Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jupiteri kuu - Europa
#1
Üks Jupiteri kuudest kannab nimetust Europa. Europa eristub kõigist omasugustest taevakehadest selle poolest, et tema pinda ehib mitme kilomeetri paksune jääkiht. Ootaks arvamus mõningatele aspektidele, küsimustele:
- Kas Europa on alati olnud samasugune?
- Mis on Europa jääkilbi all?
- Kas Europa on alati olnud Jupiteri kuu või on ta tükike mõnest suuremast planeedist?
- Kas Maal on organisme, kes suudaksid elada ka Marsil?
- Kui on, siis kas Europal on praegu elu?
Vasta
#2
Olen ise ka Europa peale kogu aeg mõelnud. Muide Europat, Ganymedest ja Iot katab samasugune kuivanud jõgede võrgustik nagu Marssi. Europa jää all võib olla elu, seda ma usun.
Vasta
#3
Iot ei kata küll mingi kuivand jõgi.. see on yliaktiivne planeet mida väänab koguaeg Jupiter ja sealt paiskab kosmosesse pidevalt väävlit ja igast värki Smile.
vulkaanid on selle kuu ära vallutanud..

Europa on nagu jääpall ja oma massi tõttu juba peab jääkihi all vedel vesi olema.
Kus tuld seal suitsu -> kus vedelat vett seal elu Smile küll elu juba hakkama saab.


[Teadet on muutnud 31-12-2003 postitaja fyb]
Vasta
#4
Massiga pole mingit pistmist kas vesi on või mitte.
Sellele oli hoopis muu põhjus miks seal all vesi võib olla.
Europa pinnal on jää murdunud, mis viitab sellele, et seal all on liikuv aine (vesi :o).


Europale saadetakse sond millalgi, maandub sinna, siis tuumareaktsiooni toimel sulatab sond ennast mingi (3aastat vist) aeg läbi jää, kui on veeni jõudnud siis lastakse lahti allveesond. Eks siis näeb.
Vasta
#5
Mnjah, miskipärast kipun arvama, et see missioon kukub omadega puusse. Nagu me näeme äsja kadumaläinud Marsi sondi korral, ei suuda me veel nii kõrgetasemelist tehnoloogiat ehitada, mis laitmatult töötaks ka niivõrd kaugel. Nii et niipea me seda veel ei näe, arvan ma.
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Nagu me näeme äsja kadumaläinud Marsi sondi korral, ei suuda me veel nii kõrgetasemelist tehnoloogiat ehitada, mis laitmatult töötaks ka niivõrd kaugel.
Aga äkki on probleem milleski muus???
Vasta
#7
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Mnjah, miskipärast kipun arvama, et see missioon kukub omadega puusse. Nagu me näeme äsja kadumaläinud Marsi sondi korral, ei suuda me veel nii kõrgetasemelist tehnoloogiat ehitada, mis laitmatult töötaks ka niivõrd kaugel. Nii et niipea me seda veel ei näe, arvan ma.
Mina eile öösel nägin bbc worldi pealt esimesi pilteBleh Mina sain ikka nii aru, et see euroopa missioon õnnestus, aga võibolla ma ka eksin ränglat. Eks täna uudistes näe.
Vasta
#8
europa? Laugh marsi ikka...
ja see üks sond maandus edukalt aga mingi läks kaduma Smile
Vasta
#9
Euroopa selles mõttes, et inglased selle lennutasid, euroopa päritoluga st..
Vasta
#10
Mina usun, et Europal võib olla elu mingite paljude võimaluste kokkulangemisel näiteks, et ma ei usu, et mingi valgus ja soojus jõuaks Päikeselt Europa jääkilbi alla, aga kuna Jupiter on pooltäht, siis sealt tuleb ka valgust, mis on vajalik fotosünteesi jaoks ja sealt edasi loomse elu arenemisele. Kõik on võimalik. Smile
Vasta
#11
Jaa jaa tegelt jah , pool tähte helendab ja pool ei helenda... Minuga võetakse varsti yhendust, et uus täht avastati mis pool kiirgab ja pool mitte Laugh Ma saan nobeli preemia ka kindlasti kui seda neile näitan




Jupiter ei helenda kohe YLDSE ja ta kohe mitte ei ole pooltäht Laugh Api Laugh
Elu ei vaja valgust et eksisteerida.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#12
Ennast paneb imestama see, et A.Clarki(oli vict) raamatus "Kosmose odüseia 2010" satub pea tegelane europast mööda lendama. Europa peale oli päev enne maandunud salajane hiinlaste kosmose leav. Ja ainult üx meeskonna liige kes on ellu jäänud korrutas üht(saatis raadio signaale): "Europal on elu ja vesi, meie kosmose laev maanuds, mille peale hiiglaslik olevus jää alt selle kaasa haaras, mina olin...."
Raamat kirjutati palju aastaid enne europal jää avastamist.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja yodalr]
Vasta
#13
Shock see küll tõsi ei saa olla.. mina olen kuulnud et oli juba jää avastatud.. A.Clark ise veel Discoverys räägib sellest ju..
Vasta
#14
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Jaa jaa tegelt jah , pool tähte helendab ja pool ei helenda... Minuga võetakse varsti yhendust, et uus täht avastati mis pool kiirgab ja pool mitte Laugh Ma saan nobeli preemia ka kindlasti kui seda neile näitan




Jupiter ei helenda kohe YLDSE ja ta kohe mitte ei ole pooltäht Laugh Api Laugh
Elu ei vaja valgust et eksisteerida.

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja loom]

Lõpeta see näägutamine ära nüüd. Jupiter kiirgab väga palju energiat(ma ei mäleta aga vist 2* rohkem kui ta ise päikeselt saab) ja selles mõttes ongi Jupiter pooltäht.
Vasta
#15
X)

Näita mulle ka seda kohta kus ütleb et jupiter on pooltäht.

Jupiteri mass peaks olema 80(!) korda suurem, et "tähestuda". Jupiter ise EI tooda energiat. (tuumareaktsiooni toimel).. Tema ülemistes pilvekihtides on küll temp. kõrge kuidkahtlen kas sellest piisab valguse tekkimiseks : )

Europa on 671km kaugusel Jupiterist ning see amount mis päike jupiterile annab, on niigi pisike. Tema Gaasiline pind peegeldab enamuse päikesevalgusest minema (sellepärast ta on ereduselt 4. taevakeha päikesesüsteemis) Kui ta tekitab 2x rohkem kui saab siis see oleks ikkagi NII pisike amount, et Sellest ei jatkuks et Europa kasvõi korra köhatama panna.

Mitte ühegi planeedi kohta ei saa ju öelda pool-täht cmon... Täht on täht ja planeet on planeet. Kui hakata mõtlema Io peale mis on täiesti üks vana laava ise. See on siis juba mingi 2/3 täht?

Pealegi ta ei rääkinud energiast (soojust pean silmas) vaid otsesest valgusest. Valgus ise ei anna mingit temperatuuri... see selleks Europa jääkate on nii rõvedalt paks anyway, et mingisugune "pooltäht" seda jääbki valgustama...

Ma ei näägutanud...
ma lihtsalt tõin välja kui naeruväärne idee see oli.

[Teadet on muutnud 7-1-2004 postitaja loom]

[Teadet on muutnud 7-1-2004 postitaja loom]
Vasta
#16
Jupiteri meeletud gravitatsiooni väljad teevad triki ära Europal. Vabandan aga täpsemalt ei mäleta Laugh.
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
X)

Näita mulle ka seda kohta kus ütleb et jupiter on pooltäht.

Jupiteri mass peaks olema 80(!) korda suurem, et "tähestuda". Jupiter ise EI tooda energiat. (tuumareaktsiooni toimel).. Tema ülemistes pilvekihtides on küll temp. kõrge kuidkahtlen kas sellest piisab valguse tekkimiseks : )

Europa on 671km kaugusel Jupiterist ning see amount mis päike jupiterile annab, on niigi pisike. Tema Gaasiline pind peegeldab enamuse päikesevalgusest minema (sellepärast ta on ereduselt 4. taevakeha päikesesüsteemis) Kui ta tekitab 2x rohkem kui saab siis see oleks ikkagi NII pisike amount, et Sellest ei jatkuks et Europa kasvõi korra köhatama panna.

Mitte ühegi planeedi kohta ei saa ju öelda pool-täht cmon... Täht on täht ja planeet on planeet. Kui hakata mõtlema Io peale mis on täiesti üks vana laava ise. See on siis juba mingi 2/3 täht?

Pealegi ta ei rääkinud energiast (soojust pean silmas) vaid otsesest valgusest. Valgus ise ei anna mingit temperatuuri... see selleks Europa jääkate on nii rõvedalt paks anyway, et mingisugune "pooltäht" seda jääbki valgustama...

Ma ei näägutanud...
ma lihtsalt tõin välja kui naeruväärne idee see oli.

[Teadet on muutnud 7-1-2004 postitaja loom]

[Teadet on muutnud 7-1-2004 postitaja loom]
Ega see pooltäht oligi piltlikult öeldud. Muidugi ei hakka jupiter tähestuma. Võibolla oli natuke ülehinnatud jah aga siiski...
Vasta
#18
Gravitatsiooniväljast niipalju, et see tõesti väänab kõike mis selle läheduses ja sedamoodi tekib soojus.
__

Ok ma ei näri tähte.
Vasta
#19
ma ei pidanud kyll seda väänamist silmas..
kui jääkamakat väänata läheb see pooleks :o.
Vasta
#20
St, et Europale mjuvad erisuunalised jõud... yx jõuväla lükkab ja teine tõmbab... On see tõesti seal see case? Kui Europa asuks pooluse kohal siis ehk...

Aga kui ta on täielikult jääst kas siis ikkagi, kui vaadata neid jooni jää pinnal, paneb kahtlema tglt... Eks peab ootama ja vaatama mis saabSmile
Vasta
#21
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
- Kas Europa on alati olnud samasugune?
- Mis on Europa jääkilbi all?
- Kas Europa on alati olnud Jupiteri kuu või on ta tükike mõnest suuremast planeedist?
- Kas Maal on organisme, kes suudaksid elada ka Marsil?
- Kui on, siis kas Europal on praegu elu?
Minu vastused küsimustele:
1)Ma arvan, et Europa on olnd kunagi varem üks hullem tulekera ja vulkaanide pesitsusala, aga lõpuks juhtus seal sama asi mis maalgi, planeet jahtus ja hakkas sadama vihma. Aind seal külmus vesi ära ja tekkis jää.
2)Mis on iga jääkilbi all? VESI
3)Arvatavasti on ta olnd alati Jupiteri kuu. Tükike mõnest suuremast planeedist ei saa ta kindlasti olla. Sellepärast, et pole mingit võimalust, et üks tükk on täpselt ümmargune mingist suuremast kehast eraldumisel.
4)Maal ei tohiks olla ühtki organismi mis suudaks Marsil ellujääda. Sellega ei saaks isegi vetikad hakkama, kui aga seal kliimat soojendada siis küll..
5)Europal on kindlasti mingisugune elu. Sest kus vett seal ka elu..
Need on minu seisukohad võtke või jätke....
Vasta
#22
"Maal ei tohiks olla ühtki organismi mis suudaks Marsil ellujääda. Sellega ei saaks isegi vetikad hakkama, kui aga seal kliimat soojendada siis küll.."

loom enne kuskil rääkis just kuidas mingi sond oli Marsile mingit vetikat tassinud ja nüüd mõnes kohas seal rohelus ..
Vasta
#23
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
"Maal ei tohiks olla ühtki organismi mis suudaks Marsil ellujääda. Sellega ei saaks isegi vetikad hakkama, kui aga seal kliimat soojendada siis küll.."

loom enne kuskil rääkis just kuidas mingi sond oli Marsile mingit vetikat tassinud ja nüüd mõnes kohas seal rohelus ..

See on küll loll jutt, ma vaatsin just hiljuti dok. filmi marsi asutamisest ja seal üteldi seda. Ja kui olekski sinna viidud mõned vetikad siis oleks terve meedia sellest pasundanud.
Vasta
#24
loll jutt my a**
Ise nägin pilti, viking#smth.... alus oli roheline - tapke või ära, aga seda ma nägin. Ja meedia pasundas kah, se oli suht kaua aega tagasi.
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
loll jutt my a**
Ise nägin pilti, viking#smth.... alus oli roheline - tapke või ära, aga seda ma nägin. Ja meedia pasundas kah, se oli suht kaua aega tagasi.
selles ma nüüd küll sügavalt kahtlen, võibolla sa nägid valet asja? Marsi teema on üldse kahtlane, paljud arvavad et marsi fotod polegi seal tehtud (eriti need vanemad )
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuu Tutanhamon 389 157,282 08-04-2024, 20:52
Viimane postitus: xcad
  Kuu pildistamine Eestis lahendused 111 67,281 03-03-2020, 11:21
Viimane postitus: lahendused
  Kuu peal pilvelõhkujad ja iidse tsivilisatsiooni varemed? Celtic 98 66,131 08-01-2019, 14:29
Viimane postitus: Eithea
  Saturni kuu Enceladus Hallucigenia 40 15,420 29-06-2018, 16:05
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Titan Thorondor 14 7,919 07-06-2010, 11:40
Viimane postitus: Nielander
  Kuidas tekkis Kuu Cassiopeia 5 4,235 09-05-2008, 13:12
Viimane postitus: elis
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,407 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Saturni kuu - Titan Tutanhamon 20 8,040 20-08-2006, 19:44
Viimane postitus: Whitebalance
  Kuu pole ainus Maa kaaslane Hallucigenia 0 2,231 09-06-2006, 21:38
Viimane postitus: Hallucigenia
  Laserreflektor Kuu pinnal friday 1 1,929 03-04-2006, 05:43
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat