Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tondid ründavad Universumi
Autor Sõnum
Hallucigenia
Veteran

09-06-2007 20:16
Postitus: #1
Tondid ründavad Universumi
ja on viimastel kuudel suurt edu saavutanud. See on ilmselge kui võrrelda teemade statistikat alamfoorumites "Vaimud, tondid, kummitused" ja "Universum". Allpooltoodud tulpdiagrammil on kuude lõikes alates foorumi algusest toodud vastavate alamfoorumite nende teemade arv, milles viimane postitus* tehti antud kuul. Tendentsid on ilmselged, põhjuste üle on kõik kutsutud spekuleerima.

[Pilt: TvsU.jpg]
*mõneti õigem oleks vast olnud teha statistikat esimese postituse kuu järgi, aga üldtendentse see vaevalt, et muudaks ja seda oleks mul olnud oluliselt keerulisem käsitsi kokku lugeda. Veelgi uhkem oleks muidugi teha statistikat alamfoorumite kaupa teemade esimese ja viimase postituse kuupäevade järgi (umbes nagu teemas "Liitujad ja postitused"). Aga see oleks juba omaette uurimustöö. Kas mõnel pole vaja teha miskit lõputööd?

edit: typo

Muudetud: 9-6-07 kell 21:21:51 Hallucigenia
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Alfar
Vana kala

09-06-2007 22:53
Postitus: #2

Samas on teised "tontlased" (Lumeinimesed, vampiirid, libahundid) selgelt kõige ebapopulaarsemad..

Tondid vs Universum teooria - foorumi algaegadel moodustasid kasutajaskonna filosoofilisemad inimesed ja nood võtsivad kõike suures plaanis. Siis hakkas para-web populariseeruma tavainimeste seas, kellede parakogemused piirduvad suuresti krabinaga seina taga. Siit ka tulemused... (Või on kell liiga palju ja peab hoopis tuttu minema..)
napoleon
Vana kala

10-06-2007 15:08
Postitus: #3

OT: huvitav, kes või mis on tont. Seda sõna võib kohata liitsõnades nagu näiteks tondiloss ja väljendites nagu näiteks "tont seda teab", aga parateemades pole seda kohanud.

Teemasse tagasi tulles jõudis Alfar minust ette. Universum on selline keeruline teema, millest rääkides peab igasuguseid nn. tavaloogikale vastuvõetamatuid hüpoteese ja eeldusi võtma ja paljud seda ei suuda.
Teine põhjus on kindlasti selles, et "vaimud, tondid, kummitused" teemas räägitakse palju isiklikest kogemustest, aga universumist räägitakse enamasti üldiselt ja paratamatult jõuab iga teema kord sinnamaani, et asjaosalistel enam midagi arukat lisada ei ole.
elis
roheline

10-06-2007 16:50
Postitus: #4

Huvitav, kas see graafik on korrelatiivne ka ehk postitajate keskmise vanusega? wink

http://spaceweather.com/
Hallucigenia
Veteran

10-06-2007 18:29
Postitus: #5

Tsitaat:Algselt postitas: elis
Huvitav, kas see graafik on korrelatiivne ka ehk postitajate keskmise vanusega? wink
Nojah, eks kõik on vabad oletama seda, mis neile just meeldib. Foorumi andmebaasi põhjal saaks uurida muidugi vaid korrelatsioone deklareeritud vanusega (nt kas keskmine liitujate deklareeritud vanus omab langustendentsi). Selle juures tule arvestada, et mitte kõik liitujad ei ole oma vanust deklareerinud (Sick) ja deklareeritud vanus ei pruugi alati tegelikku vanust tähendada (meenub üks kasutaja, kelle vanus on foorumis oleku jooksul teinud suuri hüppeid nii ühes kui teises suunas Laugh).
Aga eelkirjutajatega olen ma suuresti nõus. Sest tõesti, kes see ikka ise Universumist nii väga otse ja vahetult informatsiooni saab. On ju ka mõned sellised kasutajad (olnud) aga nad pole enam väga aktiivsed. Enamus uudiseid Universumi( kaugematest osade)st on seega vahendatud ja neid tuleb nagu tuleb. Muidugi, võib küsida nagu zed vist kunagi küsis, et kas neid viimasel ajal tuleb ehk vähem mingitel põhjustel? Ka osa teemased juba "ära kirjutatud" ja "uued", kes otsida ei viitsi, saadetakse kiiresti "algallikate" juurde asjaga tutvuma. Ja lõpeks - mis uudiseid sealt Universumist siis ikka nii väga oodata? Jah - üks suur ja põrutav oleks: kui leitaks "õed-vennad mõistuses". Või noh, alguseks mingi milli-mallikas seal kusagil Marsil või Europal. Muidugi - tume aine & tume energia, et mis see on? Kuid vastus ei pruugi laia publiku meeli just väga köita - noh, leiti mingi uus osake seal ja mis siis?
Tondid (keda, tõsi küll, kaugelt rohkem vaimudeks ja kummitusteks kutsutakse - siinkohal on nad kõik ühte patta pandud) seevastu on keskid-miskid meile palju lähedasemat. Isiklik kogemus on ikka kõige mõjuvam ja kindlasti ei taha ma öelda, et "tondijutte" siia vaja pole. See teema siin lihtsalt püüdis jälgida teatud tendentse ja nendest midagi arvata.
Aga ehk siiski on kusagil see koht ja aeg, kus Universum ja Tondid sõbralikult kokku saavad, esimene tunnustab teise kui omaenda lapsi ja teised lubavad edaspidi korralikult käituda. Seal ja siis (maailalõpukohvikus?) tahaks küll kohal olla.

napoleon küsis, et kes on tont? Tont seda teab ... aga ta ei ütle ju meile!
zed
Veteran

10-06-2007 19:12
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
napoleon küsis, et kes on tont? Tont seda teab ... aga ta ei ütle ju meile!
Wikipedia seletab: Tont (ka vanatont) kuulub sagedasemate Vanapagana nimede hulka ning mitmed Vanapaganaga seotud kivid kannavad sageli näiteks Tondikivi nimetust.
Muud pühakirjad nagu ENE, EE ütlevad et tont olla algne mütoloogiline majavaim, sugugi mitte pahatahtlik, hiljem üldiselt kummitus ( kes laulus sõi hapnikufondüüd...) ka lastehirmutis (rindrinnas harjuski ja miilitsaga), haldjas, igasugune üleloomulik olend (Kirde-Eestis eriti varavedaja (inkassaator???), Kagu-Eestis kurat).
Mis veel?
Tallinnas Tondi nimeline kohake endisel Kristiine karjamaal, sai selle ajaloos kõrgaulise Tallinna Rae bürgermeistri J. Dunte suvemõisa järgi...kas tontide esinemissagedus tihedam...ei oska öelda...

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

10-06-2007 21:13
Postitus: #7

Otseselt küll teemasse EI lähe kuid kaudselt eotud ehk siis küsimus suurele ringile - Milline Tallinna linna osa kannab sarnast nime ühe India linnaga ?

Kui keegi vastust enne minu järjekordset saabhumist ei leia siis ütlen "ette" ;-)

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Hallucigenia
Veteran

10-06-2007 21:16
Postitus: #8

Tsitaat:Algselt postitas: zed
Wikipedia seletab: Tont (ka vanatont) kuulub sagedasemate Vanapagana nimede hulka
Nii puht subjektiivselt minugi jaoks: tont on selline (suhteliselt) "hea eesti asi", peaaegu-et "oma poiss". Veidi juhmakas küll, aga seda omasem (pole need meie kangelasedki ju kes-teab-mis mõttetargad). Kui pisutki rehapapi kavalust, ei ta siis ohtlik ole. Need vaimud-kummitused on midagi hoopis saksikumat. Võõramaa värk ja uuema aja asi. Ei maksa usaldada. Aga veelkord: teema nimes on nad mul kõik kokku võetud. Sest eks nad kõik üks sealpoolne rahvas ole.
elis
roheline

11-06-2007 07:58
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas: excubitoris
Otseselt küll teemasse EI lähe kuid kaudselt eotud ehk siis küsimus suurele ringile - Milline Tallinna linna osa kannab sarnast nime ühe India linnaga ?
Tondi ? Kui teha teemast loogiline järeldus... Laugh

http://spaceweather.com/
Hallucigenia
Veteran

11-06-2007 08:31
Postitus: #10

Milline Tallinna linna osa kannab sarnast nime ühe India linnaga ?

List of cities in India - vaadake, kas keegi näeb midagi tuttavat (tunnistan ausalt, et ise ei näinud - aga ma hästi kiiresti vaatasin kah). Aga küsimus ise sobiks, jah, pigem algatama uut viktoriini, nt "Kas tunned maad?" (või "... Maad?"), excubitorise eest seda au endale võtma ei hakka.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

11-06-2007 08:35
Postitus: #11

Hallule midagi - http://www.maplandia.com/india/tamil-nad...ram/tondi/

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Hallucigenia
Veteran

11-06-2007 09:01
Postitus: #12

Tänud, Celtic, see on päris hea "geograafiamootor". Üks teine (pikema nimega) "tondilinn" paistab Indias veel olevat: Tondi Fatehpur. Seal pisut üle 10 000 elaniku, "Sinu Tondi" kohta suurust teada ei saanud ("populated place").
ilus
Tavaliige

11-06-2007 12:52
Postitus: #13

Lihtsalt kõrvalepõikena: Tondid ründavad Universumi on väga hea teema püstitus -- võib-olla siis ka tõsiselus ründavad tondid maailmu meie sees ja ümber.

Teine mõte, mis tuli: itaalia keeles on "tondo" ümar, ümarik, inimeste suhtes kasutatult võib tähendada niihästi kogukat, ümaralt korpulentset kui ka lihtsameelset, ullikest. "Tondi" on selle sõna mitmusevorm.

Vahel tean, et ma midagi ei tea.
Hallucigenia
Veteran

12-06-2007 21:25
Postitus: #14

Universumist tuleb kolinal halbu uudiseid: viimasel ajal on eksoplaneetide (teiste tähtede ümber tiirlevate planeetide) avastamine muutunud suisa massiliseks. Ah miks see halb uudis on? Kohe seletan. Kõrgtehnoloogiliste tsvilisatsioonide arvu meie galaktikas, kes on võimelised kommunikeeruma (raadioside, kosmoselennud vm) teiste omasarnastega, määrab nn Drake võrrand - paljude tegurite korrutis, kus mõned tegurid määravad eluks sobivate planeetide leidmise töenäosuse. Teisipidi - ega neid "kommunikeerujaid" just uksest-aknast sisse tulemas pole (ärge hakake siinkohal "UFO-dest" ja "tulnukatest" rääkima", muidu ma vihastan). Mis tähendab, et kogu korrutise teevad pisikeseks mingid muud tegurid - võimalik, et see mida meil kõige rohkem karta - kommunikatsioonivõimelise tsivilisatsiooni lühike eluiga. Õigupoolest muud tegurid meile korda ei lähegi* - kuna meie oleme juba olemas. On siiski üks lohutavam võimalus - ehk lihtsalt tsivilisatsioonid oma arengus kaotavad suht kiiresti huvi väliskommunikatsiooni (sh kosmoselendude) vastu ja hakkavad tegelema hoopis ... tontidega!

* see asjaolu välja arvatud, et kogu korrutise väiksus meid kurvale üksiolemisele määrab.

Muudetud: 13-6-07 kell 08:13:28 Hallucigenia
napoleon
Vana kala

13-06-2007 00:43
Postitus: #15

Eks see võrrand natuke kohvipalksu pealt oletamine olewink
Mis kommunikatsiooni puutub, siis võrdluseks võib tuua, et inimesed enam eriti midagi kivisse raiuma ei kipu. Käsitsi kirjutada küll oskame, aga paljude jaoks ei ole see enam igapäevane tegevus. Raamatuid hakatakse ka vaikselt digitaalsel kujul müüma. Kui pisut rohkem tagasi vaadata, siis mõned küll joonistavad, kuid see on nüüd kunst, mitte vahend enda arusaadavaks tegemiseks. Telegrammi surmast oli vist ka siin teema ja Eesti Posti eraisikult eraisikule kirjade maht tõenäoliselt samuti kahaneb.

Tahate öelda, et see on progress, oleme nii tublid ja targad ning need kommunikatsioonivahendid on minevik? Jah, nii see on. Aga mis edasi? Mõnel alal tekitavad aineosakeste mõõtmed juba täna teadlastele peavalu, AGA kasutada on siiani suhteliselt pealiskaudselt uuritud erakordselt võimekas tehnoloogia, mida inimese aju kasutab.

Mõni meist räägib jumalaga, mõni üritab tõestada, et jumalat pole ja mõni kehitab õlgu. Aga jätame jumala kui kõige segasemalt ja vastuolulisemalt defineeritud objekti/subjekti rahule. On piisavalt tõendeid, kus inimene räägib keelt, mida ei oska ega ole kunagi osanud, teab fakte, mida ei saanud kuidagi teada jne. Kuidagi kuskilt see info pidi tulema... enda kohta olen kuulnud(ise olin siis liiga noor, et mäletada) sellist, kus ainuke mõistlik seletus on ilma tehniliste vidinateta andmete vahetu edastamine.

Kui vaatame progressi tehniliste vidinate kaudu andmete edastamises, siis on see viimaste sajandite nähtus ja progressi lõpp saabub mõnesaja aasta pärast. Kui suudaksite tuhandete kilomeetrite(või ka valgusaastete) kaugusele ilma tehnilise vidinata sõnumi saata, siis kas hakkaksite ehitama raadiosaatjat teise tsivilisatsiooniga suhtlemiseks? Kui suudaksite Maad ilma tähelaevata Linnuteelt imetleda, kas siis tekiks soov tähelaeva ehitada? See kõik võib olla suure tõenäosusega võimalik.

Tähetolmuseid kogemusi/avastusi ja loodan ketserlikult, et tehnilised vidinad mulle pensionini ikka leiva ja leiva peale vorsti ikka lauale toovadSmile

Teie küsimused on vastatavad kuid minu vastused on küsitavadwink
zed
Veteran

13-06-2007 09:45
Postitus: #16

Universumist tuleb kolinal halbu uudiseid
Aga kui arenenud tsivilisatsioonid on teatud arenguetapil ära jaganud kosmoserännakute mõttetuse ning käivitanud oma "Igaviku"?
(Isaac Asimov: "Igaviku lõpp" Inglise keelest tõlkinud Linda Ariva
195-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites raamat sarjast Mirabilia
Eesti Raamat 1973)...
Ju siis õnnestub varem või hiljem igal tsivilisatsioonil ülisalajane eksperiment "Die Glocke"....? wink

Muudetud: 13-6-07 kell 10:51:26 zed

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

13-06-2007 10:54
Postitus: #17

Elis - naisterahvas ja SÄRAS sellise ilusa loogikaga ?! TORE ju ;-))))

Aga teemasse ehk nii palju, et see graafik võiks (peaks) olema pikem. Siis on näha ka lisaks tõusudele ka langusii ning sealt edasi saaks ehk isegi mõned seaduspärasused ?

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Hallucigenia
Veteran

13-06-2007 12:00
Postitus: #18

Aga teemasse ehk nii palju, et see graafik võiks (peaks) olema pikem. Siis on näha ka lisaks tõusudele ka langusii ning sealt edasi saaks ehk isegi mõned seaduspärasused ?
Eks me kõik koos teda ühiste jõupingutustega pikenda ... Aga veelkord: foorum on juba praegu piisavalt suur, et tema enese kohta suht sisukat uurimistööd teha annaks*. Rääkimata sellest, et kui ta veel nt samapalju aega vastu paneb - miskid märgid sellele praegu igatahes vastu ei räägi. Ja ehk tuleks sellisest "peeglissevaatamisest" ka midagi "parajat" välja.
Zedi huvitavate mõtete juurde: jah, kas ära jaganud kosmoserännakute mõttetuse või veendunud nende võimatuses. Mõlemal juhul võiks arvata, et inimkonna loomeenergia suundub kuhugi mujale - ja õige varsti ei tajutagi sellist võimatust* * kui "kaotust", "alljäämist", "piiratust", vaid kui ainuõiget, kõige huvitavamat ja inimväärsemat teed. Ja polegi ehk vaja mingeid väga põhimõtteliselt uusi avastusi ("Die Glocke"***), enamus inimkonnast naudib ju TV-seepe märksa enam kui mingeid teadusuudiseid.

* Olgu siinkohal veelkord tänatud Imotep, tänu kellele mõned eelmised graafikud kokku said ja kelle abi ka mõeldavate tulevaste uuringute-kokkuvõtete juures hädavajalik oleks.
** Või kui, siis ehk vaid mõned "viimased mohikaanlased", kuniks neid veel leidub (ehk ma ise, kahtlustan napoleoni ja veel mõnda foorumi liiget). Erinevatest põhjustest lähtuvalt käsitlevad sama võimalust vennad Strugatskid oma raamtus "Miljard aastat enne maailmalõppu" ja Stansilaw Lem teoses "Tagasitulek tähtede juurest" - mõlemad zedi viidatud Mirabilia-sarjas eesti keeles ilmunud.
*** Oh, kuidas ma seda naudiks, muidugi.

Muudetud: 13-6-07 kell 14:51:16 Hallucigenia
Nazz
Veteran

13-06-2007 13:22
Postitus: #19

Minu järeldus on see, et inimesed lihtsalt on huvitatud ja targemad tontidest kui universumist.
Miks minna suurtesse avarustesse, kui ei ole enda ninaesinegi selge?
Hallucigenia
Veteran

13-06-2007 14:09
Postitus: #20

Tsitaat:Algselt postitas: Nazz
Minu järeldus on see, et inimesed lihtsalt on huvitatud ja targemad tontidest kui universumist.
Selle lause mõte jääb mulle pisut segaseks ... Ebatäpne sõnatus?

Miks minna suurtesse avarustesse, kui ei ole enda ninaesinegi selge?
Väga mitmeid mõtteid tekitav lause. Üldiselt olen ma küsimuse sellise püstitusega täitsa nõus. Aga arvamusi võib olla mitmesuguseid:
1. Ninaesine on selge. Või vähemasti pole siit enam midagi põhimõtteliselt uut ja põrutavat leida.
2. "Nina all" võib olla küll mõndagi arusaamatut, aga ei tea, kuidas arusaamisele jõuda. Samas on "maadeavastamine" alati olnud lihtne moodus millegi uue leidmiseks. St on tulnud küll olla sihikindel ja ehk ka taluda raskusi, aga uutel maadel on midagi uut alati leitud.
3. Lootus, et suurtes avarustes kohatu aitab midagi tead saada ka oma ninaesise kohta. Näiteks võiks meie arvamus evolutsionismi-kreatsionimsi küsimustes olla sootus erinev, kui meie käsutuses oleksid andmed oludest sadadel Maa-sarnastel planeetidel.
Nazz
Veteran

13-06-2007 14:45
Postitus: #21

Selle lause mõte jääb mulle pisut segaseks ... Ebatäpne sõnatus?

Ma pidasin selle all silmas, et olen täheldanud seda, et kui keegi hakkab huvituma paranormaalsest maailmast, siis valdaval enamusel on huvi tontide vastu.
Universum tundub neile selline vastuoluline "kooli teema". Ja valitseb mõte:"Nähtud, kuuldud, tean". Kuid tondid on neile uutele avastajatele intrigeerivam. Nad uurivad nendest palju, küsivad, saavad targemaks. Ja saavad tontide teemal rohkem kaasa rääkida, kui universumist.

Ninaesise all pidasin ma seda silmas. Et palju lihtsam on midagi kogeda vms. millegi kohta, mis on sul lähedal, "käega katsutav". Universumisse ei saa ju kondama minna. Ja meie ümbrus on kaugeltki avastamata.
Samuti ei pea me avastama uusi asju. Keegi ei tea kõike, seega see sama avastatud kraam on ka juba huvitav...
Hallucigenia
Veteran

13-06-2007 17:32
Postitus: #22

Universum tundub neile selline vastuoluline "kooli teema". Ja valitseb mõte:"Nähtud, kuuldud, tean".
Nõus, kuigi mina ütleks just, et "vastuoludeta", st liiga selge, st ebahuvitav. Muidugi peaks olema patt niimoodi arvata, kui 95% Universumi koostisest on meile tundmatu, aga nagu ma juba eelpool ütlesin - no leitakse sealt mõned uued osakesed, no ja mis siis? (Viimasele küsimusel vastamisega ma siinkohal tegelema ei hakka.)

Tsitaat:Kuid tondid on neile uutele avastajatele intrigeerivam. Nad uurivad nendest palju, küsivad, saavad targemaks. Ja saavad tontide teemal rohkem kaasa rääkida, kui universumist.
Küllap ... Kuid mitte põhjusel, et nad tontidest palju teavad - pigem ikka seetõttu, et neist üldse vähem teatakse. Ja seegi teadmine on selline "igal mehel oma tarkus".

Tsitaat:Ja meie ümbrus on kaugeltki avastamata.
Jagan seda arvamust. Kuid on ka risti vastupidiseid arvamusi - et "nina all" enam midagi põhimõtteliselt uut pole. Et on vaid kusagil seal "kaugel" (küll mitte ainult ruumilise kauguse mõttes). Aga nii suur mu usk omaenda arvamisse ka ei ole, et ma peaksin võimatuks, et ka neil teistel võib õigus olla.

Tsitaat:Samuti ei pea me avastama uusi asju. Keegi ei tea kõike, seega see sama avastatud kraam on ka juba huvitav...
Isikliku uudishimu rahuldamiseks üldsegi mitte - ka kellegi poolt juba avastatud asja esmakordne tedasaamine on teadasaaja jaoks isiklik avastus. Seetõttu võiksid ka "uudised Universumist" sobida. Jääb ära ära muidugi see eneseuhkust kõditav esmaavastaja tunne: "Vaat kui tark ja tubli ma olen, keegi selle peale ei tulnud, aga mina tulin!" Keerulisem on lugu ühsikonna seisukohast vaadates, sest kuigi "keegi ei tea kõike", on kõik teadmised ju põhimõtteliselt kusagil "kirjas". Iseasi, kas vajadusel suudame ka selle koha üles leida. Meie foorum on hea näide: tema kasvades muutub järjest keerukamaks vanu asju üles leida isegi püsikasutajatel "Otsingu" abiga. Teadus muidugi erineb foorumist selle poolest, et kui foorumis toimub (enamasti) lihtsalt info "ladestumine", küll mõneti süstematiseeritud aga ilma erilise sünteesita*, siis teaduses kulgeb ka pidev sidestamine ja süntees: kirjutatakse ülevaateid, ilmuvad interdistsiplinaarsed uuringud jms. Kui see nii ei oleks, oleks teadus juba omaenese raskuse all nagu savikoloss kokku vajunud. Ehk tulevikus vajubki, kes teab. "Tontidel" on selle poolest lihtsam, et nemad juba ongi** selline vormitu savikuhil, kuhu iga mees võib oma peotäie lisada (või ära võtta), ilma et kuhil sellest eriti muutuks. Igaüks võib neist arvata, mida tahab, vaidlustes tõde ei selgu ega muutu neist ka tondid reaalsemateks või ebareaalsemateks (meenub hiljutine dispuut vaimude "tagasisaatmise" küsimuses).

* Loomulikult pole see etteheide ja ammuksi mitte üleskutse midagi ette võtta - see on väga suur ja mahuks töö ja täpselt ei kujutagi ette, mida ja kuidas just teha.
** Enamoptimistlikult tontide saatuse suhtes võiks ka öelda: pole veel milleksi muuks saanud.

Muudetud: 13-6-07 kell 18:36:19 Hallucigenia
Nazz
Veteran

13-06-2007 18:03
Postitus: #23

ka kellegi poolt juba avastatud asja esmakordne tedasaamine on teadasaaja jaoks isiklik avastus
Seda ma pidasingi silmas, et alati ei pea see olema täiesti uus asi mida avastada, et see huvitav ja intrigeeriv oleks.

Samas arvan ma ka, et inimesi tõmbab tontide poole see ka, et paljud on kogenud ka midagi sealt valdkonnast.
Pea kõigil on mingi lugu enda poolt rääkida. Olgu see siis kas vale või mitte. Ja rääkides valedest, on inimestel palju lihtsam valetada mingi jutt kokku, sest tontide maailmas on väga raske midagi tõestada.
Nagu täheldanud olen, on meiega liitunud palju noori, ja noori ei huvita mingi universum, sest see on nagu eelnevalt öeldud "vana ja kulunud teema"... Ja noortel on alati ju soov midagi ise proovida. Midagi "ekstreemset" (kui seda nii saab kutsuda). Ning mis seal lihtsamat poleks, kui kutsuda mõni surnud vanaisa välja. Noori huvitab praktika, ja tondid on kättesaadavamad.
Kuid mind häirib selle juures see kõige rohkem, et need noored ei vii ennast kurssi sellega, mida nad plaanivad teha (ma pean silmas, et kui nad plaanivad vaime välja kutsuda). Olgugi, et enamus ei usu sellesse kõike, ja lihtsalt teevad "pulli pärast". Ei tee halba mõelda sellele, et mis siis, kui see ongi kõik tõeline? Ja samuti ei tee ka halba, kui valmistuda ette, et äkki ongi tõsi.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog