Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posessed by Satan
Autor Sõnum
joosu Eemal
ναύτης

10-01-2004 18:01
Postitus: #26

vastates su täiendusele:

selles mõttes, jah, kõik on küll üks, kuid läbi iga üksiku mina-kogemuse siiski täiesti kordumatu ja unikaalne.

ja nagu oled ehk tähele pannud, siis Jumalale on mitmekesisus vägagi meelepärane. Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
durian
Vana kala

10-01-2004 18:27
Postitus: #27

njah... jumala loomaaed on kirju, mis ei tähenda muud, kui et maailmas on igasuguseid...
...kuid kui nüüd natuke mõelda, siis... jumalat ei ole olemas, saatanat samuti... it's all in my head...

...for knowledge is limited while imagination embraces the entire world.
fyb
Vana kala

10-01-2004 18:59
Postitus: #28

kui sina oledki jumal siis.. wink

teada on füüsikas, et maailm, kui energia, võib olla sama hästi kellegi mõte. See oleks siis Jumala mõte..
Jumal loob maailma mõtte jõul. Saagu valgus jne ..
Kui nüüd mõelda : mina = Jumal(maailm) siis mina olen see, kes mõtleb "maailma".. see kes teeb maailma.
Mina aga võrdun maailm. Ma teen iseenda??

Selles raamatus ütleb ta, et rääkis Jumalaga.. rääkis siis iseendaga?

Me defineerima maailma selliseks nagu ta on oma mõtetega. Sündinud laps loob maailma kaosest oma mõttega.. ta on Jumal, kes 7 päevaga mõtestab asjad.

See oli nüüd lihtsalt võike mõttekäik Bleh.

fyb
durian
Vana kala

10-01-2004 19:15
Postitus: #29

ok.. teema kisub "iidsed usundid >> millesse te usute"
joosu Eemal
ναύτης

17-01-2004 15:06
Postitus: #30

fyb küsib: "Selles raamatus ütleb ta, et rääkis Jumalaga.. rääkis siis iseendaga?"

jah, väidetavalt polevatki vahet, kas inimene räägib iseenda või Jumalaga. sest üks on niiehknaa teises.

ja lõppude lõpuks küsigem, et KES või mis siis need mõtted (ehk sisekõnelused) meisse tekitab ja paneb? Smile

saatana-teemast aga läheb see tõesti juba veidi eemale.
MissIs
Tavaliige

17-01-2004 19:31
Postitus: #31

Tsitaat:Kas siis tõesti ei piisa sellest, et usud et Jumal ON olemas ning lihtsalt elad oma elu edasi?
Sellest piisab, vähemalt luterluse puhul - seepärast ta nii levinud ongi.

Kõik muu sõltub inimesest endast kui kaugele ta oma usuga minna tahab ja kuidas ta usub. 10 käsku on jah olemas, kuid nagu mainisin on nende täitmine täielikult võimatu.

Kõik muu - enesesepiitsutamine, fanaatikud, jehoova tunnistajad jne on äärmused. Mitte kuskil pole kirjas, et sa oled täisväärtuslik siis kui sa ennast piitsutad.

Piisab sellest kui USUD. See on kõik. Kõik muu sõltub juba sellest kuidas sa ISE uskuda tahad. Seda kõikide usundite puhul. Peaaegu. Osad tõesti nõuavad näljutamist, kerjamist jne, kuid mitte levinumad. [/quote]

Kõigi uskude Jumal on nagunii üks ja sama isik... lihtsalt erinevad kultuurid on harjunud erinevate tegevustega. ja kust on tulnud iga usu reeglid mida järgima peab? võib ka olla, et mõni tark sai ilmutuse enda Jumalast, kes talle ette kõik ütles... aga enamus reegleid pärineb just sellest, kuidas inimesed tollel ajal käitusid... ja inimesed said ju aru, mis on halb ja mis on hea. kui sa kellegi tapad, see on ju loogiline, et seda ei tohiks teha! seeda ma arvan et erinevad kombed pärinevad sellest, kuidas inimesed tahtsid oma maailma näha ja paremaks muuta... kui tead, mis on halb ja sa oled kogu hingeda oma reeglites, siis sa ei riku neid! kuid tänapäeval inimesed valitsevad ise enda üle ja on saavutatud ka nn. vaba maailm! eks iga usk usub ikka et nende käitumine on kõige õigem ja kuigi Jumal on üks, on maailmas olnud läbi aegade igasuguseid sõdasi selle üle (kelle usk on kõige õigem)...

ja kelle kaela ikka ajada kõik halb, kui mitte Saatana kaela? Jumal ju ei saadaks oma "lastele" halba!

[Teadet on muutnud 17-1-2004 postitaja MissIs]

"Mis on vastus?" (Vaikus) "Sel juhul, milline on küsimus?"
Thorondor
Administraator

17-01-2004 22:53
Postitus: #32

Samas ongi maailm mina.
Või siis öelda nii, et inimene kujundab maailma niimoodi, et olemas energia igalpool maailmas.
Ja inimene kujundab selle maailma niimoodi kuidas ta seda energiat tajub, millal taju, ja palju tajub. Üldiselt see ei ole eriti meie teha. Meile on tehtud selgeks llihtsalt selle tajumise traditsioon.
Ma arvan , et kui piisavalt tahta, siis võib seda ka muuta.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog