel tagasi?....et sügisel uuesti ära lennata?

Tekkis lihtsalt selline küsimus...:o

Edit: sõnastus...



[Teadet on muutnud 29-12-2003 postitaja calitry]
Vasta
#2
toit ei ole kuskil lõpmatu
kuskil ei kasva aastaringselt kõigile lindudele piisavalt toitu
Vasta
#3
Tegelikult läheb see muidugi üpriski bioloogia valda, kuid minu arvates on täiesti hämmastav see, kuidas mõned kalad ujuvad tuhandeid kilomeetreid, et minna kudema kuhugi sooja kohta ning siis ujuvad tuhanded kilomeetrid tagasi oma kodumerre. Looduses on palju hämmastavat, kõik paistab justkui paigas olevat..
Vasta
#4
2kki nagu inimestel on ka lindudel et, rutiin tapab, yhes kohas olles l2hevad lollisk 2raBleh
linnud vajavad vaheldust, ja siis, nad lendavad siia kylmale maale, et uuesti reisida, ja jneSmileBleh
Vasta
#5
asi peax selles olema, et põhjamaades hakkab külm ja linnud tunnevad et lõuna-pool on soe ning lendavad sinna... või nende esivanemad tegid nii ja nad teevad traditsioonist järgi....
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
asi peax selles olema, et põhjamaades hakkab külm ja linnud tunnevad et lõuna-pool on soe ning lendavad sinna... või nende esivanemad tegid nii ja nad teevad traditsioonist järgi....

No aga soojale maale lendavad nad juu külma eest...miks siis tagasi tulla:vaim:
See rutiini värk võib päris reaalne ollaBleh
Vasta
#7
Ma arvan, et varem elasid need linnud soojadel maadel. Siis mingil põhjusel (toidupuudus, looduskatastroof...) olid nad sunnitud oma elupaiga maha jätma ja osad lendasid põhja poole. Kui nad sattusid sinna talvel, siis nad oleksid lihtsalt ära surnud, kui aga kevadel/suvel, siis nad elutsesid külmadel maadel kuni talve tulekuni, mil nad olid jällegi sunnitud lõuna poole rändama. Algne katastroof pidi olema aga nii suur, et nad ei saanud soojadel maadel väga kaua elada. Ja jällegi loodusliku valiku teel jäid ellu need, kes rändasid põhja poole kevadel jne.
Nüüdseks on see neile nagu sisse programmeeritud. Ja kui see neid siiani elus on hoidnud, siis miks mitte edasi rännata.

or something like that
Vasta
#8
...mõtlesin 3 tundi järjest selle asja peale Laugh
linnud lendavad talveks lõunasse sellepärast, et neil on siin sel perioodil liiga külm ja tagasi tulevad sellepärast, et seal lõunas on liiga palav suvisel ajal. kogu muusika.

PS. troopikalinnud ei lenda kuhugile!

...oi blaah, kui tark ma olen... Bleh
Vasta
#9
Tsitaat:Esialgne postitaja durian

...oi blaah, kui tark ma olen... Bleh

kes ikka koera saba kergitab kui koer mitte ise Bleh

ei aga nõustun selles sinuga
ei usu nüüd et miski rutiini värk või veel vähem et esivanemad nii tegid Laugh
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja durian
...mõtlesin 3 tundi järjest selle asja peale Laugh
linnud lendavad talveks lõunasse sellepärast, et neil on siin sel perioodil liiga külm ja tagasi tulevad sellepärast, et seal lõunas on liiga palav suvisel ajal. kogu muusika.

PS. troopikalinnud ei lenda kuhugile!

...oi blaah, kui tark ma olen... Bleh

Jaa see oleks kõige loogilisem seletus.

[Inimene]
Vasta
#11
Täna leidsin BBC Newsist sellise artikli, mille siia osaliselt ära tõlgin:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3629775.stm

USA teadlased usuvad, et on teinud läbimurde müsteeriumis, miks linnud lendavad lõunamaale ning pärast samasse kohta tagasi.
Laboratoorsed eksperimendid viitavad sellele, et linnud kasutavad mitmeid märke oma teekonnal, näiteks päikeseloojangut, tähti, maa magneetilist välja jne. Kõiki neid oskavad linnud tunnetada ning nende järgi orienteeruda.

Selle kontrollimiseks viidi läbi eksperiment. Võeti grupp linde kinni ning pandi neile igasugused pisiseadmed kaasa, et nende asukohta jälgida.

Esiteks segati nende teekonda tehismagneetiliste lainetega. Linnud kaldusid oma õigelt trajektoorilt kõrvale, kuid korrigeerisid seda niipea, kui märkasid päikeseloojangut.

Siit tulenes ka teadlaste teooria, mille kohaselt siis linnud korrigeerivad iga päev oma kompassi, mis orienteerub magneetiliste väljade järgi. Kuna linnud ei tee näiteks ekvaatori ületamisel vahet, kummal pool on põhjapoolus ja kummal pool lõunapoolus, siis päikeseloojang teeb neile asja selgeks.

Müstiline loodus..
Vasta
#12
Nu põhimõtteliseslt on siis ju linndudele sisse ehitatud kompass mida on võimalik magnetiliste lainetega segada.:o exju?
Väixena arvasin et linnud lendavad lõunasse seepärast et neil oli puhkust vaja Laugh
Kui loogiliselt võttes siis ikka vist kliima pärast
Vasta
#13
Eks see põhjus ole ikka kliimas ja ka toidu varudes :o
Vasta
#14
Aga miks mõned liigid ei lenda. Nojaa, et neil on kõvem sulestik vms, aga ikkagi.
Vasta
#15
Kusjuures ega teadlased polegi seda välja nuputanud MIKS linnud ära lendavad ja tagasi tulevad. Samamoodi nagu kaladki, kes tuhandeid kilomeetreid maha ujuvad. See lihtsalt on nii ja meile pole seda mõista antud.
Linnud kasutavad jah rändamisel põhiliselt tähti õige suuna leidmiseks. Samamoodi nagu ntx vaalad, kes orienteeruvad maa magnetvoogude järgi. Inimeste poolt tekitatud kunstmagnetväljade tõttu satuvad nad tihti kaldale.
Linnud kasutavad samuti magnetilisi jõude. Seetõttu nad ei lenda kõrgpingeliinide vahetus läheduses kuna muidu nad kalduskid kursist kõrvale.

Soovitan lugeda raamatut "Imetabane - loomade seninägematud võimed".
Vasta
#16
Talilinnukaamera - rasvatihane








Vasta
#17
Kommentaarin teema pääkirja: Näib, et varblased on alatiseks ära lennanud lõunamaale, juba 6 või kauem aastat pole neid liikunud mu elukoha ümber mitte ainumatki, suitsupääsukesed on ära kadunud, see toimus toojärel kui netilevi mast ehitati lähedale, paljud putukad kadusid mõne kalendrikuu kuludes. Eeto nje võdumka! Tõlke lisan kaa: See pole väljamõeldis. Ja avalikus netis see info keelatakse ära.
Vasta
#18
(16-12-2019, 11:21 )isemaag Kirjutas: Kommentaarin teema pääkirja: Näib, et varblased on alatiseks ära lennanud lõunamaale, juba 6 või kauem aastat pole neid liikunud mu elukoha ümber mitte ainumatki, suitsupääsukesed on ära kadunud, see toimus toojärel kui netilevi mast ehitati lähedale, paljud putukad kadusid mõne kalendrikuu kuludes. Eeto nje võdumka! Tõlke lisan kaa: See pole väljamõeldis. Ja avalikus netis see info keelatakse ära.

Võibolla toimub sul kodukohas mingi jama sest minu maakodus lindudest ja putukatest puudust pole. On ka harvaesinevaid liike nagu rukkirääk kes suvi läbi röökis heina sees.
Vasta
#19
(16-12-2019, 15:42 )igaviklane Kirjutas:
(16-12-2019, 11:21 )isemaag Kirjutas: Kommentaarin teema pääkirja: Näib, et varblased on alatiseks ära lennanud lõunamaale, juba 6 või kauem aastat pole neid liikunud mu elukoha ümber mitte ainumatki, suitsupääsukesed on ära kadunud, see toimus toojärel kui netilevi mast ehitati lähedale, paljud putukad kadusid mõne kalendrikuu kuludes. Eeto nje võdumka! Tõlke lisan kaa: See pole väljamõeldis. Ja avalikus netis see info keelatakse ära.

Võibolla toimub sul kodukohas mingi jama sest minu maakodus lindudest ja putukatest puudust pole. On ka harvaesinevaid liike nagu rukkirääk kes suvi läbi röökis heina sees.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Mis jama see toimub? Ehk vaatad kuidagi ja annad teada, igaviklane nimeks, ju siis kõiketeadja. Netilevi masti püstitamise järel siin ligidal kadusid kõik herilased absoluutselt, kadusid suuremat sorti mesilased, kadusid liblikad täielikult, minu aias mitu ploomipuud kuivasid är mõne nädala kuludes kui mast tööle pandi, ainult sipelgad ja teod jäid ja kärnkonnad on igas suves liikumas, sest ma ei mürgita. Möödunud suves mõned liblikad ilmusid, ehk nende liik kohanes. Keegi ligidal tõi endale pisikesed igerikud mesilased ja tal on mitu mesitaru, nad elavad ja liiguvad, kuidagi viletsad paistavad, vahel mõni eksis mu esikusse, aitasin välja tagasi.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Linnud. Maagia? PsycheVioleta 59 40,905 31-01-2022, 15:26
Viimane postitus: xcad
  Miks linnud vahel "sassi" lähevad? Aerling 96 40,514 26-03-2015, 13:35
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Müsteerium: massiliselt surnud linnud ja kalad alter 1 3,505 03-01-2011, 22:01
Viimane postitus: InDemand
  Miks putukad korduvalt vastu akent lendavad? kurk 15 7,254 06-11-2008, 15:40
Viimane postitus: Ares
  Kalad ja linnud z3r0 c001 6 4,588 24-12-2004, 01:10
Viimane postitus: Villem

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat