Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Äike vs Inimene.
#1
kõigepealt vabandust, sest ma ei oska seda teemat kusagile alla liigitada.

aga küsimus iseenesest selline, et kas leidub veel inimesi, kellel äikese ajal 'ihu imelikuks läheb'.
ma ei mõtle siin all mingeid erootilisi asju või sellist automaatselt sisestatud kartust, et 'vanaema rääkis nii ja nüüd kardan ma ka'.

näiteks, olen ise see inimene, kellele äike ei mõju mitte üldse positiivselt. tunnen ärevust, pidev ohutunne, saan igalt poolt särtsu ja mind valdab pidev paanika. võin olla ükskõik kui turvalises kohas, ikka midagi ei mõju.
vahel võin tunda juba hommikul, et õhtul on äike ning see ei lase normaalselt olla.

on kellelgi analoogseid tundeid tekkinud või kogemusi või või..
Vasta
#2
Mul ei ole midagi negatiivset seoses äikesega ... ma ei tea miks aga mulle äike meeldib ... ei oskagi seletada.
Vasta
#3
Mul on nii, et kui müristama hakkab, siis on mul komme kõik esemed, mis voolu all on, välja lülitada.
Isegi külmkapp. Smile
Muidu mulle ka äike meeldib. Olen isegi üritanud äikest pildistada, aga siiamaani pole see eriti õnnestunud.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: entroopia
Mul on nii, et kui müristama hakkab, siis on mul komme kõik esemed, mis voolu all on, välja lülitada.
Isegi külmkapp. Smile
Muidu mulle ka äike meeldib. Olen isegi üritanud äikest pildistada, aga siiamaani pole see eriti õnnestunud.
Väike meelespea äikese pildistamiseks:
Äikest on hea pildistada pika säriaja ja madala ISO-ga. Kasuks tuleb ka stabilisaator, kuid võib panna fotoka ka niisama aknalauale õige nurga alla.
Pead olema ka kindel, et äikese jaoks on su fotoka mälukaardil piisavalt ruumi, kuna igakord äikest pildile ei saa, seetõttu peaks varuma ka palju kannatust ja olema valmis ka pettumusteks, kui ajel mil su fotokas ei pildista, midagi "ägedat" maa ja taeva vahel toimub.
Et olla kindel, et fotokas vahepeal ei liiguks, siis võib kasutada ka pulti kui selline võimalus käepärast on. Paha ei tee ka lainurk objektiiv.
Head pildistamistSmile

Teemasse veel niipalju, et äikese ajel jalutades tavaliselt pea, kael ja jalad muutuvad hästi soojaks, või ehk kujutan seda kõigest ette.
Vasta
#5
kusjuures, äikesekartja nagu ma olen, siis pildistada olen seda-teda püüdnud küll. ja kokkuvõttes võin öelda, et kui lõpuks ta pildile saime, oli selline ärapanemise tunne - et nüüd olen mina see, kes tema üle valitseb.

aga jalutades äikese ajal - olen täheldanud sama Smile
Vasta
#6
minus äratab äike igasuguseid positiivseid tundeid. Just hiljuti oli meil saaremaal kõva müristamine ja ex ma püüdsin kah tabada...

http://www.foto24.ee/album/18702
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
minus äratab äike igasuguseid positiivseid tundeid. Just hiljuti oli meil saaremaal kõva müristamine ja ex ma püüdsin kah tabada...

http://www.foto24.ee/album/18702

Ai kui ilusad! Ma panen need kohe oma arvuti desktop´ile Laugh
Vasta
#8
Pildid on tõeliselt hämmastavad.

Aga kui võtta Äike Vs Inimene, siis on inimene alati see võitja. Sest äike tapab inimese ainult 10% juhtudest. See on tingitud sellest, et äikesel on küll Volte palju, kuid väga väheseks jääb Ampritest, ja amprid tapavad, mitte volt...
Vasta
#9
Kui te tõesti tahate võtta antud teemat stiilis Äike vs. Inimene, siis jääb äike alati peale.
Sellises teemakäsitluses võib äikest võrrelda kiusajaga, kes karjub väikse inimese peale ja vahest naerdes virutab....kuid, mitu teist on andnud äikesele tagasilöögi? Kuna oleme Para-webis, siis ehk on siin ka keegi, kes on selleks võimeline.

Vaatamata sellele kõigele meeldib mulle ikka vaadata äikest pigem kui midagi hurmavat, kaunist, müstilist, salapärast ja maad ja taevast ühendavat.
Vasta
#10
kaldun arvama, et pigem jääb ikka jah äike peale. ega inimene elektritki võida, enamik juhtumeid lõpeb ju surmaga.

aga äikesega ehk ongi see, et kuigi teame tast suht palju (kuidas tekib ja võimsusest), siis paelub meid siiski selle müstilisus.
sa võid füüsikaliselt nähtuse defineerida, aga mõju ei saa ju seletada kunagi.
samamoodi mõjuvad ka tornaadod, vesipüksid jms.
kui vanasti seostati seda jumalate vihaga, siis nüüd vast enam mitte, kuigi mõnes mõttes inimesed ehk tahavad uskuda, et see on 'märk' millestki kõrgemast.
pakun, et see on üks põhjustest, miks nt mina võin äikest karta.
Vasta
#11
Mina kardan paaniliselt äikest. Täna vaatasin õue et mida fakki rahet sajab. Tegin siis akna lahti et vaadata ja äkki valgus sähvatas. Ma pistsin siis röökima ja kukkusn põrandale Laugh
Vasta
#12
(20-06-2007, 20:40 )InDemand Kirjutas: ...samamoodi mõjuvad ka tornaadod, vesipüksid jms.
EMHI klimatoloog Ain Kallise sõnul tuleb keeristormideks valmis olla kõigil lähematel päevadel ning kõikjal Eestis, kus tumedad äikesepilved.

Nädalavahetusel saabuv soe õhumass on sünoptikute prognoosi kohaselt Kallise sõnul väga niiske ja kuum, mistõttu võivad tekkida ka äikese- ja suured rünksajupilved ja nende all ka tugevaid pööriseid. Tuulispask võib tekkida kõigil lähematel päevadel ja eriti õhtupoolikutel. „Inimesed peaksid olema valvel ja hoidma end nende eest,“ sõnas Kallis Delfile.

Keeristormid on tekitanud Eestis ka varem paksu pahandust. Viimati hukkus keeristormis inimesi 2000. aastal Rakveres. Kõige tugevam tornaadode seeria oli 1872. aastal, mil viis tornaadot tappis seitse inimest ning lõhkus 70 talu, 25 mõisa ja tegi maatasa ühe kiriku. 1967 tõstis keeris Tallinna lähedal Laagris vaguni rööbastelt. 1997 tõstis tornaado Võrumaal lehmi ühest kohast teise, samal aastal oli keeriseid umbes 24, samas kui tavaliselt on neid aastas 1-3. Vesipüksid on Eestis tõstnud ümber riietuskabiine ning loksutanud kõvasti kaluripaate.

http://ilmateade.delfi.ee/uudised/klimat...d=64730168


Vasta
#13
Neil, kel äikese ajal tõusevad juuksed püsti ja kõrvus hakkab undma, on märk, et kohe tabab teda pikselöök. Need on need laetud osakesed, mille alla inimene või loom või mingi objekt jääb ja milles osakesed valmistavad ette välgukanali.
Vasta
#14
Täna hommikul kella 10.15 ajal sai mandri ja Muhumaa vahelises Suures väinas näha suurt vesipüksi.

Video: http://ilmateade.delfi.ee/uudised/video-...d=78902830
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene ja üksildus villu 1 2,645 06-08-2018, 18:37
Viimane postitus: tanoid
  Inimene 80000 aastat vanem kui arvati Aerling 17 10,910 25-05-2017, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Inimene - kosmoseolend? Dr. Smith 12 8,248 09-06-2015, 23:43
Viimane postitus: Augustus
  Inimene kasutab 10% oma võimetest? z3r0 c001 56 25,426 19-01-2015, 19:10
Viimane postitus: coolymarxy
  Kümme müüti ajust: inimene kasutab vaid kümnendikku ajust PiziIngliito 32 16,625 04-07-2014, 19:12
Viimane postitus: Mannu
  Raamatud - "Inimene - see kummaline olend" larts 3 2,901 22-05-2014, 12:00
Viimane postitus: Krt
  DMT ja inimene Metafor 52 35,318 20-05-2014, 19:41
Viimane postitus: Nielander
  Inimene-->tuleviku robot? hiidlane 20 11,078 17-06-2012, 20:03
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Abraham Lincoln ja John F. Kennedy sama inimene? eny 2 4,236 19-05-2011, 10:41
Viimane postitus: Müstik
  Milline inimene teeks midagi sellist - ehk poodunali ? (PILT fic 19 9,383 26-09-2010, 13:50
Viimane postitus: ooSiQoo

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat