Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posessed by Satan
#1
Pole nüüd kindel kas sai õigesse kohta.

Veidike spuuki teema.
Maailmas tuhandeid juhtumeid kuidas täiesti normaalsed inimesed järsku muutuvad kurjaks ning õelaks, hakkavad tegema igasuguseid evil asju.
Kohe platsis inimesed kes väidavad et ta on saatanast seestatud või posessed...

Kas on selline asi võimalik üldse.
Mina ise olen ateist kuid üks jutuke veel siia juurde.

SAATAN... WTF, miksLaugh On üks raamat kuis mehega hakkas kõnelema Jumal, sealt aru kah saada et inimene lihtsalt ei tuleks selliste lahenduste peale nagu seal kirjeldatud. See selleks.
Jumala sõnad olid umbes sellised:
"Selline asi nagu Saatan, miks ma peaksin üldse midagi sellist tegema, ma olen ju kõikvõimas looja ja tekitaja. Sa arvad et ma... kõigepealt lõin ingli, kes mulle vastu hakkab, siis ma pagendan ta kuhugi kohta "põrgusse"(???) ning SIIS muutub ta veel nii võimsaks et MINA temast kuidagi jagu ei saa, ma olen kõikvõimas ju ometigi."
Seal ühesõnaga NAERIS ta selle idee välja.

See selleks. So... kas saatan seestub või aju ütleb üles?
Vasta
#2
nojah, neid saatana seestumise lugusi on kuuldud juba aegade algusest. Kõige kummalisem on aga see, et erinevatel aegadel, erinevates kohtades on nendesse suhtutud väga erinevalt.

Kuskil 500-200 e.kr suhtuti euroopa kuluuriruumis sellesse kui paratamatusse. Ei seostatud seda saatana, kurjuse ega millegiga. Lihtsalt mõeldi - läks hulluks.

Siis tuli kristus ja koos sellega mõtlemine saatanast, kurjusest ja saatana seestumisest. Kristus ravis neid, sajandeid peale seda ravisid teisedki.

Aga peagi hakati nendesse suhtuma kui lootusetutesse ja äraneetud tegelastesse (rooma katoliku võim, kuskil 500 - 1800) Üle 1300 aasta. Selliseid tegelasi pandi lihtsalt põlema :o , keegi ei viitsinud asja süveneda.

Alles kaasaegse psühholoogia, arstikunsti ja mõtlemise areng on viinud saatana seestumise samasse kategooriasse kui hulluks tunnistamine. Loomulikult leidub prohveteid ja muid tegelasi, kes selliseid hulle oma imemeetoditega - küll transs, loits jne on üritanud normaalseks inimeseks teha. Enamjaolt tulutult. Loomulikult on inimesi, kes usuvad kurjusesse ja maailma mõttetusse - satanistid. Need on täiesti terved inimesed, lahedad, söövad ja joovad samamoodi nagu tavalised inimesed. Aga nad usuvad midagi muud - usuvad kurjust ja kurjuse võimu. Las usuvad - see on nende maailm. Hullud nad aga ei ole.

Muide enamjolt loodususundid, indiaaniusundid ja muud seesugused suhtuvad "saatanast seestunutesse" kui jumalatesse. Enamus indiaani shamaane olid muide sellised.

Nii et asi on mõistuses, mitte saatanas või kurjuses, mis "kuskilt" tuleb.
Vasta
#3
See raamat.. miks sa arvad, et selliste asjade peale ei või inimesed tulla? See on ju filiosoofeerimine.

Kristlik mõtteviis sõnastab kõik väga lihtsalt õmber: kui keegi on psühho-mõrvar siis on ta saatanast.
Kui mõelda aga lendaja=saatan siis samuti on kõigest inimene hulluks läinud kuna lendaja eesmärk ei oleks inimene ära täppa..
Vasta
#4
Sa pole seda raamatut lugenud, see seal oli ainult 1 näide. Räägin praegu too raamatu ainetel wink

Kristlik mõtteviis on kerge kõike kurjaks ning "saatanast" tembeldama. Suhtelist inimvaenulik usk minuarust.
Inimene peaks elama nii nagu ta ise soovib. Kui tema soov või missioon on tappa elu jooksul võimalikult palju inimesi siis, HEA KYLL. Sellepärast Hitler taevasse läkski. Mitte sellepärast et ta tappis massivisiliselt juute ning pani toime enneolematuid kuritegusid - jumala silmis ei ole sihukest asja nagu halb tegu või paha, ta läks taevasse sellepärast et niipaljud inimesed uskusid temasse, said temalt lootust. Talle järgnesid ju terved rahvused - tõeline prohvet. (ise selles nii kindel SIISKI ei ole) Ma olen vähe teise mõtteviisiga kuid siiski ei mõista ma Hitleri tegusid hukka.

Krt võtaks 10 KÄSKU, mis vaba usk see selline on.
Toon siia veel ühe näite sealt raamatust10 käsu kohta:
"Need ei ole 10 käsku, need on pigem juhtnöörid... Ok kas te peate mind seniilseks? Ma tegin mingisugused 10 KÄSKU(?), mida ma teadsin et te NIKUINII ei täida ning kui te ei täida, siis põlete igavestes piinades ja valudes. No kuule see on ju loogikavastane"
Midagi sellist seal oli.:o
Vasta
#5
Olen nõus Metamorphosisega selles suhtes, et kristlik mõtteviis läheb nii öelda kerget rada pidi ning tembeldab kõik halva ning seletamatu saatana valda.

Varsti näitab telekast (kanal 2-st vist) mingit sarimõrvari filmi, kes tappis üle 50 inimese, tüüp ise oli impotent, töölt vallandatud, umbes ilma vanemateta jne. Lihtne on öelda, et tüüp on saatanast, kuri vaim puges talle sisse ning seetõttu ta tappiski, äkki anname talle andeks, sest tema polnud ju süüdi, see oli saatan..

Tegelikult on tänapäeva saatan meie ühiskond.. On mitmesuguseid arvamusi, mis väidavad, et inimene määrab ühiskonna ning teised arvamused, mis väidavad, et ühiskond kujundab inimese.

Olen nõus selle viimasega, ühiskonnas on juba välja kujunenud normid ning ootused teiste inimeste suhtes, kes nende normide raamides ei suuda elada, on kohe saatanast.

Mõni inimene on paratamatult teistest võimekam ning on ainult aja küsimus, millal need nõrgemad inimesed nö "plahvatavad".

Sealt on kurjus pärit. Sotsiaalne ebavõrdsus, mis avaldub kõiges, mida inimesed teevad, on kuritegevuse ning vaesuse põhjuseks.

Kokkuvõtvalt.. Tänapäeva saatan on iga riigi ühiskond ning selles elavad inimesed.
Vasta
#6
sellest annab välja lugeda: Igaüks meist on saatan
Laugh
see ei ole nüüd küll nii Smile
Vasta
#7
Võib-olla jätsin osa selgitamata.. Smile Kui inimene ei suuda temale pakutud rolle täita, siis võib see tekitada temas psühholoogilisi häireid, mida kristlased nimetavad saatanaks, selles oli minu jutu sisu. Enamus inimesi tuleb rollitäitmisega toime ning paljusid ei häirigi see, et nad ei vasta teiste ootusele. Rääkisin inimestest, keda see häirib ning kes ei tule endaga toime.
Vasta
#8
paluks mitte segi ajada praegust kaasaegset kristlikku mõtteviisi ja seda, mis oli enne 1900 aastat. Neis on suur vahe. Kaasaegses kristlikus mõtlemises ei esine "saatana seestumist", kõigele lähtutakse psühholoogiliselt. Kristlik maailm jaguneb jah primitiivselt heaks ja kurjaks. Miks? Sest sellest saab aru enamus maa rahvast, kellel pole haridust ega midagi.

10 käsku on jah olemas, ning need panevad piirid väga täpselt paika. Ma ei tea ühtegi kristliku inimest, kes neid kõiki 100% täidaks. Isegi kirikuisad jne eksivad nende vastu.

Tutanhamoni saatanakäsitlus kogu ühiskonnas on peaagu naelapea pihta - meis kõigis on olemas kurjus, mustad poolused, tahe teha halba, purustada ja tappa. Need poolused on peidetud ja varjatud korraliku ja tubli tsiviliseeritud inimese imago taha.. Aga kui see imago ära kaob on inimene loom nagu iga teinegi - kuri ja paha. Vanasti öeldi et saatanast, nüüd öeldakse lihtsalt, et too inimene vajab ravi.:o



[Teadet on muutnud 3-1-2004 postitaja henzukaz]
Vasta
#9
Sa siis nõustud sellega, et 10 "käsku" on suht bs?
Miks peaks jumal siis tegema käsud, teades et neid rikutakse nii või naa? Just nagu ta oleks ise yx kuri juurikas ning vajaks "põhjust" miks inimesi patta visata.

(insane in the membrane)
Vasta
#10
Nii ta on.

Nad on kõigest selleks, et manitseda inimesi õigele teele. Jah, Piibel kujutab neid käske kui reeglit, mida tuleb täita. Paraku on see 100% täiesti võimatu.

Siit hakkabki pihta kaval business - kirik müüb just nendele 10 käsu vastu eksinutele lunastust. Nad teavad, et inimesed ei suuda iialgi kõiki 10-et käsku täita.

Inimene teab, et ta on eksinud mõne käsu vastu (kusjuures alateadlikult) ja läheb kirikusse andeksandmist paluma.

nagu näha on tegemist väga kavala businessiga mis mängib inimese psühholoogia ja mõtteviisiga.

Mingi jama nad kindlasti ei ole, sest isegi kui tavaline, ateist neid järgiks, oleks maailm hulga parem. Isegi ilma uskumata.

Muide kirikumaailmas käivad jutud kümne käsu täiendamisest, kuna nad on nii vanad - enamus on kaasaegsele inimesele täiesti arusaamatud. Samas keegi ei julge seda teha, sest 10 käsu muutmine võrdub samaga, mis panna jumalale valed sõnad suhu.

Kummaline maailm see usumaailm, eksole.

[Teadet on muutnud 3-1-2004 postitaja henzukaz]
Vasta
#11
Milleks uskuda? Kui, siis ainult ise endasse, ja oma tegemistesse.
Ma arvan et paljudele meeldiks tunnistada, et Jumal on olemas või Buddha on olemas - kes iganes. Siit läheb asi niruks...
Kui uskuda, siis PeAd ka täitma mingeid kohustusi. Kummardama 5x päevas oma moshee poole või, mitte tarbima alkoholi. Munkadel elu eriti raskeks tehtud.
Kas siis tõesti ei piisa sellest, et usud et Jumal ON olemas ning lihtsalt elad oma elu edasi?
Las see jumal olla omaette, jälgib meie tegemisi - mida iganes. Las meie siis elame oma elu nii nagu tahame, et asi saaks kulgeda loomulikult. Kui (suures plaanis) inimene tahab ennast hävitada AIDSi teel või tuumasõjaga, las ta siis olla. See on vaba tahe.

Ma ei leia põhjust, miks osad inimesed piitsutavad ise enda seljad täiesti veriseks, LIHTSALT selle pärast et temale tema patud andeks antaks? Sellist asja pole nagu "paha". Kõik on omavahel põimunud lihtsalt tegudeks. Miks peaks Jumal pahaseks saama kui sa varastad? See on elu kulg ning vaba tahe. Las see pahandamise töö jääb kaasmaalastele.
Vasta
#12
"Kui uskuda, siis PeAd ka täitma mingeid kohustusi. Kummardama 5x päevas oma moshee poole või, mitte tarbima alkoholi. Munkadel elu eriti raskeks tehtud."

need mungad seal kloostris ei ole tavalised usklikud kes lihtsalt USUVAD jumalasse.. nad on oma keha ja hinge pühendanud jumalale.

Aga kui kiriku impeerium juba oma struktuuri on rajanud on ju ka sõdureid vaja Smile (mungad)
Vasta
#13
Tsitaat:Kas siis tõesti ei piisa sellest, et usud et Jumal ON olemas ning lihtsalt elad oma elu edasi?

Sellest piisab, vähemalt luterluse puhul - seepärast ta nii levinud ongi.

Kõik muu sõltub inimesest endast kui kaugele ta oma usuga minna tahab ja kuidas ta usub. 10 käsku on jah olemas, kuid nagu mainisin on nende täitmine täielikult võimatu.

Kõik muu - enesesepiitsutamine, fanaatikud, jehoova tunnistajad jne on äärmused. Mitte kuskil pole kirjas, et sa oled täisväärtuslik siis kui sa ennast piitsutad.

Piisab sellest kui USUD. See on kõik. Kõik muu sõltub juba sellest kuidas sa ISE uskuda tahad. Seda kõikide usundite puhul. Peaaegu. Osad tõesti nõuavad näljutamist, kerjamist jne, kuid mitte levinumad.
Vasta
#14
see raamat, millest räägid, on N. Walschi *Jutuajamised Jumalaga. ebatavaline dialoog*.
ja raamatu läbiv idee ongi tegelikult selles, et kõik, mis inimene teeb, teeb ta selleks, et TUNNETADA ISEENNAST. et tegelik iseendani jõudmine, arusaam endast ja sellest, kuidas me TEGELIKULT suhestume maailma ja maailm meisse - ongi nö. jõudmine Jumalani.
selles mõttes jah, Jumal ka kunagi EI SUNNI inimest midagi tegema, sest ta on jätnud talle VABA TAHTE. Jumala jaoks ei ole olemas mõisteid *hea* ja *kuri* - Jumal lihtsalt ON. ja inimene teebki kõik oma otsused vaid iseenda vabast tahtest ning ikkagi vaid ainsa eesmärgiga--> selleks, et läbi erinevate protsesside (ka kultuuri, ühiskonna, kõigi oma isiklike eksimuste ja katsetuste) tunnetada iseennast.
ja on millegipärast siiski mingi reegel, et läbi teatud tegude inimene tunneb end ülevalt ja hästi - neid on ühiskond hakanud nimetama Headeks Tegudeks. läbi mõningate teiste tegude(ka mõtete, sõnade) tajub inimindiviid aga lõppkokkuvõttes siiski mingeid madalaid ja ebameeldivaid sisemisi impulsse ja emotsioone - see on saanud nimetuse Halb Tegu. selles raamatus on seda nimetatud ka ülekantuna põrguks.
seega jah, saamegi resultaadi, et inimene loob põrgu endale ise ja seega ka saatana tekitab ta iseenda jaoks ISE taas vaid läbi enda allutamise meie sees pesitsevale madalusele või kurjusele.

seega ka allegoriate tasandil ja traditsioonilise kristluse raamas saab isegi ülekantud tähenduses ehk väita, et Jumal tõepoolest ehk isegi lõi saatana. sest ta lõi ometi inimese ja seega ka kõik, mis sellega nö. kaasneb. nii Hea kui ka Kurja. Smile
Vasta
#15
näh.. sama hästi võib väita, et inimene tekitab ka jumala enda jaoks ise...
Vasta
#16
Metamorphosis kirjutas: ".. Sellepärast Hitler taevasse läkski. Mitte sellepärast et ta tappis massivisiliselt juute ning pani toime enneolematuid kuritegusid - jumala silmis ei ole sihukest asja nagu halb tegu või paha, ta läks taevasse sellepärast et niipaljud inimesed uskusid temasse, said temalt lootust. Talle järgnesid ju terved rahvused - tõeline prohvet.."

isiklikult sain sellest kirjakohast tolles raamatus siiski veidi teisiti aru.
esiteks väidab sealne Jumal Smile), et Hitler ei läinud põrgusse sellepärast, et sellist kohta nagu põrgu EI OLEGI TEGELIKULT OLEMAS. põrgu on vaid see, kui inimene läbi oma tegude (mõtete, olemise) siiski mingitel põhjustel ei jõua iseenda ÜLEVA tunnetuseni. seega on põrgu eelkõige reaalsus, kuid mitte surmajärgselt. peale surma ootab igat inimest (ka Hitlerit) siiski vaid nn paradiis, meie mõistes absoluutne Armastus ja Valgus (mis on tegelikult jõudmine Jumala juurde tagasi. kasvõi ajutiselt.) ja seda isegi juhul, kui konkreetse inimese maine elu on olnud täis vägivalda ja inimmõistes Halbu tegusi. jah, Jumalale ei ole ehk isegi meelepärane selline halbade tegude rohke elu, kuid ta mõistab, et SELLE inimese jaoks on see ehk olnud vajalik etapp läbimiseks ning talle antakse läbi reinkarnatsioonide veel ja veel ja veelkord võimalus saada siiski paremaks ja valgustuda. ja seda ikkagi läbi Heade tegude. (ilmselt HEA, ki selline on meie loomusele siiski nö. organiilisem seisund?Smile kuid ka vastupidisel juhul ei keela Jumal sellele eksinule oma tingimusteta armu. sest iga inimene ja iga inimese vaba valik on talle tähtis.

selline ülitolerantne Jumal siis seal raamtus. Smile
Vasta
#17
Mina pooldan seda teooriat, et ei eksisteeri head ilma halvata ning siit ma üldistan ka jumalakäsitlusele, ei ole taevast ilma põrguta. Need mõlemad sümbolid on toodud lihtsalt maise hea ja halva tõlgendamiseks ning tasakaalustamiseks. Loomulik on see, et kui ei oleks mõrvareid, vargaid ja narkomaane, siis poleks ka midagi, mida me hindaksime (näiteks seda, et inimene ei tarvita narkootikume, et ta ei tapa ja varasta), siis me ei saaks kõike seda hinnata, me ei oskaks lihtsalt..

Seega ei ole head ilma halvata ning arvan, et ka piibli kirjutamisel on seda silmas peetud.
Vasta
#18
durian kirjutas: "..näh.. sama hästi võib väita, et inimene tekitab ka jumala enda jaoks ise... "

aga ei tekita siis või? Smile)

abstrakses mõttes aga ehk isegi kindlasti.
kui näiteks termin *välja mõtlema* teisendada sõnaks *sisaldama*.
--> saame kasvõi sellise mooduli, et maailm sisaldab mind <--> mina sisaldan maailma.
nüüd aga teisaldame sõna *maailm* sõnaks *Jumal*-
-- Smile

lihtsamalt aga on vist kellegi teadjamehe selline ütlemine ka olemas, et Jumala armu kogetakse täies ulatuses just sellel hetkel, kui hakatakse ise armastama Jumalat.

seega näib, et tihtilugu sõltub kõik justkui *programmi ümberseadistamisest*. Smile
Vasta
#19
to Tutanhamon.

jajahh. see igipõline Yin/Yang.
pole päeva ööta ja musta valgeta.

kuigi ka selles kontekstis ei ole ma ikkagi saatana-usku. Smile
s.t ei arva, et selline PERSOON tingimata ikkagi olemas on.
Vasta
#20
To Joosu:
kuigi ka selles kontekstis ei ole ma ikkagi saatana-usku. Smile
s.t ei arva, et selline PERSOON tingimata ikkagi olemas on.
...

Kas ma sellest peaksin järeldama, et need, kes usuvad jumalasse, nende jaoks on konkreetne persoon pilve peal..?
Vasta
#21
nohh, persoon ei tähenda ehk ilmtingimatta *pilve peal*. Smile
aga seda, et väga laial metatasandil siiski isikustatud/mõistuslik/teadvuslik - s.t pigem KES ja mitte *mis* -- seda küll, jah.

/rääkides muidugi nüüd mitte kõige eest. Smile
Vasta
#22
so.. et mina olen siis näiteks jumala sõrm? ja sina näiteks teine sõrm? ..olles ka samal ajal (taas kord vaid näiteks) ka saatana saba? Smile
Vasta
#23
hehheh. Jumala sõrm võin olla. vainott.
saatana saba aga keeldun olemast. ja seda kategooriliselt. Smile)

tegelikult ei saa ma millegi saba olla selle tõttu, et minu jaoks pole seda sabaomanikku lihtsalt olemas Smile
Vasta
#24
mina sain nii aru et sina oled samal ajal kõik ja kõik on samal ajal sina.

"maailm sisaldab mind <--> mina sisaldan maailma."

[sina] kuulud hulka [maailm] mis kuulub aga hulka [sina]
ehk [sina] = [maailm].
Smile.
"maailm" teise sõnaga "sina" ? Smile
"sina" ehk "maailm" ?

Siis pole mingit sina ega mina.. kõik on üks.

Tänapäeva teadus ütleb, et mateeria on energia ja energia on mateeria. Ja see energia on kõikjal ja kõiges. Kõik on üks energia seega kõik on ühendatud.
Kõik on üks. Jumal on üks. Kõik on Jumal.
Saatan peaks olema ju midagi väljaspool Jumala ringi.. aga kuna üle ei jää mitte midagi siis Saatana jaoks ei ole ruumigi Smile.

[Teadet on muutnud 10-1-2004 postitaja fyb]
Vasta
#25
to fyb
teatud skeemina, jah, tähendab ilmselt see Mina e. Minu Lugu tõesti ka mingis mõttes sedasama, mis Maailm e. Maailmalugu.
minu sünd->elu->surm->uuestiloome(muundumine)
maailma teke->kestus->kadumine->uuestiloome(muundumine)
protsessi tervikmudel on ju siiski vägagi sarnane? ei?
või siis võrdlusskaalal ka:
minu keha-vaim-hing
maailma kõiksus ja kõik tema vormid nii materialiseerunud kui ka energeetilisel tasandil.
seega mina kui osa protsessist ja protsessid kui (paratamatu) osa minust.
--> mõistes lõpuks ennast (võimaliku täiuseni) , mõistan ma ilmselt ka kogu maailma.
ehk siis: maailm ongi mina.

või siis sama teisisõnu: Jumal see olen (ka) mina.
Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat